QIP Infium 9030 download
QIP 2005 8095 download

Napište si sem o nové funkce

Download

Moderátoři: Lms, GasThan, Martin J. - Cetelon, Moderátoři

Příspěvekod chatumbabub v stř pro 26, 2007 01:11

milan.smart píše:Sice to neni zas až tak hrozný, protože do těch složek se dá lehce vlézt pomoci pravého kliku na kontakt a vyberu View Recieved Files, ale kdyby to tam přidali, aby to bylo jako v poslednich verzich QIPa 2005 nezlobil bych se :)
jj to je pravda, ale ja jsem zvykly pouzivat Total Commander a hledat tam neco je silenost :eeops:

/edit Lms: upravena citace
chatumbabub
Nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned pro 02, 2007 01:52

Hledání kontaktů

Příspěvekod kirio v stř pro 26, 2007 19:08

Mám problém s hledáním kontaků podle jména - QIP neumí najít uživetle, jejichž jméno nebo příjmení obsahuje písmeno s diakritikou. Mám nainstalovanou poslední verzi Infia i češtiny. Takže pokud není chyba na mé straně, mělo by se to vyřešit.
Uživatelský avatar
kirio
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon pro 10, 2007 23:59

Příspěvekod Fido v pát pro 28, 2007 23:42

Hodilo by se pri odesila zbyvajici cas do konce odesilani a zobrazovani ICQ6 statusu.
Fido
Nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 25, 2007 14:11

Příspěvekod Cheaterboy666 v pon pro 31, 2007 01:56

mám takovej šílenej nápad!! nešlo by do infia vytvořit plugin kterej by ukazoval co mi kdo píše?? mám třeba na mysli že když třeba něco dělám na PC a ona mi tam vyskočí hláška já naní kliknu a tam se mi zobrazí:
Uživatel (například!!) LMS píše- ''zdar tak co...'' doufam že jsem to napsal srozumitelne shrnu to tak aby mi plugin zobrazoval co mi uživatel píše za text.... myslíte že by takovy plugin šel vytvořit??
Cheaterboy666
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 48
Registrován: ned črc 15, 2007 23:27

Příspěvekod keyboo v pon pro 31, 2007 02:04

Netuším sice,jak pracuje protokol,ale myslím,že prostě jen klient odešle serveru informaci o tom,že je otevřeno dialogové okno daného kontaktu a v něm se píše. A ne,že se odesílá každý znak k serveru - tím pádem si myslím,že to nejde. Ale třeba jo a když jo,tak doufám,že by šel udělat plugin,který by tento plugin obcházel:-)
Moje JID: kaox@jabbim.cz
Používám prohlížeč Opera. A jsem milovník dobrých plošinovek ...
Uživatelský avatar
keyboo
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 362
Registrován: úte dub 24, 2007 15:40
Bydliště: Veletín

Příspěvekod Xeelee v pon pro 31, 2007 11:13

To by opravdu nešlo.
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17

Kosmetika

Příspěvekod Brouk Pytlik v pát led 04, 2008 16:54

Chybí mi, kromě zásadnějších problémů u Jabberu jako je nutnost přidávat kontakty přes jiný SW spíš kosmetika:
a) pro mé staré oči možnost nastavení velikostí písma u nadpisů skupin a protokolů v CL - jde to jen u kontaktů a navíc bez řezu, v tooltipu CL atd.
b) možnost formátovat obsahem i fontem tooltip CL jako to umí Mirandy - moc mne nezajímá datum registrace, ale obsah doprovodného textu XStatusu a About někdy potěší a pobaví
c) možnost doplnit si do kontaktu chybějící údaje (možnost poslat SMS přes Jabber z ICQ kontaktu, jak tu někdo psal by byla úžasná - koncept podobný multikontaktu z Mirand by byl pěkný ale asi by to znamenalo úplné přepracování)
d) po zkušenosti s přeinstalováním Beta 3 a starším skinem by nebylo od věci při havárii skinu nastavit defaultní. SkinEngine se mi přes veškerá očekávání zatím jeví jako znervózňující blikátko
e) Hlavička protokolu v CL by místo ICQ ID asi opět mohla zobrazovat nick?
f) Úprava ukotvení - když mám schovávací lištu a rád dolní pravý roh, překrývá lišta spodek CL a chce to něco cukání myší
g) Možná volitelně - když zavřu msg okno, při příštím otevření tam mám záložky všech kontaktů z minula a musím je pozavírat (očekával bych jen ten otevíraný, nebo ty, kde mám nepřečtené zprávy)
h) U ICQ nezískám Avatara offline kontaktu na rozdíl od ostatních údajů, ale nevím zda to není dáno ICQ (nikdy jsem ho nepoužíval)
Uživatelský avatar
Brouk Pytlik
Nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 11, 2007 10:52

Re: Kosmetika

Příspěvekod Xeelee v sob led 05, 2008 17:03

Brouk Pytlik píše:c) možnost doplnit si do kontaktu chybějící údaje (možnost poslat SMS přes Jabber z ICQ kontaktu, jak tu někdo psal by byla úžasná - koncept podobný multikontaktu z Mirand by byl pěkný ale asi by to znamenalo úplné přepracování)

Přes Jabber se dají posílat SMS (pokud server poskytuje SMS transport).

Brouk Pytlik píše:d) po zkušenosti s přeinstalováním Beta 3 a starším skinem by nebylo od věci při havárii skinu nastavit defaultní.

To by bylo naprosto ideální.
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17

Příspěvekod GasThan v ned led 06, 2008 13:21

No ja som tu uz spominal niekolko krat to pisanie neobmedzenych statusov a chcem sa spytat ako sa to vyvija ?? ci to je v plane alebo nie ? Ale myslim ze by to dost ludi ocenilo hlavne tu prvu cast statusov :cry:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
GasThan
Moderátor
 
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 21, 2007 14:22
Bydliště: SLOVAKIA, TRNAVA

icq6

Příspěvekod zavovi v ned led 06, 2008 20:11

Mám takový problém, nedaří se mi přenos souborů s icq6 a všichni píší že qip2005 8040 by to mělo jít vpoho. Dalo by se to zpravit i v infiu? A ještě jedna věc. Když má někdo v nicku háčky a čárky zobrazujíé se mi místo toho ruské znaky, dá se to nějak odstranit?
zavovi
Nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 06, 2007 09:41

Příspěvekod Pafo v ned led 06, 2008 20:27

Co se týče toho přenosu na ICQ řešili jsme to tu mnohokrát a každému to funguje úplně jinak.. Mně to například jede s novými verzemi ICQ6Atlas bez problému, s oficiální verzí musí být soubory bez háčků a čárek. Někomu to nejde vůbec.. ICQ6 je oříšek a je to jeho chyba. Někomu nefunguje ani ICQ5-ICQ6 i ICQ6-ICQ6.
Uživatelský avatar
Pafo
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 166
Registrován: čtv srp 23, 2007 10:53
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Bonfire v ned led 06, 2008 20:49

zdravim... nejen me by se urcite hodilo, kdyby mel moznost zapnuti ukladani statusu uzivatele do jeho historie, naprogramovat to nebude tezky :)
mohlo by se zapnout nebo vypnout ukladani klasickych statusu ale i x-statusu (u icq)
bylo by to sjupr
Bonfire
Nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 06, 2008 20:46

Příspěvekod Brouk Pytlik v pon led 07, 2008 10:22

To Xeelee: "Přes Jabber se dají posílat SMS (pokud server poskytuje SMS transport). "
Špatně jsem se vyjádřil.
a) SMS kontakty u Jabberu se tváří trvale offline, mám-li skryté offline kontakty, nevidím je. Zobrazení offline kontaktů je pro mne nepřehledné.
b) Měl jsem na mysli takovou konstrukci, kdy u kontaktu mám ICQ ID, mail, mobil a třeba i Jabber či MSN ID, zpráva se odešle existujícím transportem (třeba Jabber SMS i když jinak jde o ICQ kontakt), nebo v pořadí preferencí prvním online protokolem (třeba ICQ, nebo je-li ICQ off a existuje Jabber, pak Jabberem).
c) Údaje které nejsou na serveru nejdou ke kontaktu doplnit - hodilo by se to, když kvůli ničemu, pak kvůli narozeninám a přehledu (jinak pro funkcionalitu ad b)).
Uživatelský avatar
Brouk Pytlik
Nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 11, 2007 10:52

Re: Kosmetika

Příspěvekod spike411 v pon led 07, 2008 12:02

Brouk Pytlik píše:Chybí mi, kromě zásadnějších problémů u Jabberu jako je nutnost přidávat kontakty přes jiný SW spíš kosmetika:


Proč přidávat kontakty přes jiný software? Musíš zrušit ověřování přidávaných kontaktů (bohužel, je to pěkně hloupé a matoucí nastavení…).

Je to napsané i v článku o nastavení pluginu pro Jabber na Jabber.cz Wiki (viz patička).
xmpp:spike411@jabber.cz
QIP Infium na Jabber.cz Wiki
Uživatelský avatar
spike411
Nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 14, 2007 10:32

Příspěvekod PC-Man v úte led 08, 2008 22:19

Bonfire píše:zdravim... nejen me by se urcite hodilo, kdyby mel moznost zapnuti ukladani statusu uzivatele do jeho historie, naprogramovat to nebude tezky :)
mohlo by se zapnout nebo vypnout ukladani klasickych statusu ale i x-statusu (u icq)
bylo by to sjupr

Presne to som chcel napisat, ale vidim, ze si ma predbehol :)
Este by som chcel dodat, nemuselo by to byt len ukladanie do historie kontaktu, ale aj napr. export x-statusov do textoveho LOG suboru (napr. Miranda Pack obsahuje taku moznost). Myslim, ze najlepsim riesenim by bolo naprogramovat na to plugin.
PC-Man
Nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 08, 2008 22:16

Příspěvekod Smoke v stř led 09, 2008 20:27

Já nevim, ale líbilo by se mi kdyby v qipu bylo něco jako je v YAHOO messengeru, takovej ten zvoneček, jestli víte o čem mluvim, když vám třeba ten druhej dlouho neodepisuje tak zabzučíte a vono ho to upozorní že se okno otřese, a k tomu bych uvítal podporu Yahoo protokolu (jelikož mam hodně kamarádů z řad vietnamců, kteří používaj jen Yahoo)
Uživatelský avatar
Smoke
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 208
Registrován: ned úno 04, 2007 12:31
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Xeelee v stř led 09, 2008 21:02

Naprogramovat zvoneček by IMHO neměl být problém.
Ještě sehnat nějakýho programátora :)
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17

Příspěvekod Lms v čtv led 10, 2008 08:17

Určitě by šlo naprogramovat nějaké upozorňování.
Ale asi by byl problém otřást s oknem konverzace (nevím jak se třese s oknem cizí aplikace).
Má tvorba:
- češtiny pro protokoly Jabber, XIMSS (Phone) a MRA a nějaké pluginy
- plugin Weather (Počasí)
Konferenční místnost pro QIP a vše okolo něj:
qip@conf.netlab.cz
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod cryingfreeman v čtv led 10, 2008 13:40

no len by to bohužial fungovalo medzi infium-infium
cryingfreeman
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 66
Registrován: sob čer 02, 2007 20:54

Příspěvekod Lms v čtv led 10, 2008 14:20

Pro Mirandu by taky někdo mohl udělat plugin. A ti co používájí ICQ5/6 by měli důvod přejít na QIP Infium :joo .

Vlastně ti co by neměli tento plugin, tak by jim jen došel nějaký text a tím by jsme je také upozornili :hihi:.
Má tvorba:
- češtiny pro protokoly Jabber, XIMSS (Phone) a MRA a nějaké pluginy
- plugin Weather (Počasí)
Konferenční místnost pro QIP a vše okolo něj:
qip@conf.netlab.cz
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

PředchozíDalší

Zpět na QIP Infium - Diskuze a download

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron