QIP Infium 9030 download
QIP 2005 8095 download

Máte disketovú mechaniku?

Mimo téma

Moderátoři: Lms, GasThan, Martin J. - Cetelon, Moderátoři

Máte a používate disketovú mechaniku?

Samozrejme, používam ju často
0
Žádná hlasování
Áno, ale používam ju zriedka
4
20%
Mám, ale vyše roka som ju nepoužil
8
40%
Mám externú, USB
1
5%
Nemám, ale plánujem zakúpiť
2
10%
Nemám... Čo je to?
5
25%
 
Celkem hlasů : 20

Příspěvekod PCMark v ned led 13, 2008 21:15

Ono je problém v tom, že ementál není dobře větraná skříň. Dobře větraná skříň je uzavřená, která vepředu dole nasává vzduch a vzadu nahoře ho vypouští. Když nebudeš mít v case ventilátor, tak na pasiv prostě nemá co foukat a bude z toho nestabilita, restarty apod. - při zatížení procesoru.
Chceš mít pasivní počítač, ale je to blbost, protože i když bude tichý disk, tak stejně přehluší tichý ventilátor => tichý ventilátor ti nezvýší hluk počítače
http://forum.eicq.cz - navštiv nové fórum o alternativách k ICQ
www.swmag.cz - technologický magazín
www.edownload.cz - download server
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
 
Příspěvky: 414
Registrován: čtv srp 31, 2006 10:09
Bydliště: Hlučín, Ostrava

Příspěvekod DreamWalker v ned led 13, 2008 21:25

> Nějak se mi nezdá, že by byl tento obří ventilátor skutečně neslyšitelný

Mam ho tu... Pocujem ked si sused z bytu nad nami prdne, ale tento ventilator nepocujem...

Je to genialne... Vzduch sa nasava v strede skrine a putuje vsetkymi smermi...
Obrázek
Uživatelský avatar
DreamWalker
International QIP Support
 
Příspěvky: 760
Registrován: ned dub 01, 2007 16:49
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Xeelee v ned led 13, 2008 22:02

PCMark: tahle skříň bude vzduch nasávat dole a teplý vzduch bude unikat děravým vrškem.
Nebudu dělat díry všude, jen nasávání dole a odsávání nahoře.
Chci vyzkoušet, jaký bude tah v otevřené a zavřené skříni.
Jádro bude podtaktovávat procesor podle potřeby a když není moc zatěžovaný tak prý vůbec nehřeje.

Mě se prostě představa pasivně chlazeného počítače líbí a chci to aspoň zkusit zrealiovat.
Neber dítěti jeho oblíbenou hračku :)
Noctua se dá dokoupit vždycky.
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17

Příspěvekod PCMark v pon led 14, 2008 10:18

Klidně si to zkus, ale nezapomeň na to, že stabilitu musíš otestovat při max. zátěži obou jader najednou po dobu několik hodin - tohle musí chlazení procesoru zvládnout, aby bylo použitelné.
http://forum.eicq.cz - navštiv nové fórum o alternativách k ICQ
www.swmag.cz - technologický magazín
www.edownload.cz - download server
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
 
Příspěvky: 414
Registrován: čtv srp 31, 2006 10:09
Bydliště: Hlučín, Ostrava

Příspěvekod Black_Fox v pon led 14, 2008 11:19

Xeelee píše:Já nechci maximální výkon, ale tichý pasivně chlazený PC bez jedinýho větráčku.
To se ti s DVD mechanikou a neSSD diskem nikdy nepodaří :) Především DVD zaručeně přehluší jakýkoli moderní větráček. Problém s bezvětráčkově větranou skříní je takový, že ti možná vrškem bude unikat teplo, ale spodkem se bude nasávat jen pokojová teplota, takže budeš mít s chlazením problémy a to především v létě. Záleží, jestli chceš skříň, která nebude dělat hluk, anebo skříň, která bude pasivně chlazená.
P.S: Místo zatím ještě stále příliš drahých SSD disků si můžeš pořídit levnější a slabší řešení v podobě ramdisku :D

EDIT: Až donedávna jsem měl v počítači Radeona X300, který byl pasivně chlazený a dokonce se na něm dalo i leccos spustit, no ale jestli jsi spíš linuxový typ, tak radeony asi nebudeš mít moc rád...
I am... ߣαск_ƒo×...
Necitujte celý předchozí příspěvek! Tím myslím přesně ten, který je hned nad tím vaším!
Uživatelský avatar
Black_Fox
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 358
Registrován: úte kvě 01, 2007 09:11
Bydliště: ZL, CZ

Příspěvekod Martin J. - Cetelon v pon led 14, 2008 18:20

V obou PC je disketovka namontovana.. ale je nepripojena.. nemam vlastne jiz ani diskety :lol: ( vlastne jiz mam.. pred tremi dny jsem si je koupil... :lol: )
Ale zjistil jsem, ze je to dneska jeste atraktivni vec.. a je dulezita... nikdy me to nenapadlo.. ale v nedeli jsem resil docela zvlastni problem...

Nainstalovat Windows do notebooku.. ( hledate, kde je ten problem?? )

Ten NTB je vyroben v roce 1989, je v nem Windows 3.11 a podporuje pouze disketovou mechaniku :-D

nejvetsi problem nastal v tom, kdyz jsem si stahl z netu W3.11 , na plose poctive scizil Diskety, a hodil si instalacku ( 9-ti disketovou ) na sit, ze si to vzadu nahraju na diskety, a pustim se do toho...

Jake sklamani bylo to, kdyz jsem zjistil, ze jediny bily stary PC v praci ma disketovku ukradenou.. a my je jiz ani neprodavame... :-(

docela zklamani.. a zdeseni..

takze jsem byl prinucen si ty disketry koupit.. a Windows si na ne musim nahrat doma... :lol: a pak si je tam zase prinest.. nainstalovat to tam.. a pak diektky smaznout, a opetobne si je dobropisovat :-D

jak jednoduche... :-D

Shrnuti: Disketovka stale jeste nevysla z mody.. a je celkem nepostradatelnym pomocnikem :-D
Obrázek __________ Dříve, než-li se na něco zeptáš, použij Google
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin J. - Cetelon
Moderátor
 
Příspěvky: 1243
Registrován: ned zář 03, 2006 13:55
Bydliště: DI a. s.

Příspěvekod tomcat v pon led 14, 2008 20:02

to Xeelee:
Plně souhlasím PCMarkem, jakože doporučuju forum na pctuning.cz. Jinak bez jedinýho větráku to fakt není dobrý nápad, navíc kvalitní nízkootáčkové 120 vhodně umístěné jsou neslyšitelné.
Jinak ventilátor v bočnici tak tu někdo psal je ta největší zhovadilost, jakože procosor ti bude chladit pěkně, ale co z toho když disk se ti bude škvařit na 45° min (dle práce a výrobce disku, samože).
Nejlepší je jak radil PCMark eden dopředu a druhý dozadu.
Moje řešení ve svém pc:
Vzadu mám tři vetilátory 2x80 a 1x120 vše od AC verze se sníženými otáčkami, tj. 1500 a 1000. Tohle zrovna nejsou super tiché ventilátory, ale poměr ceny/výkonu a ticha je řekl bych fajn. Jinak v pc mi to přehluší můj shit zdroj od EC se 120 ventilátorem. Když koupíš kvalitní se 120 tak ji neuslyšíš, leda že by ti bedna stála u ucha. Jinak disky mám chlazeny tak že před nimi mám díru zamaskovanou mřížkou a nikde jinde žádný díy nejsou, tudíž vše se nasává kolem disků a je na nich při běžné práci 35° (3x seagate).
Procesor mám stejný co si chceš koupit a s boxem jsem ho zkoušel při nezatížení provozovat pasivně a držel si tuším 45°, díky průvanu. Pokud bych měl velkej pasiv na proc tak ho asi uchladím i při 100% zatížení do 50°-55°. Osobně ho provuzuji tak že mám speedfanem nastaveno do 35° žádný otáčky, do 45 min. a pak jede na full resp. dle biosu. (málo kdy sepne na full, a při nic nedělání jen občas se protočí, jinak jede pasivně)

Třeba jsem ti nějak poradil
PC1
MB GIGABYTE M56S-S3 NF560, Athlon 64 X2 5200+ Brisbane sAM2 (2500MHz). 2x1024MB DDR2 800MHz Transcend, 1x SATA Seagate 250GB, 2x SATA Seagate 320GB, Gigabyte Geforce 8600GT silent 256MB DDR3, LG DVD-RAM GSA-H42N supermulti, old servercase black modding by me, zdroj 450W 120mm fan
Book:
HP nx6110, 768MB, Seagate 120GB 5400.3
Uživatelský avatar
tomcat
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 31, 2007 14:04

Příspěvekod Xeelee v pon led 14, 2008 20:07

Black_Fox píše:To se ti s DVD mechanikou a neSSD diskem nikdy nepodaří :) Především DVD zaručeně přehluší jakýkoli moderní větráček.

Vtipálku :)
Nejsem Větnamec, kterej si pálí do obchůdka v režimu 24/7/356.

Black_Fox píše:Problém s bezvětráčkově větranou skříní je takový, že ti možná vrškem bude unikat teplo, ale spodkem se bude nasávat jen pokojová teplota, takže budeš mít s chlazením problémy a to především v létě. Záleží, jestli chceš skříň, která nebude dělat hluk, anebo skříň, která bude pasivně chlazená.

Všechno bude záviset na tom, jestli se mi podaří vytvořit dostatečný komínový efekt.
Trošku jsem nad tím meditoval a zjistil jsem, že nahoře těch otvorů nesmí být moc a otvory pro nasávání by měly být po stranách dole a ne ve spodku, aby se mi tam nedostalo tolik prachu.
Prach na chladiči samozřejmě snižuje účinnost, takže jednou za čas profouknout.
IMHO bude mít lepší tah zavřená skříň.
Budu zkoušet různé úpravy za chodu systému a sledovat, co to dělá s teplotou.
Nejspíš stejně dokoupím nějaký větrák Noctua, který se sepne při vyšších teplotách.

Black_Fox píše:EDIT:

Grafika bude integrovaná.
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17

Disketovka

Příspěvekod kirio v sob úno 02, 2008 14:46

Diketovou mechaniku mám. Použil jsme ji jen párktát, když jsem pomocí programu MEMTEST86 testoval RAMku.
Uživatelský avatar
kirio
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon pro 10, 2007 23:59

Příspěvekod Smoke v ned úno 03, 2008 20:03

disketovku jaksi nemam, asi mi ji zapoměli do notebooku namontovat :lol: ale tak ted když sou flashdisky, pamětový karty a ruzný další opičárny to ani nepotřebuju. Segra na staršim PC disketovku ještě má, ale taky jí nepoužila už ani nepamatuju
Uživatelský avatar
Smoke
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 208
Registrován: ned úno 04, 2007 12:31
Bydliště: Cheb

Předchozí

Zpět na Mimo téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron