QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

Diskuze

Diskuze

Nový příspěvekod MrEdDy » pát 7. říjen 2011 8:17

Ahoj všem QiPmanům :)
Snažím se chyby opravovat tak,aby se objevili v nové verzi.
Omlouvám se Vám,že byl překlad ze začátku otřesný,ale překládal jsem doslova na koleni :sry:
Díky za ochotu a sílu mě upozorňovat :2: !
Naposledy upravil MrEdDy dne čtv 1. prosinec 2011 12:32, celkově upraveno 1
MrEdDy
CZlokátor

Re: Diskuze

Nový příspěvekod JindNovo » úte 15. listopad 2011 18:43

Aktualizace chyb k buildu 6848
Soupis je aktualizován mnou, nikoli překladatelem!

Legenda:
Text - Známá chyba odeslána k opravě
Text - Již opravená chyba
Text - Nově objevená chyba/návrh

1. QIP
    1. Nastavení -> Seznam kontaktů -> Seřadit podle -> jednak nevím, jestli tam patří dvojtečka (v jiných nastaveních není), jednak to "neseřadí" tam moc nepasuje
    2. Nastavení -> Události -> Hlášení stavu -> "Nezobrazovat oznámení ve stavu(...)" se dost špatně zalamuje
    3. Nastavení -> Historie -> Ukládání historie -> "ukládány zprávy varování" nesedí stylem do zbytku
    4. Nastavení -> Rozhraní -> Smajlíci -> "Používat textových smajlíků" -> zní to sice celkem svěže, ale asi to nebyl záměr
    5. Nastavení -> Účty -> Nastavení ICQ -> Soukromí -> Úroveň soukromí -> "Můj telefon a e-mail budou přístupné pouze mým kontaktem"
    6. Nastavení -> Účty -> Nastavení ICQ -> "vševidoucím oko" < překlep a malé písmeno, taky je to špatně všude v rámci té karty
    7. Nastavení -> Odesílání zpráv -> Nastavení kontroly pravopisu -> Kontrola pravopisu aktivní -> Nenašli se potřebné soubory
    8. Pravé myšítko na kontakt -> u Přidávání do seznamu (viditelných, ignorovaných, ...) se místy píše Sklidila místo Seznamu
    9. Vyskakovací okno "Píše zprávu" -> jsou tam jenom dvě tečky (to je opravdu nesmírně světoborný nedostatek)
    10. Nastavení => Události => Hlášení stavu - Přihlásit a Odhlásit tam v češtině nějak nesedí => Online, Offilne
    11. Nastavení => Odesílání zpráv => Nastavení kontroly pravopisu - Kontrola pravopisu aktivní => Asi by bylo lepší Aktivovat kontrolu pravopisu
    12. Nastavení => Historie => Ukládání historie - Ukládat historii zpráv pro kontaktyNení v seznamu" => Záměr asi byl kontakty "Není
    13. Nastavení => Seznam kontaktů => Možnosti - Zobrazit skupinyPřipojení / Odpojeníodděleně => skupiny "Online/Offline" odděleně
    14. Contact list - Připojení => Online a Odpojení => Offline - To považuji spíše za návrh vzhledem k ostatním překladům
    15. V okně zadávání hesel k protokolům a/nnebo => a/nebo; Screen
    16. Nastavení => Seznam kontaktů => Okno - TlačitkoUkončitminimalizuje do lišty => Tlačítko "Ukončit" minimalizuje
    17. Nastavení => Hlavní => Profil - Nežádat na heslo Neptát se na heslo => Neptat se na heslo. Stejně tak v úvodním okně při spuštění QIPu u výběru profilu.
    18. Nastavení => Seznam kontaktů => Možnosti => Použít rozšířené zobrazení kontaktů - Zobrazit počítadlo podkontaktov => podkontaktů

Minimálně protokoly Twitter, FB a Jabber jsou totálně rozsypaný, zobrazuje to EN. V SK překladu však problém není :tuk: :e?:
    Chyby v překladu v těchto protokolech nebudou aktualizovány, dokud se to neopraví (problém vidím u QIPu, ne v překladu).

Spoiler: zobrazit
  1. Twitter
      Časový přehled
    1. Vedle názvu odebíraného účtu je rozklikávací ikona Otevřít.. - Jsou tam jen dvě tečky
      • Po jeho rozkliknutí je jedna nabídka Otevřít časové značení což se mi zdá poněkud zavádějící vzhledem k funkci (otevře jen tweety z daného účtu)
      Ikonky vpravo u tweetů
    2. Favorites - není přeloženo
    3. Retweetovať - Nějak se vloudil na konci háček asi ze slovenštiny
  2. Facebook
      Nástěnka uživatele:
    1. Vyměnit Líbí se mi to => To se mi líbí. Stejně tak Nelíbí se mi to => Už se mi to nelíbí
    2. U příspěvků je u ikony hovoru Call - Nepřeloženo (odstraněno v 6715, návrat v 6783)
    3. Ad C2: volání (malé písmeno) (nepodstatné)

Nastavení protokolu
    4. Nastavování stavu protokolu - Online without chat - Nepřeloženo => Přihlásit bez chatu

Chyby nalezli: Black_Fox, Birkov, JindNovo
QIP 2012 b9380; skin BackToQIP2005 + QIP 2005 b8098
/showdashes|qip.ru, 2×ICQ, 3×Twitter, Jabber|Keybord LEDS, Svátky

Při potížích s QIPem uvádějte vždy jeho verzi a číslo buildu

Zajímáš se o fotbal?
Hra Czech Soccer Manager hledá další autory soupisek do aktualizací
Více na http://update.csmweb.net
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod mogul88 » pon 28. listopad 2011 20:04

Chyby v překladu ==> Návrhy na úpravu
QIP 2012 build 6848

Pročel jsem si kompletně celé nastavení QIPu a přikládám návrh na úpravy včetně ID stringu pro jednodužší dohledání

1. Nastavení -> Hlavní -> Profil -> Neptát se na heslo ==> Neptat se na heslo (ID 239)
  2. Nastavení -> Události -> Hlášení stavu -> Nezobrazovat ve stavu "Zaneprázdněný" / "Nedostupný" ==> Nezobrazovat ve stavu "Zaneprázdněn" / "Nedostupný" (ID 931)
  3. Nastavení -> Události -> Hlášení stavu -> Upozornit pokud je kontakt: ==> Upozornit když kontakt: (ID 921)
  4. Nastavení -> Události -> Hlášení stavu -> Online ==> Příhlásí se (ID 922)
  5. Nastavení -> Události -> Hlášení stavu -> Offline ==> Odhlásí se (ID 923)
  6. Nastavení -> Události -> Hlášení stavu -> Vrátí ze stavu "Pryč" / "Nedostupný" ==> Vrátí se ze stavu "Pryč" / "Nedostupný" (ID 924)
  7. Nastavení -> Události -> Možnosti -> Nebliká pokud bylo zobrazeno vyskakovací okno ==> Neblikat pokud bylo zobrazeno vyskakovací okno (ID 930)
  8. Nastavení -> Odesílání zpráv ==> Konverzace (ID 47)
  9. Nastavení -> Historie -> Nastavení složek -> Složka ukládání historie ==> Složka pro ukládání historie (ID 241)
  10. Nastavení -> Historie -> Nastavení složek -> Ukládat soubory do ==> Složka pro ukládání souborů (ID 1302)
  11. Nastavení -> Režim statusů -> Automatická odpověď -> Povolit automatickou odpověď kontaktem v mém seznamu ve stavu: ==> Automaticky odpovídat kontaktům v mém seznamu ve stavu: (ID 947)
  12. Nastavení -> Anti-spam -> Možnosti -> Upozornit, pokud je zpráva zablokována ==> Upozornit, když je zpráva zablokována (ID 953)
  13. Nastavení -> Anti-spam -> Možnosti -> Upozornit,že Antispamový robot obdržel zprávu ==> Upozornit, že anti-spamový robot obdržel zprávu (ID 966)
  14. Nastavení -> Anti-spam -> Možnosti -> Pro kontakty, které nejsou v seznamu kontaktů -> Nepřijímat zpráv spojené s autorizací ==> Nepřijímat zprávy spojené s autorizací (ID 955)
  15. Nastavení -> Anti-spam -> Možnosti -> Pro kontakty, které nejsou v seznamu kontaktů -> Povolit antispamového robota ==> Povolit anti-spamového robota (ID 957)
  16. Nastavení -> Anti-spam -> Možnosti -> Pro kontakty, které nejsou v seznamu kontaktů -> Vaše zpráva bude odeslána po zadání správné odpovědi ==> Zpráva, která bude odeslána po zadání správné odpovědi (ID 960)
  17. Nastavení -> Zvuky -> Možnosti -> Nepřehrává zvuky ve stavu "Zaneprázdněný" / "Nedostupný" ==> Nepřehrávat zvuky ve stavu "Zaneprázdněný" / "Nedostupný" (ID 972)
  18. Nastavení -> Klávesové zkratky -> Možnosti -> Zobrazit/Skrýt okno přidání / hledání ==> Zobrazit/Skrýt okno přidání/hledání (ID 1003)
  19. Nastavení -> Zvuky/Rozhraní/Moduly-> Stáhnout více.. [tlačítko] ==> Stáhnout další ... (ID 1010)
  20. Nastavení -> Moduly -> Nainstalované moduly [tlačítko] ==> Nainstalovat modul (ID 1601)

Edit: Písmenko u bodu 17.
Naposledy upravil mogul88 dne stř 30. listopad 2011 18:14, celkově upraveno 1
mogul88
Nováček

Nový příspěvekod MrEdDy » úte 29. listopad 2011 16:23

@JindNovo: Tvoje už jsem opravil a poslal před tím,nevím proč tam stále jsou ..zeptám se
@mogul88: Návrhy přidány a odeslány .

EDiT: tak se jednalo o "nějakou" chybku,kterou prý snad odstranili,další verze je na cestě i s Vašimi opravami :)
MrEdDy
CZlokátor

Nový příspěvekod mogul88 » ned 11. prosinec 2011 19:26

Chyby v překladu ==> Návrhy na úpravu
QIP 2012 build 6904

1. Nastavení -> Události -> Hlášení stavu -> Upozornit když kontakt: ==> Upozornit, když kontakt (ID 921) - v nastavení se zobrazuje "::" na konci textu, tak ve stringu ":" ubrat, jelikož QIP nejspíše přidává automaticky u této volby ":" a když je i ve strignu tak se zobrazuje "::" + čárka za slovem "Upozornit"
  2. Nastavení -> Režim statusů -> Automatická odpověď -> Automaticky odpovídat kontaktům v mém seznamu ve stavu: ==> Automaticky odpovídat kontaktům v mém seznamu ve stavu (ID 947) - v nastavení se zobrazuje "::" na konci textu, tak ve stringu ":" ubrat, jelikož QIP nejspíše přidává automaticky u této volby ":" a když je i ve strignu tak se zobrazuje "::"
  3. Nastavení -> Pluginy -> Nainstalovat modul [tlačítko] ==> Nainstalovat plugin (ID 1601) - z důvodu přejmenování položky "Moduly" na "Pluginy" bych upravil text na tlačítku
mogul88
Nováček

Nový příspěvekod MrEdDy » pon 12. prosinec 2011 19:30

@mogul88: dobře,zase opravím . Jinak stačí ,když budeš editovat ten jeden příspěvěk :)
MrEdDy
CZlokátor

Nový příspěvekod MrEdDy » čtv 16. únor 2012 13:22

Překlad už je všude v pořádku ? Dlouho jste neaktualizovali ..
MrEdDy
CZlokátor

Nový příspěvekod mogul88 » ned 6. květen 2012 7:26

Co jsem teď narychlo koukal, tak mi přijde zcela v pořádku (snad jsem nic nepřekouk) ;)
Až dnes jsem si aktualizoval QIP na 7221 a doteď jsem používal 7102 :) .

Leda tak jen taková drobnůstka, třeba mě časem něco trkne o oka :)
  • Nastavení -> Zvuky/Rozhraní/Moduly-> Stáhnout další.. [tlačítko] ==> Stáhnout další ... (ID 1010) - aby tam byly 3 tečky a ne 2 + mezera za další
mogul88
Nováček

Nový příspěvekod MrEdDy » stř 16. květen 2012 21:11

No já dělám dvě tečky všude,to jsi si musel všimnout.
Je to moje taková značka a mám jí už dlouho..
Je to prostě zvyk :)
MrEdDy
CZlokátor

Nový příspěvekod JindNovo » stř 24. říjen 2012 22:18

Spoiler: zobrazit
Black_Fox píše:Všiml jsem si dvou chybek v češtině:
- Nastavení -> Konverzace -> Možnosti zpráv -> "Povolit úzké novinek" - to mi mimochodem dovolilo zavřít ty zatracené novinky z okna konverzace
- Nastavení -> Konverzace -> Styl okna konverzace: -> "Oddělené okna"
1) => Povolit zavření novinek Hm, ten opravený překlad "Povolit zavření nástěnky novinek" je sice přesný, ale dost krkolomný
2) => Oddělená okna

Při otevření nabídky na nástěnce pravým myšítkem je Smazat nástenku => nástěnku :)

Build 8783-8795

Build 8828 vše zde zmíněné OK :)
QIP 2012 b9380; skin BackToQIP2005 + QIP 2005 b8098
/showdashes|qip.ru, 2×ICQ, 3×Twitter, Jabber|Keybord LEDS, Svátky

Při potížích s QIPem uvádějte vždy jeho verzi a číslo buildu

Zajímáš se o fotbal?
Hra Czech Soccer Manager hledá další autory soupisek do aktualizací
Více na http://update.csmweb.net
JindNovo
Moderátor

Nový příspěvekod MrEdDy » sob 27. říjen 2012 21:42