QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Návod - Jak na heslo u QIPu 2010, QIPu Infium a QIPu 2005

Co se jinam nevešlo. Například dotazy týkající se více verzí QIPu (2005, Infium, PDA)

Návod - Jak na heslo u QIPu 2010, QIPu Infium a QIPu 2005

Nový příspěvekod vencisaa » ned 8. listopad 2009 2:08

Návod na přímé zjištění zapomenutého hesla u QIPu 2010, QIP Infium a QIP 2005!!!
aneb kterak pomocí "hrubé síly" svoje heslo opět zjistit.

!!!TENTO NÁVOD SLOUŽÍ POUZE KE ZJIŠTĚNÍ SVÉHO VLASTNÍHO ZAPOMENUTÉHO HESLA!!!

Info:
aneb
"O čem to tedy je?"

Tento návod slouží ke zjištění svého vlastního zapomenutého heslo do QIPu které je ale stále ještě v této aplikaci uložené! Tj. žádný "hackování" cízího účtu se nekoná a rovnou říkám že na žádné žádosti typu: "potřeboval(a) bych zjistit heslo na ICQ 123456789" vůbec neodpovídám!

Co tedy lze obecně při ztrátě hesla dělat:
Spoiler: zobrazit
a) vzpomenout si na něj :-) <<já vím že tahle možnost napadne asi každýho, ale bylo nutno jí sem také napsat
b) nechat si to heslo poslat << bohužel tato možnost dost často nefunguje...
c) vzdát to a založit si nový účet a původní kontakty si převzít ze zálohy ze svého starého účtu pomocí programu Contact Manager (tu přeloženo do češtiny) <<což tato možnost také každému nevyhovuje, neb musíme podstoupit martýrium autorizací a informování o našem novém ICQčku
d) změnit si heslo bez znalosti stávajícího << tohle je velice pěkná a elegantní možnost založená na funkci která vám při znalosti stávajícího hesla umožní změnit heslo na nové... nevýhoda je že teď klucí z ICQ zamezily tomu aby si uživatel mohl změnit heslo pomocí klienta... ale v tuhle chvíli to jde jen přes web (nicméně i tak je tato metoda popsaná zde, jen s tím rozdílem že pomocí níže uvedeného návodu si zjistíhe heslo MD5, a pak už pokračujete bodem "d)")
e) a konečně vytáhnutí samotného hesla z QIPu* a pak jeho následné dešifrování.

*QIPem v tuto chvíli myslím jak QIP Infium, tak QIP 2005.

Trocha teorie:
Zde si ještě dovolím krátký rozbor jak toho, jak přesně je heslo v QIPu vlastně chráněno:

a) QIP 2005
Takže u QIPu 2005 je situace dost jednoduchá, neboť heslo je uloženo v soboru "Config.ini" a to konkrétně ve složce (mluvím zde o defaultní instalaci) C:\Program Files\QIP\Users\VaseUIN.
V souboru Config.ini jsou pak zajímavé asi tak tři řádky a to:
NPass=F76X2x9mPCb=
Custom1=5R22954822483172823384215938511Q6K366242107196275192515270684442
Custom2=9547223C7D475FJ82398829241B7C8324475B7284402E276B3452218148261E5984627B832890163B8B8437
-byť tím "NPass=" si nejsem tak úplně jistý jestli opravdu to je důležité... nicméně Custom1 a 2 určitě jsou nositeli hesla téměř jistě...
Na první pohled z toho samozřejmě moc moudrý nejsem, ale našli se tací kterým se tuto šifru podařilo prorazit a tito lidé to pak vložily do svých programů mezi něž patří např:
Advanced IM Password Recovery (v češtině)
Instant Messengers Password Recovery Master (v češtině)
Quick Password Recovery (v češtině)
<<já osobně používám Quick Password Recovery FREE v 1.0b neboť je zdarma, nemusí se instalovat, je jednoduchý na obsluhu a funguje dokonale :-)

Praktické zjištění hesla u QIPu 2005 je spíše formalita :-)
a) stáhneme + spustíme
b) v záložce QIP 2005a vybereme soubor Cofig.ini z našeho zapomenutého účtu + ještě určíme spouštěcí soubor qip.exe
c) a je vymalováno - v okně "Passwords (results of description) uvíme
Password: naseheslo
Password (HEX): nase heslo v hexa codu
MD5 hash: nase heslo v MD5

...a víc snad už ani vědět nepotřebujem.
Toliko vše ke zjištění uloženého hesla v QIPu 2005

b) QIP Infium

Zde je situace už o dost komplikovanější...
Ještě je dobré si říct že v QIP Infium existují kromě hesel k službám jako je jabber, ICQ, Google Talk atd... ještě heslo k samotnému profilu. Toto heslo je samozřejmě také možno zapomenout a pak nám nezbyde nic jiného než využít možností aplikace QIP Infium Profile Cracker, která "Aktivuje nebo deaktivuje nutnost zadání hesla pro profil QIP Infium", takže tolik k heslu u profilu...

Samotný soubor s heslem najdeme ve složce: "C:\Program Files\QIP Infium\Profiles\<jemnovasehoprofilu> a to konkrétně v souborech <jmenoprofilu>.bip a <jmenoprofilu>.qip (je jedno kterej z nich - myslím si že jsou oba soubory totožné)
V jednom z těch dvou souborů ho samozřjmě nenajdeme uložené jen tak, ale právě v podobě hashe či spíše konkrétně přímo v tzv. otisku (cožjeněcojakošifra) MD5. Tato informace je nesmírně důležitá! Princip fungování MD5, je obecně známý a také díky tomu, že se tohoto algoritmu docela dost využívá, tak na něj existují i různé možnosti dešifrování.
Neboli to v praxi znamená že když se nám podaří (např. za pomoci nástroje Quick Password Recovery FREE v 1.0b) vyextrahovat hash našeho hesla ze souborů <jmenoprofilu>.bip a <jmenoprofilu>.qip, tak můžeme zkusit tento hash převést zpátky na klasické heslo.

Toto způsob řešení ztráty hesla má samozřejmě své klady i zápory:
+hlavní klad tohoto způsobu že vám tento způsob prozradí vaše původní heslo v klasické podobě.
-hlavní zápor tohoto způsobu ovšem spočívá v tom, že zde vlastně používáte dešifrování takovéhoto hesla. Neboli hlavní jednotkou toho jestli se vám to vyplatní zjišťovat je totiž čas. a zde už "jen" záleží na tom jak silné heslo jste použily (to znamená jestli jste použily velká a malá písmena, číslice, nebo i speciální znaky a dále kolika místné vaše heslo asi bylo). Tj. pakliže jste použily heslo dejme tomu "ahoj" tak zjistíte svoje heslo za několik sekund. Jestli je ovšem vaše heslo "8*!Jq92_" tak se zjištění takového hesla může protáhnout (podle výkonu počítače) i na několik let (nebo alespoň hodně dní)...

Postup:

Co budeme potřebovat:
a) Quick Password Recovery FREE (tu přeloženo do češtiny)
(quick_password_recovery_free.zip, 248 kB), >> version 1.0b -

*k programu Quick Password Recovery FREE existuje ještě alternativa v podobě programu qip password extractor & changer (tu přeloženo do češtiny) (alternativa CZ) který tož také funguje docela obstojně a rovnou přikládám rozcestník ke stáhnutí <<za info o tomto programu vděčím uživateli Elensar - díky!)

b) BarsWF MD5 cracker (tu přeloženo do češtiny) >>verze viz spoiler
BarsWF MD5 cracker
Tento prográmek je ke stáhnutí v několika verzích:

AMD BROOK
[*] Tato verze je určena pro procesory od AMD, popřípadě grafické karty ATi řad 2xxx, 3xxx, 4xxx[/*]
BarsWF Brook x64 << určeno pro 64bitová windows
BarsWF Brook x32 << určeno pro 32bitová windows

CUDA 0.8
[*] Tato verze je určena pro grafické karty podporující technologii CUDA -tj. grafické karty značky nVidia od řady GeForce 8xxx a vyšší, s minimální pamětí grafické karty alespoň 256MB.[/*]
BarsWF CUDA x64 << určeno pro 64bitová windows
BarsWF CUDA x32 << určeno pro 32bitová windows

SSE2:
[*] Tato verze je určena pro procesory s podporou SSE2 instrukcí (např. P4, Core2Duo, Athlon64, Sempron64, Phenom atd...)[/*]
BarsWF SSE x64 << určeno pro 64bitová windows
BarsWF SSE x32 << určeno pro 32bitová windows

*k programu BarsWF MD5 cracker existuje ještě alternativa v podobě programu IGHASHGPU (tu přeloženo do češtiny) která parádně funguje hlavně na grafických kartách od ATI - a ke stáhnutí je zde: ighashgpu_v062.zip (pakliže se objeví nová verze, tak stávající odkaz nemusí fungovat) <<za info o tomto programu vděčím uživateli Black_Fox - díky!)

Samotný postup:
b) Nainstalujeme si a následně spustíme program Quick Password Recovery
c) V Quick Password Recovery si vybereme záložku Infium a pak pomocí tlačítka "Select *.qip or *.bip" najdeme náš účet ve kterém kliknema na jeden *.qip či *.bip souborů. Načež by se nám mělo ukázat přibližně tohle:
Login: našeUIN
Password: "79C2B46CE2594ECBCB5B73E928345492" (je to jen příklad)
d) Rozbalíme si některou z výše zmíněných verzí BarsWF. (např. na plochu)
e) Dáme tlačítko Start >> Spustit... >> (napíšeme) "cmd"
f) Do otevřivšíce commandlajny napíšeme cd (a mezeru) a pak do této comandlajny přetáhneme "exáč" z toho adresáře který jsme si rozbalily na plochu.
Tj. např. já jsem si stáhnul BarsWF CUDA x32, rozbalil jsem si na plochu adresáře s názvem "BarsWF_CUDA_x32" a v něm je BarsWF_CUDA_x32.exe, ten jsem pak čapnul a přetáhnul na tu commandlajnu a vzniklo mi toto:
Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\user>cd "C:\Documents and Settings\user\Plocha\BarsWF_CUDA_x32\BarsWF_CUDA_x32.exe"

no a já jsem umazal BarsWF_CUDA_x32.exe, neboli vzniklo mi toto (nezapomeňte musí ten příkzaz končit uvozovkami):
C:\Documents and Settings\user>cd "C:\Documents and Settings\user\Plocha\BarsWF_CUDA_x32\"

to potvrdíte entrem a vznikne vám toto:
C:\Documents and Settings\user\Plocha\BarsWF_CUDA_x32>

e) A protože aplikace BarsWF se ovládá pomocí příkazového řádku, tak všechny naše následující příkazy budeme muset zadat v následující syntaxy:
BarsWF_CUDA_x32.exe -h <<<vashash>>> -c 0aA~

Např. to může vypadat takhle:
Kód: Vybrat vše
C:\Documents and Settings\user\Plocha\BarsWF_CUDA_x32\BarsWF_CUDA_x32.exe -h 79C2B46CE2594ECBCB5B73E928345492 -c 0aA~

Nápověda (v angličtině)
C:\Documents and Settings\user\Plocha\BarsWF_CUDA_x32>BarsWF_CUDA_x32.exe /?

Usage:
-? Prints this help
-r Continue previous work from barswf.save BarsWF updates it every 5 minutes or on exit
-h 1b0e9fd3086d90a159a1d6cb86f11b4c Set hash to attack
-c 0aA~ Set charset. 0 - digits, a - small chars, A - capitals, ~ - special symbols
-C "abc23#" Add custom characters to charset.
-X "0D0A00" Add custom characters in hex to charset.
-min_len 3 Minimal password length. Default 0. MAX 15!!! :-]
-thread_n 128 | Might increase speed on GTX260 and later.
-grid_n 128 | Try 192, 256 e.t.c. for both
-gpu_time 1500 How long GPU kernel allowed to work, in milliseconds. 1500 - a bit faster, 50 - a bit slower, but windows is more respon sive. Default 500.

Doporučuju si ten celý příkaz nejdříve napsat někam do poznámkového bloku a později si ho pak celý vkopírovat do tý commandlajny. Načež se spustí už samotné hádání hesla. Reálně máte možnost si zjistit heslo z hashe který má pouze 7znaků. Ty "osmiznakový" kombinace hesla už trvají docela dlouho. Samozřejmě doporučuju si alespoň zkusit jestli se to heslo skládalo z jen malých písmen, nebo jestli tam byli i čísla, popřípadě i velká písmena a nebo dokonce i speciální znaky.

f) teď už jen potvrdíme náš příkaz stisknutím klávesy enter a máme to :-) Začíná to zkoušet všechny kombinace dokud to prostě nějaké heslo nenajde, nebo vy tu aplikaci neukončíte. Počítejte s tím že ať máte jakkoliv výkoný počítač, tak vám ho to naprosto vytíží, takže doporučuji na něm během hledání hesla vůbec nic nespouštět a vlastně po tom počítači vůbec nic nechtít (tj. vypnout i všechny nepotřebné programy). Ideální je takové heslo hledat přes noc.

Tak to je vše, doufám že Vám tento postup pomůže se ke ztracenému heslu dostat :-)

Alternativní možnosti:
Tak další možnost je zkusit porovnat svůj hash s nějakou databází která vám při troše štěstí ono heslo vrátí:
http://www.md5decrypter.co.uk/
http://hash.insidepro.com/index.php?lang=eng
http://md5.rednoize.com/
http://www.hash-database.net/
http://gdataonline.com/seekhash.php

(co se týče dešifrování MD5 hesla, tak jsou známy ještě jiné metody, např. dešifrování za pomocí rainbow tables, ale to zde popisovat již nebudu, takže případné zájemce odkazuji na samostudim...)

PS: návod odzkoušen na QIPu 2005 verze 8095 a pak na verzi QIP Infium verze 9033.2, Nightly Build

//edit Pafo: přesunuto do vhodné sekce
Naposledy upravil vencisaa dne úte 10. listopad 2009 0:25, celkově upraveno 2
vencisaa
Moderátor

Re: Návod - Jak na heslo u QIPu Infium

Nový příspěvekod Pafo » ned 8. listopad 2009 3:21

Ty brďo.. dost hustá práce ... teď sem na vážkách mít tě za dost velkýho boha a hacker guru a dát to na wiki nebo tenhle příspěvek locknout či smazat.. a takové rozhodnutí neudělám :) .. může to samozřejmě někomu pomoci, ale také by to mohlo sloužit k nepravostem co se týká cizího profilu.. zas u výkonného pc nebo soustavy pc nebude klasické 8 místné heslo velký problém, nehledě na to, že někdo hesluje maximálně svůj profil.. ale návod supr jinak a ta práce :perfect:

PS: sekce nevhodná, ale tento cenný materiál je škoda někam znevážit.. maybe sekce obecná diskuze se hodí víc.. prodiskutujeme...
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod keyboo » ned 8. listopad 2009 9:25

Fakt dost dobrá a podrobná práce :) já myslím, že bychom to tu měli nechat sice to muže sloužit ke zlým věcem, ale jen v malém množství. nedá se tím odcizit účet z "cizího" PC.
Jinak obecná diskuze by byla asi opravdu lepší sekce :)
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme. - Richard Feynman
keyboo
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Rypi » ned 8. listopad 2009 9:52

tak myslím, že asi dalo práci to napsat, ale je to pouze uložené heslo (zašifrované) a tak to být musí a jinak to nejde. a to, že md5 už dnes není to nejlepší a že jde rozšifrovat, to je prostě fakt... někde sem viděl i program, co si vytvořil "tabulky" o velikosti třeba 100GB, které obsahovaly znaky v normální podobě a zahashované pomocí md5. heslo se pak dalo cracknout rychleji :)
Fajn mi připadá i program od rusáka, co vypne nustnost zadávání hesla u qip profilu, takže se do něj dostanu taky, jen nezjistím heslo :)
Každopádně dobrá práce a moje vysvětlení není pro autora ale pro ostatní ;)
Obrázek Problémy s QIPem PDA? Zeptej se na fóru! Obrázek
Rypi
Administrátor

Nový příspěvekod Xeelee » ned 8. listopad 2009 15:14

Předělá to někdo na wiki?
Nastavil sem topic na oznámení.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Re: Návod - Jak na heslo u QIPu Infium a QIPu 2005

Nový příspěvekod Black_Fox » ned 8. listopad 2009 19:20

Tak díky tomuto článku jsem se konečně dokopal rozjet za každou cenu BarsWF na své grafické kartě ATI. Pořád to řvalo, že chybí nějaká knihovna (na 64bitových windowsech to je amdcalcl64.dll a amdcalrt64.dll, na 32bitových si odmyslete z názvů to "64"). Problém byl nakonec vcelku prozaický. Pokud používáte některý z novějších grafických driverů, tyhle soubory už na disku nejspíš máte, jen se jinak jmenují. Nejspíš už jsou ukryté ve WINDOWS\system32, jediný háček je ten, že jejich názvy nezačínají na amd, ale ati (tedy aticalcl64.dll a aticalrt64.dll). Tyhle soubory stačí nakopírovat do složky s programem, "ati" přepsat na "amd" a hned můžete louskat veseleji :)

EDIT: Pokud nenainstalujete Catalyst ve verzi přesně 8.12 (jak se doporučuje na stránce programu), program se bude sice tvářit, že funguje, čísílka se budou sypat, ale žádná práce se pravděpodobně ve skutečnosti neodvede... Takže buď jeďte na verzi 8.12 nebo zkuste jinší program, který na ATI funguje dokonce ještě o něco rychleji.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod vencisaa » pon 9. listopad 2009 16:40

To Pafo
No taky jsem zvažoval jestli tenhle návod opravdu zveřejnit nebo ne, ale pak jsem si říkal že ten kdo počítačům opravdu rozumí, tak se k těmhle informací "jak na to" stejně dostane a nakonec hodně lidí si je pomalu ochotno stejně (nevědomky) stáhnout nějakej vir aby pak o to heslo stejně přišly, takže je to asi nakonec jedno... a spíš doufám že tenhle návod opradu bude ku prospěchu těm co to heslo zapoměly.

Jinak ale slibuju, že byť by sice bylo v mých silách napsat návod i na to jak tak třeba odposlouchávat heslo na ICQ (a podobných služeb) i z lokální síťě (nebo odposlouchávání přes WiFi a podobý blbinky) ale takovéhle informace už opravdu považuji za vyloženě "hackerské", takže si to nechám pro sebe a nic psát takového nebudu.

(jo a omlouvám se za zvolení špatné sekce...)

To Xeelee
Na Wiki to nehodím, páč neumím psát tím "wiki" jazykem, ale komukoliv se do toho bude chtít, tak klidně opravdu nemám problém s použitím mého návodu jako zdroje :-)

To Rypi
To co popisuješ s těma 100GB souborama, tak to jsou právě ty rainbow tables, ale jako taky to není zase taková sranda to utvořit, byť samozřejmě kdo se drobet víc vyzná, tak na to přijde taky myslím docela rychle. (a nejedná se tam tak úplně o to že by byli ty soubory udělaný tak že máš heslo a k tomu alternativu v MD5, ale spíš takovým zvláštním způsobem utvořený pomocný výpočty, které opravdu jak říkáš obrovsky urychlí zjištění toho hesla, ale varuju že už vytvoření tabulky pro 7znaků v kombinaci velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků má opravdu velikost někde kolem (cca) 85GB a pro 8znaků jsem takovou tabulku ještě vytvořenou nevyděl (a sám jsem to taky nezkoušel, neboť vytvoření drobet větší tabulky taky už zabere pár dní strojovýho času a to přitom doma nemám úplný ořezávátko ;-))

Jinak ještě k bezpečnosti MD5, samozřejmě díky brutálnímu nárústu výkonu už tahle "šifra" není tak bezpečná jako v době kdy vznikla (tj. v roce 1991) - ale i tak by bezpečnosti takto uchovávaných hesel pomohlo už jen to kdyby tvůrci takovýchto programů k MD5 používaly tzv. "sůl", ale tak to už je jen můj soukromej názor.

To Black_Fox
Díky za dobré poznatky k fungování na grafických kartách ATI i za odkaz na další alternativu - tenhle program jsem opravdu neznal.

To ALL
Jinak podobný návod existuje i pro ICQ 6.5, (defakto jsem ho sám sobě vykradl :-d)

Taky jsem si všiml že ten program Quick Password Recovery, dokáže zjistit heslo (nebo hash?) i z Mirandy, a protože já mirandu nemám a jen kvli tomuhle se mi to zkoušet nechce, tak klidně někdo může dát vědět jak je tenhle postup funkční právě i na ní.

To Bari (příspěvek podemnou)
No tak ono to stou MD5 je takové složitější. Koho tahle tématika zajímá, tak vřele doporučuju článek Superpočítače způsobují kryptografům problémy, kde je to docela všechno pěkně vysvětleno :-). Jinak kdo je opravdovej fajnšmekr, tak si určitě rád počte právě i tom projektu LACAL (CZ), který právě o tom hledání kolizí v MD5 pomocí mnoha Playstation 3 pojednává, ale říkám rovnou že tohle je opravdu těžký čtení...
Nicméně stále soudím že většina z nás takovéto metody na hádání hesel na ICQ používat nebude ;-) Nicméně pakliže by se přešlo k hashovací funkci např SHA-2, tak bude zase na nějakou dobu pokoj, ale chápu že hash MD5 je poněkud lehčí na uchopení.
Naposledy upravil vencisaa dne úte 10. listopad 2009 0:48, celkově upraveno 1
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Bari » pon 9. listopad 2009 17:35

Právě že prolomení MD5 už není zas tak extra problém (tím určitě neříkám, že to zvládne kdejaký BFU doma "na koleni", to zas zdaleka vůbec ne :D ). Jednak jsi určitě viděl využití obrovského výkonu PlayStation 3 k prolomení všelijakých šifer, navíc se dá využít i výkonu dnešních grafických karet, které mají také mnohem větší výpočetní výkon než 4 jádrové CPU. K tomu jsou zde obrovské botnety vytvořené právě různými viry, které by takto také šli využít.
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Elensar » pon 9. listopad 2009 18:49

Tak dnes jsem řešil problém s heslem na účet qip.ru já očividně se v souboru login.qip nachází i nějak zjistitelné heslo... (čekal jsem, že se mi z programu vrátí md5 hash ale vypliv mi rovnou heslo!)
qip_password_extractor.rar
Kód: Vybrat vše
http://uploadbox.com/files/2256c5bbde
Elensar

Nový příspěvekod Opat » čtv 11. březen 2010 0:56

Stahnul jsem qip_password_extractor.rar
vyplivlo me to silene numero ale co dal? zkousel jsem na icq.com se prihlasit zadaval jsem z toho numera prvnich 8 znaku ale nic :(
prosim o napovedu
dekuju
Opat

Nový příspěvekod vencisaa » čtv 11. březen 2010 4:31

no tak dobře - stáhnul jsi qip - password extractor & changer, nicméně - bavíme se teď o QIPu 2005, nebo o QIP Infium?
Jesli o QIPu 2005, tak doporučuju stáhnout a použít Quick Password Recovery FREE (okamžitě ti to vrátí tvoje heslo), jestli o QIP Infium - tak klidně taky ten samý program. Budu tedy předpokládat že máš QIP Infium a zapoměl jsi heslo, a protože přemýšlím co asi může znamenta "šílené numero", tak budu opět předpokládat že mluvíme o MD5 hashi (což je to jediné co ti totiž je možné jakýkoliv program na čtení hesla z QIP Infium "jen tak" vrátit). No a jestli se tedy nepletu, tak máš li MD5 Hash, tak v tom návodě už je myslím přesný popis toho jak z tohohle získaného hashe získat opět heslo. Postup jsem doufám napsal dost podrobně na to aby člověk věděl co má dělat.
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Opat » čtv 11. březen 2010 12:12

Omlouvam se mam QIP Infium
udelal jsem vse jak je psano :) vyhodilo me to 5 miste heslo nakonec ten BarsWF MD5. Super
az na to ze toto heslo jsem vubec neznal. Ok sel jsem na icq.com a.. bohuzel neni mozne se lognout.
Omlouvam se za takove otazky ale jsem lama :)
QIP me normalne beha mam Nightly build 9033 N2 pzapnu ho a vse funguje jen to heslo nemam :( potreboval bych qip do pda a tam to nedam kvuli heslo:(
Dekuju kdyz tak zase za nejou radu
Opat

Nový příspěvekod vencisaa » pát 12. březen 2010 11:08

Nedokážu pochopit jak je možné že by ti Quick Password Recovery Free mohl vyhodit MD5 hash který když necháš projet BarsWF MD5, tak dostaneš špatný heslo... jako to mi fakt nejde na rozum... jedině že by to byla kolize v MD5 hashi? - ale to je opravdu hodně hodně divné...
Jestli chceš, tak se zaregistruj tady na fóru a pak mi budeš moci poslat přes Obrázek, přímo ten soubor <jmenotvhoprofilu>.qip (např by to mohlo být "opat.qip"), který je uložen v adresáři QIP Infium, protože opravdu nedokážu přijít na to kde by mohla být chyba...
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Opat » pát 12. březen 2010 15:11

mas SZ
Opat
Nováček

Nový příspěvekod Bawo » úte 16. listopad 2010 21:59

Umí někdo poradit?
Mám QIP Infium 9032 RC4 (byl to nějaký jadrispack).
Celou dobu jsem měl na PC přihlašování automaticky s tím, že jsem měl heslo uloženo. Ale něco jsem asi překlik a najednou tam heslo nebylo a chtělo ho to zadat, ale nevím jaké tam mám.
Zkoušel jsem:
c) V Quick Password Recovery si vybereme záložku Infium a pak pomocí tlačítka "Select *.qip or *.bip" najdeme náš účet ve kterém kliknema na jeden *.qip či *.bip souborů. Načež by se nám mělo ukázat přibližně tohle:
Login: našeUIN
Password: "79C2B46CE2594ECBCB5B73E928345492" (je to jen příklad)

Ale to mi vyhodí jen:
Login: moje UIN

a dále už nic, žádný řádek Password... :-(

Ještě ho mám v mobilu QIP PDA a tam ho mám pořád uložené, ale i když jsem celou složku překopíroval do PC a hledal heslo tam, tak ani tam se mi to nepodařilo najít, což si myslím, že tam by to mělo jít i snadněji, ne?
Bawo
Nováček

Nový příspěvekod JindNovo » úte 16. listopad 2010 22:27

Základní rada? Používat nejnovější build.
QIP 2012 b9380; skin BackToQIP2005 + QIP 2005 b8098
/showdashes|qip.ru, 2×ICQ, 3×Twitter, Jabber|Keybord LEDS, Svátky

Při potížích s QIPem uvádějte vždy jeho verzi a číslo buildu

Zajímáš se o fotbal?
Hra Czech Soccer Manager hledá další autory soupisek do aktualizací
Více na http://update.csmweb.net
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod Black_Fox » úte 16. listopad 2010 22:41

Bawo,
Tento návod slouží ke zjištění svého vlastního zapomenutého heslo do QIPu které je ale stále ještě v této aplikaci uložené!

Pokud ho nevíš ani ty ani program, tak už není odkud ho na tvém počítači zjistit. ICQ ale poskytuje službu na poslání zapomenutého hesla, takže zkusit jedině tu.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Bawo » úte 16. listopad 2010 23:11

Black_Fox: A co třeba u toho QIP PDA? Tam by to nešlo nějak udělat? Tam ho uložené pořád mám a normálně se přes něj v mobilu připojuji...

Na zapomenuté heslo má ICQ službu, ale bohužel neznám ani odpoveď na tu otázku co se zadávala při vytvoření UIN....
Bawo
Nováček

Nový příspěvekod Black_Fox » stř 17. listopad 2010 11:37

QIP PDA je mi trochu záhadou, ani historii z něj se mi nepodařilo jednoduchým způsobem sloučit, když jsem ho zkoušel. Navíc kromě toho jednoho vyzkoušení QIP PDA ani kecálka do mobilu nepoužívám, takže tam poradit neumím...
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Bawo » stř 17. listopad 2010 16:50

V QIP PDA je soubor settings.qip, který jak otevřu v notepadu, tak si tam najdu moje UIN i password tam je, ale jen nějaké paznaky, tak nevím v čem by se to dalo přečíst... :cry:
Bawo
Nováček

Další

Zpět na Obecná diskuze o QIPu