QIP Infium 9030 download
QIP 2005 8095 download

Problemovy chod QIP na Viste

Máte nějaký problém s QIPem, potřebujete radu? Zde můžete pokládat dotazy.

Moderátoři: Lms, GasThan, Martin J. - Cetelon, Moderátoři

Příspěvekod cross v sob čer 16, 2007 21:39

Jj, taky nechci :(
Tak jsem to též vymyslel :)
cross
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 03, 2007 19:48

Příspěvekod Lms v ned čer 17, 2007 06:04

cross píše:Když je tu řeč o vistách, mám další - spíš otravný - problém.
Při skoro každé operaci mi naskakuje tabulka (tuším od FireWallu) a všechno musím ještě potvrzovat (Pokračovat). Teď např. při blbém vytváření složky v Program Files\Programy .
Začnu tedy asi programy instalovat rovnou na Cčko (nebo ne?).

Ne, pokud začneš instalovat na Cčko tak odstraníš problém s tím že to bude Vista ukládat jinam. Ale pokud software vyžaduje nějaké administrátorské práva (což firewall určitě ano) tak se UAC bude ptát nadále.


cross píše:K tomu problému - jsem přihlášený jako Administrátor a otravuje mě ta tabulka, že to musí povolit správce. Jenže já správce jsem, tak co s tím ?


Když jsi nalogovaný jako Admin, tak tě stejně Vista považuje za běžného uživatele, a pokud potřebuješ dělat nějaké adminské činnosti tak se tě UAC zeptá. Myslím že tato funkce je velký krok dopředu, protože teď se, např. virus, v klidu "nenainstaluje" a nebude dělat nekalou činnost.
Můžeš být jako "uplný" admin, ale toto opravdu nedoporučuji.
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod cross v ned čer 17, 2007 17:00

Sry za takové OT, ale jaké codecy doporučuješ?
Stáhl jsem si Codec Pack All in 1 6.0.3.0 a stejně mi to nechce přehrát nějaká AVIčka.
cross
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 03, 2007 19:48

Příspěvekod Lms v ned čer 17, 2007 17:09

cross píše:Sry za takové OT, ale jaké codecy doporučuješ?
Stáhl jsem si Codec Pack All in 1 6.0.3.0 a stejně mi to nechce přehrát nějaká AVIčka.


To je těžká otázka. Obecně se pro Visty nedoporučuje instalovat celé packy kodeků, protože Vista obsahuje některé kodeky a dochází k jejich narušení.
Já stahuji kodeky z:
Kód: Vybrat vše
http://www.divx.com/
http://www.xvid.org/

Většinou jsou filmy v DivX nebo Xvid a většinu ostatních podporuje Vista. Zatím sem se nesetkal s filmem který bych nepřehrál.
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod Xeelee v ned čer 17, 2007 17:35

Problemy ktere se netykaji QIPu reste v sekci Mimo tema.
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17

Příspěvekod cross v ned čer 17, 2007 21:02

cross
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 03, 2007 19:48

Příspěvekod Paulxp v pon čer 18, 2007 12:57

No tesil som sa len chvilu, znova sa zacal tento moj problem objavovat, proste nenacita kontakty z internetu a totalne mrzne QIP. Ja sa na to mozem vy.....
Uživatelský avatar
Paulxp
Nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 15, 2007 16:59

Příspěvekod ruda v stř srp 08, 2007 21:59

Zdravim, nechci zakladat nove tema, tak se skusim zeptat zde. Pred par dny jsem taky presel na win vista ultimate a jelikoz miranda kterou jsem do ted pouzival se chovala velmi podivne, nainstaloval jsem taky QIP. Vesme jsem spokojen, vse funguje az na jednu vec. Kdyz mi nekdo posle odkaz (url) tak ho QIP tvrdohlave otvira v IE, i kdyz mam nainstalovan jako vychozi prohlizec firefox. UAC mam ve vistach vypnute a zkousel jsem i rucne asociovat veskere veci co se tykaji internetu k firefoxu. Bez vysledku. Mam dnes cistou instalaci systemu skousel jsem i koukat do registru ale nic nenasel. Netusite nekdo co s tim? QIP mam posledni verzi.
ruda
Nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 08, 2007 21:48

Příspěvekod Lms v čtv srp 09, 2007 05:45

QIP 2005 vše otevírá vždy v IE, takže to nijak nevyřešíš.
Má tvorba:
- češtiny pro protokoly Jabber, XIMSS (Phone) a MRA a nějaké pluginy
- plugin Weather (Počasí)
Konferenční místnost pro QIP a vše okolo něj:
qip@conf.netlab.cz
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod ruda v čtv srp 09, 2007 08:40

No ptal jsem se na to i v jinych diskusich a bylo mi receno, ze to normalne funguje, ze otvira ve FF i Opere. Je mozny ze to treba umela nejaka starsi verze a ted ta nova pouziva jen IE?
ruda
Nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 08, 2007 21:48

Příspěvekod Black_Fox v čtv srp 09, 2007 09:49

Build 8030 mi otevírá odkazy ve Firefoxu... mám teda FF Portable, kde mám v profilu x pluginů a bookmarků a takhle se mi odkazy otevírají bez načtení profilu, takže tam po otevření nemám ani pluginy ani bookmarky... no pořád je to lepší než IE :D
Zkuste nejen nastavit FF jako defaultní prohlížeč, ale i asociovat s ním htm a html soubory, pak by to mělo fungovat o mnoho líp.
I am... ߣαск_ƒo×...
Necitujte celý předchozí příspěvek! Tím myslím přesně ten, který je hned nad tím vaším!
Uživatelský avatar
Black_Fox
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 358
Registrován: úte kvě 01, 2007 09:11
Bydliště: ZL, CZ

Příspěvekod Lms v čtv srp 09, 2007 10:28

V 8020 se mi nikdy žádým zůsobem nepovedlo provést aby to otevíralo v jiném prohlížeči než v IE.
V Infiu to už funguje a otevírá to v tom co má :).
Má tvorba:
- češtiny pro protokoly Jabber, XIMSS (Phone) a MRA a nějaké pluginy
- plugin Weather (Počasí)
Konferenční místnost pro QIP a vše okolo něj:
qip@conf.netlab.cz
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod ruda v čtv srp 09, 2007 12:18

Black_Fox píše:Build 8030 mi otevírá odkazy ve Firefoxu... mám teda FF Portable, kde mám v profilu x pluginů a bookmarků a takhle se mi odkazy otevírají bez načtení profilu, takže tam po otevření nemám ani pluginy ani bookmarky... no pořád je to lepší než IE :D
Zkuste nejen nastavit FF jako defaultní prohlížeč, ale i asociovat s ním htm a html soubory, pak by to mělo fungovat o mnoho líp.


To jsem delal, viz muj prispevek nahore. Vse co se tyce internetu jsem rucne asocioval k firefoxu. Nepomohlo nic. Dokonce i kdyz otevru IE a kliknu v nem na nejaky odkaz, tak ho sam IE otevre ve firefoxu.

Lms píše:V 8020 se mi nikdy žádým zůsobem nepovedlo provést aby to otevíralo v jiném prohlížeči než v IE.
V Infiu to už funguje a otevírá to v tom co má :).


To je divny, me zas deset lidi na jinem boardu tvrdi, ze jim otevira QIP v opere nebo FF bez zavahani. Tak nevim co si vybrat :)
Infium jsem zatim nezkousel, protoze co jsem cetl, jsou s nim spis problemy. Ale skusim otestovat, za to nic nedam.
ruda
Nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 08, 2007 21:48

Příspěvekod french_ v čtv srp 09, 2007 15:57

Tak ja jsem nikdy nemel problem ze by se odkaz otevrel v jinym prohlizeci nez je firefox..... Tak asi to bude tim, ze jsem ie odstranil :D
Nikdy nerikej nikdy. :)
http://www.fcb.cz/
Uživatelský avatar
french_
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv črc 26, 2007 00:48
Bydliště: Stachovice, Czech Republic

Předchozí

Zpět na QIP 2005 - Podpora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron