QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Cli2005 - Zobrazení ikonek klientů

Re: QIP 2005 build 8060

Nový příspěvekod Martin J. - Cetelon » čtv 17. červenec 2008 20:26

Ja na /Program Files/ nemam nainstalovano nic.. takze by me to docela zklamalo... ale pak to zkusim dat do "normalniho" adresare..
:ff:Obrázek
Win XP Pro SP3, Win 10, QIP 2012 9380, ESET Smart Security 8.0.304.1, Mozilla Firefox 43.0, Mozilla Thunderbird 2.0.0.24
Martin J. - Cetelon
Moderátor

Nový příspěvekod vencisaa » pon 4. srpen 2008 9:52

Ahoj Matine, tak jsem se rozhod že speciálně pro tebe ten QIP s tím pluginem clipics udělám.
Přikládám k tomu ještě velice jednoduchý návod abychom se vyhli nějakým nedorozuměním
1) Půjdeš do adresáře kde máš nainstalovaný QIP a poté co ho vypneš, tak přejmenuješ současný adresář z tvého nynějšího E:\Programy Cetelon\QIP 2005 na E:\Programy Cetelon\-QIP 2005 (tj- přidáš pomlčku před stávající adresář), čímž vlastně bezpečně zálohuješ svůj QIP
2) Nyní zde stáhneš "mojí" funkční verzi QIP 2005 build 8070, ve kterétož funguje bezchybně onen plugin clipics a kterou následně rozbalíš do adresáře E:\Programy Cetelon\ - neboli po rozbalení bude vše při starém. (tj. opět to bude u tebe vypadat následovně E:\Programy Cetelon\QIP 2005)
3) Teď spustíš zástupce "E:\Programy Cetelon\QIP 2005\QIP 2005 -clips" (kterého jsem ti tam do toho archívu přidal) a TADÁÁÁ stačí se už jen přihlásit a bude ti to fungovat.
Přikládám screen jak by to mělo vypadat:
Obrázek
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod keyboo » pon 4. srpen 2008 17:11

Jsem pro tohle hodit to vlastního vlákna a trošku to postrčit na výsluní,protože je to fakt dobrý. A dobrý věci se maj podporovat.
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme. - Richard Feynman
keyboo
Uživatel QIPu

Re: Cli2005 - Zobrazení ikonek klientů

Nový příspěvekod Martin J. - Cetelon » pon 4. srpen 2008 21:36

Tak na přání jsem to rozdělil, ale pěkně jsem se u toho zapotil, nejprve jsem polovinu věcí smazal, papk pracně obnovil, a pak nakonec naštěstí rozdělil, a přesunul.

Díky za návod, zítra budu mít konečně snad jen den volna ( rano musim sice jet neco zaridit ) ale kolem seste bych se mel dostat domu, a pokud mi pujde PC ( posbiral jsem v praci vsechny graficke karty, ktere nebyli prisroubovane, tak snad alespon jedna z nich musi jit :-D ) tak se to zkusim sprovoznit.
Jeste me pak napadl jeden napad, ze nemam nejaktualnejsi verzi QIPu... nevim, co od mych pocatku uzivani mohli menit. :-)
Win XP Pro SP3, Win 10, QIP 2012 9380, ESET Smart Security 8.0.304.1, Mozilla Firefox 43.0, Mozilla Thunderbird 2.0.0.24
Martin J. - Cetelon
Moderátor

Cli2005 - Zobrazení ikonek klientů

Nový příspěvekod vencisaa » úte 5. srpen 2008 17:29

Návod: zobrazení ikonek klientů v QIPu 2005

Ikonky klientů které jsem ve svém samoinstalačním balíčku použil pochází z této stránky a tímto bych chtěl moc poděkovat lidem kteří se zasloužili o tenhle vymakaný pack, konkrétně "CZ lokátorovi" tohoto fóra pod přezdívkou Lms, dále pak uživateli volkov.volkov a nakonec uživateli panther7. Díky kluci :-)jo a taky se tímto omlouvám že jsem si váš pack vypůjčil aniž bych se zeptal, doufám že za to nebudu ukamenován..

Takže zde je postup kterak v QIPu 2005 zobrazovat vedle jmen i ikonky klientů, tak jako to můžete vidět zde:

Obrázek

Instalace:

Použití samoinstalačního balíčku

Nejdříve stáheme vše co budeme potřebovat, neboli toto (instalátor již obsahuje všechny potřebné soubory a knihovny):

Obrázek QIP_2005_Clients_MegaPack_15.6.exe
(Poslední aktualizace packu proběhla dne: 4.10.2009)
//začal jsem teď docházet na VŠ, takže teď budu mít asi jiný starosti, to mimo jiné znamená že aktualizace "mého" packu budou prováděny v nepravidelných intervalech

Poté tento instalátor spustíme a ten nás následně vyzve k tomu, abychom potvrdily cílový adresář kde máme nainstalován QIP.
Jako přednastavená cesta je v tomto případě nastavena cílová složka C:\Program Files\QIP (tj. složka kam se defaultně QIP sám instaluje). Pokud máte nainstalován QIP v jiné složce než je tato přednastavená, tak musíte cílový adresář sami ručně určit (k tomu účelu slouží tlačítko procházet). Jinak pokračujte tlačítkem "Instalovat". Teď se již nemusíte o nic starat, instalátor sám nakopíruje všechny potřebné soubory a adresáře kam má. (Existující soubory automaticky přepíše také). Po té instalátor proběhne a vypne se. Tímto máme vše hotové :-)

Po instalaci se automaticky spustí QIP 2005 se správným parametrem - stačí se tedy jen připojit. Nebo se se podívejte na plochu - měl by se Vám tam objevit zástupce jménem QIP 2005 -clipics. Tento zástupce již v sobě má nastavený správný parametr i cestu ke QIPu, stačí spustit :-)

//Níže uvedená část slouží už jen jako informační dodatek:
Upravení zástupce QIPu 2005:

Abychom ikonky klientů v QIPu skutečně viděli, je zapotřebí spouštět QIP.exe s parametrem /clipics. To v praxi znamená že vytvoříme nového zástupce QIP.exe nebo upravíme již existujícího (to je jedno). Půjdme do vlastností tohoto zástupce, konkrétně do záložky "Zástupce" a v kolonce "Cíl:" napíšme toto:
Kód: Vybrat vše
"C:\Program Files\QIP\qip.exe" /clipics

//Pokud máte nainstalován QIP jinde než v C:\Program Files, tak cesta bude samozřejmě jiná, ale konec ( qip.exe" /clipics )musí být vždy totožný.
Ukázku toho jak to má vypadat přikládám zde:
Obrázek
Teď již jen klikněte na tlačítko použít a OK a spusťte Vámi tohoto vámi upraveného zástupce a pokud proběhlo všechno tak jak mělo, tak by se vám již měli zobrazovat ikonky klientů, tak jak vidíte na horním obrázku.
A to je vše :-)

Naposledy upravil vencisaa dne ned 4. říjen 2009 11:09, celkově upraveno 26
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Martin J. - Cetelon » úte 5. srpen 2008 18:22

Tak jsem to jiz dal dohromady...
stacil detajl,

spravne ma byt "E:\Programy Cetelon\QIP\Plugins\clients.dll" a ja mel
"E:\Programy Cetelon\QIP 2005\Plugins\Cli2005\clients.dll" Tudis jsem to presunul i u sebe, a jiz to beha OK.

Mnohokrat dekuji
Martin J. - Cetelon
Moderátor

Nový příspěvekod volkov.volkov » stř 6. srpen 2008 0:07

to vencisaa:

Já myslím, že to přežijem :D

Jinak pěkná práce ;)
volkov.volkov
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod n00x » pon 27. říjen 2008 23:55

Nemate nekdo jeste link na jine umistni, z toho,co kde ten nejnovetsi pack mi to nejde stahnout :-(
n00x

Nový příspěvekod bongo_cz » pon 22. červen 2009 9:53

Hele newim esli to patří do týhle kategorie ale ikony mám v pohodě ale status se mi nezobrazuje u všech. Nevíte čim to je?
bongo_cz

Nový příspěvekod keyboo » pon 22. červen 2009 10:47

Prosím všechny než začnete psát tak tohle přečíst viewtopic.php?t=2225
Takže jde u xstatusové ikonky? V jaké verzi qipu? A mají všichni tyto xstatus zapnutý?
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme. - Richard Feynman
keyboo
Uživatel QIPu

Předchozí

Zpět na Doplňky