QIP Infium 9030 download
QIP 2005 8095 download

Problemovy chod QIP na Viste

Máte nějaký problém s QIPem, potřebujete radu? Zde můžete pokládat dotazy.

Moderátoři: Lms, GasThan, Martin J. - Cetelon, Moderátoři

Problemovy chod QIP na Viste

Příspěvekod Paulxp v sob čer 16, 2007 09:35

Prajem pekny den,

mam jeden neprijemny problem s komunikacnym programom QIP. Po nainstalovani QIP-u do Windows Visty (Ultimate) a prvom spusteni programu je vsetko vporiadku, vyziada si UIN cislo a heslo. Pekne vsetko zadam, QIP sa prihlasi na server ICQ, nacita kontakty. Ale ked QIP vypnem a idem ho spustit druhykrat a viackrat , zobrazi sa okno QIP-u, kontatky ziadne. Ked kliknem na moje detaily tak vyhodi to hlasku ze nebolo mozne nacitat informacie. Jednoducho to stale mrzne, nereaguje na kliknutia, no ozaj neviem v com by mohla byt chyba. Skusil som vymazat konto z QIP-pu, znova som ho nahodil ale bohuzial stale to mrzne a vobec nereaguje (skusal som ho aj odinstalovat a nanovo nainstalovat). Nestretol sa niekto s podobnym problemom v QIP-e ? Skusil som si docasne nahodit Mirandu a ta slape vpohode.

Vdaka
Uživatelský avatar
Paulxp
Nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 15, 2007 16:59

Příspěvekod Smoke v sob čer 16, 2007 09:48

Nedávno sem QIPa instaloval na Windows Vista Home premium a všechno běží tak jak má, i když se to vypne a znovu zapne, teda tedka netušim kde je problém, navíc se v těch novejch Woknech moc ještě neorientuju :wink:
Uživatelský avatar
Smoke
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 208
Registrován: ned úno 04, 2007 12:31
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Black_Fox v sob čer 16, 2007 10:02

Možná jsou problémy s UAC nebo s firewallem, pokud máš něco z toho ve vistách zapnuté.
I am... ߣαск_ƒo×...
Necitujte celý předchozí příspěvek! Tím myslím přesně ten, který je hned nad tím vaším!
Uživatelský avatar
Black_Fox
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 358
Registrován: úte kvě 01, 2007 09:11
Bydliště: ZL, CZ

Příspěvekod cross v sob čer 16, 2007 10:44

Jaká náhoda, zrovna jsem chtěl založit toto téma.
Koupil jsem si notebook s Vistama (jsou k tomu dodávány, jinak bych je nebral :( ) . Nainstaloval jsem si QIPa, poprvý vše ok, podruhé to dělalo to samé, co se popisuje výše. Čachroval jsem s ikonkama v panelu Snadného spuštění, tak jsem myslel, že jsem jen něco podělal. Instul jsem to znova a už to jede.
Jenže mám problém s přijímáním souborů. Soubor sice od někoho úspěšně stáhnu, ale následně ho nemůžu otevřít - nevytvoří se složka Users a tak nelze soubor nalézt.
Takže ho mám možná někde uložený, zabírá místo, ale otevřít ho nemůžu (Ani položka Hledat ho nenašla).
Tohle někdo neumí vyřešit?
cross
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 03, 2007 19:48

Příspěvekod Lms v sob čer 16, 2007 11:34

:arrow: Paulxp
Já mám Windows Vista Ultimate a QIP jede bez problémů (UAC mám zapnuté, firewall také).

Většinou se doporučuje abys zkusil program spusit jako správce.


:arrow: cross
Složka Users se určitě vytvoří, ale Vista si "chrání" pořádek ve složce Program Files (předpokládám že tam máš umístěný QIP) a ukládá tyto soubory do jiné složky.
Teď nejsem u WV takže nevim jak se tato složka jmenuje (pak napíšu).

Jedno rychlé řešení je že QIP nainstaluješ jinam (např. na C:\) a už by vše se mělo ukládat do složky qipu.
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod cross v sob čer 16, 2007 12:10

LMS >>> Ok, tak pak to napiš, ať to nemusím kdyžtak zase přeinstalovávat.
Jinak to mám v Program Files\Programy\QIP

OT: Používám Start lištu na boku (vpravo, ne dole, jak to bývá defaultně). Jsem zvyklý ji mít úzkou cca 1cm, jenže na vistě se mi to zastavilo na cca 2CM a míň už to nejde. Rozlišení mám max (podobné jako na PC [visty mám na notebooku]). Nevíš, jestli to jde ještě zdrcnout?
cross
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 03, 2007 19:48

Příspěvekod Lms v sob čer 16, 2007 13:02

Cesta k virtuálním Program Files je:
Kód: Vybrat vše
C:\Users\ (uživatel) \AppData\Local\VirtualStore\Program Files\


Takže v tvém případě ke QIPu bude:
Kód: Vybrat vše
C:\Users\ (uživatel) \AppData\Local\VirtualStore\Program Files\Programy\QIP\




Zkoušel jsem si dát hlavní panel vpravo, ale nepovedlo se mi ho zůžit více jak na ty cca 2 cm. Obsahuje více informací jako v XP, které jsou širší (hlavně datum) takže to asi nejde :(.
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod cross v sob čer 16, 2007 14:13

Složku AppData tam nemám :(

Datum jsem si zkrátil na formát dd.mm.rr a stejně to už nešlo zúžit. Možná to dělá tlačítko Start. Ale díky. Jen teď musím nějak zjistit, kam se to ukládá :(

EDIT: Použil jsem vyhledávání a opravdu je ta cesta taková, jak říkáš ty. Jenže po rozkliknutí složky uživatele (v mém případě "cross" ) se mi složka AppData nevypíše.
Btw. Dá se to teda nějak předělat, aby se to ukládalo normálně do složky s QIPem ?
Naposledy upravil cross dne sob čer 16, 2007 14:17, celkově upraveno 1
cross
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 03, 2007 19:48

Příspěvekod Black_Fox v sob čer 16, 2007 14:16

Složku tam mít musíš - v nastavení složky si dej zobrazit hidden a system (skryté a systémové) soubory :wink:
I am... ߣαск_ƒo×...
Necitujte celý předchozí příspěvek! Tím myslím přesně ten, který je hned nad tím vaším!
Uživatelský avatar
Black_Fox
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 358
Registrován: úte kvě 01, 2007 09:11
Bydliště: ZL, CZ

Příspěvekod cross v sob čer 16, 2007 14:20

Black_Fox píše:Složku tam mít musíš - v nastavení složky si dej zobrazit hidden a system (skryté a systémové) soubory :wink:

Nastavení složky - záložka Zabezpeční -> Název skupiny nebo jméno uživatele -> SYSTEM (?) - dole mám v oprávnění povolené Zobrazovat obsah složky.
cross
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 03, 2007 19:48

Příspěvekod Lms v sob čer 16, 2007 14:25

cross píše:Nastavení složky - záložka Zabezpeční -> Název skupiny nebo jméno uživatele -> SYSTEM (?) - dole mám v oprávnění povolené Zobrazovat obsah složky.


Uspořádat - Možnosti složky a hledání - záložka Zobrazení. A v tom "seznamu" zaškrtnout Zobrazovat skryté soubory a složky.

Popř. je lepší použít Total Commander.
Naposledy upravil Lms dne sob čer 16, 2007 14:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod cross v sob čer 16, 2007 14:29

Oki oki, díky. A jde to teda předělat nebo mám raději navést cestu v QIPu na tuhle složku ?
cross
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 03, 2007 19:48

Příspěvekod Lms v sob čer 16, 2007 14:33

Nejlepší řešení je podle mě QIP nedávat vůbec Program Files (tak to mám já), abys nemusel někde "hledat" soubory co ti kdo poslal a další věcí.

Další řešení je ještě že byl QIP dal "spustit jako správce" to by se do program files normálně ukládal, ale je problém že se tě při startu QIPu bude vždy UAC ptát jestli ho opravdu chceš spusit jako admina.
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod cross v sob čer 16, 2007 14:42

Ok, tak já to pak reinstnu. Díky.
cross
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 03, 2007 19:48

Příspěvekod Xeelee v sob čer 16, 2007 16:29

A nebylo by jednodussi stahnout si archiv a nekde ho rozbalit?
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17

Příspěvekod Lms v sob čer 16, 2007 16:39

Xeelee píše:A nebylo by jednodussi stahnout si archiv a nekde ho rozbalit?


V případě QIPu instalace = rozbalení ?
Uživatelský avatar
Lms
CZlokátor
 
Příspěvky: 720
Registrován: stř kvě 09, 2007 07:46
Bydliště: doma u PC

Příspěvekod Xeelee v sob čer 16, 2007 17:01

Pokud si stahnes archiv tak jo.
Staci aktualizovat qip.exe a zustane ti veskere tvoje nastaveni QIPu, skin, zvuky, smajlici, historie...
pokusné phpBB3 fórum ::: JID: xeelee@jabbim.cz Obrázek
Chceš se na něco zeptat? podívej se jestli se to tu už neřešilo.
Cituj pouze části komentářů na které chceš reagovat. Necituj předchozí příspěvky.
qip@conf.netlab.cz - QIP konference
::: bojovník za práva menšin
Uživatelský avatar
Xeelee
Moderátor
 
Příspěvky: 2145
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:17

Příspěvekod Paulxp v sob čer 16, 2007 18:05

No tak som QIP znova uninstall a naintaloval znova ale nie do Program Files ale rovno na C:\QIP

Spustil som instalaciu ako administrator a aj ho ako administrator spustam. No problem sa zatial neobijavil, dufam ze sa ani neobjavi. UAC mam vypnute odkedy mam Vistu a firewall nakonfigurovany spravne :)
Uživatelský avatar
Paulxp
Nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 15, 2007 16:59

Příspěvekod cross v sob čer 16, 2007 21:19

Když je tu řeč o vistách, mám další - spíš otravný - problém.
Při skoro každé operaci mi naskakuje tabulka (tuším od FireWallu) a všechno musím ještě potvrzovat (Pokračovat). Teď např. při blbém vytváření složky v Program Files\Programy .
Začnu tedy asi programy instalovat rovnou na Cčko (nebo ne?).

K tomu problému - jsem přihlášený jako Administrátor a otravuje mě ta tabulka, že to musí povolit správce. Jenže já správce jsem, tak co s tím ?
cross
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 03, 2007 19:48

Příspěvekod Black_Fox v sob čer 16, 2007 21:38

Zřejmě proto nikdo nechce používat Visty... Jinak instaluj třeba do C:\Programy\ a budeš mít takový hezký kompromis :)
I am... ߣαск_ƒo×...
Necitujte celý předchozí příspěvek! Tím myslím přesně ten, který je hned nad tím vaším!
Uživatelský avatar
Black_Fox
Uživatel QIPu
 
Příspěvky: 358
Registrován: úte kvě 01, 2007 09:11
Bydliště: ZL, CZ

Další

Zpět na QIP 2005 - Podpora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron