QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

QIP vs. ostatní klienti

Co se jinam nevešlo. Například dotazy týkající se více verzí QIPu (2005, Infium, PDA)

Re: QIP vs. ostatní klienti

Nový příspěvekod Ala » pát 12. březen 2010 1:14

Trochu jsem uvažoval a znovu se zamýšlel nad tím, čím že je vlastně qip tak úžasný a dospěl jsem k zajímavým závěrům, o které bych se s vámi rád podělil. Berte to trochu s nadsázkou a humorem, nemám zapotřebí, aby někomu praskla v mozku žilka a já byl zodpovědný za to, že z něj bude až do konce života dement :-D

Co se týká reklamy, tak k té až na závěr a pomiňmě běžné funkce, jako mají ostatní klienti jako je třeba psaní zpáv. Divné, že telefon umí telefonovat a auto jezdit :-) Nuže když čtu některé diskuse o icq klientech, nabývám dojmu, že si většina qipařů myslí, že icqčkári jsou lamy (v icq se nedá nic nastavit, nemá žádné funkce, atd. atd.). Mirandaři se k tomu raději ani nevyjadřují, přotože by řekli, že icqčkářum jsou nějaké funkce šumafuk a o hardwareovych narocich nemají ani tušeni, a že lamy jsou právě qipaři, protože v mirandě se da nastavit úplně všechno a funkce v qipu jsou vykradené z mirandy a jejich pluginů. Usměvné zamyšlení, nemyslíte? :-)

Věnujme tedy pozornost oněm high-tech giga super funkcím, které nám nabízí qip. Tak třeba vymazání sebe sama z CL někoho jiného. Naprosto nejskvělejší funkce, řekl bych. Jako před očima vidím situaci: kluk se rozejde s holkou a vymaže sebe z jejího CL, aby mu nemohla psát, ale aby jí mohl "šmírovat", jestli je on-line. A teď opačná situace: holka se rozejde s klukem a vymaže ho ze svého icq, maximálně když bude otravovat, dá ho ignorovat, kdo z nich je na tom líp? Do třetice všeho dobrého poslední situace: qipař se vymaže z CL jiného qipaře, ale on to stejně ví, protože mu to qip řekne. Trošku mi to připomíná dobu, když mi bylo 10 a bráchovi 9 let a hráli jsme si na hvězné války: "Já mám lejzr, který prostřelí každý štít v celém vesmíru", "A já mám zase štít, který neprostřelí zádný lejzr v celém vesmíru". Když si na to vzpomenu, znovu mi cukají koutky.

Ale otočme list, anebo né, to by bylo moc staromódní, nechme si raději vyskočit popup s informací, že nám někdo píše, a nechme si ho vyskočit vlevo, protože vpravo ho má icq :-) Velmi důležitá informace, abychom mohli odpovědět ještě dřív, než se zepta. Párkrát jsem to zkusil, protože jsem u některých tušil, na co se chtějí zeptat... nikdo to nepochopil a většina těch, kteří používají icq (nepípá při otevřeném aktivním okně zprávy), a kteří se při psaní dívají na klávesnici, si ani nevšimli, že jsem jim něco napsal. Další list, vlastně popup, někdo si čte můj status, no to je celkem logické, když píše z icq a ten mu ho zobrazí automaticky, jakmile otevře okno se zprávou. Bez informace o tom, kdo používá jakého klienta je komunikace vlastně horor, nekteří by si tady možná připadali jako bez ruky :-D

Shrnuto a podtrženo, jakou výhodu tedy bude mít qip, když budou mít všichni qip? Nevím, jestli mají tyto speciální funkce nějaký přinos do IM komunikace. Pro mě nejspíš ne.

A teď ta slíbená reklama, teda spíš obecný návod, jak se jí zbavit. Způsobů je možná víc, ale znám dva: 1) Banner killer, 2)Manuální blokace adresy, ze které se reklamy stahujou. Nejdřív ten jednodušší, stáhnete banner killer, spustíte, odstraníte, chatujete. Výhoda: umí odstranit i proužky po reklamě a tím zmenšit okna. Nevýhody: icq se samo neaktualizuje, musíte mít BK přesně na build icq, které máte nainstalovaný, takže až buede icq instalovat za půl roku třeba u kamaráda, BK určitě nebude fungovat, protože při instalaci se stáhne novější build. No a konečně druhá mnohem elegantnější možnost, najdete si soubor c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts (defaultní cesta a ve win xp, máte-li systém jinde nebo jiný, vaše chyba :-D) a do tohoto souboru napíšete "127.0.0.1 ar.atwola.com" (bez uvozovek), uložíte a restartujete počítadlo. Výhody: reklama se odstraní jednou pro vždy a pro všechny verze icq i následné přeinstalace icq, není to zásah do icq, takže se normálně aktualizuje a neporušujete tím pádem ani licenční podmínky AOL, nevýhoda: po reklamě zůstanou bílé proužky.

Úplným závěrem bych se rád omluvil za své žvanění a hlavně těm, kterým praskla zilka v mozku. Slibuji, že budu dva týdny za trest používat výhradně qip. Mějte se.

PS: chyby v tisku a změny cen vyhrazeny :-)
Ala

Nový příspěvekod Pafo » pát 12. březen 2010 11:16

Proč by z tohohle měla prasknout někomu žilka v mozku to teda nevím, se s tím dá docela dobře aj souhlasit :D
  • Já si nemyslím o uživatelích ICQ, že jsou lamy, o QIPařích si to taky nemyslím :D a vůbec o jiných skupinách používající jiné IM (a tom jsem Mirandak, QIPak, qutil, Pidginak ..) :D
  • Hardwarové nároky dnes spoustu lidí řešit nemusí, když mají 2GB RAM a víc
  • Že některé funkce jsou vykradené z Mirandy to nevím, jsou spíš inspirované a je to fuk, druhá věc jsou protokoly, kde Jabber v Infiu je celý z Mirandy původně a co se týká ICQ, tak nějaký čas, obsahoval starý QIP 2005 chybu, která předtím byla v Mirandě a v tu dobu byla už opravená (tam to trochu zavání)
  • Vymazání z cizího CL ti na alternativních klientech s lokalnim seznamem kontaktů, nebo zálohou je totalně k ničemu, tže ta funkce je mi k ničemu :D
  • Já si hraju na hvězdné války do teď :D
  • S tím čtením statusu máš pravdu, je to stupidní funkce, kterou naštěstí aspoň už Infium ani neobsahuje.
  • Zobrazení klienta se hodí jen v jednom případě a to když je někdo na mobilu, tak se mu nesnažíš poslat hafec odkazů. Ale tohle se dá pořešit stavovou zprávou "Jsem na mobilu" nebo rychle odpovědět, at dotyčný neposilá odkazy.. Ještě se to dá využít k provokaci, co to máš za starouše kecálka, aktualizuj nebo tak.. :D
  • Návod na ICQ reklamu dobrý, ale upřednostnil bych removera, už kvůli místu a možnosti vypnout pár dalších prvků.

Nic mi neprasklo juchů ;)
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod vencisaa » pát 12. březen 2010 11:53

mám 4jádrovej procesor, 4GB RAM atd a stejně zastávám názor že se systémovýma prostředkama se prostě nemá zbytečně plýtvat... Možná jsem staromódní, ale nějak nechápu proč by mi mělo bejt jedno kolik mi jaká aplikace žere, nemluvě o tom to také není jen o tom kolik si vezme operační paměti ale i jak často a jakým způsobem zapisuje na disk, jak nakládá přístupem na disk (prostě čím více aplikací se zapisuje, tím pomalejší práce - alespoň pro mě - stříhám video a tam je nutný rychlý přístup k velikému množství dat), navíc to že si ICQčko přidává do Windows vlastní služby - no to naprosto nechápu. Ano můžu si nainstalovat nějaký ten banner killer, ale i tak se v náročnosti na grafiku, a procesor atd nikdy nedostanu na rychlosti v QIPu a jako řešení mi to přijde poněkud kostrbaté.
To že má QIP již v sobě docela dost funkcí mi na škodu nepřijde a to že se mi zobrazují klienti? ehe - no já jsem za tu funkci rád (ale ok - klidně beru že můžu bejt jedinej). Taky mi docela vyhovuje to že QIP se ani sám od sebe nikam neloguje, ba dokonce to ani nezkouší, takže se vlastně nemusím starat o to jestli jsem již editoval svůj lokální DNS file (host). Samozřejmě u mě nastupují i naprosto čistě subjektivní dojmy jako je např. grafický vzhled a ovládní obecně kde mi přijde QIP neskonale elegantnější než ICQ, ale tak každý má vkus jiný.
Docela trefné přirovnání vydím v tom že ICQčko je jako Internet Explorer, QIP jako Firefox a Miranda jako Opera. Samozřejmě že vím o tom že se tady vyjadřuji jako "fanatický fanda" QIPu, ale opravdu nemůžu jinak a snad mi to nikdo nebude mít za zlé.
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Pafo » pát 12. březen 2010 12:21

Tak jasně, že by se s nima nemělo plýtvat a pokud se program dokáže chovat svižně a žere o 50% méně, je mi taky sympatičtější, jen pro BFU (edit: lépe řečeno většinu lidí, nemusí to bejt BFU) na dnešních strojích tohle není kritérium.

ICQ by mělo trochu zapracovat na vzhledu a integraci do systému, to je také fakt, ale s rychlostí GUI sedmičky jsem neměl žádný problém.

QIP má bezesporu elegantní možnosti nastavení, hlavně je nastavený za tři minuty, jeho rychlost je slušná a neblázni, ikony klientů jsou strašně vyžadovaný, nejsi v tom sám :D . Grafický vzhled QIPu je jiná věc - tam má podle mě pár detailů, na které by se mohli soustředit a vylepšit to, ale jak říkáš-subjektivní.

Jediné s čím mohu určitě nesouhlasit je tvé netrefné přirovnání :) Jak jsi přišel na QIP-Firefox, Miranda-Opera zajímalo by mě tvé kriterium podle čeho jsi to tak rozdělil.. Rychlost, jednoduchost, vzhled a integrace většiny funkcí je jednoznačně Opera.. naproti tomu Miranda musíš pluginovat jak zběsilej, stejně tak když chceš elementárně funkční Firefox. Tže tohle jediné jsem nepobral :)
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod kein_nick » pát 12. březen 2010 13:13

Predem znovu opakuji, ze pouzivam vyhradne pafovy packy mirandy (jo dobre ve skole, kde se neda delat vubec nic, vydavanej zaklad). Ale zkusenosti mam i s jinyma IM (qip (2005 i inf), qutim, digsby atd.)
Ala:me zilka teda nepraskla :-) neni moc co dodavat, tvuj prispevek je celkem trefnej (hlavne nebrat za kazdy slovo).. A ze qipari si mysli, ze icqckari jsou lamy.. Ja jako mirandak, pouzivajici Jabber a MSN, si myslim, ze lama je hlavne icq protokol, co ten dokaze :-D.. a vetsi lamy, kdo ma ofiko klienta.. Bohuzel mysleni vetsi vetsiny lidi neovlivnis.. Upozorneni, ze nekdo pise mam take zaple, hodi se, rozhodne neodepisuju driv, nez prijde zprava.. Ikony klientu? Bez nich ani ranu.. Nevim, clovek si zvyknul, obcas aspon clovek vidi ikonu noveho klienta a kdyz nezna, tak treba vyzkousi.. Proc ne? A s reklamama a narocnost systemu.. Nac pouzivat takovy moloch jako icq klient je.. Kdyz qip, miranda a ostatni nabizeji mnohem vic.. Ne jen nastavenim, ale i nabizenymi protokoly.. Mam taky jednoho zabedneneho kamarada, co jabber ma, ale nevyuziva... Musim mu psat sms, aby se pripojil, ten taky mele, ze neni nic lepsiho nez icq a ofiko klient.. nechapu, ale nikomu hlavu netrham...
vencisaa:pod to se muzu podepsat :-) jen s tim rozdilem, ze muj favorit je jiny IM..
vencisaa píše:Docela trefné přirovnání vydím v tom že ICQčko je jako Internet Explorer, QIP jako Firefox a Miranda jako Opera. Samozřejmě že vím o tom že se tady vyjadřuji jako "fanatický fanda" QIPu, ale opravdu nemůžu jinak a snad mi to nikdo nebude mít za zlé.

Tohle narozdil od jinych taky celkem chapu.. Pro ne zkusim uvest, jak to chapu ja a snad i ty.. IE je pro me naprosto k nicemu prohlizec.. Staci kdyz ho musim pouzit ve skole a kazdou chvili pada, neni mi nijak prijemnej, stejne jako icqcko, FF x Opera.. Tady nevim presne co favorizujes.. Pokud FF jako ja, jen u techto dvou prohlizecu vymenim IM.. Proste porovnani IM k prohlizecum.. Tak to chapu ja.. Nebo to bylo mysleno jinak?
PS: chapu, ze se nekdo ohradi, ze ta a ta verze icq klienta a IE je bomba, neberu mu to, tohle je jen muj nazor :-) Tak at taky nekomu neprdne zilka (to se mi moc libilo :-D)
Obrázek
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod Xeelee » pát 12. březen 2010 13:28

Já bych to viděl jako Pafo, ale musím podotknout, že tam kde nemám potřebu si pár dnů přizpůsobovat IM to u prohlížeče vyžaduju a proto bych dvě tak odlišný věci neporovnával.
Brutálně customizovanej kecálek totiž narozdíl od prohlížeče prakticky neovlivní efektivitu práce a taky ho nepoužívám tak často.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod Black_Fox » pát 12. březen 2010 13:36

Ala píše:Bez informace o tom, kdo používá jakého klienta je komunikace vlastně horor, nekteří by si tady možná připadali jako bez ruky :-D

Krásně vystihnuto, to bohužel ale není sranda :) Člověk může podle klienta poznat různé věci o druhé straně... například aha, tady je Adium, tak to neumí zobrazovat moje statusy, takže to, co už mám vyvěšené, stejně musím ještě speciálně této osobě říct. Adium taky suverénně ignoruje zprávy z offlinu. Nebo ICQ6, tak tady bude problém s příjmem souborů a radši to rovnou hodím na FTP, než abych zkoušel štěstí. Bombus - tady moc květnatou promluvu vést nebudeme, protože je protistrana na mobilu a během chvilky mi tak maximálně napíše ano/ne. QIP PDA - i když příjem souborů asi fungovat bude, je zbytečné je posílat a počkám radši, až si dotyčný dojde na stolní kompl... a takhle bych mohl pokračovat :)
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Pafo » pát 12. březen 2010 13:41

kein_nick: a vidíš to o těch lamách, pro mě člověk co má všechny kamarády na ICQ, dělá skupinové hovory, volají si, píši si, videohovory dělají, hrají hry a funguje jim to.. Jsou to lamy? Já takový věci nedělám, tak si můžu dovolit mít alternativního multiprotokolového klienta, ale oni by byli jen nasra.í, ptže by jim to nešlo. :) Já taky nemám rád ICQ protokol, ale Jabber ještě takový komfort nedopřává téhle sortě lidí. Max je to volání.

IE padá tak asi jako všechny ostatní programy na světě :) Vždy trochu záleží na nastavení a uživateli (u k_n na škole asi na adminovi).. IE8 s IEpro rozšířením je pro mě použitelný prohlížeč, ačkoli ho nepoužívám není to pro mě větší problém (ale ničí mě IE6, když se s ním potkám). Jen doufám, že další verze bude více inspirována novým trendem vzhledu alá Chrome, Opera a budoucí FF snad taky. IE9 už by měl být zase o krůček dále, aby neztrácel na ostatní. A čím to bude více vyrovnané, tím lépe pro nás pro uživatele.

vencisaa, kein_nick: tže vy jste spárovali jen klienta s browserem dle osobních preferencí bez technického uvážení věci? A kein_nick to zrovna vyšlo tak, že FF patří k Mirandě :D což by mi dávalo aspoň smysl :D Ale tak ok.. já se snažím klienty i browsery brát z nadhledu raději.

Black_Fox: :D Jsem nevěděl, že Adium ignoruje offline. Na ICQ6 může být problém ale nemusí :) ..
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod puchal » pát 12. březen 2010 15:50

lamy~ mm ofiko icq si prošel každý, a že mu to vyhovuje jeho problém, pro ty co objevili "kouzlo" jiného klienta je tak trochu zapouzdřenost, že ho bude mít za kteréna ano nejsou to kteréni jejich volba jak říkal pafo mají tma hry a další piviny co chtějí...
reklama v icq~ ne jen kvůli tomu že bere pamět, ale hlavně že ubírá místo v cl nedivím koho chci vidět to mi hlavně vadí, škoda že msn to má taky tak
upozornění na psaní~člověk aspoň ví, na koho se má duševně připravit třeba na puchálštinu co nepůjde číst:):D
už nevím proč mi to dávalo logiku před tím než mi to řekl Pafo(ff~miranda, opera qip),myslím že, uživatelům přijde ff dostatečný v základu nepotřebují gesta myší atd. a tak dají ff k qipu, pro některé uživatele ale ff z základu nestačí a musí tam dát plno doplnů (ano mám jich tam -+30:[) a ff sám o sobe je málo např. dneska ve školní knihovně jsou nové pc kde je konečně ff, ale to není ten můj skvělý ff co mám doma je to ff co mám rád ale co "nic neumí" naházel jsem tem hnedka několik doplnků a už se to dalo :),
pro ty co používají ff je opera něčím co toho umí moc a je to jiné než jejich jednochudý ff bez doplnků... a opera je ně prostě moc a nabývají dojmu že ff je jako qip že to umí všechno podstatné a stačí jim to operu tím pádam přiřadí k mirandě, ale neuvědomují si to že ff je nepoužitelný pro někoho kdo chce od prohlížeče víc a musí si tam dát doplnky ff stejně jako miranda "musí" mít nějaké ty doplnky aby byla použitelná, jak říkal k_n miranda ve škole je hovno~proč? nemá doplnky ff ve škole je hovno~proč? nemá dopnky
opera má vše potřebné a mnohem víc (email klienta,rss třeba přibude časem přehrávač *.avi a ještě něco na způsob wordu...:D ne to už si utahuji.)) ) ale má toho s sobě dost tak že je použitelná rychle stejně jako qip
SMAJLÍCI Mega box-KObrázek,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°+°SKINY-QIP INFIUM & QIP 2005
mráček=IM klient který začíná na M a jsem online právě na něm, ne MQIP to není
about.me/petrneme

Ti, o kterých si myslíte že jsou vaši kamarádi a záleží jim na vás, jsou skvělí herci, kteří hrají představení jen pro vás, že jsou vaši kamarádi.
Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Pafo » pát 12. březen 2010 16:00

Jo to už by dávalo smysl. Ale FF přirovnanej ke QIPu by dával smysl, kdyby QIP neměl popup okna, smajlíky, info o uživateli a desítky dalších věcí :) ale už to aspoň chápu
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Xeelee » pát 12. březen 2010 20:25

puchal: U mě gesta myší s upřímnou nenávistí myši a Vimperatorem docela saje :-D
Nikdy sem ten doplněk na PC neměl, jak to funguje? :-)
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod puchal » ned 21. březen 2010 14:41

xeelee: nedokázal bych používat jen klávesnici na ovládání nebo jak vimperaror funguje
no a funguje to tak že když máš potřebu udělat něco myší~(zavřít tab,otevřít, posunout se ve stránce nahoru/dolů... co si myslíš dokonce přes gesto myší ve ff přepínám písničky :):D) stačí zmáčknout levé tlačítko myši( jde to změnit..) a myší nakreslíš třeba L a zavře se panel... je to tento doplněk dost to kombinuju kláves. zkratky myš co je po ruce a na co mám

k přirovnání ff patří k qipu mirnadě to už neplatí! existuje im jménem Instantbird který je z postaven na mozille, zatím beta
k ff přižazuju tedy im Instantbird, a docela se mi i líbí má i kontrolu pravopisu:D,
náhled
http://www.postimage.org/image.php?v=gxiXEJ9
download
http://www.instantbird.com/download-0.2b2.html
SMAJLÍCI Mega box-KObrázek,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°+°SKINY-QIP INFIUM & QIP 2005
about.me/petrneme

Ti, o kterých si myslíte že jsou vaši kamarádi a záleží jim na vás, jsou skvělí herci, kteří hrají představení jen pro vás, že jsou vaši kamarádi.
Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod kein_nick » ned 21. březen 2010 19:59

puchal: tak jsem zkusila ten Instantbird.. Je to zatim jen dalsi "nadejny" IM :-) Takze vice pluginu, smajlu, jazyku, skinu, nastaveni atd.. :-) Ale co se mi libi.. Add-ons :-) Pridani pluginu jako v FF nebo TB.. Instalace - automatickej restart - opetovne spusteni a pripojeni. Zajimave a velmi prakticke reseni ;-) Nikdy by me asi nenapadlo to takto udelat, ani pri znalosti FF a TB :-) Tak at na tom makaji dal ;-)
K prirovnavani.. Puchalku, mysleno funkcema :-) Instantbird prirovnat k FF je odvazne, ale jednou to tak bude asi ;-)
Obrázek
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod puchal » ned 21. březen 2010 20:32

ne všem to bude vyhovovat takový systém pluginů ale jo mě se to líbí:) a jo ještě je to nicka ale zajímavá :)
přirovnávat je k sobe vdyť jsou to bratranci uvidíme časem jak to bude vyvinuté :)
about.me/petrneme

Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Pafo » pon 22. březen 2010 8:44

Vyzkoušel jsem tedy toho instantního ptáka. Chtěl jsem o něm napsat něco delšího a smysluplného, ale nějak to nemá cenu, IB je zatím strašný nedodělek, který má potenciál v rozšířeních, ale zatím je jich pro novou verzi jen pár. Jen to shrnu bez detailu...

GUI: zajímavé, možnost skinu, skiny rozhovoru (využití výhod jádra prohlížeče) x rozvržení prvků ne pro mě zcela ideální, nic moc customizace, rychlost, nemožnost se elegantně zbavit menubaru

Funkce: možnost rozšiřovat pluginy inteligentním FireFox způsobem x spousta nefunkčních funkcí, holý podstandard, volba tool window..ne, chování křížku seznamu kontaktů...ne, minimalizace do tray.. bez pluginu ne-a to ještě je ta ikona jen pro parádu

Protokoly: pro nás dostatečně široký výběr protokolů (ICQ, MSN, FB..), základní funkce ovládá x problémy s posíláním souborů, nedokončené implementace

Potenciál tu je, ale program pro mě má zatím pouze informační hodnotu, že existuje. Pracovat bych v tom nechtěl. Ale díky puchalovi za tip :)
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Tlacitko » pon 11. říjen 2010 8:55

Moje zkušenosti:
Ofi. ICQ sem kdysi vyžil na paření piškvorek.

Ke QIPu sem se dostal v počátku jeho boom, tenkrát se mi zobrazilo něco co náramě vypadalo jako miranda, ale např v contakt listu se zobrazovaly status a x_status ikony vedle sebe. Tak vlezu do nastaveni, kde to zas vypadá skoro jak v mirandě ... až na to, že tam chybí zrovna list na nastavení polohy x_statusu :).

K mirandě: Neustále se podivuji jak si každý myslí, že k funkčnosti mirandy sou potřeba tuny pluginů. Já osobně mirandu používám už téměř 10 let a pluginy tam mám 3 (clist_nicer - možnost očesat vzhled do 2 cm, keyboardnotify - místo zvuků mi blikaj ledky na klávesnici, histrorypp - rychlejsi orientace v historii).

Na závěr bych chtěl říct, že se nedá ukázat na klient a říct "je lepší než všechny ostatní", každému uživateli vyhovuje něco jiného a nejlepší, jak zjistit co vyhovuje vám, je zkusit si pár dnů používat různé klienty a nechat si to co se vám bude líbit nejvíce. Mě tyto pokusy dovedly a udrželi na mirandě avšak většinu z vás (zvláště na tomhle foru 8) ) pravděpodobně dovedly ke QIPu. Každá klient má své výhody ať už je to výhoda možnosti nastavit si cokoli nebo výhoda mít to pevně nastaveno aby se člověk neutopil v možnostech.
Tlacitko

Nový příspěvekod Pafo » pon 11. říjen 2010 11:43

Možná by ses divil, kolik z nás má Mirandu jako hlavní :)

Ke QIPu: ten xstatus se v QIP 2010 a Infium dnes dá pořešit v zádu, ale nejde to na kliknutí (nicméně xstatusy nejsou oficiálně podporované, stejně tak jako polovina statusu v QIPu :) )

K Mirandě: Jsi šťastný člověk, že ti stačí 3 pluginy navíc, většině lidí by to asi nestačilo..
Mrkni, abych dosáhl elementární funkčnosti Mirandy (když to vemeš, ve spoustě IM je to základ):
Spoiler: zobrazit
Active Plugins (31):
¤ advaimg.dll v.0.9.6.0 [2010-10-10 23:42:08+0200] - Miranda Image services
¤ AdvancedAutoAway.dll v.0.8.0.40 [2010-08-22 13:55:20+0200] - Advanced Auto Away (Unicode) |Unicode aware|
¤ AdvSplashScreen.dll v.0.1.2.2 [2010-04-09 12:27:08+0200] - Splash Screen
¤ avs.dll v.0.9.6.0 [2010-10-10 23:42:54+0200] - Avatar service (Unicode) |Unicode aware|
¤ BossKey.dll v.0.5.0.3 [2010-09-08 14:23:17+0200] - BossKey+ |Unicode aware|
¤ clist_modern.dll v.0.9.0.9 [2010-10-10 23:44:49+0200] - Modern Contact List '09 |Unicode aware|
¤ dbx_mmap.dll v.0.9.6.0 [2010-10-10 23:43:17+0200] - Miranda mmap database driver |Unicode aware|
¤ Fingerprint.dll v.1.1.14.0 [2010-09-05 19:57:20+0200] - Fingerprint Plus |Unicode aware|
¤ folders.dll v.0.1.5.0 [2010-05-19 14:45:28+0200] - Custom profile folders |Unicode aware|
¤ ICQ.dll v.0.9.6.0 [2010-10-10 23:43:31+0200] - IcqOscarJ Protocol |Unicode aware|
¤ import.dll v.0.9.6.0 [2010-10-10 23:43:34+0200] - Import contacts and messages |Unicode aware|
¤ jabber.dll v.0.9.6.0 [2010-10-10 23:43:58+0200] - Jabber Protocol |Unicode aware|
¤ KeepStatus.dll v.0.8.0.96 [2010-08-22 13:53:52+0200] - KeepStatus (Unicode) |Unicode aware|
¤ MenuEx.dll v.1.3.0.8 [2010-08-13 07:43:49+0200] - MenuItemEx |Unicode aware|
¤ MetaContacts.dll v.0.14.0.13 [2009-06-23 16:01:38+0200] - MetaContacts Plugin
¤ msn.dll v.0.9.6.0 [2010-10-10 23:45:09+0200] - MSN Protocol |Unicode aware|
¤ mtextcontrolW.dll v.0.8.0.1 [2010-07-08 12:22:48+0200] - Miranda Text Control (unicode) |Unicode aware|
¤ newxstatusnotify.dll v.1.4.0.1 [2010-09-30 21:04:37+0200] - NewXstatusNotify YM |Unicode aware|
¤ nudge.dll v.0.0.1.19 [2010-05-21 21:39:28+0200] - Nudge |Unicode aware|
¤ PopUpW.dll v.2.1.1.5 [2010-07-08 12:08:20+0200] - PopUp Plus (Unicode) |Unicode aware|
¤ quicksearch.dll v.1.4.1.18 [2010-07-02 17:23:30+0200] - Quick Search Mod |Unicode aware|
¤ simplestatusmsg.dll v.1.9.0.1 [2010-08-29 22:46:14+0200] - Simple Status Message (Unicode) |Unicode aware|
¤ smileyaddw.dll v.0.2.3.15 [2009-07-12 12:59:28+0200] - SmileyAdd Unicode |Unicode aware|
¤ StartupStatus.dll v.0.8.0.40 [2010-08-22 13:50:26+0200] - StartupStatus (Unicode) |Unicode aware|
¤ stopspam.dll v.0.0.1.9 [2010-08-18 08:52:56+0200] - StopSpam mod [2010.08.18 08:52:50] |Unicode aware|
¤ svc_crshdmp.dll v.0.0.4.18 [2010-07-15 00:28:38+0200] - Crash Dumper Unicode |Unicode aware|
¤ svc_dbepp.dll v.3.2.0.0 [2009-09-15 14:49:36+0200] - Database Editor++
¤ tabsrmm.dll v.3.0.6.0 [2010-10-10 23:45:52+0200] - TabSRMM (Unicode) |Unicode aware|
¤ tipper.dll v.2.1.0.0 [2010-09-28 18:09:38+0200] - Tipper YM |Unicode aware|
¤ uinfoexW.dll v.0.8.3.2 [2010-01-30 18:47:00+0200] - UserInfoEx (Unicode) |Unicode aware|
¤ Variables.dll v.0.2.3.8 [2010-06-16 22:48:54+0200] - Variables (Unicode)

S posledním odstavcem souhlasím. Nic není univerzálně nejlepší... Mně třebas na 100% nesedí ani jeden z 20 klientů, které mám :D
Pafo
Moderátor

Předchozí

Zpět na Obecná diskuze o QIPu