QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

legalnost pouzivani

Co se jinam nevešlo. Například dotazy týkající se více verzí QIPu (2005, Infium, PDA)

legalnost pouzivani

Nový příspěvekod kolemjdouci » pát 24. září 2010 13:14

Dobry den.

QIP se nejcasteji pouziva na ICQ. Zajimalo by me, jake je pravni stanovisko o tom, zda je to legalni. Nevsiml jsem si, ze by ICQ uzivatele alternativniho klienta zalovalo, ale jde mi o princip, zda je to legalni, ci neni.

Licencni podminky ICQ jsou zde http://www.icq.com/legal/license_agreement_cz.html

Je tedy poruseni licencnich podminek nelegalni? Nebo jsou tyto licencni podminky pravne nezavazne a zavezne jsou jen nektere z nich?

Jde mi predevsim o tyto pasaze:

Souhlasíte s tím, že nebudete (1) bez výslovného písemného oprávnění společnosti ICQ vytvářet ani používat jiný software než ten, který vám poskytla společnost ICQ nebo America Online, LLC. nebo jejich pobočka, k zadání vašeho čísla ICQ nebo hesla nebo pro získání přístupu ke službám ICQ;

(3) blokovat, vypínat nebo jinak ovlivňovat reklamu, okno s reklamním pruhem, odkazy na jiné stránky a služby nebo jiné funkce, které představují nedílnou součást softwaru a služeb ICQ;

Tato smlouva a dokumenty s podmínkami služeb ICQ dostupné na adrese http://www.icq.com/legal/ .... se budou vztahovat na veškeré užívání libovolné verze softwaru a služeb ICQ.... platné dokumenty s podmínkami služeb ICQ se budou vztahovat na veškeré používání...programů vytvořených nebo zpřístupněných společností ICQ nebo na libovolnou softwarovou aplikaci, která je založena, podporována nebo ovlivňuje funkčnost a uživatelské zkušenosti nebo v libovolné míře přímo či nepřímo využívá pro své fungování software, síť ICQ,... servery ... a registrace....

Bude-li některá část této smlouvy považována za neplatnou nebo nevymahatelnou, bude tato část vykládána způsobem, který je v souladu s příslušnými zákony tak, aby co nejblíže odpovídala původnímu záměru smluvních stran. Zbývající části zůstanou platné a účinné v plném rozsahu.
kolemjdouci

Re: legalnost pouzivani

Nový příspěvekod Black_Fox » pát 24. září 2010 14:15

Zdravím.
Nevím, nakolik je uplatnění práv spotřebitele (jiný klient než dodávaný k protokolu) nelegální ve smyslu porušení zákona, takový by se asi těžko našel. V tomhle případě by se (podle mne) ICQ obtěžovalo maximálně do té úrovně, že by teoreticky mohlo zablokovat dotyčný účet. Stejně jako se ICQ nesmí používat ke komerčním záměrům, přesto ho tady v republice má spousta firem jako podpůrný kanál a nikdo to neřeší. Trestnost se týče spíš dekompilace programů, poškozování serverové výbavy AOL a těchto věcí. Nejsem ale právník a je to jen můj názor, během cca 3 let používání alternativního klienta mi ICQ nikdy nevyhrožovalo a pokud by s tím ve větší míře začali, lidi by ICQ spíš opustili než si zadělávali na nějaké problémy... což by se AOLu moc dobře neodrazilo na příjmech z reklam.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Zpět na Obecná diskuze o QIPu