QIP Infium 9030 download
QIP 2005 8095 download

Ukládání historie

Máte nějaký problém s QIPem, potřebujete radu? Zde můžete pokládat dotazy.

Moderátoři: Lms, GasThan, Martin J. - Cetelon, Moderátoři

Ukládání historie

Příspěvekod Encore v ned led 06, 2008 11:47

Zdravim,
mam problém s ukládáním historie u jednoho kontaktu. Ten spočívá v tom, že pokud si otevřu .txt ve složce s historií ( C:\Program Files\QIP\Users\moje_cislo\History ), tak tam vidim poslední záznam cca ze září, kdy dosáhl soubor velikosti 788kB. Od té doby v něm záznamy nejsou. Avšak pokud si otevřu historii přes QIP (Okno zprávy > tlačítko historie), tak vidím záznamy ze včerejška i ze dneška. I pokud dám "Uložit historii", tak vytvořený soubor obsahuje konverzaci celou, tzn. i poslední.

Nevíte, kde může být ta historie, co se zobrazuje přes QIP uložená, když není v Users\moje_cislo\History ?

Dík za help.

Ještě dodám, že u ostatních kontaktů, se kterýma kecám míň, je všechno v pořádku, do C:\Program Files\QIP\Users\moje_cislo\History se ukládá i poslední konverzace.
Encore
Nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 27, 2006 14:29

Příspěvekod Pivoth v ned led 06, 2008 12:14

zkus to exportovat tu historii :) a pak prepsat mozna to pomuze nevim tohle me jentak napadlo :)
Uživatelský avatar
Pivoth
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 201
Registrován: stř říj 31, 2007 21:00
Bydliště: Turnov

Příspěvekod Encore v ned led 06, 2008 13:25

Tak už jsem to vyřešil. Chyba byla, že byly špatně nastavený práva pro složku C:\Program Files\QIP, konkrétně jsem tam něměl možnost Měnit soubory, takže to Visty házely do C:\Users\jmeno_uzivatele\AppData\Local\VirtualStore\Program Files\QIP. Nastavil jsem si tedy pro C:\Program Files\QIP Uplné řízení svým windows účtem, přesunul soubory z Virtual Store do složky v Program Files a teď už to jede tak, jak má.
Encore
Nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 27, 2006 14:29

Příspěvekod Xeelee v ned led 06, 2008 13:51

Lepší by bylo přemístit QIP z Program Files.
Pokud jsi vypnul ochranu Program Files tak ti tam můžou nějaké programy udělat porádnej svinčík jako v XP.
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17

Příspěvekod Encore v ned led 06, 2008 15:37

Ochranu Program Files jsem nevypnul. Pouze jsem nastavil oprávnění pro složku QIPu (pravym tl. klik na Vlastnosti > karta Zabezpečení > přihodil jsem svůj účet a nastavil úplné řízení). Složek ostatních programů se toto nastavení nedotkne.

Jinak Vistách programy, které chtějí něco uložit do Program Files, ale nemají dostatečné oprávnění (jako tenhle případ), si vytvoří novou slošku ve C:\Users\jmeno_uzivatele\AppData\Local\VirtualStore\Program Files\, takže ve výsledku máš ten samej bordel pouze na jiném místě. O výhodnosti tohoto opatření by se dalo diskutovat hodně dlouho.
Encore
Nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 27, 2006 14:29

Příspěvekod Xeelee v ned led 06, 2008 15:53

V systémových složkách by prostě měl být pořádek.
Jsem rád že to konečně pochopili i pánové z Redmontu.
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17


Zpět na QIP 2005 - Podpora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron