QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Windows 7

Mimo téma

Windows 7

Nový příspěvekod keyboo » úte 17. únor 2009 10:33

Píši z W7 a nadšení. Naprostý, pocit rychlosti jako tento jsem zažil naposled u xp. vypadá to jak visty,lítá to jak ďas. Tak snad užiju.

//edit xstrv01: windowsy odstřihnuty
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme. - Richard Feynman
keyboo
Uživatel QIPu

Re: Software....otazky, dotazy, primomienky

Nový příspěvekod Pafo » úte 17. únor 2009 11:36

keyboo: Tak nám přines pak nějaké obrázky/recenzi třebas i QIPu jak to tam vypadá funguje a tak :) co se ti líbí co ne :) Také nadšení a tak krátké zhodnocení se nebere :)
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Bari » úte 17. únor 2009 12:09

Plánuju taky testovat W7, ale zatím s tím mám jen problémy :( Už s instalací bylo dost problémů (to mohlo způsobit stažení W7 z torrentu a následné vypálení na DVD, když na MS stránkách to ke stažení momentálně není), po spuštění také problémy :( Je to asi tím, že to testuji na slabém PC... Nechce se mi svůj PC přeinstalovávat jenom kvůli tomu, abych si zkusil betaverzi W7 v angličtině... Uvidím, co ještě vykutím... Zkusím to dnes přeinstalovat a uvidíme. Na jakém PC jsi to zkoušel? Já to mám na svým starým P4 1,6 GHz @ 2,2GHz a 768 MB RAM se 128 MB graf. kartou. Doufal jsem, že to rozjedu, ale asi bohužel ne :( Asi to zkusím strčit na druhej disk na svůj PC...

BTW docela zajímavé postřehy jsou na http://seven.blog.zive.cz/
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod keyboo » úte 17. únor 2009 13:09

Pafo: Neboj, bude trošku víc.
Bari: Hp tx2500, Amd turion X2 na 2GHz, 2GB RAM. nějaká ATI grafika, sám nevím co tam přesně je.

Jsem neměl doma DVD, tak jsem to risknul, nahrál iso do virtulání mechaniky a nainstaloval jsem to celé z Vist, šlapalo to naprosto parádně a ta rychlost mě nadchla, bohužel jsem ještě neměl čas vyzkoušet vše. Jsem dost často mimo net, tak screeny udělám teď, večer to napíšu a zítra během dne vystavím. Tak jděte do toho, jak píše sutrus, ještě jsem nezavadil o žádný problém. A dokonce to nahradilo i xubuntu na oddílu. Těším se na to všechno, co spolu zažijem jen já a sedmička.
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme. - Richard Feynman
keyboo
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod xstrv01 » úte 17. únor 2009 13:47

keyboo píše:Těším se na to všechno, co spolu zažijem jen já a sedmička.
Tak na to pozor!
Jestli je to slečna, tak ta je ještě pod zákonem, takže asi nic :p
A jestli je to flaška vína, tak ti ráno bude blbě :D
xstrv01
Moderátor

Windows 7

Nový příspěvekod Bari » úte 17. únor 2009 14:02

Mno, nadchl jsi mě :) Dám si to na druhý disk do šuplíku na svém PC a půjdu vesele testovat :) Když už se to tady tak rozvinulo, neuděláme Windows 7 nový topic? :) Kde by se daly psát otázky a postřehy z nich atd., možná to bude zajímat víc lidí :)

Aby se diskuze k W7 nepletla do obecné diskuzi o softwaru, zakládám na to nový topic. //a já ti to sloučil. xstrv01

Já mám na svém PC na druhém disku W7 ode dneška. Pokud by Vás zajímala konfigurace mého PC, mám to v podpisu. Jedu na zatím jediné veřejné testovací verzi - Windows 7 Beta Build 7000 32-bit, která je prozatím v angličtině. Testovací verze je zdarma, stačí se pouze registrovat na http://www.microsoft.com/windows/window ... nload.aspx , kde dostanete své registrační číslo, které Vás opravňuje k užívání W7 Beta. Pokud číslo nezadáte při instalaci, budete mít pouze 30 denní zkušební verzi.

Co se týče systemu, už v Beta verzi mi přijde rychlejší než čístá Vista. System je zatím naprosto stabilní, neukazuje žádné chyby a chová se jako plná verze.

Instalace W7 je rychlá a naprosto snadná. Microsoft se evidetně poučil z předchozích systémů a nyní je instalace opravdu jednoduchá, není potřeba vyplňovat milion okýnek při instalaci. Jediné, na co se Vás to bude ptát, je jméno uživatele, jméno počítače a heslo administrátora. Na začátku instalace samozřejmě zvolíte jazyk instalace a zemi, ve které se nacházíte. Jinak dál nic nevyplňujete.

Co se týče programů, zatím jsem se nesetkal s problémy. Vše chodí v pohodě. Pokud by byl s něčím problém, stačí spustit v režimu Windows Vista (pravým na myši - Properties - Compatibility - Run this program in compatibility mode for: Windows Vista) a je po problému.

Jelikož jsme na QIP fóru, nesmím opomenout QIP :) Nainstaloval jsem si QIP Infium 9026 s češtinou od sutruse. V QIPu mám FMTune, RSS News, Statistics, Svátky, Weather. Všechny tyto pluginy mám na poslední verzi. QIP Infium mám nainstalovaný v Program Files, stejně jako i všechny ostatní programy. Složku Profiles mám v dokumentech, což je i doporučeno. UAC na W7 mám v originálním nastavení. QIP i všechny ostatní programy fungují naprosto standardně bez chyb.

Z dalších programů mám nainstalované 7-zip 4.65, Adobe Flash Player 10, BS.Player 2.34, CCleaner v2.16.830, CDBurnerXP, ESET NOD32 Antivirus, Google Chrome, K-Lite Mega Codec Pack 4.6.2, Mozilla Firefox 3.0.6, Mozilla Thunderbird 2.0.0.19, Skype 4.0, Total Commander, Winamp, WinSCP.

Uvítám další diskuzi k tomuto operačnímu systému. Pokud máte nějaké dotazy, nebojte se, ptejte se, pokusím se Vám odpovědět.
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Re: Windows 7

Nový příspěvekod Lms » stř 18. únor 2009 17:55

Už aby byl final :).Vím že to bude ještě trvat... Když to má být rychlejší jak Vista tak to budou prdy, ne jako pomalé XP.
Má tvorba:
- češtiny pro protokoly Jabber, XIMSS (Phone) a nějaké pluginy
- pluginy Weather (počasí), TVp (televizní program), FMtune (rádio) a RSS News (RSS čtečka)
- QIP Unpacker - instalace už nikdy více...

Než se na něco zeptáš přečti si FAQ ! Konferenční místnost pro QIP a vše okolo něj: qip@conf.netlab.cz
Lms
Moderátor

Nový příspěvekod Martin J. - Cetelon » stř 18. únor 2009 22:00

Mno, tak i me zasahla rana W7, a pro zacatek jsem si alespon zmenil wall na plose z sedeho Win Server 2008 na krasne modre Windows Seven :-) vypada to docela hezky.
Prijemny prvni krom :-D
:ff:Obrázek
Win XP Pro SP3, Win 10, QIP 2012 9380, ESET Smart Security 8.0.304.1, Mozilla Firefox 43.0, Mozilla Thunderbird 2.0.0.24
Martin J. - Cetelon
Moderátor

Nový příspěvekod Xeelee » stř 18. únor 2009 22:10

Po customizaci pomocí 7lite (nebo jak se ten prográmek bude jmenovat) by to mohl být ideální systém do virtuální mašiny.
Windows 7 je první SW z Červenýho kopečku na kterej se těším.
Klucí se konečně začínaj snažit a docela by mě zajímalo, nakolik je to ze strachu z konkurenčního prostředí.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod keyboo » stř 18. únor 2009 23:08

Bari: Souhlasím, jen se nemusíš registrovat, na jistých stránkách jsou zveřejněny. Jsou asi 5 nebo 6 kombinací. A nevím zda to tu uveřejňovat, protože to je možná warez, i když je to diskutabilní.

Xeelee: Já myslím, že spíš MS vyděsil sám sebe Vistama a od toho se jistě muže odvíjet strach z konkurence. :)

Ale fascinuje mě rychlost, ve všech směrech. začal jsem spouštět aplikace pomocí winkey a napsáním pár písmen, protože je to vážně rychlé (vím kl. zkratky jsou fajn, ale tohle je super). Qip jede parádně a tady asi mužu,ale Pafova miranda mi padá, nevím jak je to možné. Ale myslím, že za to nemohou w7. Spíš já ...
keyboo
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Xeelee » stř 18. únor 2009 23:19

Budoucnost jsou netbooky a tam momentálně kraluje Linux.
V Microsoftu určitě musí předpovídat vývoj pár let dopředu a přizpůsobit tomu vývoj.
Takže buď budou snižovat nároky na HW, začnou vyvíjet nové odlehčené Windows nebo přenechají trh jiným operačním systémům.
Konkurence byla vždycky fajn, věci pak mají tendenci dělat se pořádně ;)
Takže já se těším a rozhodně někdy W7 vyzkouším, i když ten systém nebudu používat.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod keyboo » stř 18. únor 2009 23:25

Jo, myšlenka windows lite mě taky napadla byla by fajn. Ale plně nesouhlasím s tím, že netbooky budou hrát prim (spíš pro jak velkou část populace). Ale to jsou jen dohady, to se teprv ukáže. Jinak pokud máš a Ty máš parádně přizpůsobenej linux, tak není co řešit. Já jsem jen na něm nedokázal plně využít tablet PC, nejsem prostě takovej frajer a linux guru ;) ,abych ho rozchodil bezchybně a plnohodnotně. Ale jednou ... to se teprv uvidí.
keyboo
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Bari » stř 18. únor 2009 23:42

keyboo píše:Bari: Souhlasím, jen se nemusíš registrovat, na jistých stránkách jsou zveřejněny. Jsou asi 5 nebo 6 kombinací. A nevím zda to tu uveřejňovat, protože to je možná warez, i když je to diskutabilní.

Ano, to samozřejmě. Já to bral z toho pohledu, že stáhnout se dá všechno (minimálně téměř všechno), ale ne vždy je to úplně to nejlegálnější řešení. Registraci jsem zmiňoval z toho důvodu, že je krátká, jednoduchá a rychlá a hlavně ZCELA ZDARMA bez dalších závazků. A po této registraci každý dostane svoje číslo, s kterým může systém naprosto oficiálně používat. Proto jsem to zmiňoval. Jinak samozřejmě těch čísel je plný internet, ale zrovna v tomto případě to nemá žádné opodstatnění.

Jinak notebooky jsou také dle mého názoru budoucnost. I statistiky tomu nasvědčují. A i já jsem tomu nakloněn, protože notebooky se začínají cenou i výkonem stále více a více přibližovat stolním počítačům a výhodou je jejich mobilnost a v dnešní době už na PC v podstatě nic moc neztrácejí, když nebudeme brát v potaz trochu výkonu, i když v dnešní době už jsou notebooky, který se i výkonem v podstatě rovnají stolním PC, akorát jsou dražší.

U W7 mě ještě mile překvapilo, že ihned po instalaci byly nainstalovány i všechny ovladače. U Vist jsem musel vždy několik věcí doinstalovávat. Dokonce mi hned nabídl aktualizaci ovladačů ke grafické kartě, což mě Visty nenabídly nikdy. Jediné, co nebylo nainstalováno, byla zvuková karta. S tím jsem měl malinko obavy, protože jsem se zvukovou kartou od Creative měl problém u bety Vist, ale naštěstí jsem si na webu Creative našel ovladače, pro W7 už tam byla betaverze ovladačů, nainstaloval jsem a šlape to jak hodinky :) Takže perfektní. Opravdu je to velký posun dopředu od Vist, i když graficky je to téměř stejné, funkčně je to mnohem víc vychytané už v betaverzi a myslím, že na finální verzi se můžeme jen těšit :)
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod keyboo » stř 18. únor 2009 23:55

Ne notebooky, ale netbooky http://en.wikipedia.org/wiki/Netbook . Já mám 12 a velikostně jsem o milimetry větší než A4. A do menšího stroje bych nešel. Sice obojí má své výhody, možná jen takovej vycházkovej stroj bych se nebránil nějaký 8,9. Ale jinak ani omylem.

Jo, já musím dotahat ještě nějaký HP ovladače, jsou to jen detaily. Jinak všechno šlo hned, jen tlačítka na rotaci monitoru a nějaký další speciální, pak když vypnu zvuk na klávesnici, tak mi ta klávesa nezčervená a tak.

P.s.: Normálně nám ve škole zakázali ftp. A měl jsem chuť se jim vysmát do obličeje ... http://wifi.czu.cz/povolene_sluzby_eduroam.pdf - podívejte se a definujte mi službu AOL :D A sice OT,ale a´t už je to při jednom. Sice píšou podporu jabberu, což je fajn, ale ani náhodou s jakýmkoliv nastavením i klientem si nic nepošlu na jabberdisk. Asi se zajdu zeptat na pár detailů.
keyboo
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod xstrv01 » čtv 19. únor 2009 0:44

Co to znamená, že máte povolený DNS? :shock: Že si nemusíte pamatovat IP adresy serverů? :D
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Bari » čtv 19. únor 2009 10:34

keyboo: Jo, netbooky jsou dobrá věc, ovšem tohle pro mě nenahrazuje stolní PC (i výkonově jsou ještě slabší než notebooky), takže bych do toho jako do jediného svého PC nešel, jedině v kombinaci se stolním PC nebo normálním notebookem s displejem těch 15,4".

BTW ty máš W7 na notebooku (nebo netbooku nebo co to máš :) )? Jak se tam chová hibernace, spánek, probuzení ze spánku? Vše funguje v pohodě?
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Black_Fox » čtv 19. únor 2009 12:07

Netbooky jsou strašné a není mi úplně jasné, jak je vůbec někdo může používat. Nedá se na tom psát, má to malinký displej a výkon je směšný. Pokud chci něco na poznámky, tak si koupím PDA, a pokud chci přenosný počítač, tak si koupím notebook. Tohle je pro mne taková módní vlna (on má netbook, tak já si ho koupím taky!). :)

Ad Windows 7 klíče, u Microsoftu to šlo stáhnout myslím do konce ledna, takže teď už jenom z těch podpovrchových zdrojů :D Aspoň dokud se neobjeví veřejný Release Candidate. A stejně je to s těmi klíči jenom taková psychologická záležitost, když se pořád opakují zhruba čtyři.

Ad 7lite, těším se hrozně moc, udělám si vlastní "distribuci" s balíčky mých oblíbených programů :D
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Rypi » čtv 19. únor 2009 12:21

Počítač si nevemeš na dovolenou, do postele, žere 5x-10x více elektriky a o výkonu bysme se mohli dohadovat :)
Obrázek Problémy s QIPem PDA? Zeptej se na fóru! Obrázek
Rypi
Administrátor

Nový příspěvekod Bari » čtv 19. únor 2009 12:59

Nevím, jestli to byla reakce na mě nebo na Lišku, ale notebook si vezmeš do postele, vezmeš si ho i na dovolenou a spotřeba notebooku není zase taky vysoká v porovnání s netbookem. Výkonově je tam ale obrovský rozdíl, notebooky jsou mnohem výkonnější, než netbooky a osobně bych si taky netbook nikdy nekoupil, už 13" displej mi přijde zbytečně moc malej. A jak říká Liška, pokud chci něco malého jenom na poznámky, je pro mě lepší PDA, protože to je ještě menší než netbook a vydrží ještě déle na baterku.

BTW když byla řeč o té módě, tak mi to přijde stejně ujetý, jako třeba iPhone. Telefon totálně na nic (slušně řečeno), vždyť to nemá ani hloupý MMS, BT, videokameru, přehrávač videí, prostě vůbec nic. Stojí to 13 000 Kč, ale lidi si to koupí... Proč? Protože je to prostě IN. Nejde o to, že to nic neumí a je to brutálně drahý, jde o to, že to je módní, že to je IN. Pro mě je to akorát tak směšný.
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Rypi » čtv 19. únor 2009 13:41

bylo na lišku.
já mám 15.4 ale příští asi chci 17" s plnohodnoutnou klávesnicí a dvěma HDD (1 klasický, druhý SSD)

Pokud vám vadí malý monitor, kupte si větší. :) ale klasický PC je opravdu oprovský těžký krám, se spoustou kabelů vhodný jen pro ty, kterým stačí PC na jednom místě. Já trávím s notasem u stolu asi tak 1/3 času, takže si pc vůbec nedokážu představit, nadruhou obrovské LCD panely mě fascinují :)

No a ještě jedna věc? kdo tahá do školy denně klasický PC? :)
Obrázek Problémy s QIPem PDA? Zeptej se na fóru! Obrázek
Rypi
Administrátor

Další

Zpět na Mimo téma