QIP Infium 9030 download
QIP 2005 8095 download

AllPeers: Jednoduché sdílení dat s přáteli

Mimo téma

Moderátoři: Lms, GasThan, Martin J. - Cetelon, Moderátoři

AllPeers: Jednoduché sdílení dat s přáteli

Příspěvekod Xeelee v stř pro 27, 2006 18:55

Sdílejte jen to, co chcete,
jen s tím, s kým chcete.


AllPeers je plugin do Firefoxu na sdílení dat díky technologii BitTorrent (P2P síť) a chatování.

Můžete s ním jednoduše sdílet větší množství menších souborů (např. fotoalbum), hudbu, video a jiné soubory. Sdílet se dají i složky, obrázky z webových stránek nebo rovnou celé webové stránky. Ke každému souboru můžete přidat poznámku, což je velmi praktické. Soubor (nebo panel se stránkou) stačí přetáhnout myší do postranní lišty a pak zvolit s kým ho chcete sdílet. Pokud vám někdo nasdílí nový soubor, zobrazí se vám jeho kontakt tučně. AllPeers stáhne metadata, takže hned vidíte základní informace o souboru (velikost, délku písničky, miniaturu obrázku nebo videa...). Když sdílíte obsah webové stránky, tak AllPeers uloží soubory na pevný disk, takže příjemci soubor dojde i když je mezitím ze stránky odstraněn nebo je změněn.

Používání AllPeers je díky funkci Drag'n'Share (táhni a sdílej) velmi jednoduché, takže to zvládne i vaše babička, až vám bude chtít poslat fotky z lázní. Přestože jde zatím o betaverzi ve stádiu vývoje, je AllPeers již velmi dobře použitelný.

Jak program funguje se můžete podívat na oficiálních stránkách.

Přenos souborů i chat je zabezpečen pomocí SSL. Sdílet můžete pouze se svými kontakty. AllPeers nabízí v současnosti bezesporu nejefektivnější a nejbezpečnější způsob sdílení souborů. Při sdílení ve dvou musíte být online oba, pokud sdílíte soubory s více uživateli tak se využívá BitTorrentu, takže uživatelé mohou stahovat od někoho kdo si už soubory stáhnul od vás (pokud je online). AllPeers není určen k masovému sdílení nelegálního obsahu. Můžete sdílet maximálně 300 souborů a nelze s ním vyhledávat soubory, které si chcete stáhnout, jako u ostatních P2P programů. Vaše soubory si můžou prohlížet jen lidé, kterým to dovolíte. Nestane se tedy, že si někdo začne stahovat vaše soukromé soubory.

S AllPeers si jednoduše vytvoříte skupinu uživatelů (kamarádů, příbuzných, obchodních partnerů...), se kterými budete moct navzájem jednoduše sdílet data. Nové uživatele vyhledáte podle přezdívky nebo podle mailu, použitého při registraci. Uživatele pak můžete roztřídit do různých skupin, které si můžete jednoduše vytvořit a upravovat pomocí místní nabídky.

AllPeers má minimum možností nastavení, takže je vhodný i pro méně zkušené uživatele. K prohlížení sdílených souborů AllPeers využívá panel Firefoxu. V postranní liště si můžete pomocí místní nabídky upravovat kontakt list. Kliknete li na kontakt pravým myšítkem, objeví se vam nabídka, ve které najdete 2 funkce: přidání souborů ke sdílení a odstranění kontaktu. Pokud je online tak se vám tam navíc objeví možnost spuštění chatu. Když kliknete na skupinu, tak se vám v nabídce objeví možnost editace skupiny, vytvoření nové skupiny a přidání kontaktu. Pokud ve skupině nikoho nemáte tak ji můžete smazat.

Jak zprovoznit AllPeers:
1) stáhněte si Firefox
2) stáhněte si AllPeers
3) restartujte Firefox (po spuštění prohlížeče se automaticky načte stránka s registrací do systému AllPeers)
4) Vypl
Naposledy upravil Xeelee dne ned úno 04, 2007 15:12, celkově upraveno 3
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17

jj

Příspěvekod cardi v stř pro 27, 2006 19:00

Takze zase to komentuju jenom tim ze to mam ode dneska po doporuceni od Xeeleeho a od empErrora je to fakt super :) vsem vrele doporucuju a doufam ze se vam to bude libit :D :P :D
Uživatelský avatar
cardi
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 556
Registrován: pon pro 11, 2006 20:10
Bydliště: Hl

Příspěvekod Mag1cWalker v stř pro 27, 2006 19:29

vypada to zajimave, zkusim...
Uživatelský avatar
Mag1cWalker
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned zář 03, 2006 11:53
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvekod empError v pát pro 29, 2006 12:07

ja tiez musim dodat, ze je to super vec! sice este len beta, ale nemal som ziadny problem ani pri uploade, ani pri downloade aj vacsich suborov (cca 700 MB)

vrelo odporucam!

btw: v ramci vytvorenia komunity tohto fora (teda QIP-akov), by ste sem vsetci, ktori ste sa na AllPeers zaregistrovali, mohli napisat svoje nicky (+ o aky obsah by ste mali zaujem)... lebo cim viac ludi zdiela, tym vacsia rychlost ;)
empError = shaamaan = http://empweb.php5.sk
Uživatelský avatar
empError
Moderátor
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned zář 03, 2006 19:45

Příspěvekod PCMark v pát pro 29, 2006 12:34

empError píše:o aky obsah by ste mali zaujem


jen dodám, že ne warez
http://forum.eicq.cz - navštiv nové fórum o alternativách k ICQ
www.swmag.cz - technologický magazín
www.edownload.cz - download server
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
 
Příspěvky: 414
Registrován: čtv srp 31, 2006 10:09
Bydliště: Hlučín, Ostrava

Příspěvekod Martin J. - Cetelon v stř led 17, 2007 20:13

mam problem.., allpeers sem si instaloval, a prihlasi, a od te doby me firefox vzdycky prihlasil, jenze dneska sme preinstalovaval pc., a delal zalohu firefoxu s Mozbackup, a allpeers se mi se startem mozilla firefoxu neprihlasi, a stale mi nuti registraci, nedokazu ho prinutit, aby mi dal nejakej formularek na zadani uziv. mena, a hesla..,
co s tim mam delat?..,
prece si nebudu zakladat novej ucet 10 krat za rok?..,
Obrázek __________ Dříve, než-li se na něco zeptáš, použij Google
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin J. - Cetelon
Moderátor
 
Příspěvky: 1243
Registrován: ned zář 03, 2006 13:55
Bydliště: DI a. s.

Příspěvekod Xeelee v stř led 17, 2007 20:40

Nejak by mel jit zrestartovat ucet.
Zkus trochu zagooglovat.

Pro ostatni tu je navod [PDF - 365 kB].
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17

Příspěvekod cardi v stř led 17, 2007 21:12

mi to slo v poho ja sem formatoval poslal sem si email z allpapers a potom se mi slo prihlasit hnedka :)
Uživatelský avatar
cardi
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 556
Registrován: pon pro 11, 2006 20:10
Bydliště: Hl

registracie

Příspěvekod Martin J. - Cetelon v stř kvě 02, 2007 15:48

No skousim znovu sprovoznit allpeers, ale proste mi to nejak nejde, ked dam isntalaci, a restartuju FF, naskoci mi tahle tabulka, a z te se nedokazu dostat nikam, kde by bylo tlacitko na prihlaseni.., furt me to chce jen rregistrovat, a ked se regnu znova, tak to stejne nepomuze, protoze mi to opet misto prihlasovani hazi registracii..,

Obrázek
Uživatelský avatar
Martin J. - Cetelon
Moderátor
 
Příspěvky: 1243
Registrován: ned zář 03, 2006 13:55
Bydliště: DI a. s.

Příspěvekod ++JeSuS++ v stř kvě 02, 2007 22:50

Pro nás, co nemáme Firefox je to docela naprd, co? :?
You live 4FUN
Uživatelský avatar
++JeSuS++
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 248
Registrován: úte led 16, 2007 00:47

Příspěvekod Martin J. - Cetelon v čtv kvě 03, 2007 01:08

++JeSuS++ píše:Pro nás, co nemáme Firefox je to docela naprd, co? :?

a to ja Firefox mam, jako hlavni prohlizec, je mi nejsympatictejsi, as na to, kolik tetka zere pameti.., ale s tim sem se jiz smiril..,
doplneny operou je vynikajici.., ale ten allpeers nedokazu rozbehat.., napadlo me napsat i tomu autorovi, jak se mam teda prihjlasit, ale nenasel sem na neho zadnej kontakt
Uživatelský avatar
Martin J. - Cetelon
Moderátor
 
Příspěvky: 1243
Registrován: ned zář 03, 2006 13:55
Bydliště: DI a. s.

Příspěvekod Veselý Pumprlík v čtv kvě 31, 2007 20:44

Na to žes reinstaloval komp máš Celetone pěknej bordel na ploše.
Uživatelský avatar
Veselý Pumprlík
Nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 20, 2007 16:33

Příspěvekod Martin J. - Cetelon v čtv kvě 31, 2007 20:49

pumprliku, nechces nahodou moji plochu videt v aktualnim stavu??.., pokud tamto je pro tebe bordel, tak nevim, co bys rek tomuhle.., :lol: :lol: :lol:
Obrázek __________ Dříve, než-li se na něco zeptáš, použij Google
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin J. - Cetelon
Moderátor
 
Příspěvky: 1243
Registrován: ned zář 03, 2006 13:55
Bydliště: DI a. s.

Příspěvekod Who.Kn0w v pon črc 30, 2007 15:21

docela mě to zaujalo, tak sem se rozhodl to ozkoušet, ale docela mě překvapujou ty uváděný časy... mám UL 130kB/s (to tam je ostatně vidět) a nahrání 180 mega fotek má trvat 4 potažmo 7 dní??? :hihi:

viz obrázek
Obrázek
Kdo seje vítr, bouři sklízí...
Who.Kn0w
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte čer 26, 2007 20:21


Zpět na Mimo téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron