QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Porouchaný Unicode

Porouchaný Unicode

Nový příspěvekod DJ Beret » pon 30. červen 2008 15:03

Zdravím,

mám problém s příjmem diakritiky a jiných non-ASCII znaků, pokud jsem na Pidginu (bývalý Gaim) či na ICQ-Jabber transportu a píšu si s uživatelem QIPu 2005 (což je asi polovina všech mých kontaktů). Místo českých znaků mi chodí nesouvisející písmenka z azbuky. U odesilatele se vše zobrazuje v pořádku. Jediným řešením je zatím přimět ho, aby si vypnul Unicode v QIPu (přes nastavení identifikace).

Už se touto chybou zabývám nějaký čas a dospěl jsem k poznání, že QIP 2005 v UTF-8 režimu (který je výchozí) používá dvě různá kódování: UTF-16 a UTF-8. Většině klientů posílá UTF-8 a zde se chyba neprojevuje. V konverzi do UTF-16 je však chyba, jako zdrojové kódování se nebere to správné, ale vždy CP1251, což je azbuka. Psal jsem na anglické fórum a bylo mi odpovězeno, že tuto chybu opravovat nebudou.

Tuším, že podpora UTF-16 má význam kvůli starším klientům (před UTF-8 se používal dvoubajtový Unicode), ale nechápu, podle čeho QIP vybírá, komu jak zprávu pošle. Pidgin má mezi svými "schopnostmi" UTF-8 messaging, ale přesto mu QIP posílá UTF-16. Zkoušel jsem u Pidginu také patchovat verzi DC protokolu, ale QIP se přemluvit nedá, přestože pokud přímo v QIPu tuto verzi nastavím na 0, začnou mu od jiných QIPů také chodit špatně zakódované UTF-16 zprávy. QIP Infium tuto chybu neobsahuje.

Co mám dělat, aby mi zprávy chodily správně i na Pidgin, když na většinu klientů tak chodí? Nechci měnit klient jenom kvůli chybě neoficiálního klientu, kterou udělali soudruzi v Rusku :x
DJ Beret

Re: Porouchaný Unicode

Nový příspěvekod Xeelee » pon 30. červen 2008 15:39

QIP 2005 bohužel není Unicode.
To je až novější QIP Infium.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 21. září 2008 23:09

Tak mám otestováno, že nejen na pidgina, ale i na Digsby klienta chodí azbuka místo čščřž.... Někdy se to fakt nedá ani přečíst... Ale co s tím já bohužel nevím.
Návštěvník

Nový příspěvekod Xeelee » ned 21. září 2008 23:26

Psát bez diakritiky, přejít na Unicode klienta (např. QIP Infium) nebo luštit azbuku.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod sedaha » sob 1. listopad 2008 19:02

Vytvořil jsem plugin pro Pidgin, který opravuje chybně kódované znaky z QIPa 2005.

http://adsl_337903.noveranet.cz/qip-decoder/
sedaha

Nový příspěvekod Xeelee » sob 1. listopad 2008 19:47

Dobrá práce :perfect:
viewforum.php?f=85
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Zpět na Podpora