QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

QIP Infium 9019, Nightly Build 4

Re: QIP Infium 9019, Nightly Build 4

Nový příspěvekod Bari » pon 17. listopad 2008 14:03

Ale ten jabber tam podle mě už nic neřeší. Jde o to, že se stejně budeš muset někde registrovat a stejně se budeš muset někde přihlašovat. A jestli máš jenom file server nebo k tomu je ještě jabber, kterej používat nemusíš, tak to už je podle mě jedno. Je to jen další funkce, která tam je, ale nemusí být využita. Je to jako s mailem na seznamu nebo Google. Taky tam při registraci mailu automaticky dostaneš jabber, ale co, nikdo tě nenutí ho používat, tak ať si tam klidně je. Kdyby každá funkce měla mít u sebe klikáto jestli "chci používat / nechci používat", tak by jsme stále jenom procházeli milionem klikátek. Znám lidi, kteří nepoužívají na mailu kontakty, no a co? To tam má být na to klikátko, jestli chci používat kontakty nebo ne? To je prostě nesmysl. Je to součást té služby, je to zdarma a prostě to tak je. Nemá podle mě cenu řešit co chci já a nechci já. Buď tu službu chci využívat tak jak je nebo ji nechci využívat. V tom je ta svobodná volba.
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod sutrus » pon 17. listopad 2008 14:06

Pafo: To není nějaký fileshare. Tam se můžeš zaregistrovat sám a posílat si soubory taky. Sice ne tak pohodlně ale můžeš.
Tady máš možnost ukládat i osobní data a ty bych jen tak někomu nesvěřil. INF si nemůže dovolit zneužití protože pak by přišel o klienty.

Bari: Plně s tebou souhlasím. Jinak budem zaškrtávat do konce života.
sutrus
Hardware je vše co se nedá ukrást po síťi.
Počítač vám ušetří spoustu práce, kterou byste bez něj vůbec neměli.
sutrus
CZlokátor

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 17. listopad 2008 14:09

Však o tom tu celý čas píšem. Aby to nebolo celé riešené ako jabber ale ako užívateľský profil v Infiu a jabber by bol ako prídavok, ktorý si môžem ale nemusím povoliť. No a to prihlásenie: Vy sa neprihlasujete pri zapínaní QIPa? :e?: A neviem o akom ICQ tu točíte, ja ICQ nepoužívam. Používam protokol Oscar a jabber, ale na jabber.org a nie ten na qip.ru.
Návštěvník

Nový příspěvekod Pafo » pon 17. listopad 2008 14:14

sutrus: To je taky jediná funkce právě ta pohodlnost, co se mi líbí - na jakýkoli fileshare by se mi taková funkce líbila (nejlépe otevřená specifikace) :D .. Infovi věřím, ale raději ponechám profil a osobní údaje tam, kde jsou ...

K tomuto tématu nemám nějaký osobní vztah :) mně je to vcelku jedno, já mám svůj JabberDisk a qip.ru mě akorát otravuje, ale když se to tak hezky nahodilo :D
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod sutrus » pon 17. listopad 2008 14:23

Návštěvník píše:Však o tom tu celý čas píšem. Aby to nebolo celé riešené ako jabber ale ako užívateľský profil v Infiu a jabber by bol ako prídavok, ktorý si môžem ale nemusím povoliť. No a to prihlásenie: Vy sa neprihlasujete pri zapínaní QIPa? :e?: A neviem o akom ICQ tu točíte, ja ICQ nepoužívam. Používam protokol Oscar a jabber, ale na jabber.org a nie ten na qip.ru.

Ja se po zapnutí protože mám registrovaný qip.ru účet přihlašuji do qip.ru a zároveň samotného QIPu, jabber.cz, gmail.com.
ICQ účet používá Oscar protokol. Máš tedy ICQ účet.

edit: Jabber není protokol ale jabber používá XMPP protokol
Zprávně tedy je "Používam protokol Oscar a XMPP"
sutrus
Hardware je vše co se nedá ukrást po síťi.
Počítač vám ušetří spoustu práce, kterou byste bez něj vůbec neměli.
sutrus
CZlokátor

Nový příspěvekod keyboo » pon 17. listopad 2008 14:42

sutrus píše:Správně tedy je "Používam protokol Oscar a XMPP"

A využívám službu ICQ a jabber. Na eicq.cz, jsem tam v jednom vlákně viděl, fakt zajímavou rozepři na toto téma.
(xeelee a PCMark, jistě mohou dosvětčit)
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme. - Richard Feynman
keyboo
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod jadro376 » pon 17. listopad 2008 15:40

krasne jste umlceli naseho spammera mileeho :) tohle mam rad...BTW..ale myslel jsem si ze Jabber je zastaraly nazev pro XMPP :)
Spoiler: zobrazit
Nechcete se zatěžovat zbytečnou registrací a nastavováním QIPInfium?
Řešení je
ZDE
Proč už nejsem na ICQ?? jsem totiž ZDE
Obrázek&Obrázek
Obrázek LiNUX 4everObrázek
jadro376
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Pafo » pon 17. listopad 2008 15:53

Já bych řekl, že názvosloví bychom neměli moc hrotit...

Na http://www.jabber.cz/wiki/XMPP je vysvětlení takové:

Citace:
Jaký je rozdíl mezi XMPP a Jabberem
Dá se říct, že Jabber je platforma a že se má k XMPP jako Web k HTTP.
Jabber je v současnoti velice obecný název, který může označovat komunikační platformu založenou na protokolu XMPP a jeho rozšířeních včetně všech služeb s tím souvisejících. Často je tento termín užíván jako synonymum pro XMPP a jeho rozšíření - XEPy. Další možný význam je označení původního, dnes již v některých ohledech zastaralého protokolu, na jehož základě vzniklo XMPP.
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod keyboo » pon 17. listopad 2008 16:53

jadro376 píše:krasne jste umlceli naseho spammera mileeho :)

Něco mi říká, že tohle nebude konec ....
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme. - Richard Feynman
keyboo
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod shaman171 » pon 17. listopad 2008 16:55

Nazdarek vim ze to sme nepatri ale kdyz se tu tak bavite nebude problem odpovedet mi na otazku :-) kdyz zalohuju slozku s mym profilem v QIPU zalohuju si tim padem i kontakty ? diky moc ;-) popripade neexistuje nejakej program na zalohu ciste jen kontaktu ? nekde jsme neco takoveho videl ale uz si zaboha nemuzu vzpomenout diky moc ;-)
shaman171
Nováček

Nový příspěvekod indy07 » pon 17. listopad 2008 17:03

Zálohu kontaktů vůbec řešit nemusíš, jelikož kontakty jsou uloženy na serveru.
indy07
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Návštevník » pon 17. listopad 2008 17:12

jadro376 píše:krasne jste umlceli naseho spammera mileeho :)

Lebo ja nemám nič iné na práci len sedieť za PC a čakať čo múdreho zase niekto z vás napíše..
A myslím, že keď sa vyjadrujem k téme tak to veľmi spam nieje.
Ale hlavne, že je tu kopa samozvaných odborníkov na kadečo od kŕmenia dvojročnej korytnačky po chytanie lienky počas krásneho augustového dňa.

Mimochodom, neviem či je také ťažké pochopiť, že pre prihlasovanie na ftp a jabber@qip.ru by sa používali rovnaké prihlasovacie údaje a keby niekto nechcel tak si ktorúkoľvek z týchto funkcií môže vypnúť...
Návštevník
Nováček

Nový příspěvekod Pafo » pon 17. listopad 2008 17:14

shaman171: Ano v profilu je uložena záloha kontaktlistu, ale pokud chceš zálohu ještě jištěnou. Tak pro Jabber v nastavení je seznam kontaktů možné natáhnout a exportovat a pro kontakty ICQ se dá použít třeba QIP Contacts Manager

Edit:
Další možností je třeba záložní messenger např. Miranda, která vše ukládá do local contactlistu. A někdy je dobrý mít zálohu i s jiným programem pro případ, že se něco pokazí.
Naposledy upravil Pafo dne pon 17. listopad 2008 17:21, celkově upraveno 2
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod jadro376 » pon 17. listopad 2008 17:19

dobra rekneme ze nejsi spamer, omlouvam se ti :) ale rekni prosimte co jineho jeste bezi na protokolu Oscar nez ICQ..budu ti moc vdecny kdyz odpovis ......cituji:
Návštěvník píše: A neviem o akom ICQ tu točíte, ja ICQ nepoužívam. Používam protokol Oscar a jabber, ale na jabber.org a nie ten na qip.ru.
Řešení je
ZDE
Obrázek&Obrázek
jadro376
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Xeelee » pon 17. listopad 2008 17:22

Návštevník píše:a keby niekto nechcel tak si ktorúkoľvek z týchto funkcií môže vypnúť...

Vždyť to nijak nepřekáží, je to zadarmo a jak tu bylo zmíněný víš, tak by klikání navíc akorát otravovalo uživatele.
Nikdo tě nenutí používat všechny funkce.
Ukaž mi nějaké jiné programy, kde by se dalo nastavit, které funkce chceš nebo nechceš používat.
To by se lidé buď uklikali nebo by začali používat něco jinýho, kde tahle možnost není.

jadro376: Za velkou louží AIM taktéž od AOL.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod jadro376 » pon 17. listopad 2008 17:29

a k pripojeni k AIM v infiu se musi vyuzit icq plugin??? ja sem se raz lognul do nejakeho onlineAIM IM prez svoje icq cislo
Řešení je
ZDE
Obrázek&Obrázek
jadro376
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Bari » pon 17. listopad 2008 18:05

Návštevník píše:Mimochodom, neviem či je také ťažké pochopiť, že pre prihlasovanie na ftp a jabber@qip.ru by sa používali rovnaké prihlasovacie údaje a keby niekto nechcel tak si ktorúkoľvek z týchto funkcií môže vypnúť...

Smiř se s tím, že všude jsou funkce, které ne každý používá. To ale neznamená, že je nepoužívá nikdo. U zdarma aplikací se nic jiného ani čekat nedá, to by sis musel udělat nebo nechat udělat aplikaci přímo na míru. Někdo totiž používá něco a něco jiného zase ne a někdo jiný zase to co ty nepoužívá a používá něco jiného. A aby každá drobná funkce měla v nastavení tlačítko Vypnout/Zapnout, to by jsme pak nedělali nic jiného, než se jenom proklikávali nastavením. Takže buď rád, že ta funkce tam je a je možné ji použít a buď rád, že je tam "v tichosti" a nijak tě neobtěžuje nebo neomezuje, pokud ji využít nechceš. Lepší je tu funkci tam mít a nepoužít ji, než ji tam nemít, ale chtít ji používat. A pokud se ti to nelíbí, že tam jsou funkce, které ty nepoužíváš a nejdou vypnout, tak ti nezbývá nic jiného, než si udělat (nechat udělat) aplikaci přímo určenou tvým potřebám, která bude mít vše co ty chceš, ale nebude mít nic, co nepoužíváš.
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod xstrv01 » pon 17. listopad 2008 19:41

Návštěvník píše:Však o tom tu celý čas píšem. Aby to nebolo celé riešené ako jabber ale ako užívateľský profil v Infiu a jabber by bol ako prídavok, ktorý si môžem ale nemusím povoliť.
Ano, proč to řešit jednoduše přes jabber, který to podporuje, když si to můžu znova naprogramovat sám a pak k tomu ještě jako bonus plácnout ten jabber, který to všechno umí taky. Už jsem to pochopil :idea:
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Gynekolog » pon 17. listopad 2008 20:07

heeej lidi řešíte blbost takovou dobu:Dspíš mi poraďte pls jak vypnout to posílání přes qip.ru! Vim kde to je ale tam mam jen tohle:

Obrázek

spouštim qip s /isolated
Gynekolog
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod keyboo » pon 17. listopad 2008 20:11

xstrv01:Ne každýmu přijde cesta nejmenšího odporu jako ta nejlepší.
gyn: Takže Ti to stále chce posílat na qip.ru a pak to přijde na to,že nemáš účet?
keyboo
Uživatel QIPu

PředchozíDalší

Zpět na Download