QIP Infium 9030 download
QIP 2005 8095 download

Jak na SMS z QIP infium prostřednictvím jabber transportu

Podpora

Moderátoři: Lms, GasThan, Martin J. - Cetelon, Moderátoři

Jak na SMS z QIP infium prostřednictvím jabber transportu

Příspěvekod tomcat v sob říj 20, 2007 09:11

Psal jsem to už do jednoho vlákna, ale zde to bude určitě vetšina spíš hledat.
Takže to radějí hodím sem vše pohromadě.

tomcat píše:
xstrv01 píše:
Ahoj, píšu ti, protože jsi asi jedinej člověk, kterej na tomhle fóru rozchodil smsky. Koukal jsem na tvůj návod, ale nepovedlo se mi to. Tak bych tě chtěl poprosit o pomoc.


tomcat píše:
Postup:
1. zaregistruj si jabber na jabber.cz (jsou i další ale s tím se liší poskytované služby tuším, různé trasporty atd.) Klidně z prostředí infia, ale musíš po zadání nicku upravit jmáno serveru z jabber.com na jabber.cz
2. připoj se na účet jabbera postav se v cl listu na roletu jabber a dej prav tlač. a klepni na agents.
3. vyber sms.netlab.cz dej registrovat, při výzvě na nick zadej nick a do tel čísla napiš své číslo (pokud budeš posílat na vodafone, tak se příjemci zpráva bude jevit jako poslaná přímo z tvého tel.)
4. teď už jen přidat kontakty do cl. Musíš si ale nainstalovat jiného jabber klienta, infium to zatím totiž neumí, např. psi.
5. po nainstalování zadáš své již zaregistrované údaje, přejdeš do stavu online, dáš přidat kontakt, vybereš service sms.netlab.cz a do kolonky pod tím napišeš tel číslo a klepneš na get jabber ID a pak už jen přídáš do cl.
6. no a to je vše nyní napíšeš normálně zprávu a odešleš, po chvilce ti dojde potvrzení o jejím odeslání.
7. nakonec až si tam nahážeš všechny tel. čísla psi ukončíš a spustíš infium a zde by se ti kontakty měli už objevit a posílání by mělo též fungovat bez problému.


Nikde za boha nemůžu najít "klepneš na get jabber ID a pak už jen přídáš do cl." V cl se mi objevila záložka "Agents/Transports" a v ní kontakt sms.netlab.cz, kterej se tváří offline Confused
Mohl bys mi prosím pomoc? Díky xstrv01


xstrv01 píše:

Nikde za boha nemůžu najít "klepneš na get jabber ID a pak už jen přídáš do cl." V cl se mi objevila záložka "Agents/Transports" a v ní kontakt sms.netlab.cz, kterej se tváří offline Confused
Mohl bys mi prosím pomoc? Díky xstrv01

tomcat píše:
1.to jak se ten transport tváří neřeš.
2.Spusť si psi. (když si ho stáhneš českej tak to musíš rozchodit)
3.dej add kontakt (klepneš na ikonku psi dole vlevo a po rozbalení add contakt)
4.otevře se ti okno v kterém už je get jabber ID, ale je nepodsvícené.
5.nahoře přepni položku service z hodnoty jabber na sms.netlab.cz/registered
6.teď už je get jabber ID podsvícen
7.napíšeš tel číslo, klikneš na get ID
8.v políčku pod ním se ti objeví +420xxxxxxxxx@jabber.cz
9.v pravo dole klepneš na add, popř. si před tím ještě změníš skupiny do kterého chceš přidat.
10.toť vše, klidně nech zaplý QIP i s jabber a zároveň zapni i psi, jabber bude online na obou a uvidíš jak se ti čísla bodou přidávat i do qipu.
Uživatelský avatar
tomcat
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 31, 2007 14:04

Příspěvekod xstrv01 v sob říj 20, 2007 13:05

Tak já jdu zase otravovat. Už se mi podařilo přidat číslo. Jenom jedno. To normálně zobrazilo, že je zapsané u eurotelu a když zapnu jabber, je online. U jakýhokoli dalšího o2/vodafone čísla už to nefunguje :cry: Měl bys radu i na tohle?

EDIT: Tak už sem to pořešil. Bylo to přetažený číslo, takže jsem musel zadat striktně bránu. Adresa s bránou teď v PSI funguje, ale nejde přetáhnout do QIPu. QIP vezme adresu bez brány a posílání nefunguje.
xstrv01
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte zář 04, 2007 12:04
Bydliště: Matička Praha

Příspěvekod tomcat v sob říj 20, 2007 17:39

co konkrétně myslíš tou bránou?, mně to normálka v qipu jede, jen neumí přidávat kontakt v tomto transportu.
Uživatelský avatar
tomcat
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 31, 2007 14:04

Příspěvekod xstrv01 v sob říj 20, 2007 17:43

Z wiki:
Pokud je číslo kontaktu převedeno na jiného operátora než ve výchozím stavu (viz tabulka níže), je potřeba určit konkrétní SMS bránu. Toho lze docílit přidáním resource kontaktu.
Chcete-li použít SMS bránu O₂ přidejte si kontakt ve tvaru: +420XXXYYYYYY@sms.netlab.cz/eurotel

V PSI to normálně zadám a funguje to bez problémů, ale QIP ten kontakt načte bez toho"/eurotel" :?
xstrv01
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte zář 04, 2007 12:04
Bydliště: Matička Praha

Příspěvekod Lms v sob říj 20, 2007 17:45

Možná to bude tím že QIP zatím neumí posílat zprávy na konkrétní resource (což je to "/eurotel").
Má tvorba:
- češtiny pro protokoly Jabber, XIMSS (Phone) a MRA a nějaké pluginy
- plugin Weather (Počasí)
Konferenční místnost pro QIP a vše okolo něj:
qip@conf.netlab.cz
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod tomcat v sob říj 20, 2007 17:59

nevím proč tam ty brány přidáváš (i když zní to logicky), já je nemám u žádnýho čísla, a vše mi bezproblému chodí, jak na O2 tak na vodafone.
Uživatelský avatar
tomcat
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 31, 2007 14:04

Příspěvekod tomcat v sob říj 20, 2007 18:06

a ještě by mě zajímalo kdy se tě ta brána tam zobrazí, pač já dám get ID , z toho mám tel.číslo@jabber.cz a žádný lomítko cosi už tam nemám, pak dávám add a jsou v cl
Uživatelský avatar
tomcat
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 31, 2007 14:04

Příspěvekod xstrv01 v sob říj 20, 2007 18:54

Bránu tam zadávám protože pro čísla která měnila operátora tam musí být. Nevím jak to funguje, ale tipuju, že to čísla určuje podle prvního trojčíslí - tzn pokud má někdo číslo 605XXXXXX (původně t-mobile) tak si to myslí, že je t-mobile, ikdyž přešel k o2/vodafone. Proto tam musí být striktně nastavena brána.

U psi je to vidět:
Obrázek


Lms píše:Možná to bude tím že QIP zatím neumí posílat zprávy na konkrétní resource (což je to "/eurotel").
Už aby to bylo :(
xstrv01
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte zář 04, 2007 12:04
Bydliště: Matička Praha

Příspěvekod tomcat v sob říj 20, 2007 19:45

jo tak na změnu operátora a ponechání čísla jsem zapomněl, navíc nikoho takovýho nemám, takže jsem v klidu, zatím.
Uživatelský avatar
tomcat
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 31, 2007 14:04

Příspěvekod xstrv01 v sob říj 20, 2007 21:21

No jo, tak já se budu těšit, až to v QIPu půjde. Zatim můžu zkušebně posílat smsky sám sobě :lol:
xstrv01
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte zář 04, 2007 12:04
Bydliště: Matička Praha

Příspěvekod tomcat v sob říj 20, 2007 22:32

to máš tolik kontaktů kteří si změnili operátora a číslo si nechali :shock: , já jen že jsem slyšel že moc lidí toho nevyužívá.
Uživatelský avatar
tomcat
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 31, 2007 14:04

Příspěvekod xstrv01 v ned říj 21, 2007 10:03

No ze sedmi čísel (včetně mně), co jsem zkoušel, tak tři :wink:
xstrv01
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte zář 04, 2007 12:04
Bydliště: Matička Praha

Kontakty sms vytrvale offline

Příspěvekod Brouk Pytlik v úte pro 11, 2007 10:58

Přidal jsem sms kontakty v Psi, ale v QIPu nedokážu najít způsob jak je přesvědčit aby byly online. Odesílání bez ohledu na to funguje, ale nemůžu kvůli tomu schovávat offline kontakty. Nějaký nápad?
Uživatelský avatar
Brouk Pytlik
Nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 11, 2007 10:52

Příspěvekod xstrv01 v úte pro 11, 2007 14:50

Mně se tohle děje u kontaktů, který změnili operátora => musel jsem pevně nastavit sms bránu. Nemůže to být i tebe kvůli tomuhle?
xstrv01
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte zář 04, 2007 12:04
Bydliště: Matička Praha

Příspěvekod spike411 v stř pro 12, 2007 06:09

Pinky má teď dost práce s přípravou nových serverů (snad to stihne do konce roku). Když pošlapou dobře (asi nikdo ale nečeká úplně hladký průběh), snad opraví i ten SMS transport. Operátoři se budou muset volit jinak než pomocí zdroje/resource.

Můžu jen říct, že na prosby VIP uživatelů pinky (a Sef) slyší víc. :p
xmpp:spike411@jabber.cz
QIP Infium na Jabber.cz Wiki
Uživatelský avatar
spike411
Nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 14, 2007 10:32

Příspěvekod Brouk Pytlik v čtv pro 13, 2007 12:18

Všichni jsou na původním operátorovi. Vynucená brána nastavená v Psi se v QIPu mi nijak neprojevuje (myslím že to už bylo rozebíráno). Z posledního příspěvku od spikeho411 jsem vyrozuměl, že v transportu bude nějaký problémek. Takže v klidu počkám a děkuji.
Uživatelský avatar
Brouk Pytlik
Nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 11, 2007 10:52


Zpět na QIP Infium - Podpora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron