QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Posílání souborů...QIP 2010

Posílání souborů...QIP 2010

Nový příspěvekod jadro376 » čtv 26. srpen 2010 22:17

Ve stručnosti. Pomohl jsem u "porodu" nového člena do Jabber komunity :) všechno šlo pěkně,byl nadšený jenže ouha. Pak se začaly posílat soubory. WIKI radila peer to peer a proxy. Po řadě zkoušek se zjistilo že peer-to-peer je vlasně k ničemu,že záleží jen na proxy serveru. přes proxy.jabbim.cz sice posílat jde,ale po čase se send vypne. Ono to člověka celkem rozpálí když se z 1,5GB pošle 1,18 a pak konec :D . přenosy probíhaly mezi QIPy 2010 4000 na obou stranách. pokud se šlo QIP 2010 - PSI+ tak problém nebyl žádný. podle toho soudě problém musí být v QIPu :( což je celkem na prd protože druhá strana byla ráda,že přešla z :fuj: :icq: :fuj: na :inf: ....takže instalování dalších klientů by bylo velmi problematické..A třešnička na dortu. Poslání druhého souboru vyrušilo první (z QIP na QIP) to mě rozsekalo uplně.... :D ... tak co je nějaké řešení_? nějaké jiné proxy servery (ty ostatní na QIP WIKI nastavení jabberu nefakají vůbvec :() nebo nějaké rady našich odborníků? :) díky moc všem..
Spoiler: zobrazit
Nechcete se zatěžovat zbytečnou registrací a nastavováním QIPInfium?
Řešení je
ZDE
Proč už nejsem na ICQ?? jsem totiž ZDE
Obrázek&Obrázek
Obrázek LiNUX 4everObrázek
jadro376
Uživatel QIPu

Re: Posílání souborů...QIP 2010

Nový příspěvekod xstrv01 » pát 27. srpen 2010 0:25

Vím, že to není řešení, ale...

Jak často posílá ten člověk soubory o 1,5 GB? :shock: A není pro to z principu vhodnější použít něco jinýho než jabber?
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Pafo » pát 27. srpen 2010 8:11

Jediná spolehlivá metoda nastavení přenosu souborů co znám, jak si říkal. Nemít zaškrtlé peer-to-peer a jet přes proxy.jabbim.cz. Nic jiného se mi neosvědčilo. Mohlo dojít k nějaké ztrátě paketu, zablblo připojení, nebo to prostě server měl slabou chvíli. QIPem to samo také může být, seš si na 100% jistý?
Ale pravda tahat takto 1,5 GB není moc dobrej plán. Aspoň napartovat na 8 částí a už by to tak nebolelo. Nikdy jsem nic tak velkého přes QIP nezkoušel posílat, těžko říct, zda to QIP zvládá..
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod jadro376 » pát 27. srpen 2010 9:34

Pafo: prave ze zkousel napartovat po 300MB ale kdyz dal posilat 2 naraz tak to prvni spadlo... to jsem jiz taky psal...praveze posila moc...a VIP se mu platit nechce...a nechci aby byl zklamany z jabberu kdyz na icq pry pres qipa poslal 5gb soubor..
Řešení je
ZDE
Obrázek&Obrázek
jadro376
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod jadro376 » pát 27. srpen 2010 9:37

xstrv01 píše:Vím, že to není řešení, ale...

Jak často posílá ten člověk soubory o 1,5 GB? :shock: A není pro to z principu vhodnější použít něco jinýho než jabber?

pokud bys poradil nejakou dobrou sluzbu u ktere by aspon trochu bylo zarucene ze ten soubor nestahne nekdo jiny... :)
Řešení je
ZDE
Obrázek&Obrázek
jadro376
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Pafo » pát 27. srpen 2010 10:01

Tak třebas to byla chybka verze QIPu aj.. Dobrý, že se mu to povedlo těch pět giga.. Miranda má podporu pro odesílání 4GB a více teprve nyní ve verzi 0.9.x
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod xstrv01 » pát 27. srpen 2010 23:00

Možná jsme moc málo paranoidní... Ale spíš bych se ptal, kdo bude tahat nějaký neznámý soubor veliksti 1 GB. Takže můj tip jakýkoli shareserver a zabalit to s heslem?

Pro zajímavost, co takhle tahá, že je to tajné a velké?
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Black_Fox » pát 27. srpen 2010 23:10

jadro376 píše:pokud bys poradil nejakou dobrou sluzbu u ktere by aspon trochu bylo zarucene ze ten soubor nestahne nekdo jiny... :)

Úplně cokoliv, stejně jako xstrv01 bych doporučil dát do zaheslovaného archivu a rozsekat na menší kousky. Pokud vybereš nějaký optimální server, tak si klidně může tahat s download managerem víc kusí naráz :)
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Zpět na Jabber (XMPP)