QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Nové ICQ Lite

Nové ICQ Lite

Nový příspěvekod Pafo » sob 20. prosinec 2008 15:06

Volkov.volkov známý hledač klientů objevil na ruském webu nedávno vydanou verzi nového ICQ Lite 1.0. Nabídl jsem se, že se na program zběžně podívám.

Samotný instalační balíček má 9,2 MB, což značí, že tato verze je skutečně odlehčená. Existuje pouze zatím ruská verze a jedna ošklivá modifikace skinu, ale věřím, že se situace zlepší. Instalátor je tedy pouze v ruštině, nicméně program samotný už si můžete přepnout na angličtinu.

Mile jsem byl překvapen, že po spuštění na mě nevylítl nějaký superduper extraz ani obrovská reklamní tabule se službami ICQ, ale obyčejný kontaktlist a okno konverzace s reklamou v dolnim pruhu-znalejší samozřejmě vědí, že existují způsoby, jak se jí zbavit, tže v dohledné době, až se objeví banner killer, bude seznam kontaktů a okno konverzace vypadat asi takto:

icqliteclist.png
icqlitemw.png

Sami vidíte, že skin pro ruskou verzi je naprosto příšerný, ale zkuste si představit barevně odladěný decentní skin..

Nehledejte tu tlačítko na extraz nebo hry.. Naleznete tu textovou komunikaci, funkční přenos souborů kompatibilní s ICQ6/6.5, audio/video přenos a posílání SMS zpráv. Tedy nejdůležitější funkce ... Samozřejmostí je možnost přednastavit si (x)status zprávu - ne tedy zcela kompatibilní se staršími klienty, volba smajlíků + přidání vlastních a chatování v tabech. Status zpráva protistrany se zobrazuje i v okně konverzace nahoře vedle jména (jak je v náhledu napsáno Pafo) Samotného mě program zaujal také proto, že nežere 60-80MB ram, ale hodnotu 20-25MB.

S volkovem.volkovem jsme přemýšleli, že když uživatel používá pouze protokol ICQ a použije ICQ Lite s banner killerem, jakou by měl chuť přecházet na QIP2005. Je tento program reinkarnace ICQ2003? S volkovem mu říkáme QIP2005 killer. QIP2005 má některé funkce navíc, ale osobně, kdybych používal pouze ICQ, počkal bych na českou verzi ICQ Lite+banner killer. A to myslím doopravdy..

Link pro zájemce ke stažení: http://www.icq.com/download/icqlite/ jen nezapomeňte, že zatím to vypadá příšerně a není banner killer

Edit: Banner killer už je
Pafo
Moderátor

Re: Nové ICQ Lite

Nový příspěvekod Black_Fox » sob 20. prosinec 2008 15:45

Slibné, chválím! Ad skin, není to špatné, viděl jsem už jeden podobný i na QIPa a víceméně by skin IMHO měl úspěch, kdyby se jenom všechna růžová barva vyměnila za nějaký odstín modré/černou :) AOL konečně dostává rozum, když už opravdu program přizpůsobuje uživatelům a ne naopak.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Pafo » sob 20. prosinec 2008 15:47

O té růžovofialové právě mluvím-to je vrchol nevkusu :( jinak opravdu slibný program na který se neodvažuji nadávat... asi nejlepší co se od dob 2003ky vytvořil v dílně AOL
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Drmol » sob 20. prosinec 2008 15:51

Tak jsem si to stáhnul a musím říct že jsem byl stejně jako Pafo příjemně překvapen.
Reklamy, které v sobě tohle ICQ má skoro ani nejsou vidět, z paměti si bere jen cca 10MB což je oproti ICQ6 pokrok.
Co se skinu týče, tak až na tu růžovou to zase tak hrozný není, ale sám bych ho asi používat nedokázal.
Až bude čeština nebo alespoň angličtina, tak se určitě pustím do nějakýho menšího testování. :coffee:
Drmol
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Black_Fox » sob 20. prosinec 2008 15:58

BTW... neduhem 2005 v podobně zmršené diakritiky (a podpory unicode vůbec) to netrpí, že?
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Pafo » sob 20. prosinec 2008 16:00

Ne, je to plně unicode. Nehledě na dobře funkční file transfer...kde je ve spolehlivosti QIP2005 i Infium třebas i za Mirandou..
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod volkov.volkov » sob 20. prosinec 2008 16:09

Díky Pafo, za pekny rychly prehled ;)

Zatim je vydano jen pro ruske uzivatele, ze by jako snaha na zastaveni postupu qipu? No rozhodne je to to nejslibnejsi, co od AOL vzeslo za poslednich par let..

Jinak, jednase o cerstvou zalezitost cca tyden starou.
volkov.volkov
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod kein_nick » sob 20. prosinec 2008 16:49

No tak ja osobne si myslim, ze lidi (ted se budeme bavit pouze o lidech pouzivajicich pouze icq), kteri uz presli na QIP znovu na ICQ program nepujdou... Jaky my meli duvod? 2005 slapala jak mela a kdybych osobne ja nepotrebovala jabber jsem na ni porad.. Porad QIP 05 zere min nez udavana hodnota.. QIP 05 byl celkem odladen aby fachal (me uz verze 8020 byla dostacujici.. aktualizovala jsem az kvuli AOL..).. Vypada to sice na pohled "dobre", ale funkcnost ted asi nikdo poradne proverenou nema.. Nevim proste.. Co ma tahle orezavka normalniho icq navic oproti qipu? (vim, reknete unicode.. ale s tim jsem nejak problem nemela).. Ale neco dalsiho?
Jinak si myslim, ze to bude reakce na qip, ale podle me nemuzou udelat hned neco lepsiho nez je qip (jde to vubec krome unicode?).. To i miranda se zakladnima funkcema je vic prizpusobiva.. A pze jde asi o snahu ziskat lidi z qipu, tak mi reknete co by je melo presvedcit? Pze lidi pouzivajici porad ICQ 6(.5) asi nemaj potrebu hledat neco jinyho, jinak by to uz davno udelali..
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod Pafo » sob 20. prosinec 2008 17:04

Já bych neviděl úplně snahu AOL získat lidi z QIPu zpět na nějaký originální klient (ikdyž by AOL asi chtěl)... Spíše snahu, aby AOL více neztrácel a nabídl lidem alternativu, kam mají jít, když nechtějí toho hrozného molocha. A tímto by si mě získali.. Jasně že QIP sežere trochu míň a je customizovatelnější. Ale zase podpora protokolu v originálním klientu je na daleko vyšší úrovni. ICQ může změnit protokol, a tím může otravovat lidi z alternativnich klientů tak dlouho, až někteří, kteří je nemají pod kůží jako my, půjdou na oficiální klient a když uvidí, že není zase tak špatný, tak u něj zůstanou... A ICQ nás bude otravovat furt, tím si můžeme být jistí..
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Black_Fox » sob 20. prosinec 2008 17:06

+1 a nezapomínejme na šedou eminenci jabber v pozadí :)
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod volkov.volkov » sob 20. prosinec 2008 17:14

Pravdu díš..
volkov.volkov
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod kein_nick » sob 20. prosinec 2008 17:16

Ja se snazim lidi co mam v CL presvedcit aby slo na jabber.. lehce se dari, ale pomalu, ale to je OT.. me kdyby nesedelo jako uzivateli icq tak se poohlizim spis po necem jinym nez jsou veci prave od icq.. nevim, je to asi individualni.. tohle byl muj nazor na vec.. ono by slo srovnat podobne treba i prohlizece http://www...
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod aldik » sob 20. prosinec 2008 19:29

hmm vypada to zajimavě 8) .. akorát ta ruština no :D .. aspon do angličtiny to mohli dát.. nebo to vyvíjí snad programátoři od QIPu? :rofl:
aldik
Nováček

Nový příspěvekod Pafo » sob 20. prosinec 2008 19:43

Ja teda nevím, ale kdyz po instalaci vlezu do nastaveni, tak muzu zvolit aj...
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod aldik » sob 20. prosinec 2008 19:49

sry už sem to našel.. ja si hned nepřečetl celý ten uvodní příspěvek zde ;)

//edit Black_Fox: necituj poslední příspěvek tématu
aldik
Nováček

Nový příspěvekod aldik » sob 20. prosinec 2008 19:58

.. joo a eště otázka k tomu uvodnimu příspěvku .. k čemu banner killer? %) .. šak tam sou jenom textové reklamy a ty snad nikomu nemůžou wadit :idea: :tuk: 8) :)
aldik
Nováček

Nový příspěvekod kein_nick » sob 20. prosinec 2008 20:21

jakakoliv reklama v klientu je na obtiz a u ICQ obzvlast ;)
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod Black_Fox » sob 20. prosinec 2008 20:23

MSN / Windows Live klient obsahuje nějakou reklamu? Jen tak mne zajímá...
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Xeelee » sob 20. prosinec 2008 20:25

Spousta uživatelů je zvyklá na to, že je jejich klienti s reklamou neotravujou.
Mě nejvíc na ICQ vadí, že reklama zabírá zbytečně místo.
I bez ní se poslední ICQ klienti strašně roztahujou.
Tohle ale vypadá zajímavě.
AOL už dřív slibovalo lehkýko klienta.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod Pafo » sob 20. prosinec 2008 20:32

Black_Fox píše:MSN / Windows Live klient obsahuje nějakou reklamu? Jen tak mne zajímá...

WLM má také reklamu a její odstranění a tweakování programu se řeší přes program Messenger Plus! Live a A-Patch.

Co vím, tak je používání těchto prográmků Microsoftem nejen tolerováno, ale trochu i neoficiálně požehnáno..
Pafo
Moderátor

Další

Zpět na ICQ a AIM (OSCAR)