QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

QIP 2010 (Build 3750)

QIP 2010 (Build 3750)

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 8. červenec 2010 14:00

Vyšla novější verze QIPu 2010! QIP 2010 (Build 3862)

QIP 2010 (Build 3750)

A mame tu dalsi build ... ;)

http://qip.ru/download_qip_2010

//edit Vencisa: přidán odkaz na novější verzi
Návštěvník

Re: QIP 2010 (build 3750)

Nový příspěvekod puchal » pát 9. červenec 2010 8:02

moc:)
SMAJLÍCI Mega box-KObrázek,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°+°SKINY-QIP INFIUM & QIP 2005
mráček=IM klient který začíná na M a jsem online právě na něm, ne MQIP to není
about.me/petrneme

Ti, o kterých si myslíte že jsou vaši kamarádi a záleží jim na vás, jsou skvělí herci, kteří hrají představení jen pro vás, že jsou vaši kamarádi.
Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod enviro » pát 9. červenec 2010 20:50

Problém, kterej jsme řešili v minulým buildu (při minimalizaci zůstával na ploše panel záhlaví), zatím není opravenej...
enviro
Nováček

Nový příspěvekod el_cabra » sob 10. červenec 2010 8:20

ten problem sa da vyriesit odopnutim qipu z panela uloh, restartom qipu a uz to nebude robit
Obrázek
el_cabra

Nový příspěvekod enviro » ned 11. červenec 2010 7:32

el_cabra: jojo, to už jsme vyřešili v topicu týkajícím se předchozího buildu...ale ten GIF je dobrej, rozhodně ho tady nech ;)
enviro
Nováček

QIP 2010 (build 3750)

Nový příspěvekod vencisaa » ned 11. červenec 2010 8:44

QIP 2010 (Build 3750)

Anotace:
QIP 2010 je přímým nástupcem QIPu Infium a QIPu 2005. QIP 2010 kombinuje rychlost a funkčnost QIPu 2005 a QIPu Infium. Dnes QIP 2010 podporuje protokoly OSCAR (ICQ), XMPP (Jabber), Gtalk (Jabber), LiveJournal (Jabber), Mail.Ru Agent, IRC a XIMSS (SIP), Twitter, Facebook.
QIP 2010 běží pod všemi verzemi operačních systémů Microsoft Windows NT od Windows 2000 a výše.

* Jabber protokol portován na QIP 2010 z Miranda IM na základě zvláštní dohody s jeho vývojáři.

Popis změn:
* Detection of password change on server
* Able to login with a password on the appropriate server
* Fix reading config backup

* Correct display of status messages from icq 7.2 to utf8
* If the user for a long time did not come online in icq, then the server sends him a link to validation. Fix for proper display links

facebook/
* Fixed bugs in the work

install/
* When switching to qip2010 c qipinfium local profile is copied to the appdata

Známé problémy napsané přímo Sega-Zerem
* If you try to turn QIP on the screen is the rest of the window .(Detach from kvip superbara win7 and restart kvip) for those who do not know how to undock - leadership in the animation
panel.jpg
panel.jpg (6.29 KiB) Zobrazeno 12428 krát
řešení:
Spoiler: zobrazit
Jestliže po minimalizování QIPu 2010 (Build 3632) ve Windows 7 zůstvá na ploše kus panelu jako to můžete vidět na horním obrázku, tak dočasným řešením (dočasným se rozumí že tato chyba by měla být opravena v dalším buildu) je odpojit QIP (tj. ten hlavní panel s kontakty) od taskbaru (hlavního panelu) a pak restartovat (vypnout a zapnout) celý program.

* Plugin for sending SMS (v češtině) is absent in the assembly (you can download the plugin separately , unzip into Plugins folder and install via Settings-> Modules-> Install).
* Not drawn in the top navigation bar service messages - lack of custom skins, minimize button to the right .
* incorrectly display some of the windows at 125% the amount of interface .
* When you import the history of qip2005, if in the process of communicating your nickname (or interlocutor) has changed, these messages are not imported or made from today's date.
* Not notify about new versions. Alert works only for the final versions of the client, and does not extend to the alpha and beta. If you want to use the latest version - look in about once a month in the nightly builds section, carefully read the chenzhlogi and updated (or not renewed, if not found in chenzhloge anything interesting for yourself).

Zdroj:

Ke stažení:
    Obrázek QIP 2010 (Build 3750) - instalátor
    MD5 Hash souboru qip2010.exe ze dne 8. července 2010 o velikosti 6 985 408 bajtů:
    Kód: Vybrat vše
    26 64 63 79 8E 78 97 7B  A9 E8 77 B1 99 CF 60 8E

Obrázek QIP 2010 (Build 3750) - extract-V1.rar
    Zde je ke stáhnutí aktuální rozbalená instalačka QIPu 2010 + již rovnou vložená čeština, skin Back To QIP 2005 a ikony klientů.
    Funguje to tak, že máte-li již nainstalovaý QIP 2010, tak stačí stáhnout tento soubor, a jeho obsah rozbalit do složky s QIPem 2010. To znamená, že když je QIP 2010 nainstalovaný (defaultně) v adresáři C:\Program Files\QIP 2010, tak stačí archív rozbalit právě do tohoto souboru tak aby jeho obsah přepsal původní soubory - a máte aktualizováno :-) (a nebojte se že by ste snad přišli o svoje data - to se opravdu stát nemůže!) Nebo druhá možnost je tento archív rozbalit kamkoliv se vám zamane do vámi vytvořeného adresáře (např. se ten adresář může jmenovat: "QIP 2010") a pak už stačí jen spustit soubor qip.exe (samozřejmě jestli nechcete mít účet na qip.ru, tak nezapomeňte na /isolated (nebo je možné spouštět program rovnou přes upravený exe soubor s názvem QIP 2010.exe, který má již paramtr isolated v sobě rovnou integrovaný.(tato vychytváka pochází z PafoPacku)

Čeština:
Naposledy upravil vencisaa dne pon 26. červenec 2010 14:33, celkově upraveno 4
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod vencisaa » ned 11. červenec 2010 8:47

Skiny:
    Jestliže jste zastánci původního vzhledu z dob QIPu 2005 - tak skin Back To QIP 2005 je jasná volba

Ikony klientů:

Známé problémy:
  • Tomu kdo nechce řešit problém s poviným založením jabber účtu na Qip.ru, tak nezbývá než k tomu využít možnosti /isolated (Pakliže jste si již účet na Qip.ru vytvořily, tak je možné za pomoci prográmku QIP Infium Profile Converter přetransformovat na tzv. "isolated profil".)
  • Pakliže chcete mít ve svém QIPu 2010 k dispozici i IRC protokol, tak už vyšel update, který je kompatibilní s QIPem 2010. Ke stažení na oficiálním fóru (v češtině) a zde je samotný soubor (3) InfIRC.zip(tj. IRC protokol) ke stažení.
  • Co se týče všemožných převodů historie konverzace, tak nejlépe mi v tomto pomohl program HistoryQIP 7 (autor: GeniusSV) (vím že toto není přímo "problém", ale i tak si myslím že někdy tyto převody opravdu mohou být dosti těžké)
  • Ještě někdy bývá problém se správným zobrazením smajlíků jako je např *VAMPIRE* Obrázek a obecně vzato spousty nově přidaných smajlíků, které se nám objeví když klikneme v okně konverzace na ikonku se smajlíky pomocí pravého myšítka. Tímto problémem a jeho řešením se zabývá téma "jaký to může být smile??" - pro správné fungování smajlíků, doporučuji přečíst.
  • Další požadavek bývá na "rozbalení" souboru "qip2010.exe" bez toho aniž by bylo nutné nechat spustit instalátor. Toto se provádí za pomocí aplikace QIP Unpacker, či chceteli za pomoci programu innounp (v češtině), tak či tak je možné z instalátoru vypreparovat jen změněný qip.exe, ten vložit na místo půovodní ho qip.exe a po potvrzení o nahrazení souboru mít už aktualizaci zasebou :-)

Specifika QIPu 2010:
  • Zvláštní vlastností QIPu 2010 je to, že ve chvíli kdy na ploše poklikáte na zástupce QIP 2010, tak po otevření se okna s výběrem profilu máte možnost "pravým myšítkem" kliknout v levém horním rohu na "QIPáckou" ikonku a kromě klasické nabídky tam bude ještě "Run modifiers" - u kteréhožto pak máte na výběr různé možnosti nastavení výběru parametru se kterým se bude QIP 2010 spouštět. -viz obrázek
Obrázek

Zde již odkazuji jen na příspěvky které nejsou pro ovládání či funkci QIPu 2010 nějak zásadně významné a dávám je sem proto že jsem je napsal já a veřejně si tak tady ohřívám svojí polívčičku...;-)

• Návod - Jak na heslo u QIPu Infium/QIP 2010 a QIPu 2005 - Návod na přímé zjištění zapomenutého hesla u QIP Infium/QIP 2010 <-byť to v návodu není přímo řečeno, tak princip vytahování hesel je stejný jako u QIPu Infium.
  • Návod QC (QIP Crypto) [HORD] - Návod na to kterak rozchoditi pluginu QC (QIP Crypto) pro účely šifrované komunikace - návod je taktéž psán sice pro QIP Infium, ale na QIPu 2010 funguje stejně dobře.
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod vencisaa » ned 11. červenec 2010 9:05

OT:
Já vim že už asi budu působit jako velkej narcis, ale šlo by přesunout páni administrátoři (nebo kdokoliv kdo na to má práva) moje dva příspěvky poněkud víše v rámci topiku? Já samozřejmě vim že je to poněkud egocentrický požadavek, ale zase na druhou stranu mi mě samotnému přišlo lepší psát příspěvky které měli alespoň nějakou štábní kultůru, než jen "a máme tu další build" - a protože posledních pár témat jsem pod QIP 2010 už napsal, tak se snažím si tento standard i udržet. Samozřejmě vim že každý má jiný vkus, na druhou stranu mi i tak mi přijdou moje vlastní příspěvky v tomhle směru více přínosné zvláště pro někoho kdo se s QIPem setkává poprvé.
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod xstrv01 » ned 11. červenec 2010 17:23

Ber tohle jako můj vlastní názor, ne názor ÚV (když už je tady ta štábní kultůra).

Ten kdo se s QIPem setkává poprvé by si měl z úvodní stránky stáhnout připravenou verzi nebo ještě lépe jít po packách (to je ale blbý slovo :D ). Ten kdo už se noří do sekce download by měl být trochu inteligentní. Minimálně natolik, aby dokázal odrolovat pět příspěvků a najít ty tvoje.
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod vencisaa » ned 11. červenec 2010 21:19

to OT:
no ok - seš moderátor, takže pro mě tvůj názor má v tomhle velkou váhu byť s tím tolik nesouhlasím. Jako já si třeba myslím že hodně lidí používá google či jiný vyhledávač a na spousty stránek na fóru se můžou dostat rovnou, tj. i bez toho aniž by procházely klasickou cestou, nicméně byť máš samozřejmě pravdu v tom že není problém sjet o pár příspěvků dolů, tak i přesto třeba mojí motivací proč tyhle příspěvky vlastně píšu je ten, abych i svým známím a kamarádům kteří se sice už v počítačích nějak vyznaj, ale studovat se jim to taky moc nechce, tak aby jim stačilo poslat jeden odkaz a tam se tak nějak dočkaly toho co většinou potřebují vědět, navíc bych řekl že mi přišlo že mnoho dotazů se točí stále okolo těch stejných problémů a taky vím že když už člověk přijde na nějaký fórum, tak taky nechce ho hodiny pročítat a zjišťovat kde co je, ale chce mít to základní co potřebuje vědět pěkně u sebe. (což je samozřejmě otázka jestli se mi to podařilo ve svých příspěvích vystihnout)
Dále mi pak přijde že je škoda že na úvodní stránce qipim.cz je odkaz sice přímý odkaz na stažení všech tří verzí (QIP 2010, QIP Infium a QIP 2005), tak verze QIP 2010 odkazuje na starší verzi 3598 (myslím ty odkazy na edownload.cz a ty odkazy jménem "Stáhni si QIP 2010 Build 3341 (CZ/EN)" odkazují také jasně na poněkud neaktuální verzi...
nuž což - samozřejmě i tak ale děkuju za tvůj názor a s podobnými příspěvky již otravovat nebudu.
PS: přiznejme si ono těch packů pro 2010 zase tolik není :oops: , nicméně jasně na Infium je jich o poznání více, ale i tak jsem spíš zastánce jen lehce upravených aktualizací (viz to co sám tvořim)
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Black_Fox » pon 12. červenec 2010 10:28

vencisaa: Tenhle způsob popisu zdá se mi poněkud nepružným. První příspěvek je v pohodě a klidně bych ho nechal, mám rád, když jsou věci trochu organizované, je tam popis změn i known-issues a tak nějak obecně se mi na to dobře dívá :) Ten druhý je už ale docela zbytečný, když je pokaždé úplně stejný. Spíš by se mohl objevovat ve formě odkazu v prvním příspěvku.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod vencisaa » pon 12. červenec 2010 20:03

to OT:
to mě mrzí že ten druhý příspěvěk není považován za moc vhodný ho dávat do každého topiku... - žil jsem právě v představě že by nebylo špatné ty nejčastější problémy se kterými se může každý z nás setkat (jako je problém s isolted, smajlíkama, IRCčkem atd + nějaké moje vlastní odkazy) dávat dát do každého topiku právě kvůli přehlednosti a srozumitelnosti - nicméně jestliže myslíš že by stačilo na druhý příspěvěk pouze odkazovat tak to tak udělám... měl jsem takovou představu že je lepší to dát pokaždé, protože lidi jsou liný klikat, ale je možný že jsem se prostě spletl...
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod cerda » čtv 15. červenec 2010 23:23

2vencisaa: cenim si kazdeho kdo se necemu smysluplnemu venuje, ale souhlasim s Black_Fox, ze opakovat jeden prispevek u kazdeho buildu je k nicemu ... me osobne to pripada uz jako spam (po milionte to same ... nevyzadane ... zbytecne ) ...
cerda
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Black_Fox » čtv 15. červenec 2010 23:27

Ona by pak totiž byla výhoda, že by se zaktualizoval jenom ten jeden odkazovaný, takže by vždycky všude byly platné informace :-) Takhle jsem to myslel s tou nepružností.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod vencisaa » pát 16. červenec 2010 15:48

to cerda: Ty vole ty mi dáváš :D jako nazvat moje příspěvky spamem - ufff... no děkuju

to Black_Fox: Ok - při příštím buildu vkládám odkaz na topik kde budou tyhle informace navíc vloženy.
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod cerda » pát 16. červenec 2010 20:13

2 vencisaa: to vis, nesmis zlenivet musis tvorit nove veci a ne kopirovat stare :)
abych jen nekritizoval ... navrhoval bych nove vlakno kde by se to podstatne info o teto verzi (ne buildu) QIPu udrzovalo ...
s tim ze by v uvodnim prispevku vzdycky pribyl link na novou verzi ... treba jako je to delane tuhle - viewtopic.php?f=71&t=1645 ... a popr. pripojit link na zmeny ...
ve vlaknu potom by pak mohla probihat nekonecna diskuse ;)
cerda
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Encore1106 » ned 25. červenec 2010 23:39

Stačí Unpacknout tu instalačku a do složky z QIPem zkopírovat pouze qip.exe, nebo se mění i nějaké další soubory? Teď jedu na 3632, ale zajímalo by mě to i obecnějš u přechodů mezi dalšími buildy... Bude to stačit, nebo je větší šance, že se bude měnit víc souborů, než jen qip.exe? Děkuji
Encore1106

Nový příspěvekod vencisaa » pon 26. červenec 2010 9:11

ahoj
v příspěvku QIP 2010 (build 3750), máš v části "Ke stažení" i soubor který se jmenuje QIP 2010 (Build 3750) - extract-V1.rar - toto je již rozbalená instalačka obohacená o češtinu, skin Back To QIP 2005 a ikonky klientů. Nicméně k tvému dotazu, doporučuju ti to provést tak jak to tam píšu, protože kromě souboru qip.exe je velice pravděpodobné že bys rád udělal update i u jednotlivých protokolů a tenhle update je určitě nejjednoduší cesta (a vzhledem k tomu že v tom extractu ani není adresář "profiles" tak se určitě nemusíš bát, že by jsi přišel o některá svoje nastavení či něco takového) - nicméně samozřejmě není problém si sám rozbalit tu instalačku a stejným způsobem si to tam nakopírovat.
vencisaa
Moderátor

Zpět na Download