QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Facebook v QIPu

Facebook v QIPu

Nový příspěvekod karl0s » pon 15. červen 2009 21:56

Tak po delším brouzdání se mi podařilo zprovoznit facebook chat v qipu :D musim říct že funguje docela v poho. Jedinej problém je že místo jmen kontaktů budete mít čísla, takže si je budete muset ručně přejmenovat.. Skoušel sem to zprovoznit přez jabbim.cz, ale nešlo mi zaregistrovat fb transport..Tak sem to zkusil přez nimbuzz.com
nastavení sem obšlehnul z tohoto článku http://www.miranda.cz/2009/jak-na-faceb ... v-mirande/ ..je to sice k mirandě, ale jinak je to stejný..Zejtra bych moch postnout návod, krok od kroku jestli bude čas...ještě přidávám obrazek ;-)
Přílohy
fb.JPG
karl0s
Nováček

Re: Facebook v QIPu

Nový příspěvekod Bari » pon 15. červen 2009 22:06

No pěkný :)
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Pafo » pon 15. červen 2009 22:18

Jestli budeš dělat návod, mohl bys ho dát rovnou na naši WIKI http://wiki.qipim.cz/index.php/ to by bylo úplně super, ale jsme samo vděční za každý návod. :)
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod spike411 » úte 16. červen 2009 17:30

Brána fb.jabbim.cz je momentálně pouze pro VIP uživatele. Možná bude přes léto dočasně zpřístupněná všem…

Kdyby QIP Infium uměl rozšíření XEP-0144: Roster Item Exchange, tak byste nemuseli s tou jabbimáckou bránou přejmenovávat kontakty ručně. Otravujte vývojáře… :)

V Psi a v Jabbimu to automatické pojmenování (celkem) funguje: http://jabb.im/24 (můj rozdělaný anglický návod pro uživatele Psi).
xmpp:spike411@jabber.cz
QIP Infium na Jabber.cz Wiki
spike411
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod karl0s » úte 16. červen 2009 20:52

spike411: jj, máš pravdu, je jen pro vip...
No tak návod je na světě na wikipedii :D ještě sem vytvořil ikonky facebooku k jabberu, které jsou tam také na stažení ;-) Doufám že ten návod bude fungovat jak má :-D
jinak hned odkaz: http://wiki.qipim.cz/index.php/Facebook_v_qipu
karl0s
Nováček

Nový příspěvekod kein_nick » úte 16. červen 2009 21:02

karl0s: pekny navod ;) , akorat jestli bys mohl opravit par chybek.. Nini a par preklepu :-) Jinak chvala, ale myslim, ze na foru jsou takovy chybky jedno ale na wiki by to melo byt v cajku :beer: Ale at se kdyztak vyjadri povolanejsi ;)
Obrázek
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod karl0s » úte 16. červen 2009 21:19

jejda, nevim jak sem to moch napsat :oops: :oops: :oops:
karl0s
Nováček

Nový příspěvekod spike411 » stř 17. červen 2009 12:38

Tak zdá se, že pinky se nakonec rozhodl tu bránu zpřístupnit všem z Jabbimu. Jestli si to nerozmyslí, tak asi napořád.

Mimochodem, wiki.qipim.cz není Wikipedia. Bylo by fajn naučit se rozlišovat pojmy wiki a Wikipedia. ;)
spike411
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Belmond » stř 17. červen 2009 16:59

Zdravim vsetkych, mam mensi problem, spravil som podla toho navodu na wiki vsetko, lenze v QIPe mi ukaze vsetky kontakty ako Offline, pritom na FB niesu off, takisto aj ked zapem nimbuzz, tam mi tiez vsetky kontakty ukazuje offline. V com je chyba ? popripade nemate niekto nejaky iny navod ako si dat FB do QIPa ?

EDIT: Zdravim este raz, spravil som si FB aj cez jabbim, ten mi funguje, ale nevie mi nacitat vsetky kontakty z FB (online aj offline) len co su online, musim si ich autorizovat, a takto postupne pridavat a cakt kym vsetci sa aspon raz prihlasia :( neda sa to nejak vyriesit ? bud s tym nimbuzz, alebo s jabbim ?
Dik za vsetky odpvoede.

//edit Black_Fox: sloučeny navazující příspěvky
Belmond

Nový příspěvekod spike411 » stř 17. červen 2009 19:01

Zatím fb.jabbim.cz může přidávat jen přihlášené kontakty kvůli jménům (dřív je přidával všechny najednou, ale dělalo to problémy; určitě by to byla lepší volba, kdyby uměl zjistit všechna jména najednou… snad se to časem vyřeší).

No, tobě s QIPem, který neumí Roster Item Exchange, budou jména asi stejně ukradená. Bohužel je rozbité i doplňování jmen do vizitek. HanzZ pracuje na nové verzi, ale ještě nejsou všechny mouchy vychytané… :)
spike411
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Xeelee » čtv 18. červen 2009 13:04

Mohl by ještě někdo na wiki doplnit návod na zprovoznění přes jabbimáckej Facebook transport?
Trošku jsem ten současnej návod naformátoval.
Ještě by to chtělo změnit název z Facebook v qipu na něco jako Přihlášení na Facebook chat.
To znamená vytvoření nové stránky a vytvoření přesměrování na té současné.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod spike411 » čtv 18. červen 2009 13:31

Když v MediaWiki přesunu stránku (je na to odkaz nahoře vedle smazání), tak se redirect vytvoří automaticky. Tak to alespoň funguje v instalaci na Jabber.cz Wiki.
spike411
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Xeelee » čtv 18. červen 2009 13:58

Vyzkouším.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod Jastrab » pon 17. srpen 2009 16:10

Mam mensi problem s pripojenim sa na nimbuzz. Vsetko som spravil podla navodu. Cez program nimbuzz mi ide vsetko ako ma. Cez QiP a ani Mirandu mi nejde sa pripojit do siete nimbuzz. PLS kto moze pomoct. Neviem uz kde moze byt chyba.
Jastrab
Nováček

Nový příspěvekod Risinek » pát 4. září 2009 16:45

Je to fakt super věcička, až na to přejmenovávání :D Ještě že nejsu jeden z mnoha co maj přes 200 kontaktů :D Ale musím říct, že mě fungovalo oboje ovšem zakotvil jsem u INBUZZ verze protože když to dělám přes Jabber účet, tak ptom když někomu napíšu, tak si to pro každou zprávu vytvoří zvlášť kontakt, což je trochu hodně nepraktické :)

//EDIT:
A ještě malá drobná kosmetická otázka - Nešlo by nějak nastavit aby i kontakty co sou offline měli ikonku ? Tu zašedlou místo modré s f. Víte co myslím? Je to ta ikonka, která se zobrazí když si dáte Jabber offline. Pokud stačí někde něco přepsat v souborech tak řekněte kde, to snad dokážu sám :)

//EDIT:
Opravuju svůj předchozí příspěvek - Ikonka při offline tam není, ale myslel sem tu co je třeba na meebo.com. Doufam že víte co myslím :)

//edit Lms: spojeny 3 příspěvky
Risinek

Nový příspěvekod Jackon » ned 10. leden 2010 0:30

caute, mam taky problem s prepojenim na fb ze pri prihlaseni na fb.jabbim.cz mi to oznami toto "Could not authenticate captcha. Logging into the Facebook website may fix this." možte mi poradiť?
Jackon

Nový příspěvekod Black_Fox » ned 10. leden 2010 2:58

"Could not authenticate captcha. Logging into the Facebook website may fix this."
je v překladu
"Nebylo možno autentifikovat captchu [takové to opisování textu z obrázku]. Přihlášení se na stránky Facebooku to může opravit."
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Jackon » ned 10. leden 2010 13:36

:D preložiť som si to nevedel, ale neviem to vyriešiť.. na facebooku sa captcha použiva iba pri autorizacii a podobne ale v jabbime tie obrazky niesu....
Jackon

Nový příspěvekod Bari » ned 10. leden 2010 17:27

A proč nepoužíváš přímo protokol Facebooku v QIPu?
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Jackon » ned 10. leden 2010 18:22

niečo take existuje? hladla som na nete ale našiel som len ten navod ako vložiť fb cez jabber
Jackon

Další

Zpět na Podpora