QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Háčky a čárky v textu

Co se jinam nevešlo. Například dotazy týkající se více verzí QIPu (2005, Infium, PDA)

Háčky a čárky v textu

Nový příspěvekod Zuzka » pát 22. leden 2010 22:32

Na jednom pc mam win xp a tam neni problem, avšak na druhym mam win 7 a známí mi píšou, že se jim místo háčků a čárek zobrazují nějaké znaky. Nemáte někdo stejná problém bo nevíte co s tim? Myslela sem si že je to typem pisma které používám, ae i po změně se nic nezlepšilo. Dovedete někdo poradit?
Zuzka

Re: Háčky a čárky v textu

Nový příspěvekod Pafo » pát 22. leden 2010 22:44

Jistě, pokud používáš QIP 2005, tak ti není moc pomoci. Někteří moderní klienti ze zastaralého nevyvíjeného QIPu nedokážou číst diakritiku. QIP Infium by neměl mít takové problémy/jiný klient Miranda, Pidgin...
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod diakritika? » sob 23. leden 2010 1:04

Pafo: Jak není pomoci??? Co to je za podivnej zlozvyk se obouvat do někoho kdo používá QIPu 2005? Ok - vývoj se už asi původního QIPu 2005 zastavil, ale pořád je to parádní kus softwaru, takže bych si opravdu takovéhle průpovídky odpustil! Díky...

Ahoj Zuzko:
nevím jestli ti to pomůže, ale můžeš zkusit jít do nastavení (QIP ikonka <to je ta ikona nad online> a pak nastavení) a pak můžeš zkusit změnit nastvení v záložce "QIP identifikace" ve výběru "použitelná ID" z "qip 2005 (UTF8)" na "qip 2005" - pak použít a ok (možná ještě zkusit vypnout a zapnout QIP) pak to vyzkoušej jestli ti funguje diakritika.
Pakliže by to nepomáhalo, tak ještě můžeš zkusit v nastavení > jazyky - v části "znaková sada" zkontrolovat jestli tam máš "central european"..
snad ti to pomůže

PS: no a kdyby ani to nepomohlo, tak můžeš případně ještě vyzkoušet ještě samotné QIP Infium nebo některý z jeho Packů, kde by měla být diakritika už určitě bezproblémová.

//edit Pafo: promiňte nastala chyba v odkazech "QIP Infium" a "Packů", změněny na normal text, zkrácená citace..
diakritika?

Nový příspěvekod Pafo » sob 23. leden 2010 1:29

diakritika?:
Nikdy jsem se snad v životě do někoho neobul.. snažím se lidem vždy pomoci. Jestli se můj tón zdál arogantní, tak se omlouvám a je to poprpvé v životě, co si někdo stěžuje. Kdybys sis přečetl historii tohoto fóra, kde jsme se mimochodem při poslední změně ICQ protokolu tento postup zkoušeli zopakovat (bohužel neúspěšně) a ještě klidně jiná fóra, kde jsem se před pár dny dozvěděl, že to někdy blbne i s ICQ 7 (zive.cz), tak bys byl se svou nadšeností opatrnější.

Nicméně jsem ti velice vděčný, že jsi sem zopakoval postup, který je velice dobře popsaný i na naší wiki a na mnoha českých webech a fórech. Je jistá šance, že na určitém procentu klientů tento způsob bude fungovat, nicméně nebude to na všech a problémy tento postup stejně jen oddálí a nevyřeší..

TŽE
opravdu bych si takovéhle průpovídky odpustil! Díky...
- teď jsem skutečně arogantní...
Je to polovičaté řešení a pokud aspoň o tom minimum víte, tak přepnout na ICQ bez utf není rozhodně dokonalé a všemohoucí.. Já se snažil pomoc tak, aby Zuzka už neměla nikdy problémy.. Je to zcela jasné?
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod puchal » sob 23. leden 2010 1:50

@diakritika?
on řekl jak to řešit, tak neřeš že to řeší nejlepším řešením ,tvé řešení je na první pohled fajn řešení ale ve výsledku je to nic
a neuráží qip 2005 i když ho máme více méně rádi ale vím že že už je v pryč a inf je víc
SMAJLÍCI Mega box-KObrázek,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°+°SKINY-QIP INFIUM & QIP 2005
mráček=IM klient který začíná na M a jsem online právě na něm, ne MQIP to není
about.me/petrneme

Ti, o kterých si myslíte že jsou vaši kamarádi a záleží jim na vás, jsou skvělí herci, kteří hrají představení jen pro vás, že jsou vaši kamarádi.
Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod bladezone™ » sob 23. leden 2010 2:05

QIP 2005 do hrobu!!!
:2005: :zombie: & :infium: :love:
bladezone™ | WEB: petrbelik.cz | JID: bladezone@jabber.cz
Používej Wiki & možnost Hledat! Ušetříte nám tak práci, Thx!
bladezone™
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Pafo » sob 23. leden 2010 2:11

bladezone™: Čistě teoreticky je to program k nepoužití moderní komunikace, tže proč s tím nesouhlasit...
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod bladezone™ » sob 23. leden 2010 2:18

Nicméně, pokud to (2005) chce někdo používat, tak ať si pak nestěžuje že se něco se*e. :e?:
Nutno podotknout, že stějně tak jako přišel nový OS Win7, tak to bylo i s qipem (Infium) a kdo dnes zaostává s XP a 2005kou? :D
Z mého podpisu můžete vidět jak sem na tom já. :p
bladezone™
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Pafo » sob 23. leden 2010 2:23

Jistě je možné pro osobního uživatele udělat radikální skok v systému.. ale ještě bych neodsuzoval bych XP.. bohužel do naší doby mají stále co mluvit i jako součást podnikové sféry. u QIP 2005 je to něco jiného.. je to 3 roky mrtvý program na moderní komunikaci a to se už se slovem moderní nemůže slučovat...
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod bladezone™ » sob 23. leden 2010 2:31

To je fakt, ale když si to tak vezmeš, tak nějakej rok už sou Visty, loni už Win7, který plní HDD všech kompů, tak je celkem zbytečný se poohlížet po XPčkách, pokud to nejní kvůli kompatibilitě SW, nebo slabým kompem, což dnes už jen zřídka.
Nejlepší Win7 + Virtual XP Mode. ;)
bladezone™
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod diakritika? » sob 23. leden 2010 4:54

to Pafo: Neber to zle - já si tě jinak dost vážím a moc dobře vim že jsi jeden z nejaktivnějších přispěvatelů tady na fóru, a i to nejen pasivním přispěvovatelem (jako třeba teď já) ale i že jsi sám lečehos autorem. Ať už jde o PafoPack či různými uživateli (např. kein_nick) tolik vychvalovaný tvůj pack Mirandy. Takže vím že nejsi žádnej vůl.

O to víc mě ale pak mrzí že namísto toho abys přímo napsal že určitá možnost řešení je např tahle, tak i přesto je dost dobře možné že ani toto řešení nepomůže a to právě díky tomu že QIP už není nadále vyvíjen, tak takováto odověd by mi to k tobě seděla mnohem více než "není ti pomoci". Teď už sice chápu žes to tak nemyslel, ale byla to spíše už moje reakce na to že tady čím dál časteji vidím spíše příspěvky typu "QIP 2005 do hrobu!!!" - které pro někoho kdo se v tom moc neorientuje mají jen opravdu pramalý informační význam a vlastně pro mě samotného taky - vlastně je to to samé jako by jste o někom řekli že je to vůl, ale neřekli proč si to myslíte atd...
QIP 2005 - možná že se o něm nedá říci že to je nástroj moderní komunikace, ale i přesto to pořád je poměrně efektivní nástroj na využívání ICQ - ano má už svoje mouchy (za nejbolestivější osobně poavžuji právě tu někdy nefunkční diakritiku) nicméně všechno ostatní jako je absence plugin a že není multiprotokolový - no ok - ale kvůli tomu si ho taky nikdo neinstaluje - to co má umět umí. Jinak ale jasně Infium je v mnohém už opravdu lepší než QIP 2005...

to Bladezone: "Nicméně, pokud to (2005) chce někdo používat, tak ať si pak nestěžuje že se něco se*e." - mno... jako musel jsem spolykat teď lecoc co mě pálilo při čtení téhle řádky na jazyku... slučně řečeno mi to teď přišlo jako drobet neadekvátní reakce na dotaz týkající se diakritiky, který je napsán slušnou formou a to do fóra které si bere za cíl pomáhat ostatním uživatelům QIPu s jejich QIPojdními problém...

to XP vs 7: myslím si žedůvodů proč používat Windows XP je pořád více než dost - kupříkladu některé programy na střih nemají plnou podporu Windows 7 (plné podpoře rozumíme i to že fungují i střihové karty atd...). Takže pro mě jsou XPčka jasná volba až do doby kdy už tomu tak nebude. Samozřejmě toto nemůže Microsoft nijak ovlivnit, přesto to však je důvod proč zůstat u XPček. Jinak sám jsem Win7 už asi 5x instaloval a za sebe můžu říct že na rozdíl od Vist které mi celým svým založením přišli jako propagace alternativních OS či důvod proč jít do Maca - tak sedmy jsou povedenej systém.
diakritika?

Nový příspěvekod Pafo » sob 23. leden 2010 9:04

diakritika?: Jo v pohodě, mám rád trvalá a efektivní řešení.. pravda mohl jsem se zmínit, nicméně se snažím QIP 2005 vůbec nedoporučovat a to i kvůli ostatním lidem .. kašlem na to snad něco z toho uživatelce píchne.

OT
XP vs. 7: XP jsou s námi už kolik 9 let možná, věřím že spousta hardwaru má svoje specialitky přímo pro ně, proto si také myslím, že XP jen tak nezmizí. Ale Sedmičky mají slušně našlápnuto. Považuji W7 za nejlepší operační systém s kterým jsem kdy dělal.
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod bladezone™ » sob 23. leden 2010 11:37

@diakritika?:
No jelikož je QIP 2005 už nějakej rok "mrtvej" bez vývoje, aktualizuje se jen icq protokol, to je tak vše.
Tak je docela na vlastní "nebezpečí" používat ho dál, co se týká takových problémů, jako je např ta diakritika a podobně,
protože tohle má řešení jen v tom přejít na Infium, protože to nikdo neopraví, jak už sem psal vývoj 2005ky zkončil a finíto.
Pokud je někdo na 2005ku až tak moc zvyklej, tak mu pomůže RetroPack se pomalu ale jistě v Infiu rozkoukat.
Navíc v dnešní době moderních komunikací a sociálních sítí jako je FB a Twitter, které do 2005ky nenarveš, tak nevidím vůbec důvod proč jí nadále používat jen jako icq klient, nicméně to nikomu neberu.

XP vs. Win7:
Však sem psal, že kompaibilita a plná podporav SW je snad jedinej důvod spolu s podporou HW proč XP nadále používat, já to řeším formou Virtual XP Mode, kterej je součástí Win7.
bladezone™
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Zuzka » sob 23. leden 2010 18:17

diky lidi, něco s tim podělam, popř. přemluvim ostatni aby si nainstalovali skype :D

a jinak co se tyče sedmiček tak plná spokojenost a i ten přechod z XP nebyl tak strašnej jak někteří říkají. Navíc teď, když už oficiálně XP skončili je to od Windowsu to nejlepší. Uvidime časem jestli sedmičky budou slavit stejnej uspěch jako XP. Maj na to
Zuzka

Nový příspěvekod Black_Fox » ned 24. leden 2010 2:40

Jednodušší než Skype by bylo upgradovat na Infium (RetroPack je pro uživatele 2005 asi nejmenší zlo), mohli byste si tak nechat icq čísla a diakritika by fungovala nabeton :-)
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Zuzka » ned 24. leden 2010 21:43

tak už mi to jede, rada pomohla ;)... jen sem ID přehodila na QIP 2005 :-), jinak vesměs jedno že je zastaralej, hlavně jak jede :D
Zuzka

Nový příspěvekod bladezone™ » ned 24. leden 2010 21:45

Podstatný je jak jede, pokud dělá problémy diakritika, tak to není nejlepší volba.
bladezone™
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Zuzka » pát 29. leden 2010 0:12

no teď už jede bez problemu takže neni co řešit :) ta rada s přehozenim ID mi pomohla :)
Zuzka

Nový příspěvekod KRoman47 » sob 5. červen 2010 10:25

Co já vím, tak problémy s diakritikou jsem řešil tak, že jsem v QIP 2005 nastavil v Nastavení>QIP Identifikace z QIP 2005 (UTF8) na QIP 2005 a všem se hned diakritika zobrazovala správně.
KRoman47

Nový příspěvekod Pavelov » sob 26. červen 2010 2:05

Pánové, mám ten samý problém, ale abych byl přesnější.
Mám win7 a měl jsem nainstalovaný QIP 2005, dokud nevyšlo ICQ 7 nebyl žádný problém, Kdokoliv si ho z mých kontaktů nainstaloval, tomu jsem již nemohl psát s diakritikou, protože se mu zobrazovala azbuka.
Přešel jsem na QIP 2010 a žádná změna k lepšímu. Když napíšu tomu kdo má ICQ 6 žádný problém, kdo má ICQ 7 jedině psát bez diakritiky.
Není vše spíš způsobeno tím novým ICQ 7 ?????
Pavelov

Další

Zpět na Obecná diskuze o QIPu