QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

QIP 2010 - známé problémy

QIP 2010 - známé problémy

Nový příspěvekod vencisaa » pon 26. červenec 2010 14:47

Toto téma slouží k zodpovězení těch nejjednoduších otázek ohledně QIPu 2010

Známé problémy:
 • Tomu kdo nechce řešit problém s poviným založením jabber účtu na Qip.ru, tak nezbývá než k tomu využít možnosti /isolated (Pakliže jste si již účet na Qip.ru vytvořily, tak je možné za pomoci prográmku QIP Infium Profile Converter přetransformovat na tzv. "isolated profil".)
 • Pakliže chcete mít ve svém QIPu 2010 k dispozici i IRC protokol, tak už vyšel update, který je kompatibilní s QIPem 2010. Ke stažení na oficiálním fóru (v češtině) a zde je samotný soubor InfIRC_4.zip(tj. IRC protokol) ke stažení.
 • Co se týče všemožných převodů historie konverzace, tak nejlépe mi v tomto pomohl program HistoryQIP 7 (autor: GeniusSV) (vím že toto není přímo "problém", ale i tak si myslím že někdy tyto převody opravdu mohou být dosti těžké)
 • Ještě někdy bývá problém se správným zobrazením smajlíků jako je např *VAMPIRE* Obrázek a obecně vzato spousty nově přidaných smajlíků, které se nám objeví když klikneme v okně konverzace na ikonku se smajlíky pomocí pravého myšítka. Tímto problémem a jeho řešením se zabývá téma "jaký to může být smile??" - pro správné fungování smajlíků, doporučuji přečíst.
 • Další požadavek bývá na "rozbalení" souboru "qip2010.exe" bez toho aniž by bylo nutné nechat spustit instalátor. Toto se provádí za pomocí aplikace QIP Unpacker, či chceteli za pomoci programu innounp (v češtině), tak či tak je možné z instalátoru vypreparovat jen změněný qip.exe, ten vložit na místo půovodní ho qip.exe a po potvrzení o nahrazení souboru mít už aktualizaci zasebou :-)

Čeština:

Slovenština:

Skiny:
  Jestliže jste zastánci původního vzhledu z dob QIPu 2005 - tak skin Back To QIP 2005 je jasná volba

Ikony klientů:
 • Tato funkce se stará o to že v QIPu vedle kontaktů máte možnost vidět ikonku toho klienta který druhá strana používá k připojení k dané síti (tj. jestliže ten druhý používá ICQ 7, nebo QIP atd...)
 • aktivaci této volby najdete v nastavení: <qip ikona> >> nastavení >> Účty >> (podle potřeby vyberte daný protokol - např. ICQ) nastavení >> Doplňující a zatrhněte "zobrazit ikonky klientů"

Specifika QIPu 2010:
 • Zvláštní vlastností QIPu 2010 je to, že ve chvíli kdy na ploše poklikáte na zástupce QIP 2010, tak po otevření se okna s výběrem profilu máte možnost "pravým myšítkem" kliknout v levém horním rohu na "QIPáckou" ikonku a kromě klasické nabídky tam bude ještě "Run modifiers" - u kteréhožto pak máte na výběr různé možnosti nastavení výběru parametru se kterým se bude QIP 2010 spouštět. -viz obrázek
Obrázek

Zde již odkazuji jen na příspěvky které nejsou pro ovládání či funkci QIPu 2010 nějak zásadně významné a dávám je sem proto že jsem je napsal já a veřejně si tak tady ohřívám svojí polívčičku...;-)
Spoiler: zobrazit

 • Návod - Jak na heslo u QIPu Infium/QIP 2010 a QIPu 2005 - Návod na přímé zjištění zapomenutého hesla u QIP Infium/QIP 2010 <-byť to v návodu není přímo řečeno, tak princip vytahování hesel je stejný jako u QIPu Infium.
 • Návod QC (QIP Crypto) [HORD] - Návod na to kterak rozchoditi pluginu QC (QIP Crypto) pro účely šifrované komunikace - návod je taktéž psán sice pro QIP Infium, ale na QIPu 2010 funguje stejně dobře.
vencisaa
Moderátor
 
Příspěvky: 265
Registrován: úte 26. únor 2008 9:20

Zpět na Podpora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron