QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

MŮŽE MI NĚKDO VYSVĚTLIT CO JE JABBER ?

MŮŽE MI NĚKDO VYSVĚTLIT CO JE JABBER ?

Nový příspěvekod kjt » pon 29. červen 2009 12:13

Chci se zeptat co to je Jabber, vím že IM messenger miranda nebo co, ale pročítal jsem ten web jabberu a nějak mě to nevzalo
tak bych chtěl stručné vysvětlení co to vlastně je co to umí, pro/proti. dííky
kjt

Re: MŮŽE MI NĚKDO VYSVĚTLIT CO JE JABBER ?

Nový příspěvekod Rypi » pon 29. červen 2009 12:22

Jabber je protokol, přes který se posílají zprávy (náhrada ICQ), kterou u nás používá méně lidí, ale zato je kvalitnější. Víc bys našel na jabber.cz
Obrázek Problémy s QIPem PDA? Zeptej se na fóru! Obrázek
Rypi
Administrátor

Nový příspěvekod td » pon 29. červen 2009 12:26

a co jsou ty servery na jabber ?, jaký je nejlepší, jaký si vybrat, kde j nejvíc lidí nebo tak ??? to mi není jasné
td

Nový příspěvekod keyboo » pon 29. červen 2009 12:29

Je jedno, který jabber server si vybereš. Je to podobné emailu, jako že ze seznamu pošleš mail na centrum a takhle. Vlastně většina (krom Rypiho) tady používá servery projektu jabbim.cz . Prostě je to uplně jedno,který server využíváš - můžeš komunikovat s člověkem, který je na jakémkoliv jiném serveru.
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme. - Richard Feynman
keyboo
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod zt » pon 29. červen 2009 12:39

aháá, takže jestli jsem to dobře pochopil , je to něco jako kdybych si vybíral za svoje jméno @seznam, centrum,atlas,google je jedno který si vyberu
ale můžu si přidávat všechny lidi a je jedno na jakém je serveru je to něco jako emailvoa schránka ?
zt

Nový příspěvekod kein_nick » pon 29. červen 2009 12:42

zt: presne tak, presne jak to rikal keyboo :-)
Obrázek
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod keyboo » pon 29. červen 2009 12:44

Ano, na první pohled to tak vypadá: tvá identifikace je JID (jabber ID) a vypadá jak mail: treba zk@jabbim.com. Ale je to posílání zpráv v reálném čase není nic jednodušího než to zkusit, v principu je to stejné psaní jako na icq, ale má to konference, ruzné vychytávky, transporty do jiných sítí a tak podobně.
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme. - Richard Feynman
keyboo
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Black_Fox » pon 29. červen 2009 13:13

Stejně jako si můžeš psát maily se všemi, kdo má mail (i když ho mají od někoho jiného), tak si můžeš psát jabberem se všemi, kdo mají jabber :)
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Bari » pon 29. červen 2009 16:52

Zkus to na serveru jabbim.cz, asi nejlepší český server (pokud jich je vůbec víc :D ), má spoustu služeb a je kvalitní (nemá výpadky, vše funguje). Jabber má oproti ICQ spousty výhod. O tom se už ale dočteš více jinde (třeba na stránkách serveru. Jabbim má i svého klienta, který je vzhledově velice pěkný a funkčně vybavený. Lze ale použít jiné klienty, jako QIP Infium, Miranda, qutIM, PSI a další. Pro vyzkoušení funkcí bych ale doporučil alespoň na začátek jejich Jabbim klienta, protože ten je na jejich služby stavěný. Ostatní klienti můžou mít složitější nastavení nebo horší podporu některých funkcí.
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod puchal » pon 29. červen 2009 18:51

pokud máš gmial je to též jabber, seznam mail je taky ale no nevím jak moc funguje
pak učet na root.cz je jabber seristrace pokud máš qip infium a regnul jsi se abys ho mohl používat tka to je taky jabber , a jak říkali je jedno co za jabber máš komunikace s ostatními funguje , dájí sem ta nasoukat lidi z fb,msn,pff pff... ael volil bych na to jabbim pač je to jeden z nejlepších servrů ...
proti icq může používat jabber k komunikaci ve firmě a máš volbu klientiky u síte icq musíš mít icq 6.(5) a nesmíš to používat ve firmě
SMAJLÍCI Mega box-KObrázek,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°+°SKINY-QIP INFIUM & QIP 2005
mráček=IM klient který začíná na M a jsem online právě na něm, ne MQIP to není
about.me/petrneme

Ti, o kterých si myslíte že jsou vaši kamarádi a záleží jim na vás, jsou skvělí herci, kteří hrají představení jen pro vás, že jsou vaši kamarádi.
Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Xeelee » pon 29. červen 2009 18:53

Facebook chat je taky Jabber, i když jako Gmail je poněkud nestandardní.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod Ach jaaj » úte 30. červen 2009 6:48

Mno mne to neda, ja tu nevidim ziadnu vyhodu na tom ... ked porovnam icq 6 client a hociktorym inym tak ako kebysom porovnaval skodu 120 s niejakym najnovskim medvedom. JABBER nema oficialny client ! Ked odhliadnem od reklami na icq obasne vypadky, spotrebu ramky tak nevidim nic zle na ICQ, dobre ma sice nievelmi pekne licencne podmienky ale kaslat na to . Ruku na srdce kto nepouziva nelegalne aplikacie? Poculi ste uz o niekom komu zrusili ucet na icq ze ho pouzival v praci ? alebo ze pouzival ineho clienta? nechcem pocut susedovej babky sestra mala vnucata a tie bla bla bla... Realne komu odmazali pre to ucet na icq ? Jabber slubuje dookola ze sa bude dat cez neho volat, video a podobne... nebyt goooglu tak by som povedal ze to nejde ale z toho ich clienta mi je na vracanie.
Co ma lepsie jabber ? ze mam odkladaci priestor ked si ho priplatim, ze tam nieje reklama ? ze je slobodny ?
Clienty vyzereju hrozne, dokopy nic co bezny clovek potrebuje tam navyse nieje, skupinovy rozhovor sa da aj v icq ...
Je to porovnanie neporovnatelneho jabber je "mlady
Ach jaaj

Nový příspěvekod ELKA3NO » úte 30. červen 2009 6:55

mlady protokol ktory by sm povedal ze nedospel, je to len o nadsencoch, pokial nebude mat vlaswtny program ktory sa bude brat ako orignalny soft a nebudu do ho pridavane funkcie tak je onicom pre bezneho cloveka.
Mne napr staci pismenkovanie ale keby bola v qipe moznost telefonovat cez hociktory jabber odpadol by mi kamen zo srdca nemusel by som instalovat skype...
lenze jabber len slubuje slubuje a nic sa nedeje.
Preco neporovnavame napr SKYPE ICQ MSN tieto protokoli maju jednak SVOJICH clietov a zvladaju toho omnoho viac, a tym ze ich maju sa mozu vyrabat alternativy v podobe qip-u pretoze maju niejaku zakladnu...
Aby ste sa do mna neobuli ze nieje normal client a ze na jabbim CZ ponukaju client bla bla bla ... sak to je len prerobeny osarpany holub PIDGIN nic viacc

A teraz do mna nalozte mi !!!
ELKA3NO

Nový příspěvekod Pafo » úte 30. červen 2009 8:54

Originální soft? mno tak to nefunguje.. nicméně je pravda, že chybí klient, který by se stále rychle a aktivně vyvíjel, začlenil Audiovisualni přenos atd. O nadšencích to určitě jen nebude, když tuto technologii testuje seznam.cz a nějaký ten rok využívá Google-kdo má gmail, má Jabber. Audio přenos teoreticky zvládá upravené PSI+, ale k čemu to, když tato technologie není využívána v jiných klientech. Jabber v tomto opravdu zaostává kvůli klientům, mrzí to, ale když se bez toho obejdete, tak to nevadí. Je to o prioritách.

ICQ, Skype a MSN srovnat sice můžeme, ale je tam jasný vítěz MSN tže proč :) ICQ má absolutně všechny minus, co si kdo může představit. Jediné plus je jeho rozšířenost v ČR. Skype je tak hrozně uzavřený, že není alternativa ani tfuj. MSN stabilita ujde, bezpečnost také, moderní fukce využívá. Ofikoklient je snadno upravitelný, existují i alternativní klienty (nevim jak je to s jejich legalitou dle licence) a třebas aMSN zvládá i AV přenos.
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod STJ » úte 30. červen 2009 9:09

ehm.. evidetne o tom vubec nic nevis..
1. Asi jsi nepochopil tu zakladni myslenku, takze strucne - to, ze jabber nema oficialniho klenta je naopak vyhoda. A to konkretne v tom, ze mezi klienty muze fungovat konkurencni boj (podotykam legalne ;) ). Dalsi vyhodou z toho pramenici je, ze si muzes vybrat poskytovatele sluzby, coz v pripade ICQ je trochu vysmech.
2. Zkus na originalnim clientovi ICQ sifrovat konverzaci, at se taky muzem trochu zasmat :P
3. Portable original client je taky dobrej vtip.
4. Tvrzeni, ze pres Jabber nejde telefonovat je taky jen dukaz neznalosti nebo absolutni ignorance. Zkus pouzit magicke tlacitko search(hledat).. treba muzes zacit i tady na foru :D
5. Placeny jabber disk... I lol'd
6. ...radsi uz nebudu pokracovat, to by bylo na dlouho, pac tu tvoji Skodu120(ICQ) s "niejakym najnovskim medvedom"(Jabber) opravdu budes spatne srovnavat
Obrázek - Cesky RO freeserver
STJ
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod puchal » úte 30. červen 2009 9:20

ELKA3NO píše:A teraz do mna nalozte mi !!!

proč bysme ti nakládali nemáme potřebu .p
když se ti jabber nelíbí tka je to tvá věc nás se nelíbí icq jaskně všechno má své plus a mínus a pro nás má víc + právě jabber
s to že napr SKYPE ICQ MSN mají alternatiny jo? kde má skype nějakou kde nemusíš mít zaplý skype, rád takový bude používat :)

pro Ach jaaj
jo ano jsou takový lidé co mají zrušený účet na icq , jedna kámoška používla mirandu -má zrušený účet , jende kluk ten nevím jak se o to zasloužil ale pravděpodobně též jiný klinet- zrušení učtu , bráchovi mému se vypařil celý cl nejspíš pač používá qip jo dá se to přežít aee otrava to přidávat znovu po jednom

edit / převedeno do pochopitelného tvaru :)
Naposledy upravil puchal dne úte 30. červen 2009 9:55, celkově upraveno 1
SMAJLÍCI Mega box-KObrázek,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°+°SKINY-QIP INFIUM & QIP 2005
about.me/petrneme

Ti, o kterých si myslíte že jsou vaši kamarádi a záleží jim na vás, jsou skvělí herci, kteří hrají představení jen pro vás, že jsou vaši kamarádi.
Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Pafo » úte 30. červen 2009 9:47

puchal: no lol tvůj odstavec je zajímavé logické řešení. Kámoška měla Mirandu, jeden kluk něco jinýho a tak se bráchovi vypařil contact list.. mmmm (no kdyby měl brácha Mirandu, nebo QIP, tak nemusel přidávat po jednom).. ale tvuj rozbor situace se mi líbí, ale někde mi tam chybí mezikrok :)
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod kein_nick » úte 30. červen 2009 11:54

puchal + Pafo: lol
BTW: ja dneskem na icq nejsem.. Sice jsem online, ale to proto, ze jabbim + icq responder je vyborne reseni, jak dostat co nejvic lidi z icq na jabber. Jejich zprava mi neprijde, jim naopak prijde preddefinovana odpoved s navodem jak se se mnou spojit. Skvele reseni. A diky Pafovi, ze mi o teto moznosti rekl :idea:
Obrázek
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod puchal » úte 30. červen 2009 12:27

k_n
dřív jsme spíš psávali "vona+von= <3" :D a ne p+p=lol :D
to je na tom pinginu ta předdefinovaná odsrávka?:D kdysi jsem to měl náhodně na jabbim klientu jsem se divil...:D super věc když končíš ;)
about.me/petrneme

Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod kein_nick » úte 30. červen 2009 12:32

puchal: zkousels napsat na icq? :-) tak to je automaticka odpoved to, co ti prislo :-) hodila jsem tam lidem navod jak se se mnou spojit.. Uznavam, trochu dlouhy cteni, ale dava to smysl ne? 8)
Obrázek
kein_nick
Fanynka QIPu

Další

Zpět na Jabber (XMPP)