QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

QIP 2010 (Build 3397)

QIP 2010 (Build 3397)

Nový příspěvekod vencisaa » úte 18. květen 2010 8:23

Vyšla novější verze QIPu 2010! QIP 2010 (Build 3598)

QIP 2010 (Build 3397)

Anotace:
QIP 2010 je přímým nástupcem QIPu Infium a QIPu 2005. QIP 2010 kombinuje rychlost a funkčnost QIPu 2005 a QIPu Infium. Dnes QIP 2010 podporuje protokoly OSCAR (ICQ), XMPP (Jabber), Gtalk (Jabber), LiveJournal (Jabber), Mail.Ru Agent, IRC a XIMSS (SIP), Twitter, Facebook.
QIP 2010 běží pod všemi verzemi operačních systémů Microsoft Windows NT od Windows 2000 a výše.

* Jabber protokol portován na QIP 2010 z Miranda IM na základě zvláštní dohody s jeho vývojáři.

Popis změn:
Fix the fall, if we can not write session.tabs
Fix Autoselect subkontaktat
New version of polling the server for new versions
Fix the data on a server
Fixed erroneous posting

jabber
Fixed search on our server

Známé problémy napsané přímo Sega-Zerem
* Twitter does not account for daylight saving time, resulting in displays all the events one hour ahead - Fix will be in the next build of
* incorrectly display some windows at 125% of the interface (v češtině)
* When you import the history of qip2005, if in the process of communicating your nickname (or interlocutor) has changed, these messages are not imported or made with today's date
* After the installation settings by itself establishes a check mark "Run QIP at startup" and prescribes the appropriate key in the registry
* Not working account Facebook - problem on the server Facebook - Fix will be in the next build of

Zdroj:

Ke stažení:
    Obrázek QIP 2010 (Build 3397) - instalátor
    Spoiler: zobrazit
    MD5 Hash souboru qip2010.exe ze dne 17. května 2010 o velikosti 7 182 728 bajtů:
    Kód: Vybrat vše
    6D 9A B3 93 CE E6 A6 75  B2 5D 07 FB 6E 32 0B 86

Obrázek qip.exe - samotný soubor qip.exe kterým stačí nahradit původní qip.exe v adresáři C:\Program Files\QIP 2010 a mělo by být "bezbolestně" aktualizováno :-)

Čeština:
Naposledy upravil vencisaa dne čtv 24. červen 2010 10:14, celkově upraveno 6
vencisaa
Moderátor

Re: QIP 2010 (Build 3397)

Nový příspěvekod vencisaa » úte 18. květen 2010 8:37

Skiny:
    Jestliže jste zastánci původního vzhledu z dob QIPu 2005 - tak skin Back To QIP 2005 je jasná volba

Ikony klientů:

Známé problémy:
  • Po instalaci mě to buzerovalo hláškou o tom že mám starý soubor infirc.dll v adresáři (defaultní instalace): C:\Program Files\QIP 2010\Protos\Infirc - jediná možnost jak toto hlášení přejít bylo ono doporučené smazání celého adresáře Infirc - samozřejmě toto řešení je krajně vydlácké, žel žádnou novější verzi infirc.dll jsem nenašel - pakliže bude (což je otázka) tak by měla být ke stažení zde (v češtině).
  • A samozřejmě tomu kdo nechce řešit problém s poviným založením jabber účtu na Qip.ru, tak nezbývá než k tomu využít možnosti /isolated (Pakliže jste si již účet na Qip.ru vytvořily, tak je možné za pomoci prográmku QIP Infium Profile Converter přetransformovat na tzv. "isolated profil".)
  • Co se týče všemožných převodů historie konverzace, tak nejlépe mi v tomto pomohl program HistoryQIP 7 (autor: GeniusSV) (vím že toto není přímo "problém", ale i tak si myslím že někdy tyto převody opravdu mohou být dosti těžké)
  • Ještě někdy bývá problém se správným zobrazením smajlíků jako je např *VAMPIRE* Obrázek a obecně vzato spousty nově přidaných smajlíků, které se nám objeví když klikneme v okně konverzace na ikonku se smajlíky pomocí pravého myšítka. Tímto problémem a jeho řešením se zabývá téma "jaký to může být smile??" - pro správné fungování smajlíků, doporučuji přečíst.
  • Další požadavek bývá na "rozbalení" souboru "qip2010.exe" bez toho aniž by bylo nutné nechat spustit instalátor. Toto se provádí za pomocí aplikace QIP Unpacker, či chceteli za pomoci programu innounp (v češtině), tak či tak je možné z instalátoru vypreparovat jen změněný qip.exe, ten vložit na místo půovodní ho qip.exe a po potvrzení o nahrazení souboru mít už aktualizaci zasebou :-)
  • Ovšem jednou z největších bolestí současného QIPu je fungování na Facebook chatu. Program jako takový má sice přímou podporu připojení se na FB chat a tato vlastnost jako taková funguje bezvadně, horší však je že tato vlastnost ještě nebyla programátorsky dotáhnutá do úplného konce a proto se stává že kontakty tak říkajíc zůstávají viset, tj. i po té co se dotyčný odpojí, tak v QIPu se zdají být nadále online. Tento podstatný nedostatek a jeho řešení se popisuje na naší wiki pod heslem Připojení na Facebook chat byť toto řešení také není ideální, neboť nemáte přímou možnost aktualizovat svůj status, tak alespoň neřešíte vysící kontakty. O tomto nedostatku vývojáři QIPu ví a podle všeho by ho měli řešit.

Specifika QIPu 2010:
  • Zvláštní vlastností QIPu 2010 je to, že ve chvíli kdy na ploše poklikáte na zástupce QIP 2010, tak po otevření se okna s výběrem profilu máte možnost "pravým myšítkem" kliknout v levém horním rohu na "QIPáckou" ikonku a kromě klasické nabídky tam bude ještě "Run modifiers" - u kteréhožto pak máte na výběr různé možnosti nastavení výběru parametru se kterým se bude QIP 2010 spouštět. -viz obrázek
run_modifiers.JPG

Zde již odkazuji jen na příspěvky které nejsou pro ovládání či funkci QIPu 2010 nějak zásadně významné a dávám je sem proto že jsem je napsal já a veřejně si tak tady ohřívám svojí polívčičku...;-)

• Návod - Jak na heslo u QIPu Infium/QIP 2010 a QIPu 2005 - Návod na přímé zjištění zapomenutého hesla u QIP Infium/QIP 2010 <-byť to v návodu není přímo řečeno, tak princip vytahování hesel je stejný jako u QIPu Infium.
  • Návod QC (QIP Crypto) [HORD] - Návod na to kterak rozchoditi pluginu QC (QIP Crypto) pro účely šifrované komunikace - návod je taktéž psán sice pro QIP Infium, ale na QIPu 2010 funguje stejně dobře.
Naposledy upravil vencisaa dne ned 23. květen 2010 11:33, celkově upraveno 2
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Pafo » úte 18. květen 2010 15:01

Prej polívčičku to je styl :)

Tato verze není špatná, chová se poměrně stabilně, mezi známé problémy je nejhorší visení facebook kontaktů :( to je opravdu příšerné, že s tím za tak dlouho nic neudělají. Kdyby aspoň byla možnost přes Jabber, ale při její použití, nelze změnit ikony na facebookarske, jde to očurat yandexem, ale pak zase si qip nepamatoval přiřazení pod metakontakty.. chjo..

Jinak je to docela povedené, hlavně už nepadající...
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Pafo » úte 18. květen 2010 18:30

vencisaa píše:Skiny:
    Jestliže jste zastánci původního vzhledu z dob QIPu 2005 - tak skin Back To QIP 2005 je jasná volba

Udělal jsem komplexnější řešení vše v jednom viewtopic.php?f=77&t=994&p=47093#p47093
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Sonny » sob 22. květen 2010 22:36

Ahoj, funguje vám FB protokol? Mě to furt hlásí, že mám chybný jméno nebo heslo :/
Pro alkohol nežiju, nekouřím a nepiju, šlechtím plané jabloně, rád se hrabu v záhoně... ;)
Sonny
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod vencisaa » ned 23. květen 2010 11:32

edit: tak problémy s FB přidány do kolonky "známé problémy". (taky je fakt že jsem tam tento problém mohl přidat hned - žel sám FB nemám, tudíž mě to tak nějak hned nebouchlo přes čumák)

Problém s FB chatem na QIPu je dobře popsaný zde na naší (QIPácké) wiki Připojení na Facebook chat
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Sonny » ned 23. květen 2010 12:06

Já to asi napsal špatně... prostě fungoval, i na této verzi a den, dva, po instalaci fungovat přestal. Tak by mě zajímalo, jestli máte podobnou zkušenost:)
Pro alkohol nežiju, nekouřím a nepiju, šlechtím plané jabloně, rád se hrabu v záhoně... ;)
Sonny
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod vencisaa » ned 23. květen 2010 12:38

No jak říkám nemůžu potvrdit ze své zkušenosti, ale soudě dle reakcí na oficiláním fóru nejsi jediný kdo má tenhle problém, takže chyba není na tvé straně a asi se jedná o nějaké opravy na strané kluků z facebooku a na nápravě se prý usilovně pracuje - do té doby se prý může dít že se někdo nepřipojí, někomu to může fachčit občas a někomu bez problému. Těžko říct co se přesně děje a kdy to zase bude fungovat všem úplně bezproblému.
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Sonny » ned 23. květen 2010 12:40

aha, tak to jsem v klidu... díky;)
Sonny
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod vencisaa » ned 23. květen 2010 12:57

tak do prvního postu přidáno:

"Známé problémy napsané přímo Sega-Zerem"
z nichž asi nejakutálnější se zdá být:
Not working account Facebook - problem on the server Facebook

zbytek už tak nepříjemný není:
* Twitter does not account for daylight saving time, resulting in displays all the events one hour ahead
* incorrectly display some windows at 125% of the interface (v češtině)
* When you import the history of qip2005, if in the process of communicating your nickname (or interlocutor) has changed, these messages are not imported or made with today's date
* After the installation settings by itself establishes a check mark "Run QIP at startup" and prescribes the appropriate key in the registry
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Bari » ned 23. květen 2010 13:13

FB protokol nefunguje, to už se tady psalo několikrát. Připojení na FB chat přes jabber ale funguje zcela bez problému, návod je na wiki.
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Zpět na Download