QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

QIP 2010 (Build 3966)

QIP 2010 (Build 3966)

Nový příspěvekod vencisaa » pon 9. srpen 2010 15:12

Vyšla novější verze QIPu 2010! QIP 2010 (Build 4000)

QIP 2010 (Build 3966)

Anotace:
QIP 2010 je přímým nástupcem QIPu Infium a QIPu 2005. QIP 2010 kombinuje rychlost a funkčnost QIPu 2005 a QIPu Infium. Dnes QIP 2010 podporuje protokoly OSCAR (ICQ), XMPP (Jabber), Gtalk (Jabber), Vkontakte, LiveJournal (Jabber), Mail.Ru Agent, IRC a XIMSS (SIP), Twitter, Facebook.
QIP 2010 běží pod všemi verzemi operačních systémů Microsoft Windows NT od Windows 2000 a výše.

* Jabber protokol portován na QIP 2010 z Miranda IM na základě zvláštní dohody s jeho vývojáři.

Popis změn:
* New search for contacts directly into the TC (wishing to return to the old can use the key / oldsearch)
* Support for SDK 1.9.0 (v češtině)
* Broken merger microns in KL
* Quote in the window of history is now quoted in the message window
* Added menu item "search on the Internet"
* Fix the fall at a distance of nil
* Off the protocol did not kill Meta
* Fixed that new additional uchetki new regvizarde not always become jabber'om
* Display hint when included balls of joy at the contacts
* Fixed crash when clicking the right button on jabber contact, which has no domain part of addresses (transport, informers, bots, etc. "contacts")
* Avtodobavlenie@vk.com if the user does not have its
* Fix the date on Twitter
* Settings vkontakte were visible and active links "to register this account" and "delete account"

Známé problémy napsané přímo Sega-Zerem
* When you import the history of qip2005, if in the process of communicating your nickname (or interlocutor) has changed, these messages are not imported or made from today's date.
* Not notify about new versions. Alert works only for the final versions of the client, and does not extend to the alpha and beta. If you want to use the latest version - look in about once a month in the nightly builds section, carefully read the chenzhlogi and updated (or not renewed, if not found in chenzhloge anything interesting for yourself).
* not always true open links to Vkontakta (v češtině)
* In the contact list icons do not appear Customer MRA
* If the client contact is not defined, then the counter subkontaktov in contact list is not displayed . For example, if the total metacontact in the network only FEYSBUK (or facebook account), then the counter will not. if the network will come more subkontakty counter appears.

Zdroj:

Ke stažení:
    Obrázek QIP 2010 (Build 3966) - instalátor
    Spoiler: zobrazit
    MD5 Hash souboru qip2010.exe (verze souboru: 10.8.9.3966) ze dne 9. srpna 2010 o velikosti 6 687 912 bajtů:
    Kód: Vybrat vše
    5F 06 44 27 78 51 4D B7  30 15 50 51 FA 41 F9 A6

Obrázek QIP 2010 (Build 3966) - extract-V1.rar
    Spoiler: zobrazit
    Zde je ke stáhnutí aktuální rozbalená instalačka QIPu 2010 + již rovnou vložená čeština, skin Back To QIP 2005 a ikony klientů.
    Funguje to tak, že máte-li již nainstalovaý QIP 2010, tak stačí stáhnout tento soubor, a jeho obsah rozbalit do složky s QIPem 2010. To znamená, že když je QIP 2010 nainstalovaný (defaultně) v adresáři C:\Program Files\QIP 2010, tak stačí archív rozbalit právě do tohoto souboru tak aby jeho obsah přepsal původní soubory - a máte aktualizováno :-) (a nebojte se že by ste snad přišli o svoje data - to se opravdu stát nemůže!) Nebo druhá možnost je tento archív rozbalit kamkoliv se vám zamane do vámi vytvořeného adresáře (např. se ten adresář může jmenovat: "QIP 2010") a pak už stačí jen spustit soubor qip.exe (samozřejmě jestli nechcete mít účet na qip.ru, tak nezapomeňte na /isolated (nebo je možné spouštět program rovnou přes upravený exe soubor s názvem QIP 2010.exe, který má již paramtr isolated v sobě rovnou integrovaný.(tato vychytváka pochází z PafoPacku)

Čeština:

Informace +:
Naposledy upravil vencisaa dne pát 13. srpen 2010 11:56, celkově upraveno 7
vencisaa
Moderátor

Re: QIP 2010 (Build 3966)

Nový příspěvekod JindNovo » pon 9. srpen 2010 15:34

Při prvním spuštění tohoto buildu se mi nepodařilo přihlásit na ICQ protokol, musel jsem jej nastavit znova. Především heslo, které lze vyplnit o jeden znak méně než ve skutečnosti mám, přesto se poté přihlášení podařilo. Dříve tento problém nebyl a heslo šlo vyplnit kompletní.
QIP 2012 b9380; skin BackToQIP2005 + QIP 2005 b8098
/showdashes|qip.ru, 2×ICQ, 3×Twitter, Jabber|Keybord LEDS, Svátky

Při potížích s QIPem uvádějte vždy jeho verzi a číslo buildu

Zajímáš se o fotbal?
Hra Czech Soccer Manager hledá další autory soupisek do aktualizací
Více na http://update.csmweb.net
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod vencisaa » pon 9. srpen 2010 15:40

no to je zajímavé... - jako já mám 8místné heslo (což by mělo být maximum) a s tím se přihlásit můžu beze změny... - když vyzkoušíš starší verzi, tak s tou se přihlásíš pomocí 9místného hesla? Nebo pochopil jsem to správně?
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod JindNovo » pon 9. srpen 2010 16:03

Ano pochopil.
Mé heslo má 9 znaků a vždy to přes něj šlo, teď psalo chybu připojení. Tak jsem tedy do paměti qipu byl "nucen" uložit jeho osmimístnou verzi.

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod vencisaa » pon 9. srpen 2010 16:15

no možná je to tím že ICQ servry by měli zpracovávat a uchovávat heslo pouze do 8znaků... - takže i když si člověk zvolil heslo delší, vždy se posílalo jen jeho prvních 8znaků - zbytek byl odstřihnut - nicméně přesto se divím že jsi se přihlásil i se staršími verzemi.. hm... hm... možná že nastala i nějaká změna přímo na servrech ICQ... jako oficiální klient myslím ty hesla delší než 8 vůbec neřešil a choval se knim pořád jako když měli jen těch 8znaků - kdeže QIP ten povětšinou opravdu posílal takové heslo jaké mu bylo zadáno... vážně nevím v čem to vězí
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod JindNovo » pon 9. srpen 2010 16:36

Do cca 16:30 jsem běžel na předchozím buildu 3902, pak jsem provedl aktualizaci na tento a bum, chyba.
Přes mobil chodím na wap.tjat.com a tam se mi stále daří přihlásit s původním (a i tím s 8 znaky). Nevadí, že berou jen 8 znaků, spíš proč to najednou nepobral tento build, když v předchozích problém nebyl. Ale jen postřeh pro někoho, kdo používá také více znaků než 8 a najednou mu vyskočí chyba.

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

IRC

Nový příspěvekod cerda » pon 9. srpen 2010 18:01

Vysla nova verze SDK 1.9.0 ... tak se snad brzy muzeme tesit i na novou verzi IRC protokolu ...
cerda
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod JindNovo » pon 9. srpen 2010 18:02

I když je to napsané v seznamu změn, doporučuji někam dopsat (možná do těch častých problémů), že se přesunulo tlačítko pro hledání ve vlastních kontaktech a na původní místo lze vrátit parametrem /oldsearch.
Může to být potřebné pro ty, kteří se snaží mít contactlist co nejužší jako já a toto tlačítko využívají (jinak zbytečně rozšiřuje horní panel).

A jestli by někdo mohl tento parametr dopsat do qipwiki. Je přístupný snad ve všech buildech qip2010, ale v qipwiki není popsána jeho funkce. (Co vlastně dělal (dělá) jinak dodnes?)

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod Pivoth » stř 11. srpen 2010 6:27

novy reseni hledani je excelentni.... neotevira se nove okno.. listicka je dobre poresena :) Sega konecne prisel s nejakym dobrym napadem :D
<3 a strasne moc... bohuzel jedina laska co me nezradi je QiP.... mozna ale dobre:)) Pamatuj tedy, QiP ti nikdy nerekne ne.... jinak cekuj http://krypl-team.borec.cz <3
CO JE ŠPATNÉ NA SEXU ZEZADU? BÝT VEPŘEDU
Pivoth
Růžový prase

Nový příspěvekod rasasak_ » čtv 12. srpen 2010 0:08

no je to celkem dvojsecne .. chce to vychytat a vylepsit .... protoze pokud mam nastavenou automatickou velikost seznamu ( zmenseni presne na pocet kontaktu .....)
tak bylo puvodni hledani v novem okne lepsi .... porotze v tom novem hledani kdyz pisu do toho policka .. tak vlastne seznam porad meni velikost, tudiz porad poskakuje po obrazovce a je to desne otravny :D
rasasak_

Nový příspěvekod JindNovo » čtv 12. srpen 2010 8:20

Buď musíš mít zapnuté jedno nebo druhé :D Já jsem zastánce zas úzkého panelu, na délce mi nezáleží. A zas kvůli tomu nechci vypínat expert mód, který z toho panelu odstraňuje Hromadná zpráva. Spíš kdyby se ty tlačítka nahoře dala proházet, protože hromadnou zprávu nevyužívám.

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod vencisaa » čtv 12. srpen 2010 8:21

No já se musím přiznat že se mi nový způsob vyhledávání opravdu líbí a popravdě moc nevím jak bych to jako programátor měl vychytat to, že když někdo má požadavek na přizpůsobování velikosti okna podle počtu kontaktů, tak v tom případě nevidím jiný způsob než na změněný počet kontaktů reagovat a tudíž změnit velikost okna.
Samozřejmě pakliže se ti takové chování QIPu nezdá, tak je možné odškrtnout volbu "Automatická velikost seznamu kontaktů" nebo použít parametr příkazové řádky a to konkrétně:

/oldsearch - Vrací na původní místo tlačítko pro hledání ve vlastních kontaktech (QIP 2010 od 3966)
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod RASASAK_ » čtv 12. srpen 2010 11:35

no jak to vychytat .. co treba tak, ze by bylo zahlavi okna nejak fixovane aby neskakalo ? ... aby se zmensoval spodek qipu ? ... protoze kdyz je to vyhledavani nahore, a clovek pise a to mu porad poskakuje dolu tak ani nevidi co pise, natoz aby se v tom vyznal .... kdyby byl vrchni radek fixni, a spodek se zmensoval smerem nahoru tak by to bylo lepsi .... a treba taky nejak aby to zmensovani nebylo tak trhane ... xD
RASASAK_

Nový příspěvekod JindNovo » čtv 12. srpen 2010 19:16

FB protokol - problém
Může mi, prosím, někdo potvrdit, že i při zapnutém deníku událostí nechodí upozornění z FB? Nechodí ani při zapnuté/vypnuté volbě.
Nepomáhá ani:
* Znovu vyplnění FB protokolu (vymazání účtu a jeho opětovné nastavení)
* Odhlášení a přihlášení přes web rozhraní na FB
* Restart QIPu
* Restart PC

V předchozím buildu tento problém nebyl.
Upozornění mi nechodí zas tak často, abych bezprostředně určil, zda je to novým buildem nebo zas něco překopal FB.

Přetrvává u buildu: 4000

Potvrzeno známým, může potvrdit prosím i někdo další?

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod Lupo » úte 17. srpen 2010 15:19

Stejný problém, nefunguje deník událostí :help:
Lupo