QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Prostě jako flejm, no a co jako?

Mimo téma

Re: Prostě jako flejm, no a co jako?

Nový příspěvekod Pafo » ned 21. listopad 2010 0:59

Nepamatuji si ze bychom tady takto chvalili Vistyy nebo ubuntu ci jiny system masox atd.. ne co prijde na svet. ale co se osvedci v praxi.. nikdo nerika pro vsechny ale pro vetsinu.. a kdyz se to nekomu nelibi a pouziva radeji stare zpusoby tak kdo je? oldskulak.. to neni nadavka to je jen oznaceni pro neprizpusobiveho jedince, ktery kdyz ej zvykly tak je zvykly ikdyz do budoucna bude mit akorat tak problemy..
Co se tyka ooo potazmo libreoffice a jejich slavne cachry.. radeji verim projektu se zazemim.
zelezo s oldskulismem nemam nic spolecneho.. jako kupovat si novej system na 6 let stary zelezo dnes 90% lidi nedela a ja bych to taky neudelal..
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod xstrv01 » ned 21. listopad 2010 1:10

Mám chválit Ubuntu? Klidně! Ale to bude ještě větší flame, než zatím. ;)
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Martin J. - Cetelon » ned 21. listopad 2010 1:13

Takze tim, ze nemam W7, jsem neprispusobivy.. To jsem to dopracoval :-(
:ff:Obrázek
Win XP Pro SP3, Win 10, QIP 2012 9380, ESET Smart Security 8.0.304.1, Mozilla Firefox 43.0, Mozilla Thunderbird 2.0.0.24
Martin J. - Cetelon
Moderátor

Nový příspěvekod Pafo » ned 21. listopad 2010 1:15

MJC spatne si me poslouchal.. :D ale pokud by sis koupil nove zelezo a dal na to stara xp tak jsi opravdu neprizbusobivy a jeste ke vsemu blazen.. :D
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Martin J. - Cetelon » ned 21. listopad 2010 1:19

Ciste teoreticky to jiz dneska ani nejde :-( Kup si PC/NTB s XP.. nebo bez OS a dokup si OS - nerealne :-(

Ale vazne bych to tak asi udelal... pokud bych na to mel :-D
Win XP Pro SP3, Win 10, QIP 2012 9380, ESET Smart Security 8.0.304.1, Mozilla Firefox 43.0, Mozilla Thunderbird 2.0.0.24
Martin J. - Cetelon
Moderátor

Nový příspěvekod xstrv01 » ned 21. listopad 2010 1:37

I kdybys na to měl. V rámci objektivity nutno přiznat, že XP už na mnohém novém hardwaru rozchodit nejdou.
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Martin J. - Cetelon » ned 21. listopad 2010 1:41

No tak tohle.. to snad rozchodim :-)
Budu pouzivat tento OS. Byl skvely.. a taky jsem v nem nic nemohl najit.. asi jako v 7ckach :-D

Obrázek
http://www.cetelon.ic.cz/www.cetelon.tk/plocha_noteboooook_02.jpg
Martin J. - Cetelon
Moderátor

Nový příspěvekod Pafo » ned 21. listopad 2010 1:47

MJC: covece ty si idealni adept na linuxove distro nejake .. :D a to s nejakym silenym okenim managerem..trebas window maker :D
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod Bari » ned 21. listopad 2010 12:14

Sedmičky jsou lepším systémem, protože kdyby nebyly, tak by z nich nebyl nejprodávanější OS všech dob :)

Ribbon je o zvyku, ale jde o to, jestli si člověk na něj chce zvyknout nebo nechce ;) Pokud jdeš zkoušet nové Officy s tím, že ten ribbon je prostě blbej a už předem víš, že je blbej, tak je jasné, že si na ně nezvykneš, protože si na ně ani zvyknout nechceš, protože už předem tam jdeš s tím, že je to debilní a jenom pak hledáš všude chyby a důvody, aby ses mohl vrátit zase zpět.

A kdo si dá na novej HW pravěkej OS (čti Windows XP, více než 9 let starý systém, v tuto chvíli již podporovaný jen bezpečnostními aktualizacemi), tak to je fakt osel a nový HW si ani nezaslouží ;)
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod xstrv01 » ned 21. listopad 2010 12:24

Nemůžu si pomoct, ale letmým pohledem (pokud ten zdroj není úplně pošahaný) zjišťuji, že XP se prodávaly mnohem víc :) http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/19164-podil-windows-xp-na-trhu- (což nevylučuje to, že jsou dnes už zastaralý)

A to je právě špatně, že je o zvyku. Kdyby byl jednoduše lepší, tak si nemusím zvykt a vidím to. Já se s ním čtvrnáct dní srdnatě bil, ale pak jsem začal hledat jak tam dostat to starý menu.
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Bari » ned 21. listopad 2010 13:08

Všechno je o zvyku ;) Nebo mi chceš snad říct, že už když ses narodil, tak jsi uměl ovládat Office 2003 a věděl jsi, kde co je? Asi těžko, že :) Taky sis na to musel zvyknout ;) A ribbon je jiný, když si na něj zvykneš, je lepší a přehlednější, často používané funkce máš hned po ruce, na rozdíl od Office 2003.

Hehe, to je sranda, ty sem dáš odkaz, na kterém je hned druhá věta "Operační systém Windows 7 je sice nejrychleji se prodávajícím operačním systémem všech dob, ... " :D Samozřejmě, že W7 nejsou rozšířenější, než WXP, když WXP jsou zde víc, než 9 let a sedmičky jsou zde rok :) Podle nějaké předpovědi by sedmičky měli definitivně přeskočit podíl XP v únoru 2011, což je rok a půl po uvedení na trh a to mi přijde hodně rychle na to, že XP si svoji pozici budovali 9 let a sedmičky toho dosáhnou za rok a půl :)
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod xstrv01 » ned 21. listopad 2010 13:39

Nejprodávanější všech dob znamená, že se ho prodalo nejvíc. Alespoň já to tak chápu.

Když jsem se narodil, neuměl jsem ovládat office. Pak jsem se naučil T602, pak WORD. A je rozdíl učit se něco nové a přeučovat se. Na ten zvyk je asi stejná odpověď z druhého gardu: Pokud si na něj zvyknout chceš, zvykneš si na něj ikdyž je blbej. A jenom hledáš důvody, proč je lepší než to druhé ;) To že je novější automticky neznamená, že je lepší či horší.

No a s těma winama se můžem hádat do nekonečna. Já namítnu, že W7 ale není nejprodávanější, protože by byl lepší, ale protože se mnohem víc PC rozšířily. Navíc XP si pozici budovaly 6 let (2001-2007), protože pak je začaly ohlodávat Visty.
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod bladezone™ » ned 21. listopad 2010 15:22

Pafo, sleduješ ty šašky? :D
Office 2003 je pro usery Ikspé z hlediska nároků na HW samozřejmě a fuj GUI sedící k tomuhle OS, ale nechápu proč na starým železe vše ještě brzdit FF. :D
Jinak k IE9, nejnovější preview je nejrychlejším browserem sunspider benchamrku, jenže je podporován od Vist, výše. :-P
http://www.zive.cz/clanky/je-sedmy-test ... fault.aspx
Tady hold končí éra Ikspé, muhehe, ať chcípne. :D
bladezone™ | WEB: bladezone.cz | JID: bladezone@jabber.cz
Používej Wiki & možnost Hledat! Ušetříte nám tak práci, Thx!
bladezone™
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Pafo » ned 21. listopad 2010 15:28

Aaa ja bych to proste shrnul
Stare zelezo: XP, Office 2003 - kdo zvládne vyšší, tím lépe pro něho
Nove zelezo: W7, Office 2010, Win Live balik, MSE trebas - nic jineho v lepsi kombinaci neexistuje, jedinej operacni system. Masox na pc je masochismus a Linux distra bych na domáci desktop proste nedal pro BFU (o tom se muzeme hadat zase, ale me nepresvedci nikdo, ze pri upgradu ubuntu na vyšší verzi se sekne prvně instalace, cista instalace taky, zrusi zavadec a pak by se bfu uz...) Tže stále to není asi ono..
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod bladezone™ » ned 21. listopad 2010 15:32

A já zhrnu Pafa..
Win7 je jednička, pokud něco použitelného pro pokročilé, tak Ubuntu (beru v potaz jen nové technologie podporované OS).
Ikspé používají jen nenároční uživatelé, možná i netušící, že je rok 2010, né 9 let zpět. Zoufalci.
bladezone™
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Martin J. - Cetelon » ned 21. listopad 2010 15:36

To co se tu tedka resi je stejne, jako kdyz si poridim nejaky zcela novy program - vice mene jakykoliv, a k cemukoliv. Predpoklad je, ze s nim neumim, protoze je pro me novy - neznamy. A musim se jeho ovladani naucit ovladat, a muze to byt pro me snazsi, nebo tezsi, a nemusim se to taky naucit vubec, a ten SW at ho potrebuju jak ho potrebuju odhodil do skrinky s DVD, pripadne jen deinstalovat...

bladezone™ píše:.

A to ja klidne chcipnu, udela-li ti to radost...
Ano.. muze byt IE9 nejrychlejsim... nejlepsi.. nejdokonalejsim vsech dob. Ale je nekompatibilni, a nezlom se na me, ale kuli aplikaci IE opravdu nemam duvodu prechazet na novejsi OS - Aplikaci, kterou bych si stejne chtel jen vyzkouset, a na pouzivani ji neplanuji.

A kdyz jsme u toho staryho zeleza... Notas je 3 roky stary.. a vybiral jsem jej prave podle toho, aby k nemu byli jeste ovladace pro XP :-) Nikoliv jen pro Vistu. ( O desktopu nemluvim, ten je 10 let starej, tam by krom XP jiz snad nic nebehalo ;-))
A XP uzivaji prave narocni uzivatele, kteri potrebujimit vse po ruce, a snadno pristupne a prehledne :-)
Martin J. - Cetelon
Moderátor

Nový příspěvekod bladezone™ » ned 21. listopad 2010 16:08

Já myslel Ikspé ať chcípne, ten už není podporován. Veškerý nový SW podporuje, HW akceleraci, je náročný na HW (nové železo),
a celkově vyřazuje Ikspé ze hry, i kvůli Aeru, directX, atd, atd. Obrázek
To mi chceš říct, že ve Win7 je všechno nepřehledné a těžko přístupné? Ve Win7 je jen o mnoho funkcí více a také jsou přizpůsobitelné.
Šlo snad v Ikspé přemisťovat ikony v tray oblasti uchopením a přetažením myši, nebo task menu.
Naposledy upravil bladezone™ dne ned 21. listopad 2010 16:09, celkově upraveno 1
bladezone™
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Pafo » ned 21. listopad 2010 16:09

Hehehe to je flamicek :D tak to mam rad se jednou za cas vyřádit :D
bladezone: Ubuntu pro pokricele? ale jdi ty.. bud tvrdak a zkompiluj si Gentoo :D Ubuntu(plus deriváty), mandriva a opensuse jsou nejvic user friendly lin distra.
Pafo
Moderátor

Nový příspěvekod bladezone™ » ned 21. listopad 2010 16:10

Pro mě je nejpřívětivější Ubuntu, ostatní distra sem nesnesl a po chvíli letěli.
bladezone™
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Martin J. - Cetelon » ned 21. listopad 2010 16:18

bladezone™ píše:.

No ja uz ale asi taky nejsem podporovan, chcipnout tedy mohu taky :-)
Aero.. vzdyt je priserny... Je to opravdu neco, co potrebujes k praci??
Vsechno ne... neco pristupne je... ale je toho pomerne malo... Velka cast veci je slozite skryta nebo prejmenovana, ze se k ni clovek stejne nedostane ani po pul hodine hledani.
A jakou to ma pro cloveka uzitnou hodnotu premistovat ikony v trayi? Vzdyt je snad jedno, jak se tam poskladaji.. nebo ne??
Martin J. - Cetelon
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Mimo téma