QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

ICQ na prodej?

Mimo téma

ICQ na prodej?

Nový příspěvekod Pafo » pon 14. prosinec 2009 11:09

Dnes jsem na technetu přečetl článek o možném prodeji ICQ ruskému investorovi DST. Jsem teda zvědav jak to dopadne.. případně co nám to přinese/nepřinese :)

Odkaz na článek
Pafo
Moderátor

Re: ICQ na prodej?

Nový příspěvekod kein_nick » pon 14. prosinec 2009 14:39

ICQ pujde jeste vic do kopru - :juch: :juch: - pochybuju, ze to nekdo koupi a pujde to k lepsimu.. Budou chtit penize nejak z5... To znamena, vice spamu a reklam :-)
Obrázek
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod sutrus » pon 14. prosinec 2009 16:57

Hlavně to kupuje ruský firma a může to dopadnou jak hlavní stránka qip.ru. Bude jenom ruština a konec.
Já osobně se těším. Snad se u nás konečně pořádně rozroste jabber :)
sutrus
Hardware je vše co se nedá ukrást po síťi.
Počítač vám ušetří spoustu práce, kterou byste bez něj vůbec neměli.
sutrus
CZlokátor

Nový příspěvekod vencisaa » pon 14. prosinec 2009 17:49

No vzhledem k tomu že se v článku píše že potenciální kupec firma Digital Sky Technologies (DST) investovala i do Facebooku, tak myslím že by to znamenalo větší provázanost ICQ s různými sociálními sítěmi z nichž největší pravděpodobnost vydím právě v síti Facebook.com, ale to by myslím nebylo všechno. Předpokládal bych i mnohem větší využívání informací o tom co si lidé píší... - tj. analizování rozhovoru podle klíčových slov atd... + větší provázanost se sociálními sítěmi dávají mnohem větší možnosti při zadávání cílené reklamy. Ostatně stejně jako kdekoliv jinde na světě tak i v Rusku firmy přišly na to, že cílená reklama je ta úplně nejúčinější. Nějaký kecy o tom že by chodilo více spamu atd... to jsou myslím hovadiny - pakliže já budu investor a budu chtít z čehokoliv dojit peníze, tak
a) nebudu chtít aby je dojil někdo jiný bez toho abych z toho měl něco i já - tj. prostě se zamyslím a změním protokol tak že při posílání autorizace tam např. dám nutnost vyplnit od ICQ sítě třeba nějaký captcha obrázek nebo něco takového. (to jsem vymyslel teď určitě by mě ještě nějaké možnosti s troucho přemýšlení napadly)
b) naopaku bude chtít aby se mu vložená investice vrátila - tj. jisté zkvalitnění služeb se dá čekat. Ani bych se moc nebál restrikcí QIPu - spíše si myslím že bych se (být na místě DST) s vývojáři dohodl na jisté formě spolupráce, neboť většina mích potenciálních zákazníků využívá právě tohoto klienta.
Reklama by semozřejmě nezmizela, ale myslím že by byla mnohem více zapracováno na možnostech jejího zacílení - něco ala google. Navíc co se všichni tak diví této koupy - je to naopak logické - proč by AOL které má sídlo ve státech měla dotovat něco co používají hlavně "ty země kdesy na východě evropy". A naopak ruští investoři dozajista uvítají možnost se dostat co nejjednodušeji ke svým vlastním zákazníkům.
Jak z toho vyjdeme mi jako češi, to je otázka, ale myslím si že trh je trh a zase není tak neřešitelné zjistit jakým jazykem kdo mluví a podle toho mu reklamu přizpůsobit.

to kein_nick: spam lidi odpuzuje - to není myslim moc záhodno, tudíš více cílené a né zase tak otravné reklamy (lepší reklama je ta kterou uživatel vidí jen "podvědomě" ale přímo mu nijak nevadí, jinak je nebezpečí že odejde...
to sutrus: jak jsi přišel na to že bude "jenom ruština a konec" to by mě fakt zajímalo...
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod kein_nick » pon 14. prosinec 2009 18:09

vencisaa: spam lidi odpuzuje - to není myslim moc záhodno, tudíš více cílené a né zase tak otravné reklamy (lepší reklama je ta kterou uživatel vidí jen "podvědomě" ale přímo mu nijak nevadí, jinak je nebezpečí že odejde...

Ano lidi odpuzuje, ale neodpudi... Vzdyt kolik ovci tupe pouziva ofiko icq x.x? Tam je reklam.. Skoda, ze s nima nic nehne.. Ale to uz jsme nekde jinde malicko.. Ja jen doufam, ze dopady budou takove, ze se aspon cast ovci chytne za rypak a pujde jinam :-)

to sutrus: kez by, kez by..
Obrázek
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod Pafo » úte 15. prosinec 2009 0:22

Pokračujte prosím v diskuzi v tomto vlákně, kde je navíc anketa:

http://qipim.cz/viewtopic.php?t=3766

//Pafo: duplicitní, LOCK
Pafo
Moderátor

Zpět na Mimo téma