QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

MSN transport

MSN transport

Nový příspěvekod Noro » pon 7. duben 2008 8:09

Zdravim vsetkych.
Mam dost znamu otazku, ci neviete ako je to z Qip Infium a MSN protokolom. Niekde som cital, ze je mozne nastavit nejaky MSN transport cez Jabber protokol, ale nic podrobnejsie som k tomu nenasiel. Co je vlastne ten MSN transport? Dakujem vopred za odpovede.
Noro

Re: msn transport

Nový příspěvekod Pafo » pon 7. duben 2008 8:21

MSN protokol snad brzy do Infia bude, ale kdy přesně, to se neví. MSN transport přes jabber v Infiu funguje. Je to vlastně služba, kterou daný Jabber server nabízí, člověk pak může komunikovat se svými kontakty na MSN. K tomu, aby fungovala je potřeba transport zaregistrovat. Je to položka u jabberu.
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Noro » pon 7. duben 2008 8:38

Spytam sa hlupo, kde konkretne ten MSN transport zaregistrujem? Musim mat Jabber login? Nastavenie prebehne na strane servera, alebo v nastaveniach cez Qip. Dakujem.
Noro

Nový příspěvekod Pafo » pon 7. duben 2008 8:43

No musíš mít registraci na některém jabber serveru (doporučuji jabbim.cz) a mít jabber aktivní v Qipu Infium. Pak tam stačí kliknout na žárovičku a myslím, že to je položka nahoře a zobrazí se nabídka se služby a tam je msn.netlab.cz a dá se registrovat... zadají se msn údaje a je to..

edit: upraven název jabber --> jabbim
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod v4s1m4 » pon 8. září 2008 22:20

Prosim muzes to tu jeste lepe a detailneji popsat jak se to msn aktivuje pres qip dikec
v4s1m4

Nový příspěvekod Pafo » pon 8. září 2008 22:34

Určitě. Jde to tedy zatím jedině přes msn transport. K tomu je potřeba jabber účet u některého serveru, který toto nabízí. U nás nejznámější je asi jabbim.cz.
Tže pokud již máš jabber účet, přihlas se přes qip na jabber.
Klikni na žárovičku a úplně nahoře je nabídka (tvuj JID se šipkou). Tam najedeš a jsou tam "Nabízené transporty" klineš na ně
Je tam transport msn.netlab.cz pravé tlačítko na něj a dát registrovat
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Wiper2 » ned 14. září 2008 11:46

chtel jsem se zeptat jak je to s pridavananim noveho uzivatele.
zkusil jsem si zalozit jeste jeden ucet na MSN-ku a at to zkousim jednim nebo druhym smerem (MSN klient - ucet 1 <-> QIP klient ucet 2) vidim porad daneho uzivatele offline. Ucty ktere jsem mel v MSNku registrovane drive jsou OK, byt se jeste snazim nejak prenastavit aby mi to v kontaktlistu zborazovalo perzdivku misto JID

verze qipu 9015 RC3

EDIT:
tak problem s pridavanim uctu jsem vyresil ...tak uz jen zbyva:
- zborazeni perzdivky misto JID v kontaktlistu
- zobrazovani puvodni prezdivky uvedene na MSN (nikoli z jabber serveru) na MSN klientech

predem dik za odpoved
W2
Wiper2
Nováček

Nový příspěvekod AA4 » sob 17. leden 2009 16:13

Myslim ze uz to neni podporovane, vzdy dostanu jenom zpravu:
Failed to connect to MSN servers: [Failure instance: Traceback (failure with no frames): exceptions.Exception: Timeout]
a nejhorsi je, ze nikde nemuzu najit zadne informace.
AA4

Nový příspěvekod The_ERROR » úte 27. leden 2009 15:45

Ja teda nemam problem. Sem tam se mi tahle zprava ukaze, ale po chvilce se to zase pripoji a normalne to funguje dal...
ICQ :fuj: => Miranda :tuk: => Trillian :roll: => QIP :juch:
The_ERROR
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Imperiatorr » ned 22. březen 2009 20:53

[vyřešeno]
Naposledy upravil Imperiatorr dne pon 17. září 2012 14:15, celkově upraveno 1
Imperiatorr
Nováček

Nový příspěvekod Pafo » ned 22. březen 2009 20:58

co je na tom "špatném zobrazení" špatného? Návod jsem psal a snad stále funguje http://wiki.qipim.cz/index.php/MSN_transport
Pafo
Moderátor

Re: MSN transport

Nový příspěvekod Smartfouňák » sob 16. květen 2009 16:44

Uhm, mám takovej menší problém.. kdykoliv chci registrovat ten transport msn.netlab.cz tak mi to napíše, že neexistuje (404: Not Found).. to už tahle služba skončila? :(
Smartfouňák
Nováček

Nový příspěvekod Pafo » sob 16. květen 2009 18:22

Tato služba by nadále měla fungovat. Je možné, pokud si zkoušel transport během těchto pár dní, že zrovna nefungoval, protože server jabbim.cz měl dost problémů...
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod johnyX » ned 24. květen 2009 10:36

Podarilo se nekomu ke sluzbe pripojit behem poslednich 3 tydnu? Opravdu ma msn.netlab.cz jen vypadek - spise to vypada ze uz kontinualne nefunguje (za posledni 3 tydny, kdykoliv se pokousim, dostnanu 404). Nevite nekdo o nejakem jinem transportu (urcite neco takoveho musi existovat i na zahranicnich serverech)?
johnyX

Nový příspěvekod keyboo » ned 24. květen 2009 12:15

Na tohle by bylo lepší se ptát přímo na jabbimu, popřípadě strýčka googla. Místnost, kdy bych se zkusil ptát je jabber<at>conf.netlab.cz
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme. - Richard Feynman
keyboo
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Black_Fox » čtv 11. listopad 2010 11:33

Zaregistroval jsem si MSN transport, všechno proběhlo dle návodu a v pořádku, ověřil jsem úspěšné zaregistrování a zapnutí transportu, ale stejně se zaboha nemůžu dopsat ani na člověka na MSN, ani na kolegu, který má taky transport, tuší někdo, kde by mohla být zrada? Účastníky mám uložené jako jméno%server@msn.netlab.cz, sám se přihlašuju na transport jako jméno@server, Jabbim VIP.

//edit: problém je kombinace Infia a starého profilu, s novým profilem v aktuálním 2010 to funguje dobře.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Pafo » čtv 11. listopad 2010 11:37

Nezapomeň že s profilem z RetroPacku, tam jsou pot krev a slzy :D :D :D
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Black_Fox » čtv 11. listopad 2010 12:53

Použil jsem profil ještě čistější než čistý z RetroPacku, ale náš krev s potem a slzami na tom má svůj podíl :crazy:
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod s.b » pon 13. prosinec 2010 10:47

pokud se nepletu tam ten transport je od listopadu zpoplatnenej...
s.b

Nový příspěvekod j.r.fish » čtv 17. březen 2011 15:31

jo na jabbimu je zpoplatněnej. komu se nechce cálovat, tak na serveru alpha-labs.net je taky a je free. dokonce je i lépe řešený, než na jabbimu, jelikož tady po registraci transportu to samo natáhne všechny kontakty na MSN a vytvoří je, kdežto na jabbimu je třeba všechny manuálně přidávat (nebo alespoň to tak bylo)
j.r.fish
Uživatel QIPu

Zpět na MSN