QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

ICQ v LINUXU

ICQ v LINUXU

Nový příspěvekod rasasak_ » ned 19. září 2010 23:11

jaky mi doporucite program na ICQ do linuxu ? .... kdyz sem hodne zvykly na QiP ? :D

neco podobneho, jednoducheho, rychleho, aby to moc nezatezovalo ..... :)) dekuji
rasasak_

Re: ICQ v LINUXU

Nový příspěvekod xstrv01 » ned 19. září 2010 23:16

Já osobně si v gnome vystačím s Pidginem. Nebo Digsby je taky v pohodě.
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Pafo » ned 19. září 2010 23:21

Digsby ti nekdy jel pod Linuxem? už ho zprovoznili?
rasasak_: Zkus třebas qutIM, Pidgin vpoho.. emapthy taky neni spatnej ale dost velkej CL. Kopete pod KDE proč ne ale pozor.. tehda se mi ztratilo par autorizaci pod icq...
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod xstrv01 » pon 20. září 2010 10:17

Za toho Digsby se omlouvám, zkoušel jsem samozřejmě pod win a myslel jsem, že když maj na stránkách odkaz na linux download, tak že už vyšel :D
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Pafo » pon 20. září 2010 10:26

Ale kdyby už byl, tak si měl pravdu v tom, že by byl idealni
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod rasasak_ » pon 20. září 2010 11:13

empathy prave mam ale udesne dlouho se nacita komunikacni okno ... zkusim ten qutim a pak se vrhnu na dalsi :D dekuji mnohokrat :)
rasasak_

Nový příspěvekod Pafo » pon 20. září 2010 12:57

qutIM je asi nejvíce podobný QIPu.. lze do něj nacpat i stavové ikonky, ikony klientu, lze dobře skinovat, na konverzaci pouziva webkit sablony, přenosy souborů přes ICQ fungovaly dobře.. jo kdyby už byl ten Digsby, tak to taky není marné...

A pročpak přesun na Linux
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod rasasak_ » pon 20. září 2010 17:53

tak se mi po delsim banai podarilo nainstalovat qutim :)

je super jak je rychly a svizny ... jednoduchy jako QiP to je pravda :) ..... dokonce na linuxu funguje lepe nez na windowsech :D :D :D

jen teda .. dyz tam dam .. jak je to ... stahnuti tech doplnku .. kde se mi vzdycky nacetlo plno veci a prave sem zaklikal ty jiny ikonky .... tak tady se mi nenacte nic :( ... ale este vyzkousim :)

proc presun na linux ? ... protoze rad zkousim nove veci .. tak sem si na mrnavy netbook nahral ubuntu netbook remix :)
a je pravda ze takovy ten ... tabulkovy system je pro tak maly displej daleko efektivnejsi nez klasicka plocha :) dokonce se mi zda ze netbook ted dele vydrzi :) ....
rasasak_

Nový příspěvekod Black_Fox » čtv 23. září 2010 15:12

rasasak_ píše:jaky mi doporucite program na ICQ do linuxu ? .... kdyz sem hodne zvykly na QiP ? :D

Doporučím QIP. Dokonce stačí ta samá instalačka jako pro windows, jenom si musíš nainstalovat vrstvu wine.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod Pafo » čtv 23. září 2010 17:46

Black_Fox: neblbni :)
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod rasasak_ » čtv 23. září 2010 18:49

no ja bych do toho emulaci windows nechtel tahat protoze jde o slaby netbook vis ?
rasasak_

Nový příspěvekod Black_Fox » čtv 23. září 2010 23:29

Ano, vím 8) Já to mám vyzkoušené a vím o čem mluvím. Nemluvím o VirtualBoxu, který je emulátor, nýbrž o wine (Wine Is Not an Emulator), které je pouze mezivrstva s mizivou režií. Sám tohle provozuju na šest roků starém jednojádrovém (1,5 GHz) notebooku bez jakýchkoliv výkonových problémů, k tomu si klidně ve wine pustím windowsovský přehrávač a windowsovský Firefox a jede mi to stejně jako kdybych měl ty linuxové :) Nativní Ubuntu Firefox mi totiž padá. Za zkoušku nic nedáš, kdyžtak to holt stejně jako ty ostatní komunikátory zase odinstaluješ.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod xstrv01 » sob 25. září 2010 10:42

Potvrzuju. Wine jede v pohodě i s většími programy než je QIP - netbook s Atomem.
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Black_Fox » sob 25. září 2010 11:52

Ještě jednu reklamu wine udělám (i když proti Linuxu jinak mám mnoho výhrad) - World of Warcraft v OpenGL jede pod wine rychleji než na Windowsech :D
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod rasasak_ » stř 6. říjen 2010 9:33

nejak se mi ten qutim nedari nainstalovat :( ... teda nejdriv se mi povedl :D spis takovzm omylem ...

ale ted sem delal format protoye se zkousel jiny os ... a ted sem se vratil k jsite verzi ubuntu a ne a ne to rozjet .... este zkusim doma na silnejsi WIFI .... ale pokud to nepujde tak ykusim ten QiP skrz wine no :)
rasasak_

Zpět na ICQ a AIM (OSCAR)