QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

QIP 2010 (Build 5581) - Test Build

Nový příspěvekod JindNovo » čtv 26. květen 2011 10:07

Vyšla novější testovací verze QIPu 2010! QIP 2010 (Build 5623) - Test Build

Pozor! Toto je testovací verze - nikoliv klasiký "night build" jako normálně, proto doporučuji stahovat jen těm kteří ví co dělaj!

Anotace:
QIP 2010 je přímým nástupcem QIPu Infium a QIPu 2005. QIP 2010 kombinuje rychlost a funkčnost QIPu 2005 a QIPu Infium. Dnes QIP 2010 podporuje protokoly OSCAR (ICQ), XMPP (Jabber), Gtalk (Jabber), Vkontakte, LiveJournal (Jabber), Mail.Ru Agent, IRC a XIMSS (SIP), Twitter, Facebook.
QIP 2010 běží pod všemi verzemi operačních systémů Microsoft Windows NT od Windows 2000 a výše.

* Jabber protokol portován na QIP 2010 z Miranda IM na základě zvláštní dohody s jeho vývojáři.

Popis změn:
Build 5550 - Changelog
* photos setting photos on Avatar
* right mouse button on the avatar in the message window opens details
* Made menu on the left mouse button on your avatar
* Fix installer
* New option to disable transparency vsplyvashek for netbooks
* Fix display the Save button when the change information about yourself
* Fix the fall at the start
* warning at the entrance if you entered a password for non-English letters

Build 5579 - Changelog
* fix sticky keyboard layout in the message window
* in the window of history "everywhere"was renamed "all contacts"
* tick "all contacts" is placed automatically when you click the history in Contacts and scroll to a contact or metacontact
* If you press story window contacts and isolated metacontact - opens his story
* Fix installer
* fix options "Docking to the edges of the screen"
* Fix compatibility with the 9045 Skins

Build 5581 - Changelog
* fix my previous messages in chat rooms, and replacing the call to Alt-Up and Alt-Down
* Fixed call combo box meta in the message window, and replace the call to Ctrl-Alt-Down

Zdroj:

Ke stažení:
    Obrázek QIP 2010 (Build 5581) - Test Build - instalátor
    Spoiler: zobrazit
    MD5 Hash souboru qip2010.exe (verze souboru 3.1.5581.0) ze dne 24. května 2011 o velikosti 9 066 488 bajtů):
    Kód: Vybrat vše
    FB 43 6F 47 CC 3F 9A 8B 37 C2 2C 29 9A AF 4D 34

Obrázek QIP 2010 (Build 5581) - Test Build - extract-JN-V2.rar
    Zde je ke stáhnutí aktuální rozbalená instalačka QIPu 2010 + již rovnou vložená čeština (defaultně), slovenština (ke zvolení), skin Back To QIP 2005, ikony klientů a přidány i klasické zvuky které byly až do verze QIP 2010 (Build 4540)
    Funguje to tak, že máte-li již nainstalovaný QIP 2010, tak stačí stáhnout tento soubor, a jeho obsah rozbalit do složky s QIPem 2010. To znamená, že když je QIP 2010 nainstalovaný (defaultně) v adresáři C:\Program Files\QIP 2010, tak stačí archív rozbalit právě do tohoto souboru tak aby jeho obsah přepsal původní soubory - a máte aktualizováno :-) (a nebojte se že by jste snad přišli o svoje data - to se opravdu stát nemůže!) Nebo druhá možnost je tento archív rozbalit kamkoliv se vám zamane do vámi vytvořeného adresáře (např. se ten adresář může jmenovat: "QIP 2010") a pak už stačí jen spustit soubor qip.exe (samozřejmě jestli nechcete mít účet na qip.ru, tak nezapomeňte na /isolated (nebo je možné spouštět program rovnou přes upravený exe soubor s názvem QIP 2010.exe, který má již parametr isolated v sobě rovnou integrovaný.(tato vychytávka pochází z PafoPacku)

Informace +:
QIP 2012 b9380; skin BackToQIP2005 + QIP 2005 b8098
/showdashes|qip.ru, 2×ICQ, 3×Twitter, Jabber|Keybord LEDS, Svátky

Při potížích s QIPem uvádějte vždy jeho verzi a číslo buildu

Zajímáš se o fotbal?
Hra Czech Soccer Manager hledá další autory soupisek do aktualizací
Více na http://update.csmweb.net
JindNovo
Moderátor

Re: QIP 2010 (Build 5581) - New Build

Nový příspěvekod JindNovo » čtv 26. květen 2011 10:24

Už v pohodě, tak jen spoiler
Tak už mám první postřeh (problém)...

Nedaří se mi připojit na FB. A to ať přímo přes FB protokol nebo přes jabber transport.
FB protokol hlásí chybu připojení, jabber špatné údaje.

Prosím někoho o potvrzení.
// Je 13:20 a při náhodném pokusu o připojení se náhle podařilo připojit na oba.... To to zas jen někde blblo :/

Edit: A ještě jedna anketka. Uploaduji extract zároveň na ulož.to a bezvadata.cz. Chcete dávat někam odkaz i na ně nebo si nadále vystačíte s edisk.cz? :)

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod Matrix_One » pát 27. květen 2011 6:20

Myslím že bohatě postačí ten edisk zatím to z něj jede bez problémů.

Za mě tedy, pouze edisk.
QIP 2012 (Build 9346)
Matrix_One
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod JindNovo » pát 27. květen 2011 11:14

Nový extract V2 - aktualizován CZ překlad. Thx sutrus

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod puchal » pát 27. květen 2011 16:19

je to totálně OS
nešlo by místo QIP 2010 (Build 5581) - New Build psát QIP 2010 (Build 5581) [datum] a nebo jen QIP 2010 (Build 5581)
nebo má něco extra symbolizovat new build?
já osobně nemám přehled o značení verzí 2010, protože mi příjde zbytečné si pamatovat nějaké 4 čísla co různě stoupají výš a výš, ale být tam datum tak mám o něco lepší přehled jak často vychází nová verze (jo mám fórum přes rss čtečku takže to je ten důvod proč nevidím založení topicu)

//jo až teď jsem si všiml že je test a new Build ale aj tak mě to značení štve :D tak :) jinak je super že furt něco dělají
SMAJLÍCI Mega box-KObrázek,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°+°SKINY-QIP INFIUM & QIP 2005
mráček=IM klient který začíná na M a jsem online právě na něm, ne MQIP to není
about.me/petrneme

Ti, o kterých si myslíte že jsou vaši kamarádi a záleží jim na vás, jsou skvělí herci, kteří hrají představení jen pro vás, že jsou vaši kamarádi.
Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod JindNovo » pát 27. květen 2011 16:28

Já asi zas příště použiji jen označení Test Build, protože to takhle dost mate. Používat překlad experimentální build zdá se mi poněkud krkolomné v jazyku českém :D

Jinak, já přes RSS odebírám jen tuto sekci Download QIP 2010 a topicy i každý příspěvek mi chodí. Ale možná jsme se jen teď nepochopili stejně.

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod puchal » pát 27. květen 2011 21:06

že nepoznávám kdy je nová verze protože číselné označení buildů nevnímám, ale to je jedno je to můj osobní problém a nebudu narušovat systém kterým postujete new verze :)
SMAJLÍCI Mega box-KObrázek,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°+°SKINY-QIP INFIUM & QIP 2005
mráček=IM klient který začíná na M a jsem online právě na něm, ne MQIP to není
about.me/petrneme

Ti, o kterých si myslíte že jsou vaši kamarádi a záleží jim na vás, jsou skvělí herci, kteří hrají představení jen pro vás, že jsou vaši kamarádi.
Jedna dvě, zlo jde.
puchal
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod vencisaa » sob 28. květen 2011 8:20

no tak je pravda že v tom systému v jakým jsem tohle značení vymyslel by tato verze, tedy QIP 2010 (Build 5581) - New Build měl být označen jako QIP 2010 (Build 5581) - Test Build.

Jinak značení vlastně vychází z originálního ruského fóra - jen jsem to malinko pozměnil pro naší vlastní orientaci - tj.:

a) oficiální verze nazývám takovou verzi kterou lze stáhnout z hlaní stránky qip.ru - tyto verze jsou jinak na ruském fóru přesto stále v kategorii Nightly builds - nicméně pro jednoduchost je neoznačujem žádným přídomkem

b) existují tzv. "(Экспериментальный билды)" tedy experimentální builds, kteréžto jsem prostě přeložil jako tzv. Test Build verze - k těmto verzím přidávám toto varování:
Pozor! Toto je testovací verze - nikoliv klasiký "night build" jako normálně, proto doporučuji stahovat jen těm kteří ví co dělaj!

popřípadě když je potřeba tak ještě nějaké další varování co se týče třeba nekompatibilního profilu nebo něčeho takového.

c) a jako poslední verzi jsem si vymyslel označení "New Build" - kteréžto pochází z QIP 2010 (Build 4649) kterýžto byl první který vyšel jen na oficiálním fóru a nikoliv na hlavních stránkách qip.ru a tehdy k němu byl přidán přídomek "(Новогодний билд)" - kterýžto mi translator přeložil jako "New Build" - je sice pravda že později se na ruském fóru toto označení již neužívá, nicméně mě to přišlo jako dobrý nápad dělit jen ty které jsou oficiální a které jsou jen na fóru a pro orientaci jsem přidal k tzv "New Build" toto:
*Přídomkem New Build je označena verze, která formálně patří mezi klasické Night Build verze, nicméně odkaz na ní je k nalezení pouze na oficiálním fóru, nikoliv na oficiálních stránkách V případě že by se tato verze objevila na oficiálních stránkách, tak se z něj stane "oficiální" Night Build verze.

a pak samozřejmě že jsem si ještě vymyslel to že ve chvíli kdy nějaký build je nahrazen novějším verzí, tak do toho topiku přidávám úplně nahoru tento odkaz:

Vyšla novější verze QIPu 2010! QIP 2010 (Build 5488)

, který se samozřejmě mění pro každý novější build. Odkaz na novější verze se vztahuje pouze na označování verzí z kategorie a), nepíšu že vyšla novější "New Build" verze ani že vyšla novější "Test Build" verze.
Tak doufám že už je to jasnější - když jsem tenhle systém vymýšlel, tak jsem se právě snažil aby to bylo co nejvíce přístupné a nebyl v tom bordel
vencisaa
Moderátor

Nový příspěvekod Tony-Z » sob 28. květen 2011 10:17

vencisaa: Mě osobně se to zdá přehledné dost, zvlášť když v každem topicu s Test a New Buildem uvadíš popisek o co se jedná. A odkazovat se jako na nejnovější pouze na "oficiální" Night buildy je taky v pořádku. Kdo chce horký novinky bez ohledu na rizika, ten si jistě nejnovější build najde.

Edit: Co mi spíš vadí, že Changelogy nejsou česky.
Tony-Z
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod JindNovo » sob 28. květen 2011 10:41

Tony-Z: Changelogy jsou původně v ruštině, tohle je alespoň strojový překlad do angličtiny. Kdyby se dal strojový překlad do češtiny, tak z toho často vyleze naprostý blábol (už se to jednou řešilo myslím v nějakém tématu u Infia).

A u některých změn (neříkám že přímo u tohohle buildu) někdy ani nevím o co se jedná, takže přepis do srozumitelné češtiny je tím vyloučen.

Jak bych třeba přeložil "Fix installer"? Mám o tom nějakou značně hrubou představu, ale abych to shrnul do srozumitelného českého přepisu o několika slovech, to sotva.

vencisaa: Díky za osvětu ;) Upravil jsem to.

Zajímáš se o fotbal?
JindNovo
Moderátor

Zpět na Download