QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Nabídka spolupráce od německé QIP komunity

Nabídka spolupráce od německé QIP komunity

Nový příspěvekod Xeelee » pon 27. říjen 2008 21:24

ILIANos píše:Hello! :-)

I'm ILIANos, a Moderator of the german QIP-board. I'm writing to you not only because you're the one with the most posts ;-) but also:
Although we don't know anyone who speaks czech xD I thought it would be nice to have some kind of partnership between our 2 boards, this is how we could imagine it:
We have already talked about it at our board and drew the conclusion, that we could all benefit from it:

- supporting each other (e.g. problems with QIP that can't be solved alone)
- more Skins/Plugins (!)

Both boards actually have nearly the same activity (User/Posts...) so there is absolutely no danger of "absorbing" each other('s information)! :-)
It has neither anything to do with the softwares of these boards, both should stay independent!
I'm just talking about more communication between the two most activ communities on QIP, what about it? ;-)

greetings, ILIANos

Nápad to je rozhodně dobrý.
Máte nějaké nápady, jak by mohla spolupráce vypadat?

ad more Skins/Plugins:
Mohl by vzniknout dvoujazyčný web pluginy.qipim.cz a přepracoval by se web skiny.qipim.cz.
Pak by se udělalo přesměrování nebo kopie z/na doméně qip-forum.de.

BTW moje angličtina je very bad a už vůbec nešprechtím, takže bych uvítal, kdyby někdo přeložil odpověď, až ji zformulujeme.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Re: Nabídka spolupráce od německé QIP komunity

Nový příspěvekod keyboo » pon 27. říjen 2008 22:26

Nápad je to krásnej, jen jestli se tu najdou jazykově nadaní. Já mezi ně na 100% nepatřím.
Edit: To samozřejmě nemám nic proti spolupráci a dokonce tomu věřím. A líbí se mi,že maj kluci na foru oldschool ikonu qipa ;)
Naposledy upravil keyboo dne pon 27. říjen 2008 22:49, celkově upraveno 1
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme. - Richard Feynman
keyboo
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod sutrus » pon 27. říjen 2008 22:46

Proc ne. Jenom ta nemcina :roll:
Jakakoli spoluprace je lepsi nez zadna :-)
sutrus
Hardware je vše co se nedá ukrást po síťi.
Počítač vám ušetří spoustu práce, kterou byste bez něj vůbec neměli.
sutrus
CZlokátor

Nový příspěvekod Xeelee » pon 27. říjen 2008 22:59

Dreamy myslím umí německy.
Třeba na to bude mít náladu a čas.
Že bysme ještě ke spolupráci přizvali chalany z qip.sk?
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod kein_nick » pon 27. říjen 2008 23:08

no anglicky skoro nerozumim, ale asi 25% jo.. Segra mi to snad prelozi.. kdyby to napsal nemecky... nemecky neco chapu a do nemciny mozno prelozit jen jednoduchy vety.. nejaky tezky souveti by clovek dal taky dohromady, ale nebylo by to spravne a byla by to skoda to posr*t spatnym slovosledem a tak.. ono neco je teorie a neco je kdyz mas neco prelozit... anglicky vy asi umite a neco jednoduchyho z/do deutsche sprache umim.. treba on/oni muzou komunikovat english... ale bylo by to celkem fajn mit mitarbeitera :-)
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod Xeelee » pon 27. říjen 2008 23:27

Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod kein_nick » pon 27. říjen 2008 23:32

Xeelee: jasne, google je na vse :-) segra by klidne anglictinu prekladala jak z tak do.. ted ji premlouvam at se registruje.. idealni by bylo aby nejakou odpoved my poslali v AJ a NJ a oni to sami.. ma to svy vyhody.. navic si myslim, ze anglicky tu umi vic lidi..

EDIT: keyboo: taky se mi libi ta "old" ikona co maji na foru.. Ono to v Mozilla Firefox na liste vypada mnohem lip... ale o tom bysme se zase mohli sahodlouze prit, tak berte proste v potaz, ze kein_nick se proste vic zamlouvam "old qip" a "old ikona" ;-)
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod Black_Fox » úte 28. říjen 2008 0:13

Jediná spolupráce, co mne napadá, je přebírání řešení problémů (sekce podpora) mezi weby + ten navrhovaný mix skinů a pluginů... Na druhou stranu jsem ochotný přeložit odpověď do angličtiny, moje úroveň bude možná o maličko slabší než ILIANos-ova. Německy sice trošku rozumím, ale nejsem schopný napsat ani Scheisse, takže v tomhle ohledu platný moc nebudu :)
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Xeelee » úte 28. říjen 2008 0:28

Black_Fox píše:přebírání řešení problémů (sekce podpora) mezi weby

A jak by to asi mělo vypadat?
Web, fórum, wiki?
Na jaké adrese?
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod Drmol » úte 28. říjen 2008 9:55

Tak proč ne, spolupráce by byla fajn, teda pokud by se toho tady na qipim.cz změnilo co nejméně. A celkem i souhlasím s tím, že by se mohli přidat i lidi z qip.sk. Ale volba je na zdejších administrátorech. :)
Drmol
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Lms » úte 28. říjen 2008 10:26

Já jsem pro. (teda pokud nebudeme muset šprechtit německy :D )
Má tvorba:
- češtiny pro protokoly Jabber, XIMSS (Phone) a nějaké pluginy
- pluginy Weather (počasí), TVp (televizní program), FMtune (rádio) a RSS News (RSS čtečka)
- QIP Unpacker - instalace už nikdy více...

Než se na něco zeptáš přečti si FAQ ! Konferenční místnost pro QIP a vše okolo něj: qip@conf.netlab.cz
Lms
Moderátor

Nový příspěvekod volkov.volkov » úte 28. říjen 2008 10:28

Tak podle mě jediná realná možnost je angličtina.. a s bratry Slováky, jak jinak :D Jinak je to nápad dobrý, takový středoevropský ostrůvek.. Ale asi bude složitá administrace, přeci jen jakmile je víc lidí s - třeba - rozdílnými názory..
volkov.volkov
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Black_Fox » úte 28. říjen 2008 15:07

Xeelee píše:"...přebírání řešení problémů (sekce podpora) mezi weby..."
A jak by to asi mělo vypadat??

Osobně jsem to bral celkem prozaicky, že si člověk náhodou něco přečte na jednom fóru a tak hned může pomoct někomu na druhém fóru, kde daný problém ještě nevyřešili :)
Nějak vyřešené fórum/wiki by taky nebylo špatné (ale muselo by být anglicky, aby z toho mohly těžit všechny komunity).
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod ILIANos » ned 2. listopad 2008 3:43

Děkujeme vám, že jste tak rychle odpověděli na naši žádost. Jazykový problém by se určitě dal vyřešit s „translate.google.com", jak řekl Xeelee. Lepší by ale bylo, kdybychom se mohli dorozumívat anglicky, protože google někdy dělá chyby co se týče významu vět. Proto jsem napsal Black-Foxovi a myslím, že si dobře rozumíme. Tato zpráva byla přeložena jedním z mých přátel. ;)

The topics we already talked about (will soon be translated by Black-Fox) O čem jsme se už bavili:
- future plugins could be programmed in English and with something like a language.ini so that it's easy to translate and no need to dissamble everything
- budoucí pluginy by mohly být naprogramované v angličtině s něčím jako language.ini, takže by je bylo jednoduché překládat a nemuselo se nic disasemblovat
- sharing each other's skins, if the single author allows it
- sdílení skinů, pokut to autor dovolí (tady jde hlavně o GasThana, který má na kontě skinů nejvíc)
- společná anglicky psaná databáze pluginů, ze které by si pak každé fórum mohlo překládat svoje vlastní seznamy
- ještě jsme se taky bavili o způsobu, jak na sebe (cz+de fórum) upozornit na ruském fóru, aby autoři brali trochu větší ohledy na návrhy uživatelů, ale k ničemu finálnímu jsme se nedobrali

have I forgotten something we talked about?to bude asi všechno
ILIANos
Nováček

Nový příspěvekod Pivoth » ned 2. listopad 2008 9:59

byl by to vynikajici.. kdyby se pridali i nemecti programatori (konecne by nam nekdo mohl udelat ten sms plugin:-D) co se tyce prekladu "nasich" vytvoru z eng do CZE... klidne si to beru na svedomi a budu vam pluginy etc. prekladat :) aspon budu zas po dlouhy dobe uzitecnej i jinde nez v OT :) jinak nemecky neumim ani prd:-D
<3 a strasne moc... bohuzel jedina laska co me nezradi je QiP.... mozna ale dobre:)) Pamatuj tedy, QiP ti nikdy nerekne ne.... jinak cekuj http://krypl-team.borec.cz <3
CO JE ŠPATNÉ NA SEXU ZEZADU? BÝT VEPŘEDU
Pivoth
Růžový prase

Nový příspěvekod gustonator » ned 2. listopad 2008 10:23

Ja viem plynule po nemecky :) mozno by som aj vedel pomoct ;-)
gustonator
Nováček

Nový příspěvekod Black_Fox » ned 2. listopad 2008 14:11

Nejdřív potřebujeme nějaké "společné prostory", kde by se dalo tohle všechno koordinovat. :) Napadá vás něco konkrétního, co by se dalo provozovat? Jako třeba ta wiki, zoho nebo fórum. Mohla by se využít třeba naše wiki, na tu už by se nemuselo nic zařizovat.
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Xeelee » ned 2. listopad 2008 14:57

gustonator: To by bylo fajn ;)

Ještě by to chtělo vymyslet, jak by ta spolupráce měla vypadat a na jaké doméně se stránka bude nacházet.

Mě napadlo, že by to mohly být propojené vícejazyčné weby, ale netuším, kdo by ty weby udělal.
Principiálně bych si to představoval jako viry.cz, kde má víc stránek stejný společný design pro viry/spyware/rootkit/spammer.cz.

Podporu bysme mohli udělat jako vícejazyčnou wiki (líbí se mi třeba řešení Openmoko wiki).
support.qipim.cz | support.qipim.cz/en | support.qipim.cz/de nebo sekce na wiki.qipim.cz

České a anglické stránky by mohly být na qipim.cz (pluginy.qipim.cz | plugins.qipim.cz | skiny.qipim.cz & smajlici.qipim.cz s popisky v češtině a angličtině).
Němci by pak upíchli stránky na qip-forum.de.

Kód: Vybrat vše
pluginy | skiny | smajlící || mezinárodní podpora     EN | DE (qipim.cz)
plugins |       |          || international support   CZ | DE (plugins pro překlad z němčiny do češtiny a obráceně)
-------------------------------------------------------------
pluginy | skiny | smajlící || mezinárodní podpora     EN | CZ (německy na qip-forum.de)

Co si o tom myslíte?
Uvítám jakékoliv připomínky.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod Pivoth » ned 2. listopad 2008 18:20

jo ta vice jazycna stranka by byla cool
<3 a strasne moc... bohuzel jedina laska co me nezradi je QiP.... mozna ale dobre:)) Pamatuj tedy, QiP ti nikdy nerekne ne.... jinak cekuj http://krypl-team.borec.cz <3
CO JE ŠPATNÉ NA SEXU ZEZADU? BÝT VEPŘEDU
Pivoth
Růžový prase

Nový příspěvekod Dreamy » pon 3. listopad 2008 12:28

Ja si to neviem predstaviť. :D A to sa píšim celkom slušnou predstavivosťou. :idea:
Dreamy
Uživatel QIPu

Další

Zpět na Oznámení