QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

FMtune (Rádio) [Lms, panther7]

Re: FMtune (rádio) [od Lms]

Nový příspěvekod Kyle » úte 8. duben 2008 19:22

taková malá fíčurka :)...nešlo by na nějakou klávesovou zkratku nastavit úplné ztlumení? ..., poslouchám rádio, chlapci mě zavolají na vt a nemůžu si jedním stiskem ztopit zvuk jako ve WMP a musím to buďto vypnout nebo zeslabit...co ty na to? :P
Kyle
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Rypi » stř 9. duben 2008 9:02

což to by šlo ale tady je vypnutí dost jednoduché. spíše bych přivítal, kdyby ve větším skinu byly dole šipky pro posouvání stanic(až to bude) a nahoře + a - na hlasitost....
Obrázek Problémy s QIPem PDA? Zeptej se na fóru! Obrázek
Rypi
Administrátor

Nový příspěvekod Lms » stř 9. duben 2008 14:52

Zde je nová testovací verze, které NEpřehrává pomocí Windows Media Playeru:

Potřebuju aby nějací "testovači" otestovali zda funguje. Zatím v této verzi nelze nastavit hlasitost. Přehrává všechny zvykové formáty (snad), playlisty zatím podporuje pouze ASX a WAX (z jinými jsem se na rádio ani nesetkal, ale pokud nějaký najdete napište a přednostně dodělám).

/edit Xeelee: odstranen soubor z prispevku, vysla novejsi verze pluginu viz. nize
Má tvorba:
- češtiny pro protokoly Jabber, XIMSS (Phone) a nějaké pluginy
- pluginy Weather (počasí), TVp (televizní program), FMtune (rádio) a RSS News (RSS čtečka)
- QIP Unpacker - instalace už nikdy více...

Než se na něco zeptáš přečti si FAQ ! Konferenční místnost pro QIP a vše okolo něj: qip@conf.netlab.cz
Lms
Moderátor

Nový příspěvekod hegemonicek » stř 9. duben 2008 15:28

Mě to na Windows Vista funguje bez problémů. :)
hegemonicek
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Black_Fox » stř 9. duben 2008 17:03

XP SP2 to taktéž zvládá skvěle, dík :perfect: Ad playlisty - http://www.di.fm/ používá PLS a v rámci něj mi nejdou přehrát ani MP3 ani AAC streamy, ale aby to bylo přednostně, na tom fakt netrvám :)

EDIT: Nevím, jak to je s MP3 streamy, ale jak vidím reakci Robo77, tak by to mohlo být pochopeno všeobecně... proto přípony píšu zatím, jako že nefungují v rámci PLS playlistu.
Naposledy upravil Black_Fox dne stř 9. duben 2008 17:19, celkově upraveno 1
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Robo77 » stř 9. duben 2008 17:11

Tak ako Black_Fox spomínal neprehráva AAC a MP3 stremy, ale u mňa neprehráva ani WMA plynulo :( , zvuk sa seká.
Robo77
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Xeelee » stř 9. duben 2008 17:24

Zkoušel někdo Ogg streamy například u Českého rozhlasu?
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod Lms » stř 9. duben 2008 18:40

PLS zatím není podporován takže to z něj nepřehrává nic. Ale klasické MP3 a AAC streamy mi to přehrává.
Robo77, napiš url adresu nějakém mp3 nebo aac streamu který to nepřehrává. dík.

OGG streamy to přehrává. I když konkretně na Českém Rozhlasu mají M3U a PLS playlisty a ty zatím nejsou podporované, ale když se z toho playlistu vytáhne konkrétní adresa tak jede.

/EDIT:
Tak jsem to trochu přepracoval. A hlavně jsou podporovány playlisty PLS a M3U.

--- soubor smazán, nejnovější verze je ke stažení v prvním příspěvku ---
Má tvorba:
- pluginy Weather (počasí), TVp (televizní program), FMtune (rádio) a RSS News (RSS čtečka)

Než se na něco zeptáš přečti si FAQ ! Konferenční místnost pro QIP a vše okolo něj: qip@conf.netlab.cz
Lms
Moderátor

Nový příspěvekod Robo77 » stř 9. duben 2008 18:51

Lms píše:PLS zatím není podporován takže to z něj nepřehrává nic. Ale klasické MP3 a AAC streamy mi to přehrává.
Robo77, napiš url adresu nějakém mp3 nebo aac streamu který to nepřehrává. dík.

Tak som sa na to znova pozrel (po tom čo my to skoro nič z mojich staníc neprehralo som nahral naspäť starý plugin), neviem čo stým bolo ale WMA streami ktoré my predtým sekali, po spustení prehrávania my zhodil QIP, po ďalšom spustení QIP už nesekajú :).
S tým MP3 stremom som sa pomýlil ja sorry (nevšimol som si koncovku m3u), nová verzia už prehraje aj to :) .
AAC stále neprehráva napríklad tento "icyx:/85.248.7.162:8000/48.aac".
Robo77
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Lms » stř 9. duben 2008 19:01

Vyzkoušel jsem "icyx:/85.248.7.162:8000/48.aac", ale nejde to přehrát ani v klasickém Windows Media Playeru ani Winampu. Takže předpokládám že buď je to špatná adresa a nebo se nevysílá.
Má tvorba:

Lms
Moderátor

Nový příspěvekod Black_Fox » stř 9. duben 2008 19:04

Dík za novou verzi, zkusím.

Na icyx protokol doporučuju přečíst tento post... jednak to používá jeden aac plugin a jednak se tam píše, že odkaz musí být jenom ve tvaru protokol://ipadresa:port, žádné přímé odkazy na soubory :)
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Robo77 » stř 9. duben 2008 19:33

Lms píše:Vyzkoušel jsem "icyx:/85.248.7.162:8000/48.aac", ale nejde to přehrát ani v klasickém Windows Media Playeru ani Winampu. Takže předpokládám že buď je to špatná adresa a nebo se nevysílá.

Vysiela len treba doinštalovať "aacPlus Player Plugin" http://www.orban.com/plugin/ čo spomínal Black_Fox.
Black_Fox:
Myslíš upraviť "icyx:/85.248.7.162:8000/48.aac" na "icyx://85.248.7.162:8000" tak to tiež nefunguje :( .
Robo77
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod prasik » stř 9. duben 2008 19:39

Nevim jestli to tady uz je ale nechtelo se mi to cist takze k veci bylo by dobry kdeby to treba ukazovalo jaky pisnicky zrovna hrajou.
prasik
Uživatel QIPu

Re: FMtune (Rádio) [od Lms]

Nový příspěvekod Black_Fox » stř 9. duben 2008 19:55

Nejsem si jistý, jestli se to Lms bude chtít implementovat... :D navíc většina rádií (a všechna, která jsou na play.cz) to stejně neukazuje.

Robo77: Tak holt asi nevysílá :) EDIT: Zkusil jsem ten odkaz otevřít bez toho divného protokolu a otevřela se mi stránka s informacemi - zkus dát přehrávat http://85.248.7.162:8000/20.aac.m3u
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Kyle » stř 9. duben 2008 19:59

na Vista x64 funguje dobře :)...a co říkáš na to co jsem psal? jen otravuju není to až tak podstatný, ale chtěl bych slyšet názor, jestli to jde/nejde? :), jinak žehnám ti LMS :)
Kyle
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Xeelee » stř 9. duben 2008 20:25

Klávesová zkratka pro ztišení? To určitě půjde a Lms už nejspíš usilovně pracuje na implementaci. Že jo? ;)
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod Robo77 » stř 9. duben 2008 20:29

Black_Fox píše:Tak holt asi nevysílá :) EDIT: Zkusil jsem ten odkaz otevřít bez toho divného protokolu a otevřela se mi stránka s informacemi - zkus dát přehrávat http://85.248.7.162:8000/20.aac.m3u

Určite vysiela skúšal som pred chvíľkou.
Tak ja mám skoro všetky rádiá (AAC) v zozname v tvare "icyx:/***", niektoré v tvare "http://***", ale ani jedno nejde v novej verzii.
Môžeš my ukázať aspoň jeden odkaz na rádio z AAC streamom ktoré je na 100% funkčné?
Edit:
"http://85.248.7.162:8000/20.aac.m3u" my tiež neprehrá.
Robo77
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Lms » čtv 10. duben 2008 6:25

Klávesová zkratka na zlumení určitě bude, teď implementuju nezávislost na WMP, takže pak.

Jak jsem zjistil tak ten "nový" přehrávač, který plugin používá, podporuje zobrazování informací (tj. názvů písniček). Ale našel jsem jenom jedno rádio u které tyto informace mělo. Takže nevím jestli by to mělo užitek (např. celé play.cz tyto informace nepodporuje).

"http://85.248.7.162:8000/20.aac.m3u" mi zase nepřehraje ani Winamp ani Windows Media Player.
Existuje plugin na icyx protokol pro Winamp (nejlépe verze 2.x) ?
Má tvorba:

Lms
Moderátor

Nový příspěvekod Robo77 » čtv 10. duben 2008 7:05

Lms píše:"http://85.248.7.162:8000/20.aac.m3u" mi zase nepřehraje ani Winamp ani Windows Media Player.
Existuje plugin na icyx protokol pro Winamp (nejlépe verze 2.x) ?

Problém je v tom že icyx protokol my WMP spolu s tým Orban pluginom a tým aj stará verzia tvojho pluginu bez problémov prehrá. Na druhej strane sa my v starej verzii nepodarilo rozbehať OGG streamy, v novej fungujú, tak teraz neviem ktorú verziu mám používať %) .
Neviem odkiaľ zobral Black_Fox adresu "http://85.248.7.162:8000/20.aac.m3u" mne tiež nejde ničím prehrať správna je tá čo som písal "icyx:/85.248.7.162:8000/48.aac"
Neviem či je na to plugin do Winampu zatiaľ som ho nepotreboval mám poslednú verziu Winampu a tá my to bez problémov prehrá treba len zmeniť "icyx:/85.248.7.162:8000/48.aac" na "icyx://85.248.7.162:8000/48.aac".
Robo77
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Lms » čtv 10. duben 2008 8:12

Pokusím se ty icyx streamy rozchodit.
Ale stejně, až bude další "normální" verze tak asi bude podporovat i WMP a půjde vybrat který přehrávač se má spustit.
Má tvorba:

Lms
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Pluginy