QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

QIP 2010 (Build 4664)

Re: QIP 2010 (Build 4664)

Nový příspěvekod Matrix_One » čtv 20. leden 2011 12:56

Je pravda že mám taky Win 7 (x64)
QIP 2012 (Build 9346)
Matrix_One
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod mwrnckx » čtv 20. leden 2011 13:51

A funguje! Že by to bylo bitama? :) Já mám taky x64. Zítra to zkusím v práci, tam mám 32 bit Visty.

Bari píše: Trillian jsem si za dnešní večer pěkně poladil, prošel si nastavení, vytvořil metakontakty a zatím jsem maximálně spokojený...
Bari, nejsou u trillianu nějaký packy jako u Qipu? Já ho zkoušel v září, když FB a ICQ na qipu hrozně blbly a radši jsem zkousnul ty chyby qipu než se prát s trillianem. Pluginy se musí někde složitě hledat (třeba antispam), neexistuje isolated režim, v metakontaktech není možnost volby kontaktu, zkrátka žádnou výhodu proti qipu jsem nenašel...
Spoiler: zobrazit
QIP 2012 (/isolated /noxstmsg), Black_Core Skin, Vybo Mluvící qip Soundpack, Kolobok HD smilies for dark skins
protos: Jabber, ICQ, GoogleTalk, FaceBook, SIP
plugins: LEDs Lite, FadeBlock, ExMusic, FMTune, Svatky, TVP, Weather, RSSNews
mwrnckx
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod JindNovo » čtv 20. leden 2011 14:11

Uff, něco jsem tam teda sesmolil, snad to dává aspoň smysl :D
Ještě jsem si přidal jeden problém o kterém jsem si myslel, že je future, ale když to pak opravili u Twitteru...

Jinak, debug.log prostě není.... Prostě crash, jako když vypadne proud.
QIP 2012 b9380; skin BackToQIP2005 + QIP 2005 b8098
/showdashes|qip.ru, 2×ICQ, 3×Twitter, Jabber|Keybord LEDS, Svátky

Při potížích s QIPem uvádějte vždy jeho verzi a číslo buildu

Zajímáš se o fotbal?
Hra Czech Soccer Manager hledá další autory soupisek do aktualizací
Více na http://update.csmweb.net
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod Bari » čtv 20. leden 2011 14:20

Packy nevím, asi ne.
Pluginy nepoužívám. V QIPu jsem měl jen rádio (nahrazeno), statistiku (nepotřebuji) a RSS čtečku (zvykl jsem si na Google Reader, který je lepší a výborně dostupný i z mobilu). Antispam nepotřebuji, mám úplně zakázané žádosti o autorizaci, přátelé si přidávám sám ručně.
Isolated nepotřebuji. Na co? Neměl jsem ho ani v QIP a v Trillianu už vůbec ne - synchronizuje se mi tím veškeré nastavení, včetně spojení metakontaktů a rozložení skupin v seznamu kontaktů, které pak mám stejné jak na webu, tak i na Androidím klientu. Navíc se mi tím v brzké budoucnosti bude přenášet historie z Androidu na PC.
Jaká možnost kontaktu v metakontaktech? Nevím, co myslíš.. Pokud myslíš výběr konkrétního účtu v metakontaktu, tak ten samozřejmě je - klikneš na avatar a tím se ti zobrazí všechny kontakty metakontaktu a můžeš si vybrat, který chceš.
A hlavní výhodou oproti QIPu je pro funkčnost. Prostě tam vše funguje spolehlivě, neřeším nějaké problémy nebo nové bugy v každé nové verzi... A do budoucna už to, o čem jsem mluvil - synchronizace s Androidem, klient pro MAC a iPhone...
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod mwrnckx » čtv 20. leden 2011 14:39

JindNovo píše:Ještě jsem si přidal jeden problém o kterém jsem si myslel, že je future, ale když to pak opravili u Twitteru...
Tak jestli myslíš upozornění na komentáře na FB, tak to v qipu fakt nechci! Pokud budou, doufám, že budou vypínatelné :). Ale nevím, jak je to na Twitteru, tak do toho raději nebudu kecat :D .

Bari, dík. Je to holt o zvyku, Trillian je evidentně dobrý, jen nevím hned kde co je. S qipem žádné vážné problémy nemám už dost dlouho, a mám ho pěkně vyladěnej k obrazu svému, takže zatím neměním :)
QIP 2012 (/isolated /noxstmsg), Black_Core Skin, Vybo Mluvící qip Soundpack, Kolobok HD smilies for dark skins
mwrnckx
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Bari » čtv 20. leden 2011 14:45

Taky jsem hledal a bloudil ;) Ale nějakou dobu jsem ho jen testoval a zkoušel paralelně s QIPem. A teď, když mě QIP totálně vytočil, jsem prostě přešel. A už nehledám ani nebloudím, přijde mi to stejně snadné, jako na QIPu. Jak říkáš, je to o zvyku a Trillian rozhodně není žádný složitý a nepřehledný IM komunikátor.

Přesvědčovat k přechodu nikoho rozhodně nechci, dlouho jsem byl s QIPem spokojený. Ale vývoj v poslední době mě přesvědčil, že už to není pro mě - nemám teď čas a chuť zkoušet různé verze a hledat, která bude mít nejméně chyb. Potřebuji jednoduchý a hlavně funkční program, který splní mé očekávání. Což Trillian pro mě splnil na 120%, protože mi přináší ještě to zajímavé a funkční spojení s webem a Androidem, které ocením téměř denně, ale přitom mi žádnou důležitou funkci oproti QIPu nesebral.
Obrázek
Obrázek
Bari
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod JindNovo » stř 26. leden 2011 8:19

mwrnckx: Jistě, v Twitteru to vypnout jde... Pravda, že tehdy ve FB to nešlo a u Twitteru ano... Případně lze nastavit časový interval odběru.
Pravda, odběr všech upozornění by byl asi extrém, hlavně pro ty, kteří na FB dělaj a píšou kde co :) Na druhou stranu by jim možná mohlo dojít, že se mají klidnit. Hlavně ne ten styl, co je v ICQ 7, že se zobrazuje číslo, kolik je třeba jen nových příspěvků na zdi.

// 26.01.11
Trochu opět oživím. Kdo má pády kvůli online FB protokolu:
- Zapněte se parametr /forcelog, což bude ukládat debug.log (Již údajně není potřeba)
- Zapněte si u FB denník událostí (v možnostech jeho prokolu), což u mě ten pád alespoň oznamuje Windows, že nastala chyba.
- Při oznámení chyby Windows (odslat hlášení) použijte co nejdříve program MadTraceProcess a zkopírujte z něj log do texťáku a uložte. POZOR: To hlášení nezavírejte, zavřete jej až po zobrazení logu z programu.
madTraceProcess.exe
(850.5 KiB) 8 krát

- Překopírujte si bokem logy z FB i dalších služeb (složka s profilem\Logs) a výpis z MadTraceProcess.

Všechny tyto logy a výpis můžete zaslat mně (svoje už jsem vývojářům poslal) nebo to poslat sami na mail [delete] s textem v angličtině (nebo ruštině), že zásílate své logy ohledně pádů QIPu.
[delete]
Naposledy upravil JindNovo dne pon 31. leden 2011 9:40, celkově upraveno 4

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod mwrnckx » stř 26. leden 2011 9:36

Tak si to, JindNovo přivolal, jen co si tohle zveřejnil, tak mi QIP spadl. U téhle verze úplně poprvé :D!
Ten program mi píše "No process found which uses madExcept 2.2". Možná jsem ho pustil pozdě? Nebo se má spoštět ve složce s logy?

//edit: No tak už vím, proč jste si ztěžovali, že vám to padá :(. Už mě to dostihlo taky! V současné chvíli nemůžu vůbec zapnout FB, jinak to za chvíli spadne. Řekl bych tedy, že na vině musí být nějaká změna či chyba ve FB protokolu.
Naposledy upravil mwrnckx dne pát 28. leden 2011 15:08, celkově upraveno 1
mwrnckx
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod JindNovo » stř 26. leden 2011 13:57

Musí být ještě otevřené, zda chceš odeslat hlášení o chybě Mrkvosoftu nebo ne.... Pak mi vyjel (krásný) log. Dopíšu to do toho příspěvku, nějak mi po ránu nedošlo.

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod mwrnckx » pát 28. leden 2011 17:44

Dobrá zpráva je, že alespoň připojení FB přes jabber funguje bez pádů...
mwrnckx
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod JindNovo » pát 28. leden 2011 18:04

Mě to dnes padlo 6x za 2 hodiny, tak jsem posílal další report.... No, dostal jsem nový qip.exe (b4720) a social.dll...

Společně je to nepoužitelný, už při spuštění naskočí chyba s jabber.dll (jabber ani nepoužívám), nelze uložit zaškrtnutí parametrů (chyba s delším číselným označením) a po loginu na profil je chyba se social.dll a ani se služby, které jsou pod tím souborem, nenačtou (u mě FB a Twitter).

Tak zatím používám jen to social.dll a čekám, až bude na FB někdo, s kým se dá rozumnou debatou vyvolat pád :D Vždycky jeden dva dny klid a pak kolaps.

// Jediný užitek vidím v tom, že si trénuju angličtinu :D

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod mwrnckx » pát 28. leden 2011 18:37

můžeš trénovat i ruštinu :)! už jsem se v ní kvůli QIPu dost zdokonalil :D
Vrtá mi hlavou, proč mi to až do předvčerejška fungovalo, a najednou to padá strašně! Jen zapnu FB protokol a je to tuhý. Ani nemusím nic psát.
Přepnul jsem FB na jabber, mám to mezi účty ještě od září, to FB protokol taky nefungoval. Ještě, že jsem to nesmazal!

Vyznáš se v těch reportech? Já tam žádnou informaci o pádu nevidím... Ale už jsem jim to taky poslal.
mwrnckx
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod JindNovo » pon 31. leden 2011 9:41

Trochu jsem do toho koumal, ale že bych v tom něco našel, to ne... Leda že v tom je kompletní contactlist na FB a co mi běží v PC za procesy :D
Teď naposled jsem dostal odpověď, že debug.log už ani posílat nemám(e), že je to k ničemu v tomto případě.

Já měl včera klid (taky jsem buď spal nebo nebyl doma), ale dneska..... Uff... Taky už to nepadá při zprávě, ale jen tak náhodou... Snad při nějaký kontrole online lidí na tom FB. Tak jako tak, katastrofa.
Holt už je zima a ty hrušky měly dávno spadnout :)

Ruštinu, ještě to tak :D

Jinak v tom novém buildu má být funkce, že když QIP spadne, má upravený dialog oproti Windows, že se dá hned zobrazit log (asi vestavěný ten program či co). Jen by to taky mohlo fungovat :D

Zkus taky použít to, co mi poslal. Ale zazálohuj si složku, abys to navrátil. Případně rovnou používej jen to social.dll, zda ti to bude stále padat.
Update QIP 4664.zip
Test files
(2.96 MiB) 6 krát

// 31.01.11
Dostal jsem instalačku buildu 4720 s tím, že tam mám dát ten (novější) social.dll z předchozí zprávy => opět errory. Samostatný 4720 mi dělá s metakontakty to samé, jako mám na předchozí stránce screen.
Tak dál pokračuju s 4664 a updatem social.dll, který (zatím) vypadá bezproblémově.

Pokud někdo chcete testovat build 4720, napište mi SZ.

Naposledy oživil JindNovo v pon 31. leden 2011 9:41

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

Předchozí

Zpět na Download