QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

ICQ účet online, i když nemá odkud

Co se jinam nevešlo. Například dotazy týkající se více verzí QIPu (2005, Infium, PDA)

ICQ účet online, i když nemá odkud

Nový příspěvekod tsLnox » stř 5. květen 2010 13:03

Včera jsem si v práci všiml, že kolega je online, i když v práci se už nepřihlašuje. Zeptal jsem se ho (fyzicky ;)), potvrdil, že nemá QIPa ani spuštěného. Moje Infium (nejnovější) neukázalo o klientovi nic (jenom tři tečky nebo pomlčky teď nevím). Přihlásil jsem ho (jeho heslo znám, ale jsem 100% jediný) nejdřív přes Infium, změnil heslo, to nepomohlo a pak mě to tam chvíli nechtělo pustit. Tak jsem změnil heslo přes icq.com, od té doby se zdálo v pohodě. Dneska byl ale online zase. V práci se připojoval jednu dobu přes qip 2005, jinak se připojuje jenom doma (to vím také na 100%).

Doma mu PC spravuju já, antivirák (Avira) i firewall (ZoneAlarm) permanentně aktualizovaný a v logách nic. V práci máme NODa, FW jenom základní od M$ (na inkriminovaném PC jsou XP, na PC kde jsem měnil heslo jsou W7 Professional). Všude jsem pustil antivirovej test, nic se neukázalo. Takže jediný, co mě napadá, je buď nějaké čachry přímo od ICQ, anebo začínám mít podezření, že škůdcem je vážně QIP.

Nemáte někdo nějaké relevantní informace nebo rady, jak zjistit nějaké bližší info? (IP odkud se přihlásil nebo nějaké informace o klientovi anebo záznam toho, co se na tom účtu dělo...)

Díky
tsLnox
tsLnox
Nováček

Re: ICQ účet online, i když nemá odkud

Nový příspěvekod Bari » stř 5. květen 2010 13:47

QIP rozhodně není škůdcem ;) Škůdce má dotyčný u sebe v PC. Aktualizovaný antivir nic neznamená, je naivita myslet si, že když mám antivir a firewall, tak jsem v bezpečí.
Je nutné vyčistit počítač od veškeré havěti, kterou tam má, antivir v tomhle nepomůže. Bude potřeba vyjet log z hijackthis a ručně fixovat. Pokud s tím neumíš, běž pro pomoc na nějaké odborné fórum nebo svěř počítač k vyčištění odborníkovi.
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod tsLnox » stř 5. květen 2010 13:58

Hádat se s tebou nebudu, ale já vím že to není všechno. Ještě tam je Spybot, ten by snad měl taky něco hlídat. A kdyby byl keylogger, tak by minimálně FW vypsal dotaz na připojování se... řekl bych). Ovšem zrada doma podle mě nebude, když heslo jsem měnil v práci...

Dodatečně jsem to ještě dál zkoumal, trošku naivně jsem zkusil poslat /help !help apod. (kdyby to byl nějaký bot, moc příkazů neznám ale tyhle jsou podle mě nejběžnější). Taky jsem se podíval na icq.com (přihlásil se) a tam tvrdil, že je offline (i když tomu bych nevěřil, ani kdybych byl sebevětší naivka :-D) Když jsem potom kolegu lognul, ty zprávy přisly, což by asi neudělaly, kdyby to bylo nějak přihlášené jinde. Takže je možnost, že to prostě ukazuje online, i když není (možná chyba u ICQ serveru)
tsLnox
Nováček

Nový příspěvekod kein_nick » stř 5. květen 2010 20:53

No jo, rusaci se v tom asi uz hrabou ...
Nemyslim si, ze je to klientem.. Vic nevim..
Obrázek
kein_nick
Fanynka QIPu

Nový příspěvekod bladezone™ » stř 5. květen 2010 21:00

Ti se v tom hrabali, i když ICQ ještě nebylo jejich. :D
bladezone™ | WEB: bladezone.cz | JID: bladezone@jabber.cz
Používej Wiki & možnost Hledat! Ušetříte nám tak práci, Thx!
bladezone™
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Xeelee » stř 5. květen 2010 23:15

Každopádně bych být tebou pro jistotu doma ještě jednou změnil heslo.
Někteří uživatelé si tu už stěžovali, že někdo rozesílá spam a viry když nejsou přihlášeni.
Kdyby se problém opakoval a nevyvrátilo by se podezření na škodlivej kód v PC, tak si stáhni Hijackthis a pošli log na http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?t=30935.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Zpět na Obecná diskuze o QIPu