QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Změna licenčních podmínek, "legalizace" alter. klientů

Změna licenčních podmínek, "legalizace" alter. klientů

Nový příspěvekod puchal » pát 15. duben 2011 16:26

ICQ má nové licenční podmínky. Hlavní novinkou je legalizace alternativních ICQ klientů
což je ovšem ne tak růžové jak se může zdát
Xeelee píše:Moc nejásejte. S tímhle jdu ospamovat Mrtvě.cz a Lupu:
A teď jak je to doopravdy:

1) ICQ EULA (licenční smlouva pro koncové uživatele) se nemění a je pořád stejně restriktivní
2) Změnila se licenční smlouva pro vývojáře
3) Mail.ru Group chce legalizovat a regulovat(!!!) všechny existující neoficiální ICQ klienty
4) Z toho vyplývá, že se do nich znovu pokusí nacpat reklamu
5) Klienty bez reklamy ani novej vlastník nemá rád, protože kvůli nim přichází o zisky z reklamy

Více na http://forum.eicq.cz/viewtopic.php?t=495

taková ty zcestné informace
Spoiler: zobrazit
Ruská skupina Mail.ru se tak rozhodla provést změny rok poté, co ICQ získala od americké společnosti AOL. Mail.ru chce zavést lepší vztahy s vývojáři všech open-source programů.

Nadále platí, že uživatelé nejsou nijak omezováni, při využívání ICQ k soukromým účelům. Musí jen dodržovat následující pravidla: neposílat spamy, nevyžadovat informace z ICQ adresářů a databází a neukládat nic, co by mohlo uživatele mást nebo urážet.
nové podmínky eng
via twitter, text z zive.cz lupa.cz

btw kanál icq na twitteru
Naposledy upravil puchal dne pon 18. duben 2011 22:03, celkově upraveno 5
SMAJLÍCI Mega box-KObrázek,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°+°SKINY-QIP INFIUM & QIP 2005
mráček=IM klient který začíná na M a jsem online právě na něm, ne MQIP to není
about.me/petrneme

Ti, o kterých si myslíte že jsou vaši kamarádi a záleží jim na vás, jsou skvělí herci, kteří hrají představení jen pro vás, že jsou vaši kamarádi.
Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Re: změna licenčních podmínek, legalizace alter. klientů

Nový příspěvekod JindNovo » pát 15. duben 2011 16:29

A já furt řeším, do kterého tématu to šoupnu a on mě předběhne :D
QIP 2012 b9380; skin BackToQIP2005 + QIP 2005 b8098
/showdashes|qip.ru, 2×ICQ, 3×Twitter, Jabber|Keybord LEDS, Svátky

Při potížích s QIPem uvádějte vždy jeho verzi a číslo buildu

Zajímáš se o fotbal?
Hra Czech Soccer Manager hledá další autory soupisek do aktualizací
Více na http://update.csmweb.net
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod puchal » pát 15. duben 2011 16:33

jo někdy jsme až moc živé fórum:D a vzniká bok kde bude ten kdo první upozorní na novou verzi atd:D
jsem zvědavý na vývoj ohledně (českého) jabberu máme se na co těšit
SMAJLÍCI Mega box-KObrázek,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°+°SKINY-QIP INFIUM & QIP 2005
about.me/petrneme

Ti, o kterých si myslíte že jsou vaši kamarádi a záleží jim na vás, jsou skvělí herci, kteří hrají představení jen pro vás, že jsou vaši kamarádi.
Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod vencisaa » pát 15. duben 2011 17:45

nicméně jako informace je to myslím nadmíru zajímavá a pro alternativní klienty, potažmo (pochopitelně) pro QIP nad míru dobrá :-)
Jako né že by mi to někdy v minulosti nějako moc trhalo žíly že používám pro připojení k ICQ síti QIP, ale i tak jsem přesto rád že to jde, jen tak dál.
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Xeelee » pát 15. duben 2011 18:24

Děsí mě co si představují pod spoluprací s vývojáři. BTW nechápu proč Živě píše o vztazích s vývojáři open source klientů. IMHO se to týká všech vývojářů ICQ kompatibilních klientů.
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod Xeelee » pát 15. duben 2011 20:48

Moc nejásejte. S tímhle jdu ospamovat Mrtvě.cz a Lupu:
A teď jak je to doopravdy:

1) ICQ EULA (licenční smlouva pro koncové uživatele) se nemění a je pořád stejně restriktivní
2) Změnila se licenční smlouva pro vývojáře
3) Mail.ru Group chce legalizovat a regulovat(!!!) všechny existující neoficiální ICQ klienty
4) Z toho vyplývá, že se do nich znovu pokusí nacpat reklamu
5) Klienty bez reklamy ani novej vlastník nemá rád, protože kvůli nim přichází o zisky z reklamy

Více na http://forum.eicq.cz/viewtopic.php?t=495
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod puchal » pát 15. duben 2011 22:21

super že jsi to uvedl na pravou míru:) já se omlouvám za fake :/
btw mě lákalo napsat mrtvě hned když jsem dával ten odkaz nějak mě už neberou:)
about.me/petrneme

Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Xeelee » sob 16. duben 2011 2:05

Doplnil sem to ještě odkazem na neodkazovanou tiskovou zprávu, ze který ty nesmysly čerpali.

https://docs.google.com/document/d/14hV ... =en&pli=1#
Dalším částí naší dohody je služba společnosti Nimbuzz, která také nedávno oznámila rozhodnutí podporovat ICQ protokol. Kromě toho v současné době vyjednáváme spolupráci s Adium, Pidgin, R & Q, který, jak doufáme, oznámíme v pravý čas.

A zbytek zakážou :D Nějak se mi navíc nezdá, že by se dohodli s vývojáři Pidginu. Nevěřím, že by to byla nějaká naprosto úžasná a pro uživatele prospěšná dohoda a v klientech by nemusela bejt reklama. Zázraky se nedějí a dárky nenosí Ježíšek ani Santa Claus.

BTW maj tam chyb jak nasráno :D
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod vencisaa » sob 16. duben 2011 6:30

ok, tak to možná není tak dobrý, ale skutečně vážnejch restrikcí se nebojím, neboť zákázáním alternativních klientů takovým způsobem aby to nešlo obejít by prostě a jednoduše pohřbily svojí síť a vždycky je lepší nějaké uživatele mít než nemít vůbec žádné...
jako málokdo je na tom teď tak dobře aby se mohl chovat jakože on je absolutistickým pánem a může všechny uživatele kteří nepoužívají oficiálního klienta popřípadě nemají dohodu s hlavní členskou základnou zakázat - a to zvláště v době kdy většina lidí přesedá na chat na FB, takže nemůžu říct že bych se toho bál jakkoliv víc než jsem "bál" do této chvíle.... :-)

PS: jen pro zajímavost - to jsem v tomhle tak jinej, že mi to co je napsáno v licenčních podmíkách je úplně ukradený a dobrý spánek mi to teda určitě nebere...?
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Xeelee » sob 16. duben 2011 10:15

Licence mi srdce netrhá, ale ta služba je tak na hovno, že ji odmítám používat :D Nějakou drastickou represi neočekávám, ale každý úmyslný znepříjemnění používání se počítá. Od převzetí Rusy už snad nemá ICQ tolik výpadků a je použitelný. Tak před dvěma roky to byl skoro jeden velkej výpadek a lidem pořád něco nefungovalo. Teď maj "jen" problémy s naprosto neodladěným oficiálním klientem, na kterýho museli přejít viz dotazy na eICQ fóru. Jako neuživatel sem už dlouho žádnej větší průser na serverech nezaregistroval.

FB chat je IMHO větší zlo než ICQ. To je ještě zmršenější Jabber než u Gmailu a když ho člověk používá na FB v prohlížeči, tak málem potřebuje dva superpočítače, aby mu FB utáhli :) Nevím čím to bylo, ale jednu dobu mi FB chat schazoval prohlížeč, takže sem pro jistotu neměl v záložkách žádnej FB, když se okno otevírá automaticky.
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod Xeelee » pon 18. duben 2011 10:21

http://www.root.cz/clanky/icq-meni-lice ... i-klienty/

Petr Krčmář prakticky opsal to co sem psal na eICQ fóru a v diskuzi na Mrtvě.cz :) a rozebral novou vývojářskou licenci.

FUD nebo první možná realizovatelnej pokus o zakazování alternativních klientů? Co si o tom myslíte? Já tomu moc nevěřím, ale byla by sranda, kdyby přitvrdili a obrátilo se to proti nim ;)
Člen Pirátské strany
Xeelee
Šedá eminence qipim.cz

Nový příspěvekod Pafo » pon 18. duben 2011 21:30

Cesty komunikace jsou nevyzpytatelne, ale reverzni inzenyrstvi mocne..

Edit: abych se vyjadril k peknemu clanku na rootu, ICQ ma na upravu pristupu do sve site pravo, stejne tak jako zmenu licencnich podminek.. Ze by byl banner v nejakem klientu - to by me stvalo, nicmene jine druhy rekneme textove reklamy jednou za tyden/mesic jsou trebas pro me zcela akceptovatelne. Hodne alternativnich klientu zejmena pro desktop je nekomercnich.. Pokud by nejaka svobodna licence zakazovala vydavat icq protokol primo v programu, je tu reseni prece doplnku s proprietalni licenci.. stejne tak jako nesvobodne ovladace na linuxu.. nevidim v tom potiz...
Co se tyka modifikaci protokolu, tak jasne zakazat uplne - by to ulehcilo zivot.. jasna metoda prenosu dat - text, znakova sada, soubory, audiovideo, zadne statusy, co pulka klientu nepodporuje, stavove zpravy vs. xstatusy, jasne kratke definice klientu trebas dle toho klice.. V tom vidim jen same vyhody, co vedou ke stabilite a funkcnosti komunikace pres icq protokol..

V cem jsou tedy nevyhody? Ze nevime komu ICQ kyvne, ze ano a jakou formou to budou chtit oplatit... jinak to paradoxne muze mit positivni dopad..
Pafo
Moderátor

Zpět na ICQ a AIM (OSCAR)