QIP Infium 9030 download
QIP 2005 8095 download

Jabber protokol

Komunikace a protokoly

Moderátoři: Lms, GasThan, Martin J. - Cetelon, Moderátoři

Příspěvekod tomcat v čtv říj 11, 2007 20:51

Úspěšně nějaký čas už používám a funguje, má to jen malý háček zaregistrovat jde v qipu jen jsem nepřišel na to jak přes něj to let. číslo přidat, v psi to jde no problem. Jiank funguje parádně akorát je to omezeno na 10 sms do každé sítě, s tím že když je zpráva delší tak se odešle jako jedna a přijme se rozděleně. Na vodafone se mi tak podařilo odeslat s využitím všech 10 sms cca 142 sms. Jinak do sítí vodafone je výhoda v tom že při zadaní svého tel. čísla při registraci se zpráva příjemci jeví jako odeslaná z tvého telefonu.
PC1
MB GIGABYTE M56S-S3 NF560, Athlon 64 X2 5200+ Brisbane sAM2 (2500MHz). 2x1024MB DDR2 800MHz Transcend, 1x SATA Seagate 250GB, 2x SATA Seagate 320GB, Gigabyte Geforce 8600GT silent 256MB DDR3, LG DVD-RAM GSA-H42N supermulti, old servercase black modding by me, zdroj 450W 120mm fan
Book:
HP nx6110, 768MB, Seagate 120GB 5400.3
Uživatelský avatar
tomcat
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 31, 2007 14:04

Příspěvekod Kong Bao-tan v sob říj 13, 2007 11:42

Trošku jsem se v Jabberu ted hrabal (v rámci Infia i Psi a Gajim) a zjistil, že sem úplná lama :-D. V Psi a Gajim jsem dokázal přidal pár kontaktů, ale ti mě vůbec neviděli online a tudíž mi neodpovídali... a v Infiu zas nedokážu kontakty přidat vůbec :(
A ještě otázka, když si nastavím (v Infiu) přijímání třeba zbpáv, tak se mi jako kontakt ukáže zprávy a jak pak docílím toho, aby mi nějaké konkrétní zprávy chodily?
"Naděje je prvním krokem ke zklamání."
>Kong Kalar Bao De´Tan; Shadowdancer<

http://s2.gladiatus.cz/game/c.php?uid=55624
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát říj 12, 2007 09:19
Bydliště: Svět ideí

Příspěvekod spike411 v ned říj 14, 2007 11:04

QIP Infium na Jabber.cz Wiki

Máme tam i návod pro nastavení Jabber pluginu, bohužel jej zde nemohu přímo odkázat, protože zdejší značky to nepovažují (asi kvůli diakritice) za URL, takže se budete muset doklikat ručně. :)

Pokud tam můžete doplnit nějaké užitečené a zajímavé informace, máte volné ruce (pouze si uvědomte, že ta wiki je zaměřená na Jabber/XMPP, ne ICQ).

(Mimochodem, výše zmiňované Psi umí odřádkování. Ve výchozím nastavení pomocí Shift+Enter.)
xmpp:spike411@jabber.cz
QIP Infium na Jabber.cz Wiki
Uživatelský avatar
spike411
Nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 14, 2007 10:32

Příspěvekod tomcat v pát říj 19, 2007 19:38

tomcat píše:
xstrv01 píše:
Ahoj, píšu ti, protože jsi asi jedinej člověk, kterej na tomhle fóru rozchodil smsky. Koukal jsem na tvůj návod, ale nepovedlo se mi to. Tak bych tě chtěl poprosit o pomoc.


tomcat píše:
Postup:
1. zaregistruj si jabber na jabber.cz (jsou i další ale s tím se liší poskytované služby tuším, různé trasporty atd.) Klidně z prostředí infia, ale musíš po zadání nicku upravit jmáno serveru z jabber.com na jabber.cz
2. připoj se na účet jabbera postav se v cl listu na roletu jabber a dej prav tlač. a klepni na agents.
3. vyber sms.netlab.cz dej registrovat, při výzvě na nick zadej nick a do tel čísla napiš své číslo (pokud budeš posílat na vodafone, tak se příjemci zpráva bude jevit jako poslaná přímo z tvého tel.)
4. teď už jen přidat kontakty do cl. Musíš si ale nainstalovat jiného jabber klienta, infium to zatím totiž neumí, např. psi.
5. po nainstalování zadáš své již zaregistrované údaje, přejdeš do stavu online, dáš přidat kontakt, vybereš service sms.netlab.cz a do kolonky pod tím napišeš tel číslo a klepneš na get jabber ID a pak už jen přídáš do cl.
6. no a to je vše nyní napíšeš normálně zprávu a odešleš, po chvilce ti dojde potvrzení o jejím odeslání.
7. nakonec až si tam nahážeš všechny tel. čísla psi ukončíš a spustíš infium a zde by se ti kontakty měli už objevit a posílání by mělo též fungovat bez problému.


Nikde za boha nemůžu najít "klepneš na get jabber ID a pak už jen přídáš do cl." V cl se mi objevila záložka "Agents/Transports" a v ní kontakt sms.netlab.cz, kterej se tváří offline Confused
Mohl bys mi prosím pomoc? Díky xstrv01


xstrv01 píše:

Nikde za boha nemůžu najít "klepneš na get jabber ID a pak už jen přídáš do cl." V cl se mi objevila záložka "Agents/Transports" a v ní kontakt sms.netlab.cz, kterej se tváří offline Confused
Mohl bys mi prosím pomoc? Díky xstrv01

tomcat píše:
1.to jak se ten transport tváří neřeš.
2.Spusť si psi. (když si ho stáhneš českej tak to musíš rozchodit)
3.dej add kontakt (klepneš na ikonku psi dole vlevo a po rozbalení add contakt)
4.otevře se ti okno v kterém už je get jabber ID, ale je nepodsvícené.
5.nahoře přepni položku service z hodnoty jabber na sms.netlab.cz/registered
6.teď už je get jabber ID podsvícen
7.napíšeš tel číslo, klikneš na get ID
8.v políčku pod ním se ti objeví +420xxxxxxxxx@jabber.cz
9.v pravo dole klepneš na add, popř. si před tím ještě změníš skupiny do kterého chceš přidat.
10.toť vše, klidně nech zaplý QIP i s jabber a zároveň zapni i psi, jabber bude online na obou a uvidíš jak se ti čísla bodou přidávat i do qipu.
Uživatelský avatar
tomcat
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 31, 2007 14:04

Příspěvekod Kong Bao-tan v sob říj 27, 2007 16:05

Uspěšně jsem zprovoznil Jabber -nejprve na PSI a následně i na infiu :)
Ale mám pár otázek:

1) co přesně zajišťují kontakty "1@jabber.cz" a "ICQ.jabber.cz/registered"
Je to tak, že ten prví zajišťuje chod Jabberu a druhé převod ICQ na protokol Jabber?

2) Nevím jak dalece to bude ošetřeno ve final verzi Infia, ale mrzí mne, že se nezobrazuje "kontakt píše".

3) Jabber neumí statusy jako ICQ - je to záměr, nebo je časem bude také umět?

4) Nevím jak si mám nastavit příchod zpráv (news) / počasí (weather.netlab.cz) či jak si vyhledat nějaký group chat atd...
Registraci na weather.netlab.cz jsme zvládl, ale co dál?

5) A jak je na tom jabber v infiu s viděním neviditelných?

6) Když si mě nekdo najde dle ICQ čísla, zjistím to když používám jabber?

7) Jako problem jsem zjistil, že mi přes Jabber nejdou odesílat soubory (na ICQ protokol).


8) Další problém je v tom, že mi místo "ě,š,č,ř,ž,ý,á,í,é" atd píše ruské znaky... jde to nějak upravit?
Naposledy upravil Kong Bao-tan dne pon říj 29, 2007 23:09, celkově upraveno 2
"Naděje je prvním krokem ke zklamání."
>Kong Kalar Bao De´Tan; Shadowdancer<

http://s2.gladiatus.cz/game/c.php?uid=55624
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát říj 12, 2007 09:19
Bydliště: Svět ideí

Příspěvekod Lms v sob říj 27, 2007 16:57

Jabber protokol je postupně předěláván s Jabber protokolu mirandy, takže to co je v mirandě bude i v QIPu (protože to dělají stejní lidi). Takže stačí počkat. :)
Má tvorba:
- češtiny pro protokoly Jabber, XIMSS (Phone) a MRA a nějaké pluginy
- plugin Weather (Počasí)
Konferenční místnost pro QIP a vše okolo něj:
qip@conf.netlab.cz
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod spike411 v ned lis 11, 2007 13:24

Kong Bao-tan píše:1) co přesně zajišťují kontakty "1@jabber.cz" a "ICQ.jabber.cz/registered"
Je to tak, že ten prví zajišťuje chod Jabberu a druhé převod ICQ na protokol Jabber?

To první je nějaká chyba. Myslím, že kontakt 1@jabber.cz můžeš klidně smazat. Naproti tomu icq.jabber.cz je tzv. ICQ transport. Nechápu, proč jej používáš, když nativní podpora ICQ v QIP Infium je zcela jistě spolehlivější a na vyšší úrovni. Používej nativní podporu ICQ v QIP Infium.
Kong Bao-tan píše:2) Nevím jak dalece to bude ošetřeno ve final verzi Infia, ale mrzí mne, že se nezobrazuje "kontakt píše".

Chceš říct, že se ti to nezobrazuje u kontaktů na ICQ transportu? Používej nativní podporu ICQ v QIP Infium.
Kong Bao-tan píše:3) Jabber neumí statusy jako ICQ - je to záměr, nebo je časem bude také umět?

Jabber umí statusy (status messages). Neumí je starý ICQ transport. Používej nativní podporu ICQ v QIP Infium.
Kong Bao-tan píše:4) Nevím jak si mám nastavit příchod zpráv (news) / počasí (weather.netlab.cz) či jak si vyhledat nějaký group chat atd...
Registraci na weather.netlab.cz jsme zvládl, ale co dál?

Vše najdeš na http://www.jabber.cz/wiki/. Zprávy (news) momentálně nejsou v provozu, pracuje se na nové verzi.
Kong Bao-tan píše:5) A jak je na tom jabber v infiu s viděním neviditelných?

Neviditelní nejsou vidět. Pokud ti jde o ne/viditelnost ICQ kontaktů: Používej nativní podporu ICQ v QIP Infium.
Kong Bao-tan píše:6) Když si mě nekdo najde dle ICQ čísla, zjistím to když používám jabber?

Ano, bude ti psát jako kontakt ve tvaru uin@icq.jabber.cz. Ovšem nemohu si odpustit malé doporučení: Používej nativní podporu ICQ v QIP Infium.
Kong Bao-tan píše:7) Jako problem jsem zjistil, že mi přes Jabber nejdou odesílat soubory (na ICQ protokol).

Používej nativní podporu ICQ v QIP Infium.
Kong Bao-tan píše:8) Další problém je v tom, že mi místo "ě,š,č,ř,ž,ý,á,í,é" atd píše ruské znaky... jde to nějak upravit?

Používej nativní podporu ICQ v QIP Infium. A ať si ta hovádka na druhé straně opraví nastavení QIPu. Viz http://www.jabber.cz/wiki/QIP_Infium - "Problém se špatným zobrazováním diakritiky: V nastavení změnit identifikaci z QIP 2005 (UTF8) na QIP 2005." (toto musí samozřejmě nastavit ten uživatel QIPu, který POSÍLÁ špatné kódování)
xmpp:spike411@jabber.cz
QIP Infium na Jabber.cz Wiki
Uživatelský avatar
spike411
Nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 14, 2007 10:32

Příspěvekod Xeelee v ned lis 11, 2007 16:45

Hezky řečeno :D
Já jsem si aktivoval ICQ transport, protože se přihlašuji i z jiných klientů.
Trošku se mi to v Infiu mlátí.
Připojí se transport, ICQ server mi hodí hlášku, že je tento účet používán.
Nevím jak jde vypnout (pokud to vůbec v Infiu jde), takže se přihlásím na ICQ a transport hodí hlášku.
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17

Příspěvekod tomcat v ned lis 11, 2007 18:39

Kong Bao-tan píše:Uspěšně jsem zprovoznil Jabber -nejprve na PSI a následně i na infiu :)
Ale mám pár otázek:

1) ......... 8)


aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. :D
Uživatelský avatar
tomcat
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 31, 2007 14:04

Příspěvekod SlovakSoft v čtv lis 22, 2007 08:49

S Jabberom sa len zoznamujem, rozbiehame si s istou partiou ľudí privátnu miestnosť. V Infiu mám problém s pridaním do záložiek a tak musím stále ručne vypisovať názov miestnosti, ktorá sa mi ale aj tak neukáže v zozname (lebo je privátna?), ale po kliknutí pravým do okna Konferencia dám Join a viem sa do nej dostať. Ide mi o tie záložky. Viem, Infium je len Beta...

Obrázek
Slovenská lokalizačná komunita Mozilla
Uživatelský avatar
SlovakSoft
Nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv lis 22, 2007 08:39
Bydliště: Slovakia

Příspěvekod Lms v čtv lis 22, 2007 10:59

Mě se alespoň povedlo přidat MUC do záložek, ale nejdou otevírat... Takže jsou mi stejně na ......nic :(.
Má tvorba:
- češtiny pro protokoly Jabber, XIMSS (Phone) a MRA a nějaké pluginy
- plugin Weather (Počasí)
Konferenční místnost pro QIP a vše okolo něj:
qip@conf.netlab.cz
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod spike411 v pát pro 07, 2007 08:49

Jen doplním, že v posledních verzích QIP Infium už záložky fungují (kromě funkce auto-join, myslím), stejně tak přenos souborů (pokud to ovšem vývojáři zase nerozbili :D).
xmpp:spike411@jabber.cz
QIP Infium na Jabber.cz Wiki
Uživatelský avatar
spike411
Nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 14, 2007 10:32

Příspěvekod SlovakSoft v pát pro 07, 2007 09:02

Bol som poučený, že mi záložky nefungujú kvôli tomu, že idem cez gmail.com. No nič, namapoval som si vloženie názvu miestnosti na jeden kláves na kávesnici.
Slovenská lokalizačná komunita Mozilla
Uživatelský avatar
SlovakSoft
Nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv lis 22, 2007 08:39
Bydliště: Slovakia

JABBER protokol - nefunkční v módu "neviditelný&quo

Příspěvekod pestasoft v pát pro 28, 2007 19:58

Ahoj,
mám malý problém s protokolem jabber u Infia. Pokud se připojím jako neviditelný pak nevidím kontakty, které jsou OnLine (na GTALKU). Pokud se přepnu do "OnLine" kontakty se objeví, potom se vrátím do "Neviditelný" a už tam i zůstanou.
Nenašel jsem, že by to tu někdo řešil tak jsem se snad nepřehlédl.

Zkoušel jsem všechny Infia (včetně poslední verze BETA 3)

Děkuji Petr
pestasoft
Nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 21, 2007 06:12

Předchozí

Zpět na QIP - Komunikace a protokoly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron