QIP Infium download | QIP 2005 download | QIP 2010 download

QIP 9040 - Přestal přijímat soubory a ukládání nastavení

QIP 9040 - Přestal přijímat soubory a ukládání nastavení

Nový příspěvekod Eba-chan » sob 19. říjen 2013 17:30

Dobrý den,

dřív jsem používala starý QIP 2005, kde jsem mohla v pořádku přijímat soubory (testováno jen na jednom kontaktu s ICQ 7.x). Po každé mi přišla zpráva stylu: Uživatel vám poslal soubor a internetový odkaz. Vždy jsem ho v pořádku stáhla a v pohodě. Pak mi však začala přicházet jiná obdoba posílání a to: Příchozí soubor, Velikost, IP adresy, port a Přijmout/Odmítnou. Tak vždy přijmu, ale otevřelo se mi jen nějaké okno a než jsem cokoliv stačila udělat, zmizelo a nic. Hledala jsem si ukládací složku, ale nic v ní nebylo. Odstranění háčků a čárek z názvu souboru nepomohlo. Koukala jsem do nastavení, kde jsem našla nezaškrtnutý příjem souborů (ale po instalaci programu jsem s tím nic nedělala, nic jsem neměnila, jen jsem maximálně vypnula zvuky a soubory jsem přitom v pohodě přijímala). Dala jsem tedy povolit a nechala defaultní porty.

Párkrát jsme to zkusili a vždy to přicházelo na jiném portu, ale ani po jeho přidání se nic nezměnilo. Nakonec jsem ale musela stejně reinstalovat notebook, takže jsem přešla na QIP Infium 9040. Problém mi však zůstal a navíc nikde v nastavení nevidím nic o souborech. Ať už přímo programu nebo ICQ účtu. Při příjmu souboru volím Přijmout a objeví se mi okno Přenos souborů. Pole Soubor je prázdné, Dokončeno/velikost má 0/0, Průběh se ani nehne a soubory je 0/0. Na druhé straně čekání. Na co čeká? Zkoušeli jsme to vícekrát a nic a cílová složka je též prázdná.

Navíc jsem se nedávno s 9040 snažila poslat 7 Kb a totálně nic. Spojení selhalo. Je nějaký problém v cestě? Vyzkoušela jsem i na stejný kontakt poslat 290 Kb obrázek. Průběh měl 100% a Kontrolní součet byl spočítán, ale jinak byla všechna pole nulová nebo prázdná. Posílaný soubor neměl interpunkci a nebyl na druhé straně přijmut.

Koukala jsem po internetu, ale žádný problém nebyl stejný jako můj, neboť já teď nemůžu ani jedním směrem. Připojení mám přímé do internetu, proxy jsem nikdy nepoužívala.

Můj druhý problém obsahuje neukládání voleb z Nastavení. Po instalaci jsem mu dala spouštění se startem Windows, ale několikrát nenastartoval. V nastavení byla volba odškrtnutá, i když měla být zaškrtnutá. Teď mi tedy startuje s winy, ale volbu má stále odškrtnutou! Mám pocit, že si nastavení pamatuje jen do dalšího resetu PC. Navíc mi několikrát hlásil nekorektní ukončení. Okno s konverzací bylo zavřeno a i okno programu, tak nevím, kde měl problém. Vadí mu snad zmenšení do pravé dolní lišty (teď nevím, jak se jí říká, ale vedle hodin :-))? Verze 2005 mi to nedělala.

Přitom však vezme vypnutí zvuků, takže by nastavení měl ukládat.

Windows mám Vista a QIP je Infium 9040

Za každou odpověď a radu budu moc vděčná, Ebachan.
Eba-chan

Re: QIP 9040 - Přestal přijímat soubory a ukládání nastavení

Nový příspěvekod JindNovo » sob 19. říjen 2013 20:12

Jelikož vývoj Infia je již delší dobu pozastaven, doporučil bych přechod na 2012. Ale pokud je a bude jediný používaný protokol nadále ICQ, volil bych jako druhou možnost i návrat na 2005, konkrétně build 8095.
QIP 2012 b9380; skin BackToQIP2005 + QIP 2005 b8098
/showdashes|qip.ru, 2×ICQ, 3×Twitter, Jabber|Keybord LEDS, Svátky

Při potížích s QIPem uvádějte vždy jeho verzi a číslo buildu

Zajímáš se o fotbal?
Hra Czech Soccer Manager hledá další autory soupisek do aktualizací
Více na http://update.csmweb.net
JindNovo
Moderátor

Re: QIP 9040 - Přestal přijímat soubory a ukládání nastavení

Nový příspěvekod Eba-chan » ned 27. říjen 2013 21:18

Děkuji, vrácení se k verzi 2005 mi pomohlo :-)
Eba-chan

Zpět na Podpora