QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

FaceBook nově jako XMPP (Jabber)

FaceBook nově jako XMPP (Jabber)

Nový příspěvekod Pafo » stř 10. únor 2010 21:50

Dnes mi přišel od puchala odkaz na Blog vývoje FaceBooku a hle je to tu. Můžete Facebook mít jako Jabber ve vašem oblíbeném klientovi.
Oficiální zpráva je zde: http://blog.facebook.com/blog.php?post=297991732130

Nicméně jestli se těšíte na to, že si přidáte kontakt z Facebooku na svůj jabber účet třebas u jabbimu, tak budete zklamáni.
Musíte mít registraci na FaceBooku, poté ještě udělat jemná nastavení přímo v něm. Až poté si do klienta dáte Jabber účet ve tvaru xxx@chat.facebook.com a uvidíte své kontakty. Tže dá se říci, že je to téměř k ničemu (vyjímka možná mobil). Stavová zpráva nejde, změna stavu nejde, posílání souborů nejde, přidávání kontaktů nejde (to sice chápu, ale stejně ..) Je to takové řešení, aby se vlk nažral... Určitě je daleko lepší řešení používat FB protokol zvlášť ať už v Infiu/Mirandě/Pidginu.. Protože můžete nastavit alespoň stavovou zprávu a chodí vám i upozornění atd.

Zkuste, napište názory a zkušenosti jak se vám to jeví...

Edit: Návod na wiki (puchal)
Pafo
Moderátor

Re: FaceBook nově jako XMPP (Jabber)

Nový příspěvekod kein_nick » stř 10. únor 2010 21:53

K cemu? Proc? (pro mobil to asi nedelali :-D)... Nejaky vyhlidky na zlepseni? :wall:
Obrázek
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod Pafo » stř 10. únor 2010 21:56

Ani v komentářích jsem se nedozvěděl zatím víc, tže můžeme leda doufat. Mně osobně je to fuk. Já používám ke spokojenosti fb protokol. ale škoda..
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod puchal » stř 10. únor 2010 23:13

btw: "Vzhledem k tomu, že Facebook už funguje jako Jabber server (user@chat.facebook.com), zrušíme brzy náš FB transport, děkujeme za pochopení." takže tak s jabbim transportem
SMAJLÍCI Mega box-KObrázek,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°+°SKINY-QIP INFIUM & QIP 2005
mráček=IM klient který začíná na M a jsem online právě na něm, ne MQIP to není
about.me/petrneme

Ti, o kterých si myslíte že jsou vaši kamarádi a záleží jim na vás, jsou skvělí herci, kteří hrají představení jen pro vás, že jsou vaši kamarádi.
Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Pafo » stř 10. únor 2010 23:21

Joo to je taky škoda :(
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod puchal » čtv 11. únor 2010 6:50

tak já se nedivím napadlo mě to že jabbim ztratí výhodu lákání uživatelů na fb na co by měl něco co zatěžuje server a je více méně už zbytečné
SMAJLÍCI Mega box-KObrázek,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°+°SKINY-QIP INFIUM & QIP 2005
about.me/petrneme

Ti, o kterých si myslíte že jsou vaši kamarádi a záleží jim na vás, jsou skvělí herci, kteří hrají představení jen pro vás, že jsou vaši kamarádi.
Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod keyboo » čtv 11. únor 2010 8:25

Ale přineslo to i velmi pozitivní zprávy: "Je třeba oznámiti, že díky kroku Facebooku se XMPP/Jabber stal s půl miliardou uživatelů nejrozšířenějším IM na světě. Papa ICQ, papa WLM!" chacha :D

A taky "Teď donutit Facebook, aby začali federovat s ostatními XMPP servery. Snad to nebude trvat taky 3 roky."
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme. - Richard Feynman
keyboo
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Pedro » pát 12. únor 2010 8:46

QIP mi neustále hlási při pripojování

unssupposrted-version: (null) text: XMPP 1.0 is required

Nevíte o co jde? QIP Infium mám nejnovější.
Pedro

unssupposrted-version: (null) text: XMPP 1.0 is required

Nový příspěvekod Tomm » pát 12. únor 2010 18:38

U mě naprosto to stejné. co s tím?
Tomm

Nový příspěvekod Black_Fox » pát 12. únor 2010 19:26

Jen tak pro jistotu, je to verze 9033 N8?
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Pafo » pát 12. únor 2010 19:29

To u mě po znovupřipojení z režimu spánku nebo po pádu, tak po pár pokusech napíše i FB protokol i přes Jabber řešení, že mám chybné heslo a že sem v ... :D dělá to i Miranda i QIP i Pidgin.. je to něco prohnilého ve FB
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod puchal » pát 12. únor 2010 22:31

upravil jsem wiki o fb aby tam nebylo o transportu jabbim.cz kldyž ho budou rušit a o nimbuzzu pač je to zdlouhavé a nepraktické... kdybych měl na editaci ve wiki nervy :D tak by pár odrážek či jiné prospělo... http://wiki.qipim.cz/index.php/P%C5%99i ... ebook_chat

motivaci k tomu jak změnit nick viewtopic.php?f=70&t=3843 díky .)
about.me/petrneme

Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 12. únor 2010 23:43

Pafo píše:To u mě po znovupřipojení z režimu spánku nebo po pádu, tak po pár pokusech napíše i FB protokol i přes Jabber řešení, že mám chybné heslo a že sem v ... :D dělá to i Miranda i QIP i Pidgin.. je to něco prohnilého ve FB

tak to mas dobre me se treba vubec nejde pripojit napise mi to vzdycky chybne heslo/jmeno .. pritom heslo jmeno je OK nechapu .. hnus ..
Návštěvník

Nový příspěvekod lpgsk » pát 12. únor 2010 23:58

1. Ak si si vytvoril svoje prihlasovacie meno a predtym si sa prihlasoval mailom, je mozne ze musis chvilu pockat kym sa tato skutocnost aktualizuje aj na jabber serveri. Na jabber ti pojde prihlasit sa trochu neskor po par minutach, aspon taku som mal skusenost.

2. Aktivita kontaktov sa neobnovuje hned ale asi raz za minutu sa zaktualizuju vsetky kontakty. Takze ak sa ti zaktualizovali a do minuty sa niekto prihlasi alebo odhlasi, uvidis to az po dalsej minute kedy sa znova aktualizuju kontakty. Je to sice trosku nevyhoda, ale na stranke ten chat funguje uplne rovnako, akurat sa aktualizuju kontakty castejsie. Ties ked sa odhlasis tak ta vidia ostatny este chvilu online a ak nahodou zavres browser bez odhlasenia tak este dlhsie.
lpgsk

Nový příspěvekod puchal » sob 13. únor 2010 0:58

@lpgsk 1/dobré info~připal jsem že mají chvili počkat,
2/tu šlo hlavně že u integrované od qipa ty kontakty visí a to dlouho přes fb jabber ne a ty minuta je v klidu na icq se taky kolikrát visí
about.me/petrneme

Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod LUCYcz » ned 14. únor 2010 23:48

Pánové (a možné dámy :-) ) - při způsobu připojení "Integrovaný Facebook v QIP Infium" jsou funkční stavy jen Online a Offline, nebo je tam možnost i "Pryč/Nečinný"? Popř. jak lze docílit, aby při nějakém připojení byla možnost i statusu "Pryč/Nečinný"?
LUCYcz
Nováček

Nový příspěvekod finch » stř 17. únor 2010 10:58

mam stejny problem, pri pokusu o pripojeni pres XMPP/Jabber -> unssupposrted-version: (null) text: XMPP 1.0 is required

pri pokusu o pripojeni primo pres facebook plugin -> Facebook ( xxx@centrum.cz ) Incorrect accout or password ... pritom account i heslo je 100%ne spravne

qip 9033.8, verze jabber.dll je 0.1.1.15

pricemz v druhem pripade me to poprve pripojilo, vytvorilo skupinu v CL v qipu ale od te doby pise chybu, doma se mi podarilo jednou pripojit, nikdo nebyl online a pote to zase spadlo...

vi nekdo co s tim, nebo je to nejaka krpa ve FB (druhy pripad) ?
finch

Nový příspěvekod Pafo » stř 17. únor 2010 11:18

LUCYcz: Stav pryč/nečinný se mi ještě nepodařil :D nějak tak to nefunguje.. Na FB by měli zapracovat trošku a povolit standardní volbu Jabber stavů, to by za něco stálo.

finch: S tím heslem se mi to stávalo také, když jsem si moc hrál s připojením, jednou přes fb plugin, po druhé přes xmpp až se mi to zbláznilo. Druhý den to fachalo vpohodě.
Nicméně FB se změnil a Infium svůj FB plugin neaktualizovalo, tže na 90% tam budou i vetší chybky. Přes XMPP netuším, ale snad s tím také něco udělají. Je dost možné, že se vývojáři QIPu vykašlou na FB plugin a přidaj FB jako položku pod Jabber s přídáním pár ikonek. Uvidí se.
Jestli si chceš hrát, můžeš zkusit připojit se přes jiný klient a když to půjde, něco z toho vydedukovat. :)
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod lpgsk » pát 19. únor 2010 16:10

Dalsi postreh k jabberovej verzii facebooku :

Pokial si prihlasujete priliz casto, vyhodi vam BAD PASSWORD. Takze pokial vam pada net a vyhadzuje to bad password, je to sposobene pravdepodobne ochranov zo strrany facebooka.

IKONY PRE FACEBOOK : kedze nova verzia qipu zmenila aj ikony na modernejsi look, dovolil som si prehodit ikony z integrovaneho facebooku do jabbera. Aby sa zobrazovali, vytvorte alebo zmente vas jabber ucet na Yandex. Nemyslim si, zeby ho niekto z vas pouzival a nechcel som prist o zarovicku pri ostatnych accountoch. Tu je upraveny subor z ikonkami http://www.sendspace.com/file/daq77i. Hodit do zlozky protos/jabber.
lpgsk

Nový příspěvekod Pafo » pát 19. únor 2010 16:19

lpgsk: To je dost dobrej nápad ... :) výbornej přímo, myslím že to tak udělám asi v packu :) pokud bude stále problém s tím odhlašováním u FB protokolu atd. ikdyž mě to momentálně funguje
Pafo
Moderátor

Další

Zpět na Jabber (XMPP)