QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

ICQ file transfer

ICQ file transfer

Nový příspěvekod Tomasz » ned 23. listopad 2008 22:27

Zdravim ;)
mam taky problemik ohladne posielania suborov cez icq protokol. ... Napriklad: S niekym chatujem a ked mu chcem poslat hociaky subor tak mu nepride ani ziadost o prijatie a nasledne uz ani ziadna sprava. Jediny sposob ako to vyriesit je znova sa prihlasit. To iste mi robi aj ICQ6!
Myslel som, ze to moze byt uz dobre "zneuzitym" systemom ... preto som spravil format, ale vobec to nepomohlo, este taky doplnok: v linuxe pod Pidginom ide vsetko :perfect:
Stretli ste sa uz niekedy s takymto problemom? ... Moze byt na vine aj router? (konretne ide o DLink DSL-2641R)

Plz pomoc :help: :D Dik vopred
Tomasz

Re: ICQ file transfer

Nový příspěvekod Black_Fox » pon 24. listopad 2008 1:08

Jestli ti na Windowsech nefunguje posílání souborů v žádném a na Linuxech ve všech messengerech, tak je to celkem jasné... Mimo jiné by to mohlo být i blokací klienta ve windowsovském (nebo jiném) firewallu.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Tomasz » pon 24. listopad 2008 15:35

Windows je cisto po formate, ako firewall pouzivam Kaspersky IS, vynimky su dobre nastavene + skusal som to aj so zapnutym aj vypnutym fw ... vysledok rovnaky :-/

Rozmyslam, ze ci to nemoze byt routerom (menil som v poslednej dobe - vid. 1. prispevok). Je mozne zeby ICQ packet na Wine vyzeral inak ako na linuxe? (pidgin pouziva tusim purple kniznicu) a router ho blokoval?

//edit Black_Fox: sloučeny navazující příspěvky
Tomasz

Nový příspěvekod Black_Fox » pon 24. listopad 2008 15:39

Zkoušels vypnout i Windowsovský firewall? :) Pak taky zkus nějakého klienta, který ve Windowsech nefunguje, v Linuxu spustit pod Wine, jestli to bude fungovat. Anebo to taky může být tím routerem, možná pomůže novější firmware.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Tomasz » pon 24. listopad 2008 22:24

Windows FW vypnuty :D ... spravil som cisty reinstall ... nahral len qip a icq6 a ovladace, vypol win fw ... a skusil si poslat subor z jedneho uctu na druhy (na inom pc) v rovnakej sieti ... neslo, ale naopak to islo. Uz fakt neviem ... ten router ma nema rad :D v blizkej dobe ho rozkopem :D ...

Router:
Produkt: DSL-2641R Verzia firmvéru: 2641RSKV100 Verzia hardvéru: B1
firmware je z augusta tohto roku (2008/08/13)
Neviete nahodou, ako sa dostat na "admin" ucet vo webadminovi? (cez telnet staci iba heslo a ide, cez web rozhranie funguje len ucet user|user)
Tomasz

Nový příspěvekod sutrus » pon 24. listopad 2008 22:45

Na teto strance mas manual a prihlaseni user/user je vporadku. Projdi si nastaveni DMZ a firewallu popripade smerovani portu.
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2341
sutrus
Hardware je vše co se nedá ukrást po síťi.
Počítač vám ušetří spoustu práce, kterou byste bez něj vůbec neměli.
sutrus
CZlokátor

Nový příspěvekod Tomasz » úte 25. listopad 2008 14:16

Presiel som ... zapol dmz, skontroloval ci je vypnuty fw na routri a presmeroval vsetky porty (aj na TCP a UDP prot.) na moj pc. ... ziadna zmena
Najlepsie na tom je, ze notebook ide OK :D
Tomasz

Nový příspěvekod Massimo » čtv 4. prosinec 2008 22:04

Ahoj Tomasz,

podarilo sa ti vyriešiť ten problém?

Ja mám s týmto routerom podobný. Sieť normálne funguje, až v jeden moment vypadne. Nedá sa pripojiť ani na net, ani dostať do konfuguračného menu routera. Proste žiadna odozva z jeho strany. Čiže mne nerobí problémi iba pri icq ale aj pri bežnej práci s netom. Následne musím vypnúť a zapnúť sieť, potom to beží, no je to riešenie iba na nejakých 10 až 20 minúť, kedy sa problém s odpojením znova zopakuje.

Skúšal som všemožné nastavenia, aj podľa stránky T-comu, no problém sa opakoval na kompe aj na notebooku cez wifi.

Vie mi prosím niekto poradiť, o aký problém sa jedná?

Ďakujem
Massimo

Nový příspěvekod tomasz » úte 9. prosinec 2008 14:21

Cafko,
nuz nepodarilo, vyriesil som to lokalnym ftp serverom. Problem je v routri, pretoze som sa skontaktoval s par ludmi, co maju tiez ten isty router a maju rovnaky problem. Na t-com linke mi odporucili zmenit hodnotu MTU, lenze tento sprosty router nema ziadne pokrocile webrozhranie a cez telnet nemozem najst, ze kde sa to da nastavit

vypis:
Kód: Vybrat vše
Valid commands are:
sys             exit            ether           wan
ip              bridge          dot1q           pktqos
show            set             lan
D-Link> set
cpe             lan             community       baudrate
reboot
D-Link> sys
adjtime         countrycode     date            edit
feature         hostname        log             resetlog
stdio           time            syslog          version
view            wdog            romreset        upnp
atsh            diag            routeip         bridge
save            display         password        default
adminname       modelcheck      multiuser       pswauthen
hangdbg         ledtr68         pppnamelock     defaultpwdcheck
setwebiprange   cwmp            socket          filter
ddns            cpu             snmp
D-Link>

tak asi tak, ale uz to neriesim :D
tomasz

226022185

Nový příspěvekod peter9898 » sob 20. prosinec 2008 21:26

Tomasz píše:Windows FW vypnuty :D ... spravil som cisty reinstall ... nahral len qip a icq6 a ovladace, vypol win fw ... a skusil si poslat subor z jedneho uctu na druhy (na inom pc) v rovnakej sieti ... neslo, ale naopak to islo. Uz fakt neviem ... ten router ma nema rad :D v blizkej dobe ho rozkopem :D ...

Router:
Produkt: DSL-2641R Verzia firmvéru: 2641RSKV100 Verzia hardvéru: B1
firmware je z augusta tohto roku (2008/08/13)
Neviete nahodou, ako sa dostat na "admin" ucet vo webadminovi? (cez telnet staci iba heslo a ide, cez web rozhranie funguje len ucet user|user)

Problem s odosielanim suborov zapricinuje urcite tento router ...
mam ho aj ja a mam tiez tento problem po pripojeni obycajneho dsl modemu ide vsetko ako ma

ten webadmin ani neexistuje ale cez ten admin ucet sa prihlasujes cez telnet a configurujes router z prikazoveho riadka:)
telnet [IP routra]
vo Viste treba Telnet najprv doinstalovat ;)
peter9898

Nový příspěvekod faTal9ty » pát 2. leden 2009 14:56

Massimo píše:Ja mám s týmto routerom podobný. Sieť normálne funguje, až v jeden moment vypadne. Nedá sa pripojiť ani na net, ani dostať do konfuguračného menu routera. Proste žiadna odozva z jeho strany. Čiže mne nerobí problémi iba pri icq ale aj pri bežnej práci s netom. Následne musím vypnúť a zapnúť sieť, potom to beží, no je to riešenie iba na nejakých 10 až 20 minúť, kedy sa problém s odpojením znova zopakuje.

Xafko aj ja mám presne taký istý problém a presne taký istý router. Ale keď ja som pripojený cez notebook tak ide bez problémov, ale stolový PC má presne také isté problémy ako ty.

//edit Xeelee: zkracena citace
faTal9ty

Nový příspěvekod Nadeo » pon 12. leden 2009 19:19

Mam tento router a presne tento isty problem + nejdu mi vobec presmerovavat porty (PC pripojeny cez kabel, nie wifi)
Ak by si nasiel riesenie alebo ktokolvek iny kto vie co stym, 346-513-027, thx. :)
Nadeo

Nový příspěvekod Mirdeld » pon 3. květen 2010 20:46

Mne tez nechce posielat ani prijimat subory, ale v routry chyba isto nie je...aj FW som skusil vypnut...aj na antivire...proste netusim co mi brani posielat...preinstalovanie nic neriesi...vela ludi v mojom okoli ma rovnkay problem...nvm si dat rady...pls mate s tym niekto skusenosti?
Mirdeld

Nový příspěvekod M.A.T.O » čtv 21. duben 2011 17:20

ani mne to nefungovalo na tomto routri ale ked som tam nahral original firmware od dlinku tak to slape :P
M.A.T.O

Zpět na ICQ a AIM (OSCAR)