QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

QIP 2010? To nejlepší? Nezdá se mi...

Co se jinam nevešlo. Například dotazy týkající se více verzí QIPu (2005, Infium, PDA)

QIP 2010? To nejlepší? Nezdá se mi...

Nový příspěvekod Keeper » sob 22. květen 2010 16:41

jak se vam libi ten novy QIP? pro me je to totalni pi*vina..
za 1.) buguje se obcas ikonka u hodin qipu ze zmizne
za 2.) ten invisible list asi neni pro normalni lidi.. - nefunguje jak ma
za 3.) ze si rusaci vymysleli svuj qip protokol chapu, ale proc ho vnucuji? ja chci psat na icq a ne na qip.ru, na ktery mi to automaticky zacne psat i kdyz je dany kontakt na nem offline.. a jaky ma vlastne vyznam? zadny..
za 4.) naprosto dementni nastavovani svych detailu a avataru na ruskych strankach s azbukou.. to ze je posun kupredu?
za 5.) historii to uklada u kontaktu s infiem nebo 2010 jako qip.ru (vzdy automaticky) a u ostatnich jako historii icq, kvuli jejich protokolu ktery porad vnucuji..!
za 6.) ICQ stoji za <> jako protokol a driv to aspon ten QIP zachranoval.. dnes uz to taky neplati, asi prejdu na MSN..
za 7.) cca asi deset dalsich drobnosti jako vysouvani panelu ze mi nekdo pise kdyz mam otevreneho v chatovacim okne, chatovaci okno minimalizovane nekdy blika, nekdy ne, vysouvani tabulky s detailema o kontaktu a jeho klientu v zalozkach... atd.. ale to bych prezil..

btw, jsem *censored* tak se omlouvam.. vyhody?
za 1.) ma pluginy..

klidne mi to vyvratte, ale novy QIP je naprosto na nic tak jako infium, jenze tam jsem doufal ze to zmeni kdyz je to beta..
ps: doufam ze mi to nesmazete at lidi vi do ceho jdou..
Keeper

Re: to nejlepsi? nezda se mi..

Nový příspěvekod Black_Fox » sob 22. květen 2010 16:54

Nový QIP2010 se mi líbí mi hodně, po pokusech s Pidginem (tehdy GAIM), Mirandou a ICQ Lite 5 jsem se nakonec začátkem roku 2006 rozhodl pro QIP 2005, ten používal přes rok, pak tři roky Infium a teď (opět květen) jsem přešel na QIP2010.

1) mně to funguje
2) mně to funguje
3) http://wiki.qipim.cz/index.php//isolated
4) http://wiki.qipim.cz/index.php//isolated
5) http://wiki.qipim.cz/index.php//isolated
6) máš dvě možnosti, používat Jabber nebo fňukat (ať už kvůli nefunkčnosti ICQ nebo tomu, že MSN skoro nikdo nepoužívá) (DISCLAIMER: používám nativní ICQ + Jabber, MSN je mi ukradené a o ICQ transportu zatím neuvažuju...)
7) to (ne)blikání chatovacího okna se mi na win7 stalo asi tak dvakrát, co QIP2010 používám 14+ hodin denně asi tři týdny

QIP.RU je pro mnoho uživatelů včetně mne jen přítěží a zbytečným nesmyslem, tím míň chápu jeho defaultní nasazování pro neruské uživatele, které (jak vidím z tvojí reakce) akorát od Infia a 2010 odrazuje... /isolated nejspíš spraví většinu tvých potíží, a co se týče těch prvních dvou věcí, jaký máš operační systém? Ve Windows7 ikonka u hodin zmizí po chvíli sama, ale to asi není tvůj problém. A QIP Infium i QIP 2010 mi fungují na XP, Vistách, Win7 a dokonce i pod wine na Linuxu, takže je možné, že je problém někde u tebe v systému a ne v programu.

Pro zážitek bližší QIP2005, na kterém podle všeho jsi, ti můžu doporučit skin, který mám ve svém podpisu.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Keeper » sob 22. květen 2010 17:10

me vytocil ten invisible list.. to ostatni jsem dosud prekousaval.. mam W7 64bit ultimate.. ikonka zmizne tak ze je tam proste misto ni volne misto, asi se to nejak hada s tim jak se to meni na obalku blikajici..
co se tyce invisible listu, tak nekoho si tam dam ukaze se mi u neho v kontaktech takove to oko, u nekoho ne.. u nekoho se mi zobrazuje qip ikona, u nekoho kytka, u nekoho hvezdicka.. vubec tomu nerozumim.. Jabber jsem mel ale lidi je holt malo..
invisible list mam nekoho, mam nastaveno "viditelny pro vsechny krom seznamu neviditelnych" tak by to melo jet, samozrejme vidi me vsichni a az po opakovanem kliknuti na ten "status pro viditelnost" me prestanou videt.. vuebc tomu nerozumim, pro me je to krok k horsimu..
pak jsem slysel ze na ICQ videt nejdu ale na qip.ru jo, pritom jsem byl pripojeny na oboje.. kdyz ma nekdo vyple qip.ru a zaple icq, tak po dvojkliku me to automaticky nasmeruje na vyple qip.ru, nechapu..

btw dik za reakci a za nesmazani..

QIP 2005 jsem mel do ted a myslel jsem ze prejdu na "lepsi" kdyz je to novejsi ale asi ne vzdy to plati.. jake jsou teda vlastne dalsi vyhody tohoto programu oproti predchudci? ja vidim akorat hromadu nevyhod, nemuzu si pomoct..

ps. sorry pisu zmatene..
Keeper

Nový příspěvekod Bari » sob 22. květen 2010 17:16

To jsi asi moc dlouho Infium nepoužíval, protože většina věcí, co popisuješ jako chyby oproti starší verzi, tak to je normální chování už z Infia.

Viditelnost/neviditelnost je problém ICQ protokolu, který je prostě špatný a žádná aplikace s tím nic neudělá.
Hvězdička v seznamu kontaktů znamená metakontakt, který si můžeš v nastavení vypnout (tohle bylo stejně v Infiu), ikona qipu znamená, že je to účet na qip.ru jabberu (to bylo v Infiu stejně), ICQ ikona znamená, že je to účet na ICQ protokolu (to bylo v Infiu stejně).
Mizící ikona u hodin je čistě tvůj problém, nikdy jsem se s tím nesetkal na žádné instalaci W7, problém připisuji cracku v systému, rootkitu nebo nesmyslnému tweaku.
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Keeper » sob 22. květen 2010 17:23

ja s tou viditelnosti v invis listu u 2005 do ted nemel jediny problem a pri prepnuti na "videt pro vsechny" mi to proste vse slapalo.. ale tady je to uplne mimo..
mizici ikonu neresim..
infium jsem zkousel jeste kdyz tam nebyl ani ten qip.ru snad jeste i alfa verze ci co to bylo pred x lety.. ale vzdy jsem se vratil na 2005 s tim ze pockam az na plnou verzi a uvidim..
chyby s infia, pac je to beta (nevim jestli porad) tak jsem doufal ze slavny 2010 bude teda dodelany.. a zjistuju ze to ma vlastne mnoho minusu (tak jako vsechno nove), ale krom pluginu vlastne zadne vyhody.. tak nevim jaky ma smysl (krom nejakeho slavneho qip.ru pro rusaky - jestli se vubec pouziva aspon tam)

nic, pisu v emocich :D berte me s rezervou, ale todle me proste stve.. novy qip ma byt proste lepsi a ne ze tam nepujdou zakladni veci co uzivatele na 2005 meli radi a vyuzivali..
Keeper

Nový příspěvekod Pafo » sob 22. květen 2010 18:03

Nějak nechápu proč bychom to měli mazat :D emoce sou fajn :D
Nicméně chyba byla si stahnout ofiko verzi a hned do ní jít. Dobrý je si neco o tom přečíst a tak. Nebo použít Pack..
Fajne je mít neinstalační verzi, mít to mimo Program files, využít základní /isolated mod, pokud využít qip.ru, tak existuje parametr který ukládá pouze lokálně. Je toho víc..
Jako výhodu megavýhodu považuji jen to, že je multiprotokolový a unicode, tže nehrozí průšvih s diakritikou s ostatními klienty. Je to poměrně stabilní klient s lepší možností skinovatelnosti, rozšířenosti. Vypadá lépe - lepší integrace do systému. Možná bych vymyslel i víc.

Jinak kdybych si měl vybrat mezi QIP 2005 a třebas ofiko klientem na ICQ 7.1, tak nevím proč bych o QIP 2005 vůbec zavadil. Tady ten důvod mám. Jinak kdybys chtěl zkusit třebas jiný pack IM klienta, kterej docela pod W7 vypadá fajn, tak můžeš třebaaas ZDE :)

Edit: mít-nemít
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Black_Fox » sob 22. květen 2010 19:22

Keeper píše:pak jsem slysel ze na ICQ videt nejdu ale na qip.ru jo, pritom jsem byl pripojeny na oboje.. kdyz ma nekdo vyple qip.ru a zaple icq, tak po dvojkliku me to automaticky nasmeruje na vyple qip.ru, nechapu..

Na každém protokolu si (pokud si zobrazíš panel protokolů) můžeš nastavit jiný status, takže je to možná tím.

Keeper píše:kdyz ma nekdo vyple qip.ru a zaple icq, tak po dvojkliku me to automaticky nasmeruje na vyple qip.ru, nechapu..

Tohle se mi stalo jedině, pokud už jsem dotyčný metakontakt měl otevřený právě na tom offline protokolu, jinak se vždycky otevře první, který je online. V metakontaktu jde taky změnit pořadí preferovaných účtů.

Keeper píše:btw dik za reakci a za nesmazani..

QIP 2005 jsem mel do ted a myslel jsem ze prejdu na "lepsi" kdyz je to novejsi ale asi ne vzdy to plati.. jake jsou teda vlastne dalsi vyhody tohoto programu oproti predchudci? ja vidim akorat hromadu nevyhod, nemuzu si pomoct..

Tohle nebyl výkřik do tmy, který bychom museli smazat :-) Tady mě naopak celkem těší přístup "nelíbí se mi to, protože, protože, protože", s tím se dá něco udělat nebo poradit, na rozdíl od přístupu "nelíbí se mi to a tak to bude" :-)
QIP 2005 je příliš jednoduchý, hlavně absence Unicode, víc protokolů a s tím spojených metakontaktů je dost limitující... Jako další výhodu bych rád ukázal opravdu funkční antispam, teď mi chodí 4 nesmyslné spamové autorizace týdně a nemají šanci, protože přes antispam neprojdou :) Zatímco pár lidí s 2005 si už stěžovalo, že jim antispam moc nezabírá.

Keeper píše:nic, pisu v emocich :D berte me s rezervou, ale todle me proste stve.. novy qip ma byt proste lepsi a ne ze tam nepujdou zakladni veci co uzivatele na 2005 meli radi a vyuzivali..

Ony tam asi z většiny i jsou, akorát dá trochu práce se k nim dostat nebo je správně nastavit.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Keeper » ned 23. květen 2010 10:53

mam ho primo na C: pac vim ze v program files to dela jakysi bordel :) instalacni verzi mam..
co se tyce tech metakontaktu, tak proc se mi zobrazil snad jednou nahodne a ted napriklad se mi u lidi pouzivajici infa nebo 2010 nezobrazuje?
kdybych ho mel u vsech tech cisel, tak by pak nebyl problem, jak uz tu nekdo uvedl, abych psal vzdy na ICQ cislo.
pouzivam plugin na prevadeni historie do textaku tak by mi to aspon nedelalo bordel :)

btw, ajo ted jsem ten metakontakt vypl, takze kdyz smazu ty qipacke cisla a necham jen ICQ cisla tak to bude v cajku ne? :)

a jak to funguje s autorizacema kdyz si nekoho pridavam? se tam pridavaji oboje cisla ze? takze pokazde musim mazat :D

co s tou viditelnosti pro neviditelne nevite? dam si nekoho do invisible listu a ve statusu viditelny pro vsechny krome seznamu neviditelnych me presto vidi.. az po opakovanem kliknuti na tento status me prestane videt.. na qip2005 mi to fungovalo..

dam tomu qipu cas a uvidim, treba se s nim domluvim..
Keeper

Nový příspěvekod Bari » ned 23. květen 2010 13:20

Ty čísla se přidávají, pokud máš qip.ru jabber a protistrana má také qip.ru jabber. Pokud ho jedna strana nemá, tak se samozřejmě nepřidá. nevidím v tom přidávání ale problém, protože ten jabber je mnohem funkčnější, než ICQ, takže kdo má tento (nebo jakýkoliv jiný) jabber, tomu píšu na jabber, funguje tam i posílání souborů. Navíc ten kontakt ničemu nevadí, když je spojený v metakontakt, nezabírá ani místo v seznamu kontaktů. A když ICQ vypadne (což se stává poměrně často), tak můžeš psát na jabber.
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Jikoun » úte 1. červen 2010 18:21

Na každém protokolu si (pokud si zobrazíš panel protokolů) můžeš nastavit jiný status, takže je to možná tím.

Kde si to prosím můžu nastavit? Za boha to nemůžu najít, při tom už jsem to tam před měsícem měl.
Jikoun

Nový příspěvekod Bari » úte 1. červen 2010 22:23

Šipka vpravo dole - Zobrazit / skrýt panel protokolů.
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Jikoun » stř 2. červen 2010 9:57

A kde tu šipku najdu? Někde v Preferences?
Jikoun

Nový příspěvekod Pafo » stř 2. červen 2010 10:20

ne přímo dole v seznamu kontaktu... jeste se ujisti, že máš v nastavení expert mod zaškrtlej
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Jikoun » stř 2. červen 2010 10:42

Počkej, expert mod najdu kde? :-) Bavíme se oba o QIPu 2010? V CL šipku nevidím.
Jikoun

Nový příspěvekod Pafo » stř 2. červen 2010 10:47

Právě protože se bavíme o qip 2010 tak nastaveni hlavni nastavení první někde uprostřed
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Jikoun » stř 2. červen 2010 10:52

Já tam nic takového nevidím http://jdem.cz/femz8 Ani na žádné jiné kartě.
Jikoun

Nový příspěvekod Pafo » stř 2. červen 2010 11:10

hmm..

Obrázek
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Pafo » stř 2. červen 2010 11:19

Nepoužíváš nějaké modifikátory nebo zkus QIP mimo program files... Nebo ještě asi nejlépe QIP Infium 9036.. zkus nějaký pack, jestli ti to bude dělat..
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Jikoun » stř 2. červen 2010 11:19

:shock: Jakto že to tam nemám? Stáhnul sem qip přímo z qip.ru.
Jikoun

Nový příspěvekod Jikoun » stř 2. červen 2010 11:25

Pafo píše:Nepoužíváš nějaké modifikátory nebo zkus QIP mimo program files... Nebo ještě asi nejlépe QIP Infium 9036.. zkus nějaký pack, jestli ti to bude dělat..

Žádný modifikátory nepoužívám a qip mám na Dčku ve složce Software, mimo systémový disk.
Jikoun

Další

Zpět na Obecná diskuze o QIPu