QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

OT z QIP 2005 8096 :)

Mimo téma

Re: QIP 2005 Build 8096

Nový příspěvekod Black_Fox » stř 10. listopad 2010 0:01

Pafo píše:Co je ve skutecnosti u tebe funkcionalita, to je u 90% lidi k nicemu.

Ano, já chci možnost. Nemusí to tam být defaultně.Ať je to ale aspoň v pluginu, ať nemusím mít na každou kravinu další program! Jsem si myslel, že když se tady propaguje multiprotokolový klient - aby uživateli stačil jeden program na kecání přes net - že by mohla být taky pochopena moje potřeba pro jeden prohlížeč, co mi stačí na všechnu práci na netu. Firefox je pluginů král, Chrome se už zlepšil, něco pro něj najít jde, Opera je s aktuálními ~40 pluginy k smíchu, ale je to teprve novinka pro verzi 11...

IRC je pro toho tvojeho uživatele chtějícho rychlost a jednoduchost úplně to samé jako Jabbim konference, tak si ten LOL nech stranou. Představ si, i obrovské softwarové projekty (ehm, Linux kernel) používají pro domluvu mailing listy! To je něco jako kříženec Jabber konference a webfóra, ale je to ve všem horší :p

bladezone™ píše:FF stejně nechci, chci rychlý, minimalistický a vybavený prohlížeč

Rychlý: Chrome, Opera
Minimalistický: to jsou nároky na výkon, paměť, nebo zabraná velikost na disku? :) všechny prohlížeče přece podporují F11 a dají se i jinak nastavit, aby jejich GUI zabíralo málo prostoru.
Vybavený: Firefox
^ Tady bych chtěl poukázat na jednu věc, kterou si asi málokdo uvědomuje - vždycky je to něco za něco - tzn. prohlížeč buď umí ten základ, co uživateli chodícímu na 5 stránek denně stačí, nebo toho umí víc, ale holt je pomalejší. Nebo třeba je i celkem schopný, i rychlý, ale zase žere víc paměti než je běžné, viz. moje pojednání v příspěvku předcházejícím tomuto, které jsi zřejmě přehlédl - trochu jsem to zeditoval, aby to bylo snázeji pochopitelné :)

Dál, rychlej net přece nemám na to, aby se mi načetla 300kB stránka, šašku (jen vracím), ale na to, abych si mohl rychleji legálně stahovat gigabajtové HD filmy ;)

P.S.: uživatel, kterého zajímá vzhled, nemusí být idiot. Řekli byste ale o autě s motorem z Oktávky a karoserií z Ferrari, že je lepší než auto, které to má obráceně? :) V Americe si koupí Blackberry, protože má hardwarovou klávesnici a určité další vlastnosti, díky kterým je na manažerskou práci nepopiratelně vhodnější. U nás si manažeři kupujou iPhone, protože dobře vypadá a je drahý, takže budou určitě dobře působit. To mi přijde jako, tentokrát diplomatičtěji řečeno, poněkud divný přístup, nepřijde to tak i vám?

Tohle všechno říkám jako uživatel WM6.5 HTC bez HW klávesnice, který pokukuje po Androidovi, a jako vlastník přetaktovaného 4jádra s 4GB RAM, Windows 7, Firefoxem s 15 pluginy a QIP Infium, kdyby to někoho zajímalo. Do předchozí větičky jsem snad shrnul všechna témata, o kterých se tu mluvilo :D
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Nový příspěvekod bladezone™ » stř 10. listopad 2010 0:18

Nesouhlasím, FF vybavený nejní, to až po instalací plno addons, což jej ještě více zpomalí.
Minimalistický myslím tak, že nemá plno zbytečných tlačítek a je v základu minimální GUI a tím více webu, navíc do chromu se dá taky nahodit plno addons, ale ty jej aspoň viditelně nezpomalují, jako je tomu u FF. Jako další plus je stavový řádek, se kterým přišel první chrome, MS jej v IE9 tak trochu zkopíroval. F11 je něco úplně jiného, navíc fullscreen má každý browser. A synchronizovat jde s Chrome vše, od addonů, přes nastavení, až po historii prohlížení, trošku mě mrzí, že nesynchronizuje i hesla, ale to je možná kvůli bezpečnosti spíše správně.
bladezone™ | WEB: petrbelik.cz | JID: bladezone@jabber.cz
Používej Wiki & možnost Hledat! Ušetříte nám tak práci, Thx!
bladezone™
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Black_Fox » stř 10. listopad 2010 0:24

Ještě jsem trochu editoval příspěvek asi i během toho, cos psal odpověď... Jinak o tom F11 jsem přece napsal, že má fullscreen každý browser, tak proč mi to říkáš? To, že to má každý, je navíc spíš výhoda, o častosti a užitečnosti použití by to ale byla poměrně krátká debata, jelikož se shodnem, že nikterak převratná asi nebude.

EDIT: Ještě jeden velmi důležitý dodatek, který se do minulého příspěvku nevešel. Řekl jsem, že se vývoj pomalu orientuje na idioty místo na uživatele. Tím jsem řekl, že uživatel přece není idiot, Pafo. Idiotem tady poněkud expresivně myslím člověka, kterému by úplně stačil prachsprostý volající a píšící mobil, ale on si stejně kvůli pozlátku koupí chytrý telefon a využije sotva několik málo z těch nabízených funkcí.
Jsem Black_Fox a už na fórum skoro nechodím... Autor skinu Back to QIP 2005 pro Infium a QIP 2010
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Re: OT z QIP 2005 8096 :)

Nový příspěvekod Pafo » stř 10. listopad 2010 9:47

Black_Fox: No sláva to už zní líp :-* prostě to před tím vyznělo ošklivě.. :) jinak máš pravdu pro BFU dnes začíná být skoro vše čudné nejen IRC, Jabber, ale i ICQ MSN, stačí jim Facebook a volajícím Skype :)
btw. až vyjde příští QIP 2010 musíme asi zaktualizovat RetroPack

Téma odděleno od původního xstrv01 měl pravdu už toho bylo na chudáka 8096ku moc :D
Pafo
Moderátor

Re: OT z QIP 2005 8096 :)

Nový příspěvekod Black_Fox » ned 14. listopad 2010 22:20

http://www.arewefastyet.com/ sunspider test určitě většina znáte, v8 bench jde odvodit z legendy grafu :) Jelikož FF používá JS i na renderování GUI, je celkem na co se těšit :)
Obrázek
RESPEKTUJ PRAVIDLA FÓRA
Black_Fox
VIP Černý Lišák

Předchozí

Zpět na Mimo téma