QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Qip profil je používán na tomto PC

Qip profil je používán na tomto PC

Nový příspěvekod Marek » úte 12. červenec 2011 22:44

Ahoj lidi prosím o pomoc,

používám qip2010 a jednou mi zamrznul (neodpovídá) asi čekal na "mrtvé sockety" nebo co, stalo se to po probuzení pc z režimu nízké spotřeby, qip se začal připojovat, chvíli mu to trvalo, tak jsem se pokusil přepnout status na offline a v tu chvíli okno přestalo zpracovávat zprávy. Window7 nabídly ukončení aplikace, dal jsem ukončit, ale nic. Použil jsem správce procesů (ProcessHacker) a qipa zabil.

Po restartu se mi objevuje okno "Tento účet je požíván...". Nemůžu se tedy přihlásit ke svému lokálnímu qip účtu, obě možnosti v dialogu dělají to samé. Nevíte mi poradit jak z toho ven, předpokládám že při špatném vypnutí si qip nestihl poznamenat do souboru %APPDATA%\qip\profil.qip že už neběží a nově spuštěná instance se chová tímto způsobem. Doufám že stačí někde v tom souboru přepsat jeden byte.

Díky za pomoc.
Marek

Okno dialogu:
[Window Title]
Error

[Main Instruction]
This profile is already in use by another copy of QIP 2010 on your PC.
Would you like to switch to working profile?

[OK] [Storno]
Obrázek
http://tinypic.com/view.php?pic=23t2skn&s=7
Marek

Re: Qip profil je používán na tomto PC

Nový příspěvekod xstrv01 » stř 13. červenec 2011 9:48

Wow, to se mi ještě nestalo :shock: a to QIPa sem tam taky natvrdo zabiju. Zkusil bych vypnout/zapnout celé pc (pokud to nebyl ten 'restart').

Jinak pokud si dobře pamatuju, QIP si dělá pro jistotu zálohu profilu. Takže ve složce máš profil.qip a profil.bip. Myslím, že to fungovalo tak, že *.qip smažeš a *.bip přejmenuješ na *.qip. Ale nejsem si 100% jistý. Radši si ten profil předem zálohuj.
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Marek » stř 13. červenec 2011 11:09

qip.qip a qip.biq mě zaměnit napadlo, ničemu to nepomohlo
Marek

Nový příspěvekod xstrv01 » stř 13. červenec 2011 12:52

V tom případě se vzdávám. Možná poradí někdo jiný.

Já osobně bych si vytvořil nový profil, věnoval dvě minuty nastavení a bylo by. Možná kdybych měl dobrou náladu, tak přetáhl historii. Ale netuším, jak "vymazlený" máš profil ty.
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Marek » stř 13. červenec 2011 13:18

Ano, asi to budu řešit novým profilem, nejdůležitější je pro mě historie.
Marek

Nový příspěvekod xstrv01 » stř 13. červenec 2011 15:07

Jestli jde především o historii, tak není problém.
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Marek » stř 13. červenec 2011 23:00

Pokračování příběhu:
tak jsem se dneska večer rozhodl udělat si novej profil, jenže složka s mým jménem nešla přesunout, si říkám co-to-jako? Ve správci procesů jsem pomocí funkce find handle zjistil, že mi v pc ještě pořád běží proces qip.exe (face palm) který si drží handle na složku s profilem a mutant (to je něco jako mutex?) podle jména taky na můj profil. Ale tento proces zabít nešel (arrgh). Co to je za systém, který ani neumí uklidit po nevychovaných procesech? ProcesHacker má funkci terminátor, která zkouší několik způsobů ukončení procesu (dokonce má i podepsaný kernel-level driver), ale asi hned 3. metoda mi zasekla celý komp (když už zabíjet, tak pořádně). Po rebootu fungovalo vše normálně, jenom se nezapamatovala nějaká poslední změna.

[PROBLEM SOLVED]
Byla to moje chyba, že jsem si nevšiml, že mi v pc běží ještě jedna instance qip.exe.
"Zkoušel jste to vypnout a zase zapnout?" by taky pomohlo.
Marek

Nový příspěvekod JindNovo » čtv 14. červenec 2011 5:48

Ale to přece xstrv01 radil hned ve svém prvním příspěvku :)
QIP 2012 b9380; skin BackToQIP2005 + QIP 2005 b8098
/showdashes|qip.ru, 2×ICQ, 3×Twitter, Jabber|Keybord LEDS, Svátky

Při potížích s QIPem uvádějte vždy jeho verzi a číslo buildu

Zajímáš se o fotbal?
Hra Czech Soccer Manager hledá další autory soupisek do aktualizací
Více na http://update.csmweb.net
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod xstrv01 » čtv 14. červenec 2011 10:02

:rofl: :rofl: :rofl: LOL LOL ROFL. Víc k tomu není co dodat :D
xstrv01
Moderátor

Nový příspěvekod Tony-Z » čtv 14. červenec 2011 18:11

Skoro bych si tipl, že Marek přešel z tučňákofilního systému a nemá rád rebooty. Naopak se dle svého postu vyžívá v nejsložitějších řešeních problému.
Tony-Z
Uživatel QIPu

Nový příspěvekod Marek » čtv 14. červenec 2011 19:20

Ne, z tučňáků jsem nepřešel, ale asi tam přejdu (nebo na Mac) minimálně kvůli tý jednoduchosti se správou a aktualizacema aplikací, člověk se nemusí o všechno starat, furt něco nastavovat. Ve Win není v defaultu třeba ani pdf prohlížečka. V linuxu je aplikace pomalu na všechno (zdarma, 64bit, žádné adware) a je vzdálená jen několik cvaknutí (či příkazů).

Jsem prostě vůl, problém jsem si vlastně úplně zbytečně způsobil sám. No ale to, že nešla ta aplikace odstřelit mě zarazilo.

Jinak restartuju asitak jednou za 2 týdny nebo i dýl, záleží jak vyjdou aktualizace a jestli není systém natolik zpomalenej (kvůli memory leakům) že se už nedá používat, místo vypínání dávám suspend2ram.
Marek

Nový příspěvekod xstrv01 » pát 15. červenec 2011 9:35

Prima, je to vyřešené, tak to tady můžeme nechat.

Každopádně nerozvíjet žádné diskuze, co zahrnují jablka, tučňáky, okna. :crazy2:
xstrv01
Moderátor

Zpět na Podpora