QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Spam na QIPu

Co se jinam nevešlo. Například dotazy týkající se více verzí QIPu (2005, Infium, PDA)

Spam na QIPu

Nový příspěvekod santo » úte 1. únor 2011 17:02

Taky vam porad chodi zadosti o pridani do kontakt listu z ruznych ruskych profilu? V posledni dobe mi tyhle zadosti chodi uz nekolikrat denne. Po kazdy jde o jiny profil, takze ignor list nepomuze :( Vzdycky maj v profilu nejaky tinyurl odkazy, asi si mysli, ze lidi na ne budou klikat.
Da se proti tomu neco delat? Hadam, ze ne, co?
santo

Re: Spam na QIPu

Nový příspěvekod vencisaa » úte 1. únor 2011 19:03

řešení je použití tzv. Antispamu - tedy prostě toho že QIP sám každému kontaktu (kterého zatím nemáš v seznamu kontaktů) prostě a jednoduše položí tebou nastavenou otázku - a když na ní dotyčný odpoví, tak teprave pak se ty o tom dotyčném dozvíš. Mimořádně účiné na různé automatizované boty a někdy bohužel účiné a na lidi :-d
(už tady proběhla debata o tom že při kontrolní otázce: "napište číslovkou výsledek následujícího početního úkolu: 32x0=" a to se ukázalo být jako neřešitelný problém - nicméně to už není problém QIPu)
samotné nastavení najdeš na: QIP ikonka (to je ta ikonka na stavem Online/offline atd) -> Nastavení -> (záloažka) Antispam a zaškrtni tlačítko "Zapnout Antispam robota" - v případě potřeby tam dopiš svojí otázka, odpověď a pak to co se zobrazí těm kteří tím antispamem prošli)
a pak už máš od spamu definitivní pokoj :-)
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod santo » úte 1. únor 2011 20:18

dobra vec! diky :)
santo

Nový příspěvekod JindNovo » stř 2. únor 2011 8:05

Ještě doporučuju zapnout, aby se z toho ukládala historie. Přeci jen občas může požádat nějaký známý a vy to nezjistíte.

Navíc doporučuji smazat svě ICQ např. z profilu na lide.cz, tam se to posledních několik dnů hemží spamem už jen ve zprávách. ICQ napsaný veřejně je celkem lákadlo :)
QIP 2012 b9380; skin BackToQIP2005 + QIP 2005 b8098
/showdashes|qip.ru, 2×ICQ, 3×Twitter, Jabber|Keybord LEDS, Svátky

Při potížích s QIPem uvádějte vždy jeho verzi a číslo buildu

Zajímáš se o fotbal?
Hra Czech Soccer Manager hledá další autory soupisek do aktualizací
Více na http://update.csmweb.net
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod Krabat » pon 14. únor 2011 11:23

Antispam nevyřeší vše, bohužel. Problémem je samotný QIP. QIP je pozvánkou pro ruské spammery. Dokud jsem používal Mirandu, v životě mi nepřišel ani jeden spam na ICQ. Pak jsem, bohužel, zkusil QIP a od té doby začaly chodit spamy. Takže moje rada je - nikdy neinstalovat QIP, protože pak už se spamů nedá zbavit. Jakmile jsem změnil ICQ účet, od té doby mám opět klid a spamy nechodí. Tahle rada pomohla i spoustě dalších lidí, minimálně v mém okolí. QIP, ač je super, mi už na počítač nesmí.
Krabat

Nový příspěvekod vencisaa » pon 14. únor 2011 12:49

hele Krabate - ještě předtím než začneš šířit rozumy, tak buď laskavě tý lásky a malinko si zjisti o čem vlastně mluvíš... Jako já nevím nakolik seš kovanej v síťový komunikaci, ale upozrňuju tě, že když neuděláš zrovna to že si založíš na qip.ru účet který má tvar <tvojeICQ>@qip.ru, kde je poměrně jednoduché dovodit že to 9-místný číslo před qip.ru je tvoje ICQ - a věř mi že podobnou analízu zvládnou spamboti bez pomoci. Nicméně toto je jediná možnost jak nějak pomocí QIPu napomoct tomu aby ti chodilo více spamu. Jinak asi tě to překvapí, ale princip spamu je založený na stejném principu jako třeba email. Je vlastně úplně jedno jestli máš e-mail na seznamu nebo centru nebo na google mailu atd... prostě spam funguje tak, že buďto je prostě se mu podaří vytáhnout kontakt na tebe od někoho kdo již zavirovaný počítač má a je tedy možné mu přečíst jeho seznam kontaků a na ty se dále rozesílat a nebo ještě obvyklejší forma je ta, že prostě a jednoduše někoho napadne napsat Spambota který jednoduše zkouší všechny účty v rozsahu 100 000 000 až do rozsahu (např.) 600 000 000 - uznej sám že tohle napsat asi nebude tak obrovský programátorský oříšek... - tj. je úplně buřt co máš za klient, protože spamu je to upřímě jedno. Navíc těch kanálů kterými může uniknout tvoje UIN je o dost více než by člověk řekl (zavirování svého počítače, zavirování kteréhokoliv počítače který tě má v kontaktech, zaregistrování svého icq na qip.ru, vkládání svého UIN na jakákoliv fóra odkať podobné informace zbírají na tohle specializovaní boti - a jen mimochodem, stačí většinou aby ses jednou "chytil" tedy tvoje ICQ nějak uniklo a spamu už se zbavit nelze.
Co se týče samotného QIPu, tak ten opravdu s tvým ICQ nijak nepracuje, nikam ho neposílá, přihlašuje se důsledně jen na oficiální servry ICQ - toť vše. Žádné záhadné spojení mezi QIPem a ostatním světem se nevytváří. (teď počítám s tím že nevyužíváš služeb qip.ru, které sami o sobě žádné nebezpečí také nenesou, ale je drobet obtížné se vnich vyznat a vědět co vlastně nastavuju když je to všechno v azbuce...)
Jinak nezapomínej že Miranda (respektive pochybuju že jsi používal čistou Mirandu bez plugin, takže to odhaduju na nějaký pack),tj. její packy mají v sobě mnohdy již Antispam zapnutý. To samé platí i o oficiálním klientu, který je taky již přednastavený se zapnutým antispamem a věřím tomu že kdyby si většina lidí byla schopná zapnout a nastavit antispam v QIPu, tak mají také naprostý klid.
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod santo » pát 25. únor 2011 18:36

No musim rict, ze po zapnuti toho Antispamu mam skutecne klid. Ale zvlastni je, ze lidi, co si me pridavaj, zadnou overovaci otazku nevidi. Schvalne jsem si zkusil vytvorit druhej ucet na Mirande a pridat sam sebe do kontakt listu, a skutecne jsem tam zadnou overovaci otazku nevidel. Nicmene, spam roboti uz mi requesty neposilaj, tak nevim, jak to je :-)
santo

Nový příspěvekod bladezone™ » pát 25. únor 2011 19:32

Problém je samotnej ICQ účet a v kombinaci s qip.ru je to děs.
bladezone™ | WEB: bladezone.cz | JID: bladezone@jabber.cz
Používej Wiki & možnost Hledat! Ušetříte nám tak práci, Thx!
bladezone™
Uživatel QIPu

Zpět na Obecná diskuze o QIPu